reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Energetický obr innogy nalije miliony do nového filmu Jana a Zdeňka Svěrákových

14:45, 8. 12. 2016

Připravovaný celovečerní film Po strništi bos (foto) úspěšného kreativního tandemu Jana a Zdeňka Svěrákových získal peněžní podporu energetické společnosti innogy (ex-RWE).

Podle informací Borovan.cz by snímek mohl získat něco okolo 3 milionů korun, celkový rozpočet se pohybuje okolo 46 milionů korun. Svěrák rovněž na výrobu filmu získal dotaci od filmového fondu ve výši 7 milionů korun. Chystaný film, který je jakýmsi prequelem Obecné školy, vychází ze stejnojmenné vzpomínkové knihy Zdeňka Svěráka. Hlavní role rodičů dětského hrdiny, malého Edy, si zahrají Tereza Voříšková a Ondřej Vetchý.

V tuto chvíli má štáb produkční společnosti Biograf Jan Svěrák za sebou 48 natáčecích dnů. Film je nyní nahrubo sestříhán do dvouhodinové verze. Cílovým stavem by podle režiséra Jana Svěráka měla být hodina čtyřicet minut. Premiéra je naplánována na 17. srpna 2017.

Pro rok 2017 získaly podporu innogy rovněž trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka, Kvarteto Miroslava Krobota, dokument Nechte zpívat Mišíka Jitky Němcové a portrét tanečníka a choreografa Petra Zusky v režii Martina Kubaly. Celkem innogy vloží v příštím roce do české hrané a dokumentární tvorby mezi 15 až 16 miliony korun, spolu s podporou festivalů (Karlovarský festival, Letní filmová škola Uherské Hradiště atd.) a filmové nadace to dělá téměř 28 milionů.

Za dvanáct let trvání programu innogy/RWE investovala do české kinematografii přes 250 milionů korun, z toho 150 milionů připadlo na výrobu filmů.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn15

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mindshare: mediální agenturu ze sítě GroupM od listopadu posílil Pavel Kozák (ex-Zenith Optimedia), který nastoupil na pozici client leadership senior manager. Pracovat bude v týmu Zuzany Šindelářové, jedné ze čtyř client leadership directorů. Kozák bude mimo jiné dále pokračovat v práci pro klienta Sanofi.

 • TV Nova: seriál Dáma a Král stále drží solidní čísla - pátý díl dosáhl podíl na sledovanosti 30,24 procenta v 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,512 milionu diváků.

 • DigitalAd: v říjnu 2017 se obrat webů, zastupovaných novou agenturou a realizovaný v rámci metody yield managementu DigitalAd pro RTB systémy, poprvé dostal nad milion korun.

Hit dne

Kauan: Lapsenmuisto.

 • Na turné

  Tři sestry
  17. 11.09. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Liga spravedlnosti

Je to smutné, ale komiksovým adaptacím DC Comics (studio Warner Bros.) se minimálně od Nolanových Batmanů či filmu Man of Steel nedaří vytvořit důstojnou protiváhu marvelovským filmům. Od Batman v Superman, Suicide Squad až po Wonder Woman jsme svědky sice velkolepých produkcí, zato však plochých, nenáročných a prvoplánovitých snímků, cílících spíše na skupinu mládeže do 15 let.

Aktuální Liga spravedlnosti bohužel pokračuje v nastoleném směru, a to i navzdory tomu, že na režisérskou židli usedl talentovaný Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci - Watchmen, Sucker Punch). Možná největší slabinou filmu je scénář (Chris Terrio, Joss Whedon), který odpískal jakoukoliv složitější stavbu a strukturování postav. To je patrné zejména u protivníka skupiny superhrdinů, jistého Steppenwolfa a jeho armády křídlatých Paradémonů.

Divák se nedozví, co je příčinou je jednostrunné zavilosti a touhy vše zničit, jestli to bylo nějaké počůrávání v dětství nebo přebraná dívka v mládí. Ostatně, scenáristé si nedali příliš práci ani s Aquamanem, Flashem nebo Cyborgem. Na plátně se tak pohybují spíše karikatury, než plnokrevné figury. Když k tomu přidáme minimum hlášek, zajímavých bojových choreografií, nějakých dějových překvapení, zato povinné politicky korektní vsuvky, tak Liga spravedlnosti v současné době představuje u bohatě prostřeného komiksového stolu chudého příbuzného.

Takto se sice točily komiksové filmy někdy v 90. letech, ale po znamenitých filmech jako Deadpool, X-Men: První třída nebo Logan: Wolverine je takový přístup naprosto trestuhodný.