reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Palmu vítězství v anketě Neviditelný herec (výkony v rozhlasových hrách a četbách na vlnách Českého rozhlasu v sezoně 2013/2014) si letos odnesl Luděk Munzar (foto), majitel jednoho z nejpatetičtějších hlasů v českém hereckém byznysu. Těsně za ním se umístili Michal Pavlata a Oldřich Kaiser.

foto: popron

První výrazný vstup České filharmonie (na fotce dirigent Jiří Bělohlávek) do masového kinoprůmyslu: koncert v sobotu 25. října bude naživo přenášen do 25 českých a pěti slovenských kin. Na programu bude Novosvětská symfonie Antonína Dvořáka. Druhý přenos se uskuteční 20. prosince (Česká mše vánoční J.J. Ryby).

foto: václav jirásek
 

Novým šéfproducentem zpravodajství TV Prima se stal Tomáš Luňáček. Nastoupil po Janu Punčochářovi. Luňáček má dlouholeté zkušenosti s vedením televizních produkcí v Česku. Naposledy řídil produkci zpravodajské roadshow Prima jede za vámi, předtím pracoval na TV Barrandov či v Barrandov Productions.

foto: ftv prima

Rána pro miliardáře Petra Kellnera. Antimonopolní úřad ve čtvrtek 23. října před Krajským soudem v Brně obhájil rozhodnutí, v němž byla Českému Telecomu (dnes O2 Czech Republic) uložena pokuta 91,9 milionu korun za protisoutěžní jednání. První rozhodnutí úřadu v této věci bylo vydáno v roce 2004. O2 si počká na písemné vyhotovení rozsudku a teprve poté bude reagovat.

foto: ppf

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Časopis Host: spouští webový projekt H7O, zaměřený především na aktuální dění v literatuře.

 • AMC Networks: globální zábavní obr s pozicemi i v Česku koupil 49,9 procenta v BBC America za 200 milionů dolarů.

 • Miton Boys: rozhodli se zlikvidovat dceřinku Pixmac, stejnojmennou fotobanku loni koupil Pond5.

Podpořte Borovan.cz v kategorii one-man show. Díky.

Hit dne

Bonobo: Flashlight

 

 • Na turné

  Elán
  17. 10.30. 10.
 • Castingy

  Kancelář Czech Film Commission (oddělení Národního filmového archivu, příspěvkové organizace Ministerstva kultury) hledá kandidáta na pozici projektového manažera. Jedná se o práci v rozsahu plného úvazku. Předpokládaný nástup: listopad 2014.

Recenze

Soudce

Dva důvody, proč zajít na drama Davida Dobkina Soudce. V první řadě scénář Billa Dubuquea a Nicka Schenka. Umně propojuje dva žánry, které mají američtí filmaři slušně zmáklé – soudní drama a rodinný film. Je to nenásilně a příjemně působící propletenec, který si z obou stran bere to lepší (napětí, zvraty, dobře prokreslenou psychologii postav, umně podaná “vážná” témata vztahů atd.). Na Soudce by se kupříkladu měli podívat kolegové z českého seriálu Život a doba soudce A. K. a inspirovat se, jak udělat scény ze soudní síně, aniž by působily staticky a uspávajícím dojmem.

Již výchozí situace je docela neotřelá a dává tvůrcům velký manévrovací prostor: oblastní soudce je podezřelý ze zabití/vraždy známého kriminálníka, kterého sám odsoudil. Hájí ho jeho syn, známý a cynický advokát, který má se svým otcem dlouhodobě napjaté vztahy. Do takto vykolíkovaného hřiště Dubuque a Schenk sázejí další vrstvy – cena kariéry a profesního odkazu a kolik jsme za ně ochotni zaplatit, pomíjivost života – , které film výrazně katapultují z běžného průměru. 

Za druhé, velkou devízu představují soustředěné a povedené herecké kreace Roberta Downeyho Jr. a Roberta Duvalla (oba foto) v rolích ústřední dvojice příběhu. Robert Downey jako advokát Hank Palmer je většinou podobně jízlivý a cynický, jak ho známe z Iron Mana, aniž by přitom sklouzl k parodii a grotesce. A Duvall coby umírající soudce Palmer podává jeden ze svých životních výkonů. Celkově velmi příjemné překvapení podzimní sezóny.