reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Nakladatelství Argo vydá na podzim knihu s velkým mezinárodním byznysovým potenciálem. Na konci října se na trhu objeví životopis Václava Havla z pera Michaela Žantovského (foto). Publikace rovněž vyjde na počátku listopadu ve Velké Británii a Spojených státech a v dalších deseti zemích.

foto: argo

Odcházejícího Jiřího Deváta v čele české pobočky Cisco nahradil od 1. září Ivo Němeček (foto). Funkce se ujímá dočasně do nástupu nového generálního ředitele. Devát vedl českou pobočku více než tři roky. Němeček do Cisca nastoupil v roce 1996, předtím pracoval ve společnosti Novell.

foto: cisco

Film Tři bratři po třech týdnech promítání v českých kinech: tržby 47 milionů korun, návštěvnost 370 tisíc diváků. Želvy Ninja mají za dva týdny přes 12 milionů tržeb a návštěvnost 84 tisíc diváků.

foto: bioscop
  

Novým art directorem zpravodajství a publicistiky televize Nova se od 1. září stal David Fiala. Ve funkci vystřídal Alana Zárubu, který od 1. června vede kreativní oddělení celé skupiny Nova. Fiala dříve působil v grafickém oddělení zpravodajské televize Z1.

foto: CET 21

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • VivaKi Czech Republic: obří mediální firma navýšila po fúzi s ZenithOptimedia Prague podíl v nákupním sdružení Czech Media Club na 51 procent.

 • Microsoft: samostatný senzor Kinect pro Xbox One bude v Česku v prodeji od 7. října za odhadovanou maloobchodní cenu 3 999 korun.

 • Tablet Media: vydavatelství Michala Klímy přetáhlo Bakalově Economii editora Hospodářských novin Libora Akrmana.

Hit dne

In Flames: Paralyzed

 

 • Na turné

  Mandrage
  08. 10.22. 11.
 • Castingy

  Kancelář Kreativní Evropa – MEDIA hledá kandidáta na pozici vedoucího kanceláře. Jedná se o plný úvazek, pracovní poměr na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou. Předpokládaný nástup – říjen 2014.

Recenze

Lisa Gerrard: Twilight Kingdom

Spočinutí. Meditace. Hluboké ponoření do sebe sama a rovněž klidné světlo na konci tunelu. Takové věci posluchače napadají u nové desky Lisy Gerrard, jedné poloviny anglicko-australských hudebních šamanů Dead Can Dance. Album Twilight Kingdom, které Lisa vydává opět na vlastní značce Gerrard Records, je skutečně jednou z nejniternějších a nejintimnějších nahrávek fenomenální zpěvačky. A to i v kontextu jejích nejrůznějších kolaborací, duetů a prací na filmových soundtracích (Whalerider, Gladiator atd.).

Prim hraje její éterický, vznosně magický, majestátní a omamný kontraalt, jen jemně podbarvený klávesovými linkami a dalšími nástroji, který má sílu odnést vás z tohoto moře běd a strastí do Království nebeského, kde vládne klid a mír. Minimum orchestrací či ethno prvků, hojně užívaných u DCD, jen co nejčistší emoce vtělené do zvuku hlasu. 

Ty jsou důležité, na Twilight Kingdom je třeba rovněž pozorně sledovat, nejen co se děje ve zvucích, ale i ZA zvuky. Jako by Lisa, podobně jako například norští avantgardisté Ulver, ve své hudbě čím dál více pracovala s tichem, tedy s jedním z nejpůsobivějších hudebních prvků. Novinka Lisy Gerrard nepatří do běžného denního provozu a je třeba paradoxně doufat, že ji nebudou pouštět v rádiích. Je to věc, kterou si pustíte o samotě v hodině mezi psem a vlkem, v čase, kdy si tříbíte myšlenky, sny a nacházíte, co je v životě skutečně důležité. Podmanivá hudba.