reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Ve vývojářském studiu Warhorse Studios (majoritní vlastník Zdeněk Bakala) se zase jednou slavilo. Počítačová hra Kingdom Come, v současné době nejúžasnější a nejslibnější globální projekt českého zábavního průmyslu, od svých fanoušků po celém světě vybrala již více než 2 milionů dolarů (přes 40 milionů korun). Gratulujeme!

screen: warhorse
  

Novým country managerem HBO Europe pro Česko a Slovensko byl jmenován Daniel Klička. Bude zodpovídat za obchodní operace včetně prodeje, marketingu a generálního managementu. Nahradil Ivana Ševčíka, který skončil po vzájemné dohodě k 30. září. Klička v letech 2003 až 2008 působil jako manažer UPC ČR, poté se stal ředitelem Media Vision a satelitního operátora freeSat.

foto: hbo
  

Novým obchodním ředitelem Českých Radiokomunikací se od počátku října stal Petr Sichrovský. Čeká ho implementace obchodní strategie v oblasti mediálních služeb, telekomunikační infrastruktury a ICT produktů se zaměřením na datová centra a cloudová řešení. Sichrovský dříve pracoval v IBM a v Xeroxu.

foto: čra
  

Nový šéf Bakalovy Economie (Hospodářské noviny, Ekonom) Roman Latuske dostal naloženo na záda asi více než původně předpokládal. Od 1. října totiž začíná “osobně odpovídat” za externí komunikaci společnosti. Ehm, člověk by čekal, že ředitel Economie bude mít na práci poněkud důležitější věci.

foto: economia
  

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Seznam.cz: internetová televize Stream.cz uvede od 4. října druhou řadu seriálu Kancelář Blaník.

 • Krameriova K.D.: knižní velkoobchod Ladislava Prajslera a Martina Kamana v roce 2013 získal tržby ve výši 30 milionů korun (meziroční pokles o čtyři miliony), firma vykázala ztrátu skoro 600 tisíc korun (o rok dříve mírný prodělek).

 • AMC Networks International Central Europe: získala exkluzívní tříletou smlouvu na vysílání závodů Formule 1 v České republice a na Slovensku. První závody uvidí diváci v březnu 2015 na stanicích Sport1 a Sport2.

Hit dne

Wohnout: Barbíno?

 

 • Na turné

  Hana Zagorová
  01. 10.19. 12.
 • Castingy

  Agentura Casting – Barrandov hledá do připravovaného filmu lidi mongolského a kyrgyzstánského původu do komparzních rolí. Natáčení v říjnu.

Recenze

Amplifier: Mystoria

Jedna z nejlepších “neobjevených” britských kapel Amplifier se nevzdává a díky stabilně kvalitním nahrávkám a zajímavému hudebnímu mixu někde na pomezí Soundgarden, Motörhead, Pink Floyd a Tool se pomalu posunuje v srdci rockových fanoušků stále vzhůru. Aktuální novinka Mystoria by mohla Amplifier katapultovat o pořádný kus. Na rozdíl od předchozího alba Echo Street (2013), které se z velké části dotvářelo a vymýšlelo přímo ve studia, přišli Sel Balamir a spol. na nahrávání perfektně připraveni s hotovým materiálem v kapse.

To jim umožnilo Mystorii nahrát ve studiu v podstatě naživo a na desce je to řádně znát. Na jednu stranu si zachovává spontaneitu a energii živého hraní, která místy přechází v hardrockovou syrovost z počátku 70. let , na druhou stranu jistota v podobě již vyzkoušených a vybroušených songů umožnila kapele více experimentovat – nejen s náladou, aranžemi, ale třeba i s inspiračními zdroji, viz například nezvyklá “ska” píseň Cat´s Cradle. Mystorie je dospělá nahrávka kapely, která nerada vyšlapanými cestičkami, byť nezapře kořeny u (především) britských rockových ikon.

Z každého tónu čiší nespoutaná hravost (místy až divadelní infantilita), přemíra nápadů a vtípků, tolik typické pro Amplifier. Tak vypadá pestrý a inteligentní rock pro náročné, současně talent Sela Balamira na silné netuctové hitovky z Amplifier dělají aspiranta na vyklizené pozice Placebo nebo Muse. Moc bych jim to přál.