reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Konektor: komunikační skupina Petra Rydla, Martina Charváta a Filipa Humplíka získala nového klienta, Českomoravskou stavební spořitelnu. Bude pro něj připravovat ATL, BTL, on-line komunikaci a vybrané digitální a eventové projekty.

 • HBO: sedmá řada úspěšného fantasy seriálu Game of Thrones bude mít 7 dílů (předchozí řady 10), točit se bude v druhé polovině letošního roku. Start nové řady bude tentokráte o něco posunut do léta 2017 (doposud se startovalo v březnu/dubnu).

 • AMI Digital: digitální komunikační agentura (skupina AMI Communications) zvítězila v tendru Siemens Česká republika na dodávku webových služeb, kontrakt by měl trvat dva roky.

Hit dne

Mastodon: The Motherload

 • Na turné

  Tři sestry
  27. 5.03. 9.
 • Castingy

  Televize Nova vypsala castingy do nové reality show zasazené do exotické divočiny. Soutěžící budou vysazeni na izolovaném filipínském ostrově, kde je čeká boj o přežití a o hlavní výhru 2,5 milionu korun. Přihlášky na webu www.nova.cz.

Recenze

Jason Aaron: Skalpy – Hryzání ve vnitřnostech

Pokud něco na znamenité komiksové sérii scenáristy Jasona Aarona Skalpy fascinuje - samozřejmě kromě podmanivé atmosféry nihilistické indiánské rezervace Prérijní růže a výborných kreseb R.M. Guéry nebo Davida Furnò - pak jsou to postavy. Indiánští narkomani a vyfetlé trosky, mafiáni v drahých oblecích, cyničtí agenti FBI, hrající vlastní hry, gangsteři a psychopati, blázni, podivíni, mystičtí věštci, nacionalističtí aktivisté.

Každá figurka je originál, pečlivě vystavěný buď z drobných, perfektně odpozorovaných detailů, nebo prostřednictvím postupně odhalovaných, rozsáhlých příběhů. V podstatě tu není žádný plakátový kýč, což je vzhledem k zvolenému prostředí výkon takřka heroický. A uprostřed toho barvitého a syrového galimatyáše několik ústředních postav - frajer-bouchač a tajný agent Dash Zlý kůň, těžko čitelný náčelník Rudá vrána, začínající dealer Dino Zakrslý medvěd. A samozřejmě řada dalších, kteří ve flashbackových pasážích dokreslují a dobarvují celý obraz.

Ve čtvrtém pokračování se pozornost autorů přesouvá více na Rudou vránu. Řada retrospektiv a záblesků minulých dějů čím dál více osvětluje motivaci a konání hlavních hráčů a směřování celého vyprávění a zavádí užaslého čtenáře do dalších a dalších vrstev Skalpů. Krásná cesta! Tento komiks si vyžaduje otevřeného, znalého a inteligentního čtenáře, na druhou stranu, zážitek, který mu může poskytnout, je i v kontextu současného bohatého komiksového trhu ojedinělý. Takže pátý díl vychází kdy?