reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Film Vybíjená (foto) podle knihy Michala Viewegha si stále udržuje pozornost návštěvníků kin – za tři týdny promítání tržby překonaly 18 milionů korun. Ze silných zahraničních pecek poslední větší peníze sbírají SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (za osm týdnů skoro 32 milionů) a Padesát odstínů šedi (za sedm týdnů přes 78 milionů korun).

foto: falcon

Novým finančním ředitelem českého Vodafone se stal člen představenstva James Lindsay (foto). Předtím pracoval ve Vodafone Group jako ředitel pro transformaci. Hlavním Lindsayovým úkolem je nakopnout rychle padající čísla (za uplynulý fiskální rok klesl zisk firmy o 80 procent na 208 milionů korun). Velmi pravděpodobně se ve Vodafone bude škrtat. Už zase.

foto: vodafone
  

Microsoft Studios stanovili termín premiéry připravovaného herního trháku, střílečky Halo 5: Guradians (screen) z dílny 343 Industries. Exkluzivně na konzoli Xbox One se objeví 27. října 2015. Série Halo se doposud prodalo přes 60 milionu kusů, tržby překročily 3,4 miliardy dolarů.

screen: microsoft studios
 

Novým ředitelem mediazastupitelství Media Club se od 1. dubna stane Ladislav Dianiška (foto), dosavadní šéf Petr Jelínek se přesouvá na pozici Head of New Media Sale. Dianiška do TV Prima přichází ze soukromé zdravotnické sítě Santé a TeamPrevent (ředitel strategie obchodu a marketingu). Dříve pracoval rovněž pro Andreje Babiše (Kostelecké uzeniny) či Karlovarské minerální vody.

foto: ftv prima
   

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • O2 Czech Republic: do nabídky O2 TV přidává televizní kanál Sport1 HD.

 • Lumiere Film: produkční firma začne od 1. dubna dodávat hudební televizi Óčko nový módní pořad Bestie.

 • CET 21: televize Nova stále boduje se seriálem Policie Modrava – poslední díl sledovalo 2,36 milionu diváků ve skupině 4+.

Hit dne

Nový trailer k bondovce Spectre.

 • Na turné

  Tomáš Klus a Cílová skupina
  11. 4.28. 5.
 • Castingy

  Česká televize vypisuje dva castingy pro zájemce o druhou řadu show Nejchytřejší Čech - 28. až 29. března Mendelova univerzita v Brně, 11. až 12. dubna Právnická fakulta v Praze.

Recenze

Dødheimsgard: A Umbra Omega

Je to možná jeden z nejvýraznějších pohybů na moderní hudební scéně. Po několikaletém podřimování a občasných resuscitacích je nyní jasné, že severská avantgardní scéna, blyštivá a zářící v druhé půlce 90. let a na přelomu tisíciletí, je zpět v plné síle. Loni Manes, Mayhem a Manimalism, letos zatím Solefald, nyní těsně následovaní jednou z největších norských legend Dødheimsgard (a to nás ještě čekají Arcturus a Fleurety).

Seskupení výjimečných vizionářů, kreativců a vyšinutců, kteří za požití značné dávky chemikálií a undergroundového hiphopu dokázali v roce 1999 vytvořit kultovní nahrávku 666 International. Dodnes nepřekonanou desku na pomezí avantgardního black metalu a psychedelického indie dark techna, věc, která dobu předběhla o několik desítek let. Po osmi letech mučivého čekání od posledního alba Dødheimsgard opět v rukách drží porci hudby, která má z jako jedna mála potenciál vystřelit posluchače mino tuto dimenzi.

A Umbra Omega, s účastí dvou nejzásadnějších postav z řad DHG, Yusafa Parveze a Aldrahna, krásně snoubí komplikované hudební konstrukty, stojící na vodopádu nápadů, kombinaci řady stylů, rocku, metalu, blues, kabaretu a vkusné elektroniky, a na všudypřítomných disharmoniích, spolu s muzikantským i osobním zráním a nadhledem. Organická produkce uměřeně dávkuje syrovou opravdovost, nonšalantní a teatrální dekadenci i zuřivou energii. A opět ten lovecraftovský pocit neskutečna z okolní reality, pohyb na tenké linii mezi sněním a blouzněním a tísnivé tušení, že na hranicích této dimenze číhají nepoznané hrůzy. Jedna z mála kompaktních hudebních artefaktů, ze kterých čpí nadčasovost a který zraje s přibývajícím poslechem.