reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Společnost Cinema City Czech, která v Česku provozuje 13 multikin, nově otevřela brněnský multiplex ve Velkém Špalíčku. Multikino se sedmi kinosály a 1400 sedačkami prošlo od stropů až po podlahy kompletní rekonstrukcí.

foto: ccc
  

Český telekomunikační úřad zahájil dvě správní řízení s mobilním operátorem společností Vodafone (na fotce ředitel Balesh Sharma): pro “podezření z uplatňování agresivní obchodní praktiky” a kvůli uložení povinnosti změnit smlouvu tak, aby nabídka byla v souladu se zákonem. Obě řízení se týkají služby Data nad rámec balíčků.

foto: vodafone
    

Desítky milionů korun, nalité do českých filmařů, se energetickému obru RWE Česká republika (na fotce šéf komunikace Martin Chalupský) rentují. Firma byla díky programu Energie českého filmu nyní vyhlášena Evropským kulturním investorem roku v soutěži European Cultural Brand Awards.

   

Největší knižní maloobchodní řetězec Karola Biermanna a Ladislava Bödöka Neoluxor rozšiřuje počet prodejen. Nový dvoupatrový provoz otevírá dnes v centru Prahy v obchodním centru Quadrio miliardáře Radovana Vítka. Řetězec tak čítá 26 knihkupectví po celé České republice.

    

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • O2 Czech Republic: telekomunikační operátor Petra Kellnera rozšíří od 4. listopadu službu O2 TV Go (vysílání 20 TV kanálů do mobilních zařízení) i pro zákazníky Vodafone a T-Mobile. Kellnerova firma by rovněž měla konečně platit CET 21 za internetový streaming svých kanálů.

 • UPC Česká republika: od 3. listopadu spouští službu Horizon Go, která umožňuje sledovat až 63 televizních programů na více mobilních zařízeních najednou. 

 • NetMonitor: webové stránky zapojené do výzkumu navštívilo v září prostřednictvím mobilních zařízení skoro tři miliony reálných uživatelů.Celková návštěva byla 6,6 milionu RU.

Hit dne

Manes: Free As In Free To Leave

 

 • Na turné

  Richard Müller
  30. 10.12. 11.
 • Castingy

  Kancelář Czech Film Commission (oddělení Národního filmového archivu, příspěvkové organizace Ministerstva kultury) hledá kandidáta na pozici projektového manažera. Jedná se o práci v rozsahu plného úvazku. Předpokládaný nástup: listopad 2014.

Recenze

Caribou: Our Love

Kanadský skladatel a hudebník Dan Snaith aka Caribou dál pokračuje v prozkoumávání všech zákoutí alternativní taneční hudby včetně deep house a minimal techno. Zatímco žánrový posun a skok do dance music na předchozím albu Swimm mnohým vyrazil dech (Caribou předtím bodovali s psychedelickým retro popem na desce Andorra), nyní nejsou změny až tak markantní.

To ovšem neznamená, že by se Snaith, jeden z nejinteligentnějších lidí v electronic music a velký filmový fanoušek, přestal vyvíjet. Jeho způsob přetváření a transformování známých formulí a postupů v popové hudbě lze jedním slovem označit jako “divný”. A možná “přemýšlivý”. Caribou dokáže nasát elementy z nejrůznějších hudebních oblastí (na Our Love lze tu a tam zaslechnout ethno, hip hop nebo r´n´b) a díky svému úžasnému citu pro melodii je poskládat do překvapivých struktur.

Zvláštností a možná i trademarkem Caribou je na elektronickou hudbu (byť naživo se účastní i živí muzikanti) nezvykle hřejivá, dokonce až lidská atmosféra. Žádný chlad, odstup, naopak stále z hudby cítíme člověka z masa a kostí. Snaith tak navazuje tam, kde například Animal Collective spíše manýristicky přešlapují. Our Love sice není tak překvapivá nahrávka jako Swimm, možná až příliš retro, stále však nabízí kombinaci silných skladeb a sympaticky outsiderského přístupu, které ve výsledku činí Caribou na hudební scéně jedinečnými a nepřehlédnutelnými.