reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Podrobnosti herního vydavatele Electronic Arts k očekávanému byznysovému trháku Battlefield Hardline (screen): start otevřeného betatestu je naplánován na 3. února, trvat bude do 8. února. Betu si zahrají majitelé konzolí i PC. Hra vychází 19. března na PC/Xbox 360/Xbox One/PlayStation3 a PlayStation4.

screen: ea
     

Komentátor Jan Macháček začne pracovat pro ministra financí Andreje Babiše. Konkrétně pro jeho deník Lidové noviny. Zajímavé, Borovan.cz má v živé paměti hádky, minimálně velmi vzrušené diskuse Macháčka a současného šéfkomentátora LN Petra Kamberského, když ještě oba pracovali v komentátorském oddělení Hospodářských novin. No, uvidíme.

screen: čt
    

Rockaway Jakuba Havrlanta (foto) a finanční skupina Roklen spustí platformu Fundlift.cz, která umožní komukoliv investovat do start-upů. Půjde o prvního českého zástupce na poli equity crowdfundingu. Spuštění Fundlift.cz je naplánováno na letošní jaro. Ještě předtím proběhne výběr vhodných projektů a firem, v první řadě z oblasti internetu a nových technologií.

foto: rockaway
  

Americký zpravodajský web Business Insider, zaměřený na byznys a technologie, získal investici ve výši 25 milionů dolarů od Axel Springer Digital Ventures. Kolegům gratulujeme! Německý vydavatelský koncern na oplátku dostane minoritní podíl v projektu, který získává příjmy z reklamy a předplatného a který je přítomný na sedmi mezinárodních trzích..

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Amazon.com: čísla za rok 2014 – tržby vzrostly o 20 procent na 89 miliard dolarů, firma spadla do ztráty 241 milionů oproti zisku 274 milionů dolarů v roce 2013. Amazon loni investoval do VOD služby Prime Instant Video celkem 1,3 miliardy dolarů.

 • Sony Computer Entertainment: rozšiřuje záběr PlayStation Network, pod kterou nově zařadí PlayStation Video a PlayStation Music. PN se tak stane značkou zastřešující hry, televizi, video i hudbu.

 • Facebook: za rok 2014 utržil 12,5 miliardy dolarů oproti 7,9 miliardy o rok dříve. Čistý zisk 2,94 miliardy dolarů, v meziročním srovnání nárůst o 96 procent. V prosinci bylo aktivních v průměru 890 milionů uživatelů denně (meziročně plus 18 procent).

Hit dne

První oficiální trailer páté řady Game of Thrones, startuje se 12. dubna.

 

 • Na turné

  Xindl X a UDG
  25. 2.10. 4.
 • Castingy

  Pořadatelé hudebního festivalu United of Islands a koncertů Joe´s Garage Live hledají agenturu na externí spolupráci v oblasti propagace & PR, případně i pro další aktivity.

Recenze

Kód Enigmy

Drobná splátka velkého dluhu. Geniální matematik, logik a kryptoanalytik Alan Turing se během druhé světové války velkou měrou podílel na prolomení nacistického šifrovacího kódu a na konečném vítězství Spojenců nad Třetí říší (připisuje se mu záchrana asi 14 milionů lidí). Kromě jiného rovněž položil základy moderních počítačů (tehdy zvané Turingovy stroje) a počítačové vědy. Na počátku 50. let byl britskými soudy odsouzen kvůli své homosexualitě, donucen k chemické kastraci a v roce 1954 byl nalezen mrtev (dvě hypotézy: buď sebevražda nebo otrava kyanidem). Královna jej pardonovala až v roce 2013 (!). Jinými slovy, další z mnoha příběhů o tom, že svět je tak trochu svině.

Hlavní trumf Kódu Enigmy? Bezesporu pečlivý a charismatický Benedict Cumberbatch. Nad jeho Turingem by se ustrnul i kámen. V první řadě asociál, vyšinutý génius povznesený nad okolní společností, a přesto tak zoufale toužící pro “normalitě”, “lidskosti” a hlavně po lásce. V tom je hlavní postava srozumitelná každému z nás. I v tak komorním příběhu a při tak (pro publikum) nezáživných činnostech jako je luštění šifer dokáže Cumberbatch bez velkých gest vzít diváka za ruku a dovést ho do matematikova komplikovaného nitra.

Kde naopak norský režisér Morten Tyldum nevyužil všechny vrstvy Turingova nelehkého osudu, je střet geniality s lidskou průměrností. Kód Enigmy z tohoto hlediska není tak perfektně a uhrančivě hrajícím “orchestrem”, jakým je například Formanův Amadeus. Cumberbatchovi zde evidentně schází protihráč, jeho Salieri, který by podtrhl výjimečnost hlavního hrdiny. Charles Dance coby podezíravý commander Denniston jím bohužel není. Každopádně ale solidně zvládnutý filmový portrét, který vyčnívá nad podobně laděnými snímky.