reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Firma Lucky Man Films režiséra a producenta Davida Ondříčka podle očekávání zpomalila byznysové tempo. Výnosy loni klesly ze 46 milionů na 30 milionů korun, zisk spadl o 1,9 milionu na 0,4 milionu korun. LMF nyní pracuje na vývoji a výrobě tři filmů: Ztraceni v Mnichově, Zátopek a Staré pověsti české. Druhou oblastí byznysu je výroba televizních pořadů a reklam. 

foto: lucky man films
    

Produkční firma Fog´n´Desire Films (Viktor Tauš a Michal Kollár) finišuje s výrobou první části filmu Rudý kapitán podle slovenské knihy Kapitán Smrt. Natáčení končí na přelomu srpna a září, zbytek se dotočí příští rok na jaře. Hrají Oldřich Kaiser, Michal Suchánek, Maciej Stuhr nebo Ladislav Chudík (foto). Premiéra filmu s rozpočtem přes 52 milionů korun je naplánována na jaro 2016.

foto: fog n desire films

Produkční společnost FilmBrigade Petra Bílka začala natáčet výpravnou komedii Nejhorší zločin ve Wilsonově. Autorský tým tvoří esa: scénář Marek Epstein, režie Tomáš Mašín, hrají Vojtěch Dyk, Jiří Macháček, Táňa Pauhofová nebo Jan Kraus.

foto: filmbrigade

Novým ředitelem mediazastupitelství Media Club (prodej Primy a TV Barrandov) se od 1. září stane Petr Jelínek, který vystřídá Michala Berana. Jelínek dosud působil jako obchodní ředitel Prima On-line. Předtím vedl online obchod Sanomy nebo obchodní oddělení online portfolia skupiny Nova. Media Club nově zastřeší televizní, online a regionální prodej.

foto: ftv prima

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Kalifornie: tamní senátoři nakonec schválili zvýšení daňových pobídek pro televizi a filmy na 330 milionů dolarů ročně. Program začne platit od příštího července a potrvá pět let. Celkový objem tak je 1,65 miliardy dolarů.

 • Bertelsmann: výsledky za první pololetí 2014 – tržby 7,85 miliardy eur (loni 7,35 miliardy), zisk 254 milionů eur (419 milionů). Výsledky divize RTL Group – 2,69 miliardy eur (2,76 miliardy), provozní EBITDA  612 milionů eur (631 milionů).

 • KinoSvět TV: televize Leoše Pohla začala vyrábět dokumentární sérii, věnovanou záhadám a paranormálním jevům. Cyklus se objeví v prime time. Samotná stanice začne od půlnoci 29. srpna vysílat celoplošně.

Hit dne

Coldplay: True Love

 

 • Na turné

  Mig 21
  03. 10.06. 12.
 • Castingy

  Kancelář Kreativní Evropa – MEDIA hledá kandidáta na pozici vedoucího kanceláře. Jedná se o plný úvazek, pracovní poměr na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou. Předpokládaný nástup – říjen 2014.

Recenze

Opeth: Pale Communion

Teprve napodruhé je to ono. Když švédští progresivní rockeři/metalisté Opeth u předchozího alba Heritage (2011) zaveleli k ústupu od deathmetalových hudebních a vokálních kompozic a k přesunu do retro vod 70. let, nikoho z fanoušků to příliš nepřekvapilo. Hlavní mozek kapely Mikael Åkerfeldt tyto prvky umně vsouval i na předchozí nahrávky, které stavěly především na invenční kombinaci death metalu, akustické klasické kytary, blues nebo folkové muziky.

Heritage však jako první album Opeth stavělo výhradně na progresivním a art rocku, jako vystřiženém ze sedmdesátek. Zároveň ale postrádalo umělecké “můstky”, jakési “werichovské” dlaždice, po kterých by dosavadní fandové mohly kapelu následovat, a tak vyznívá možná až příliš nevýrazně a autisticky. Novinka Pale Communion ty potřebné “můstky” má. Stále je to povedené a moderní retro, z předchozích let Opeth sem Åkerfeldt přenesl melodické vyhrávky, akustické pasáže a sladce melancholickou náladu. K tomu poodkryl i další hudební inspirace, viz skladba Goblin, která upomíná na dnes již polozapomenuté, stejnojmenné progrockery z Itálie.

Je to vlastně paradoxní. Pokud by si desky Heritage a Pale Communion vyměnily pořadí, působil by umělecký vývoj kapely souvisleji, logičtěji, kompaktněji, méně chaoticky a více srozumitelně pro okolní pozorovatele. Na druhou stranu nemá cenu řešit podobná kdyby. Důležité je, že švédští Opeth na nové nahrávce zůstávají stále silnou, originální a vyvíjející se kapelou, inspirativní pro desítky následovníků po celém světě.