reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • FTV Prima: po šesti letech ukončila spolupráci s pořadatelem soutěže krásy Česká Miss, společností M Marketing. Prima byla generálním mediálním partnerem akce.

 • McCann Prague: komunikační agentura vyhrála v tendru Jan Becher - Pernod Ricard a zajistí komunikaci projektu The Venture značky whisky Chivas Regal. Projekt startuje 5. září a poběží do první poloviny roku 2017.

 • Soundtrack Poděbrady: nultý ročník nového festivalu filmové hudby a multimédií podle organizátorů navštívilo 10 tisíc lidí. První ročník by měl proběhnout od 24. do 27. srpna 2017.

Hit dne

In Flames: The Truth

 • Na turné

  Jana Kirschner
  23. 10.01. 11.
 • Castingy

  Televize Nova vypsala castingy do nové reality show zasazené do exotické divočiny. Soutěžící budou vysazeni na izolovaném filipínském ostrově, kde je čeká boj o přežití a o hlavní výhru 2,5 milionu korun. Přihlášky na webu www.nova.cz.

Recenze

Star Trek: Do neznáma

J.J. Abramsi, prosím, vraťte se! (Spolu)tvůrce takových seriálů jako Ztraceni, Alias nebo Hranice nemožného dal v roce 2009 nově odstartované filmové sérii Star Trek do vínku inteligenci, brilantní režii a naraci, to vše při zachování většiny atributů blockbusteru pro masy. V třetím díle Star Trek: Do neznáma však Abrams přepustil vzhledem k dalšímu projektu Star Wars: Síla se probouzí režii Justinovi Linovi (Rychle a zběsile 5,6, druhá řada Temného případu atd.) a na filmu je to znát.

Novinka bohužel ustoupila z výjimečného postavení, které Star Trek mezi vesmírnými sci-fi má, a stala se více standardní, předvídatelnou podívanou. Linovi nechybí jistota a cit pro napínavé scény a strhující epické souboje, postrádá však Abramsovu zkušenost, hloubku a smysl pro komplexnost. Tedy diváka bezpochyby potěší (byť u hardcore fanoušků to bude občas s krvácejícím srdcem) vybrané scény, například monumentální destrukce lodi Enterprise, nesmí však uvažovat nad logickými návaznostmi nebo až příliš prostoduchými dějovými zkratkami - tady Star Trek: Do neznáma evidentně skřípe.

Rozhodnutí svěřit scénář komikovi Simonu Peggovi (ve filmu rovněž hraje) rovněž překvapí. Byť sice Pegg po většinu filmu udržel svůj nevšední humor na snesitelné uzdě, přece jen způsob likvidace obří flotily zlounů spoustu příznivců, kulantně řečeno, vyvede z míry. A to nemusí být míněno nutně pozitivně. V třetím filmu se tedy Star Trek bezpochyby posunul a některým nečekaným přístupům je třeba zatleskat již jen pro tu samotnou odvahu. Ve výsledku však celá série poněkud ztrácí.