Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Frančíza Paramountu Transformers: Zánik, intenzivně pošilhávající po čínském trhu, bude podle všeho letos prvním filmem, který by letos v kinech mohl vytočit miliardu dolarů. Aktuální číslo je nyní na 890 milionech dolarů. V Česku má po měsíci promítání 31 milionů korun tržeb.

foto: cinemart
 

Inteligentní člověk a šéfredaktor bulvárního webu Extra.cz Pavel Novotný (foto) opět přišel s lišáckým způsobem, jak zaujmout. Extra.cz (majitel Jan Barta) si nyní vypracoval etické desatero: “nepíšeme lži, chráníme děti a nezletilé, nepodporujeme zdraví závadné trendy, jsme korektní”. Ehm, bude to ještě starý dobrý Extra.cz?

screen: čt
 

Jeden z nejlepších českých televizních seriálů, Kancelář Blaník (produkce Seznam.cz a Negativ), bude na podzim pokračovat druhou sérií, opět v internetové televizi Stream.cz. Tým série v čele s režisérem Markem Najbrtem (Mistři, Protektor a Polski film) zůstane zachován.

foto: negativ
    

Vydělávající a povedený filmový hit letošního léta: Úsvit planety opic má po dvou týdnech promítání (v Česku šel o týden později) na kontě 240 milionů dolarů tržeb z kin po celém světě, z toho skoro 140 milionů ve Spojených státech. 20th Century Fox se s opičí ságou, která bude pokračovat v roce 2016, povedl brilantní tah.

foto: cinemart
 

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          

Odměňte autora

Přihlášení

Krátce

 • Hollywood Classic Entertainment: do vybraných Samsung modelů smartphonů, tabletů a řady Note vypustila aplikaci Ivio, která nabídne přístup k filmové knihovně zdarma.

 • Netflix: výsledky streamingového obra za první pololetí 2014 – tržby 2,61 miliardy dolarů (meziroční nárůst skoro o 25 procent), na streamování připadá 85 procent tržeb, na streamování v USA pak 63 procent. Čistý zisk 124 milionů dolarů (plus 284 procent). Počet předplatitelů překročil 50 milionů.

 • Prague Proms: festival klasické a jazzové hudby podle pořadatelů letos navštívilo 21 tisíc posluchačů.

Hit dne

J.J. Abrams ukazuje bojový stroj X-Wing pro chystaný hit Star Wars: Episode VII.

 

 • Na turné

  Jasná páka
  18. 9.09. 11.
 • Castingy

  Kancelář Kreativní Evropa – MEDIA hledá kandidáta na pozici vedoucího kanceláře. Jedná se o plný úvazek, pracovní poměr na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou. Předpokládaný nástup – říjen 2014.

Recenze

Anathema: Distant Satellites

Britští melancholičtí králové vznosných nálad Anathema přicházejí po dvou letech s novinkou Distant Satellites a fanouškové mohou jásat. Po slabším předchozím albu Weather Systems (2012) zní nová deska opět čerstvě, silně a hlavně je znát, že kapela má po letech chuť se někam posouvat a hudebně vyvíjet. Jinými slovy je evidentní, že příchod multitalentovaného portugalského muzikanta Daniela Cardosa (rovněž Sirius, Head Control System atd.) na stálý post baskytaristy/bubeníka v roce 2012 byl pro Anathemu přesně tím občerstvujícím a potřebným impulsem a přísunem nové energie, která na Weather Systems tak bolestně chyběla.

Na Distant Satellites je Anathema v plné formě a s přehledem ukazuje, proč je jednou z nejzajímavějších kapel evropského kontinentu uplynulých uplynulých dvou dekád. Nahrávka je skvostnou ukázkou emocionálního progresivního rocku, který do svých výrazových prostředků novátorsky přibral i elektroniku. Zůstává stále a znovu omračující schopnost napsat silnou náladotvornou a výborně gradující píseň, která zasahuje přímo do srdce. Najdete tady v koncentrované podobě všechno: krásu, bolest, patos, intimní spočinutí, emoce, vznosný klid a i ochromující rozervanost po rozchodu. To je po minimálně pěti stejně vydařených albech se značkou Anathema výborný výkon.

Když k tomu připočteme nasazení kreativního technického týmu (producent Christer-André Cederberg, mix Steven Wilson), díky kterému se Distant Satellites mohou blýsknout krásným zvukem, je tu album, které vyčnívá i v rámci silné diskografie skupiny a které aspiruje na jednu z nejsilnějších nahrávek letošního roku. Léto s Anathemou budiž pochváleno.