reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Porota reklamní soutěže Zlatá pecka (na fotce vpravo předseda Robert Vano) vybrala shortlist přihlášených prací. Nejvíce nominací získaly agentury Lion Communications/divize Saatchi&Saatchi, Havas Worldwide, Omnicom Media Group, Scholz&Friends, Comtech Group, VCCP a Wunderman. Slavnostní vyhlášení proběhne 25. února 2015.

foto: ačra

Investoři chystaného muzikálového kusu Mamma Mia! Dark Style Agency a podnikatel Peter Kovarčík z agentury Czech Teleaxis mohou být spokojeni. Dva týdny před premiérou se prodalo 60 tisíc vstupenek, maloobchodní tržby se tak pohybují někde pod 50 milionů korun. Mamma Mia! (foto ze zkoušky) odstartuje 12. prosince a producenti zatím plánují 100 představení do června 2015.

foto: monika odehnalová
  

Po dlouhých měsících propadů nabraly akcie bermudské CME (vlastník TV Nova) konečně pozitivní směr. Za posledních šest týdnů se jejich cena zvedla o více než 36 procent a atakuje hranici tří dolarů za kus. Kapitalizace firmy (na fotce spolušéf Christoph Mainusch) vyskočila na téměř 400 milionů dolarů. Konečně nějaký výsledek stovek milionů dolarů, nalitých do bermudské díry z Time Warner.

screen: zdf
   

Na začátku prosince padne první klapka filmu Jana Pachla Gangster Ka inspirovaného životem Radovana Krejčíře. Film produkuje Adam Dvořák ve společnosti Movie, hlavní role Hynek Čermák (foto). Příběh je rozdělen do dvou samostatných filmů, distributor Bioscop plánuje premiéru prvního dílu v září 2015, téhož roku v listopadu vstoupí do kin i druhý díl.

foto: bioscop
   

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • FTV Prima: průměrná sledovanost první ukončené řady Svateb v Benátkách dosáhla 511 tisíc diváků v cílové skupině 15+. Podíl na sledovanosti dosáhl v průměru 13,03 procenta.

 • Hip Hop Kemp: zahájil předprodej lístků na další, 14. ročník. Ten proběhne ve Festivalparku v Hradci Králové ve dnech 20. až 22. srpna 2015.

 • Google: internetový obr oficiálně uvedl na trh v České republice přístroj Chromebook (výrobce Acer). Jeho maloobchodní cena byla stanovena na 5990 korun bez DPH. Eshop CZC.cz začal neoficiálně Chromebooky v Česku prodávat již před několika měsíci.

Hit dne

Sága pokračuje. Star Wars: The Force Awakens Teaser.

 

 • Na turné

  Pavel Šporcl
  30. 11.19. 12.
 • Castingy

  Kancelář Czech Film Commission (oddělení Národního filmového archivu, příspěvkové organizace Ministerstva kultury) hledá kandidáta na pozici projektového manažera. Jedná se o práci v rozsahu plného úvazku. Předpokládaný nástup: listopad 2014.

Recenze

České století

Co zprvu vypadalo “jen” jako nadmíru povedený seriál, nyní díky novým dílům (rok 1968, 1976, 1989 a 1992) roste do kategorie kult a absolutní seriálová lahůdka. Tvůrčí duo Českého století Robert “Mikina” Sedláček a Pavel Kosatík jako by se s postupným přibližováním do přítomných dějů a čerpáním z bezpochyby aktuálnějších a přesnějších pramenů stále více blížilo ideálnímu tvaru: vyhmátnout ty nejdůležitější situace a osoby, které utvářely “budování tohoto státu”, a vystavět z nich živé dramatické dílo, které promlouvá k současníkům.

To vše ve tvaru, který v sobě ideálně misí atributy historické rekonstrukce a přiměřené autorské fabulace (nejnesmyslnější výtka k Českému století je “Takhle to nebylo!”). Tedy kombinace, která je funkční jako svědectví i jako dramatika sama o sobě. Sedláčkovo a Kosatíkovo snažení je navíc podtrženo brilantními hereckými výkony, z nichž bezpochyby vyčnívá Marek Daniel coby disident a pozdější prezident Václav Havel. Danielova interpretace a vystižení Havla je uměřené, beze vší karikatury a manýry, přesto však přesné a mrazivě uhrančivé. Přesně před hranou, za kterou již začíná parodie.

Ale není to jen Daniel, ale i Jaroslav Plesl (Václav Klaus) nebo Jiří Lábus (Ladislav Adamec) a k tomu řada ne úplně frekventovaných herců a hereček, kterým Sedláček dal ojedinělou příležitost a kterou oni beze zbytku naplnili (Jan Hájek jako Ivan Magor Jirous, Jan Gallovič jako Alexander Dubček, Ján Greššo coby Gustáv Husák). Sečteno podtrženo: nadmíru povedená věc, která s přibývajícími roky bude nabírat na hodnotě.