reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

A je to tady: akční Rychle a zběsile 7 (foto) dosáhl na metu jedné miliardy dolarů kinotržeb za méně než tři týdny celosvětového promítání a je na cestě mezi nejlépe vydělávající filmy všech dob. Kromě výborného výkonu v amerických kinech (doposud 265 milionů) se povedl i start v čínských kinosálech, kde blockbuster Universal Pictures utržil za premiérový týden skoro 70 milionů dolarů. 

foto: cinemart

Český telekomunikační úřad (na fotce předseda rady ČTÚ Jaromír Novák) dal nůž na krk O2, Vodafone a T-Mobile: snižte velkoobchodní ceny v referenčních nabídkách přístupu k síti LTE pro virtuální operátory. Jedná se především o ceny za jednotku přenesených dat. Všichni tři velcí operátoři mají lhůtu do konce dubna.

Rostoucí herec Jiří Vyorálek (na fotce vlevo) pokračuje v kontraktu s mobilním operátorem Vodafone. Z bukolického Moraváka se přešaltoval na městskou náplavku v letech, která vyráží na venkov na chalupu. Režisérem nových spotů je Dan Růžička. Kampaň připravila agentura McCann Prague ve spolupráci s mediální agenturou OMD Czech

foto: vodafone

Zasloužená Síň slávy. Zpěvačka Hana Zagorová: jen u vydavatelství Supraphon prodej 10,12 milionu (!) nosičů za období 1968 – 2014 (do roku 1990 to bylo 16 LP). Prodává se i její loňské album Vyznání.

foto: supraphon
   

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Performio: výkonnostní agentura zvítězila v tendru E.ON Energie.

 • Bonami.cz: internetový obchod s designovými doplňky do bytu, za kterým stojí skupina Miton a Václav Štrupl, expanduje na slovenský trh. Na spuštění Bonami.sk, které proběhlo dnes, čekalo přibližně 40 tisíc předregistrovaných členů.

 • Czech News Center: prvního čísla nového titulu Aha! pro ženy, které vyšlo 31. března, se podle firmy prodalo 87 440 kusů.

Hit dne

Nový trailer k Star Wars: The Force Awakens.

 

 • Na turné

  Dan Bárta & Illustratosphere
  08. 4.23. 6.
 • Castingy

  Česká televize vypisuje dva castingy pro zájemce o druhou řadu show Nejchytřejší Čech - 28. až 29. března Mendelova univerzita v Brně, 11. až 12. dubna Právnická fakulta v Praze.

Recenze

Waltari: You Are

O někdejších progresivních králích moderního crossoveru Waltari nebylo v posledních letech příliš slyšet. Jistě, tu a tam se na trhu objevil nosič s podpisem finské grupy, ať již se jedná o album coververzí k 25. výročí Covers All, kompilace The 2nd Decade nebo několik řadových studiovek. Bohužel však vždy nevýrazných, mdlých, neřkuli bezradných a až příliš tradičních. Žádné stopy po někdejším překvapivém propojování nesourodých škatulek jako je metal, techno a opera někde na hranici geniality, žádné sympaticky ulítlé a bláznivé skopičinky, které z každé desky Waltari, minimálně v 90. letech, dělaly událost.

Aktuální novinka You Are Waltari by Finy opět mohla alespoň částečně vrátit do hry. Byť na posluchače nečekají žádné překvapivé koncepty typu deathmetalová opera (deska Yeah! Yeah! Die! Die! Death Metal Symphony in Deep C) či thrashmetalové techno (Big Bang), všechny přednosti a silné stránky Waltari jsou zde velmi vkusně a umně zabaleny do nadprůměrného alba. Základem je moderní rock, jemně řízlý metalem, tu a tam dochucený popem, elektronikou nebo třeba šansonem, který připomíná tradičně silnou stránku kapely přijít s chytlavou melodií a zapamatovatelným refrénem.

Někdejší crossoverové úlety jsou zde připomenuty jemně, náznakem, jen jako základ, nikoliv cíl, ke kterému by kapela směřovala. A jestli někdy Waltari čerpali ze zvuku snad své nejpovedenější desky So Fine!, pak je to právě zde na You Are. Škoda pak jen některých vycpávkových písní, jako třeba pseudolidové halekačky Right Wing Theme, která jako by vypadla z německých jódlovacích filmů.