reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Kauzy Dismanův rozhlasový dětský soubor a Hradní hampejzník Zeman v ČRo si vybírají svoji daň. Ředitel veřejnoprávního rozhlasu Peter Duhan si v uplynulých dnech rozumně vzal zdravotní dovolenou. Ten klinč je opravdu zapeklitý: Buď Duhan pustí sprostého Zemana do vysílání, poruší etický kodex ČRo a ohrozí svůj post. Nebo ho tam nepustí a rovněž dá svoji pozici všanc.

  

Punkoví producenti z Punk Filmu (na fotce zleva Martin Hůlovec, Ondřej Beránek plus třetí do party Jakub Drocár) pracují na novém punkovém projektu: celovečerní pohádce Horkou jehlou. Režie Marek Najbrt. Peníze by do projektu měla nasypat i Česká televize

foto: punk film
    

Internetový seriál Kancelář Blaník (produkce Seznam.cz a Negativ) zvítězil v kategorii obsahová inspirace internetových cen Křišťálová lupa 2014. Osobnost roku: Josef Šlerka, projekt roku: DameJidlo.cz, globální projekty českých tvůrců: Keboola, zpravodajství: iDnes.cz.

foto: negativ
    

Prezident Lagardére Active ČR Michal Fleischmann je podruhé prezident! Šéf velké rádiové skupiny byl ve čtvrtek 20. listopadu zvolen do čela Asociace provozovatelů soukromého vysílání (APSV). Tato pozice byla dlouhé tři roky volná po úmrtí předchozího prezidenta APSV Michala Zelenky. Asi jedinému dvojprezidentovi v republice samozřejmě gratulujeme!

foto: av
    

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Vivala.cz: hudební služba (přímý digitální prodej alb) spolumajitele Uloz.to Jana Karabiny se rozbíhá pomalu. Za rok od spuštění registruje 500 objednávek, z toho 200 placených od celkem 160 uživatelů. Stáhlo se 4500 písní, z toho 1800 za peníze.

 • Asociace provozovatelů soukromého vysílání: novými členy se staly Český Impuls, Color Music rádio, Rádio Sázava, rádio Čas Dyje a rádio BBC společnosti Radiocom (Praha). APSV tak reprezentuje dvacet členů v segmentu soukromého rádiového vysílání.

 • DameJidlo.cz: aktuální čísla roznáškové online služby Tomáše Čupra – 120 tisíc objednávek za měsíc, maloobchodní tržby 34 milionů korun měsíčně, 130 zaměstnanců (z toho 100 kurýři), v současné době je služba po dvou letech provozu v čistém zisku (za říjen).

Hit dne

Björk: Enjoy

 

 • Na turné

  Pavel Šporcl
  30. 11.19. 12.
 • Castingy

  Kancelář Czech Film Commission (oddělení Národního filmového archivu, příspěvkové organizace Ministerstva kultury) hledá kandidáta na pozici projektového manažera. Jedná se o práci v rozsahu plného úvazku. Předpokládaný nástup: listopad 2014.

Recenze

Erlend Øye: Legao

Jedna z nejpříjemnějších indie popových desek letošního roku. Norský muzikant Erlend Øye je širšímu publiku znám spíše jako jedna polovina popfolkového dua Kings of Convenience, se kterým dosáhl celosvětového ohlasu. Tak trochu ve stínu KOC zůstává další Øyeho hudební práce, zejména v berlínské kapele The Whitest Boy Alive (ta již bohužel ukončila činnost) a na sólové dráze. I druhá samostatná deska Legao, která vyšla před několika týdny, dokazuje, jaká je to škoda.

Přestože nahrána v islandském Reykjavíku s místní reggae kapelou Hjálmar, působí mile a teple a jakoby odrážela současnou Øyeho rezidenturu na slunné Sicílii. Oproti převážně elektronickému debutu Unrest (2003) tvoří základ Legaa muzikantsky lišácká jednoduchost (nikoliv minimalismus) regulérního bandu, mazaně chytlavé melodie a Øyeho typicky naivně melancholický hlas. To vše zabalené do krásně ospalé pop reggae nálady, která je nakažlivá pozitivní uvolněností a vnitřním klidem.

Nikam se nežene, nikomu se nesnaží nic dokazovat, prostě spočívá a nechává proudit prostorem jemnou hudební energii. Je těžké tomu příjemnému proudění nepodlehnout, stejně jako nepoddat se uspávající masáži krásné dívky. Erlend Øye dokazuje, že stále umí – konejšivě naladit a povzbudit uprostřed obecného shonu a stresu moderního světa a přitom si uchovat slušnou hudební kvalitu. Kolik nahrávek z mainstreamu tohle dokáže?