Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Kellnerovi čističi v O2 Telefónica se dohodli na civilizovaném vytěsnění manažera Luise Malvida: z funkce generálního ředitele odejde na konci června, v pozici předsedy představenstva zůstane do konce roku 2014. Poté se vrátí do skupiny Telefónica. Další sestřel z oblíbeného seznamu Borovan.cz TOP 10 (viz odkaz).

foto: telefonica
 

Někdejší člen vedení MF Dnes Michal Musil na dnešní Internet Advertising Conference otevřeně rozebral příčiny pádu vydavatelství Mafra (známé důvody: malá podporu online, opožděná integrace webu a printu, zaprděné poziční války ve firmě atd.). Štiplavé prezentaci s poker face naslouchal ředitel obsahu Mafradigital Michal Hanák.

Koncertní agentura Obscure Promotion, která pořádá letní metalový open air Brutal Assault, se pro letošní 19. ročník plácla přes kapsu a jako headlinera koupila legendární thrashmetalovou kapelu Slayer.

foto: sony music

Jeden z největších českých e-shopů Internet Mall (na fotce výkonný ředitel Ondřej Fryc) opět v marketingové útratě přeplivnul konkurenci z Alza.cz: v loňském roce do internetové display reklamy vrazil 395 milionů korun (v ceníkových cenách), zatímco Alza.cz 193 milionů (poměr 2:1 platil i v roce 2012). 

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          

Odměňte autora

Přihlášení

Krátce

 • Apple: firma za druhý kvartál fiskálního roku 2014 (končí 29. března) dosáhla tržeb ve výši 45,6 miliard dolarů a čistého zisku 10,2 miliardy dolarů. Apple současně oznámil navýšení programu odkupu akcií ze 60 miliard na 90 miliard dolarů. Do konce roku 2015 chce takto utratit 130 miliard dolarů.

 • NBCUniversal: tržby zábavního gigantu vyskočily za první kvartál 2014 o 29 procent na 6,9 miliardy dolarů. Jen olympijské hry v Soči skupině vynesly na tržbách 1,1 miliardy dolarů.

 • Live Nation: koncertní agentura koupila vystoupení One Republic. Říjen, 2014, libeňská Aréna.

Hit dne

Insomnium: Collapsing Words

 • Na turné

  Tomáš Klus
  23. 4.27. 5.
 • Castingy

  Castingová agentura Casting Barrandov shání na natáčení filmu komparsisty z Pardubic. Muže i ženy ve věku 18 – 70 let, natáčí se v neděli 27. dubna. Kontakt na mail casting@cast-barr.cz.

Recenze

Amazing Spider-Man 2

Těžko říci, která zfilmovaná komiksová série se ubírá selankovitějším směrem: zda Avengers nebo Spider-Man. Každopádně staronový režisér Amazing Spider-Mana Marc Webb směřuje dobrodružství pavoučího muže čím dál více do vod sladkobolného dojáku pro zamilované teenagery. Ne, nejde o obsazení “nového” Spider-Mana Andrewem Garfieldem, při jehož pohledu a pohazování kadeřemi mnohé dospívající divačky upadají do mdlob.

Naopak, jeho pojetí dodalo hlavní postavě potřebný sympaticky rozpustilý a šibalský rozměr. Hlavním kamenem úrazu je scénář, který boj proti padouchům a zlu v New Yorku odsouvá na vedlejší kolej. Hlavní linkou je nyní zašmodrchaný vztah Petera Parkera s jeho středoškolskou láskou Gwen Stacy. Takže v Amazing Spider-Manovi 2 se hlavně vzdychá, schází, rozchází, kouká do zrcadla/z okna, zase se vzdychá, dává se nešťastně hlava do dlaní, volá mobilním telefonem, píší se milostné vzkazy na most a opatrně se osahává a objímá. To vše na neúnosné ploše 142 minut.

Akce, vizuálně přitažlivé sekvence či souboje jsou evidentně v pozadí a pokud k nim dojde, tak tvůrci nedokáží přijít s nějakým výraznějším nápadem. Jediné, čemu lze krátce zatleskat je “odvaha” režiséra a scénáristů dát jednu z hlavních záporných rolí černochovi (Jamie Foxx aka Electro viz foto). To v dnešní, vyšinutě korektní době zase není tak obvyklé. Na druhou stranu, celé to zacílení filmu především na bravíčkářské publikum je logické a pochopitelné: určitě přinese pěkných pár desítek milionů dolarů na tržbách navíc. Skalní fandové zamáčknou slzu v oku při vzpomínce na režiséra předchozí spidermanovské série Sama Raimiho.