reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Magazínová skupina Bauer Media zvedla zisk na 95 milionů

16:26, 31. 1. 2016

Vydavatelská skupina Bauer, která v Česku zahrnuje dvě firmy Bauer Media a Bauer Media Praha, za rok 2014 vygenerovala souhrnný zisk skoro 95 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 42 milionů.

Samotná Bauer Media (časopisy Rytmus života, Pestrý svět, Týdeník Televize, TV Max nebo Chvilka pro tebe) bez vlivu dcery dosáhla předloni zisku skoro 100 milionů (v roce 2013 to byl "očištěný" profit 51,5 milionů). Dceřinná společnost Bauer Media Praha, která vydává Harpers Bazaar, Cosmopolitan, Esquire nebo Speed, však za sledované období prodělala přes 5 milionů (o rok dříve zisk 1,5 milionu).

Celkové vydavatelské tržby skupiny, kterou řídí Alena Černá, předloni stouply o 45 milionů na 868 milionů korun. Bauer Media (BM) samotná utržila 719 milionů, meziročně o 27 milionů méně. Je to již šestý pokles v řadě od roky 2008. Tehdy tržby BM vystoupaly na 1,12 miliardy korun. Firma podle Media projektu v roce 2014 prodala 46 milionů výtisků časopisů, které si přečetly 2,6 milionu čtenářů. Celá časopisecká skupina patří německému koncernu Heinrich Bauer Verlag.

reklama
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn6

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Newcast: contentová agentura, která je součástí komunikační skupiny Publicis One, spouští v Česku platformu Leaders (ta vzníkla v Izraeli v roce 2009) zaměřující se na práci s influencery na sociálních sítích.

 • Česká lékařská komora: spouští vlastní online magazín na doméně Nasezdravotnictvi.cz, který se bude věnovat zdravotnickým tématům. Šéfredaktorem magazínu je David Garkisch (ex-TV Nova, ex-MF Dnes).

 • Kašpar PR: PR agentura Pavla Kašpara získala nového klienta, síť realitních kanceláří Century 21.

Hit dne

Chystaná marvelovská pecka: trailer k Black Panther.

 • Na turné

  Kabát
  11. 10.28. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Blade Runner 2049

Hypotetická situace: získal by Blade Runner 2049 stejně kultovní postavení jako jednička, pokud by byl právě on prvním filmem série a byl by uveden ve stejném roce, tedy v roce 1982 (když odhlédneme od samotného vývoje filmových technologií)? Pokud by šlo jen o vizuální složku, tak bezpochyby ano. Noir atmosféra a dokonalé scenérie dystopického světa, tuna efektů, výprava a krásná kamera Rogera Deakinse vytvářejí pastvu pro divácké oči. A bodují i dnes, kdy si divák může vybrat z řady podobně laděných filmů. Co teprve před 35 lety.

Palec nahoru si povětšinou zaslouží i herecké výkony. Důstojník losangeleské policie K Ryana Gosliga je silným nástupcem Ricka Deckarda Harrisona Forda (který se zde rovněž objeví). Škoda jen, že autoři Goslingovi nevytvořili stejně úchvatného protihráče, jakým byl Rutger Hauer v "jedničce". Pochvala platí i pro podmanivou hudbu hypertalentovaného Hanse Zimmera.

A tak hlavním místem, kde Blade Runner 2049 oproti předchůdci kulhá či, kde má největší rezervy, je režijní rukopis. Režisér Denis Villeneuve (rozpačitá sci-fi Příchozí, povedený film Zmizení atd.) není tak sebejistý, invenční, vizionářský a inteligentní autor jako Ridley Scott. A nutno dodat, že mu příliš nepomáhá ani autor scénáře Hampton Fancher (podílel se i na scénáři k prvnímu Blade Runnerovi), který z velké části opakuje témata nahozená před třiceti a který se občas nevyhnul nelogičnostem v ději. Natažení filmu na téměř tři hodiny je tak místy drobnou zkouškou divákovy koncentrace.

Sečteno podtrženo: Blade Runner 2049 coby úvodní snímek "runnerovského" světa by měl slušnou šanci na získání podobně výsostné pozice. Takto je třeba zatleskat solidně vymyšlené a vyrobené "dvojce", která by většinu fanoušků Blade Runnera neměla zklamat.