reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Adam Dvořák vyrobí film, inspirovaný Radovanem Krejčířem

12:27, 8. 1. 2014

Po úspěchu filmu Příběh Kmotra, který v kinech doposud utržil skoro 45 milionů korun, se do výroby chystá další snímek, inspirovaný reálným českým podsvětím.

Produkční firma Movie Adama Dvořáka natočí dvoudílný film Gangster Ka, jehož volným předobrazem bude život a skutky Radovana Krejčíře. Ten je na útěku z České republiky a momentálně působí v Jihoafrické republice. První díl se bude zabývat vytvářením a fungováním gangsterských struktur v českých reáliích, druhá část by měla být "mezinárodní". "Chceme rozklíčovat mechanismy státní korupce," uvedl Dvořák. Jednička by měla jít do kin někdy v září 2015, dvojka pak o měsíc později.

Rozpočet projektu za českou stranu je okolo 40 milionů korun. Dvořák nyní shání jihoafrickou koprodukci, která by zafinancovala natáčení za hranicemi Česka. Režisérem Gangster Ka bude talentovaný Jan Pachl (seriál Cirkus Bukowsky), který rovněž píše scénář s publicistou Jaroslavem Kmentou (na fotce vlevo). Hlavní postavu ztvární Hynek Čermák (vpravo), ve filmu se objeví i srbský herec Pedja Bjelac. Scénář by měl být hotový do března, natáčení je naplánováno na podzim letošního roku.

reklama
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • AdMonitoring: pořadí provozovatelů webu podle získané inzerce v měsíci září - Seznam.cz 255 milionů, Mafra 110 milionů, Economia 75 milionů, Czech News Center 74 milionů korun (čísla v ceníkových cenách).

 • Live Nation: velká agentura přidává další koncert Rogera Waterse (ex-Pink Floyd) na konci dubna 2018. Ten se uskuteční den po původní akci, opět v pražské O2 aréně.

 • Newcast: contentová agentura, která je součástí komunikační skupiny Publicis One, spouští v Česku platformu Leaders (ta vzníkla v Izraeli v roce 2009) zaměřující se na práci s influencery na sociálních sítích.

Hit dne

Chystaná marvelovská pecka: trailer k Black Panther.

 • Na turné

  Oceán
  21. 10.22. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Blade Runner 2049

Hypotetická situace: získal by Blade Runner 2049 stejně kultovní postavení jako jednička, pokud by byl právě on prvním filmem série a byl by uveden ve stejném roce, tedy v roce 1982 (když odhlédneme od samotného vývoje filmových technologií)? Pokud by šlo jen o vizuální složku, tak bezpochyby ano. Noir atmosféra a dokonalé scenérie dystopického světa, tuna efektů, výprava a krásná kamera Rogera Deakinse vytvářejí pastvu pro divácké oči. A bodují i dnes, kdy si divák může vybrat z řady podobně laděných filmů. Co teprve před 35 lety.

Palec nahoru si povětšinou zaslouží i herecké výkony. Důstojník losangeleské policie K Ryana Gosliga je silným nástupcem Ricka Deckarda Harrisona Forda (který se zde rovněž objeví). Škoda jen, že autoři Goslingovi nevytvořili stejně úchvatného protihráče, jakým byl Rutger Hauer v "jedničce". Pochvala platí i pro podmanivou hudbu hypertalentovaného Hanse Zimmera.

A tak hlavním místem, kde Blade Runner 2049 oproti předchůdci kulhá či, kde má největší rezervy, je režijní rukopis. Režisér Denis Villeneuve (rozpačitá sci-fi Příchozí, povedený film Zmizení atd.) není tak sebejistý, invenční, vizionářský a inteligentní autor jako Ridley Scott. A nutno dodat, že mu příliš nepomáhá ani autor scénáře Hampton Fancher (podílel se i na scénáři k prvnímu Blade Runnerovi), který z velké části opakuje témata nahozená před třiceti a který se občas nevyhnul nelogičnostem v ději. Natažení filmu na téměř tři hodiny je tak místy drobnou zkouškou divákovy koncentrace.

Sečteno podtrženo: Blade Runner 2049 coby úvodní snímek "runnerovského" světa by měl slušnou šanci na získání podobně výsostné pozice. Takto je třeba zatleskat solidně vymyšlené a vyrobené "dvojce", která by většinu fanoušků Blade Runnera neměla zklamat.