reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Young & Rubicam Praha: novým jednatelem reklamní agentury se stal výkonný ředitel firmy Tomáš Dvořák. Nahradil tak Svatopluka Jírů, který z agentury odešel na jaře.

 • M7 Group: satelitní TV operátor, operující i v Česku, uzavřel se společností SES smlouvu na rozšíření kapacity a prodloužení současného kontraktu na vysílání ze satelitu ASTRA 3B na pozici 23,5° východně. Nová víceletá dohoda umožní M7 vysílat všechny HD programy České televize, stejně tak jako nové HD programy satelitní platformy Skylink.

 • O2 Czech Republic: Kellnerův operátor v rámci odkupu vlastních akcií nabyl od loňského prosince do 21. listopadu již 3 314 896 svých kmenových akcií a jeho podíl na všech hlasovacích právech překročil 1 procento (toto právo však firma nevykonává).

Hit dne

Jak bral drogy Jan Masaryk v představách českých filmařů. Ukázka z chystaného filmu Masaryk.

 • Na turné

  Tři sestry a Horkýže Slíže
  01. 12.10. 12.
 • Castingy

  FTV Prima vypsala výběrové řízení na pozici Analytik výzkumu se zaměřením na marketing a program. Více informací na www.iprima.cz.

Recenze

Wardruna: Runaljod – Ragnarok

Závěr nordické trilogie Runaljod nazvaný stylově Ragnarok vygradovali muzikanti z norského hudebního projektu Wardruna do strhujícího finále. Již při porovnání předchozích dvou nahrávek Gap Var Ginnunga (2009) a Yggdrasil (2013) byl slyšitelný kreativně - skladatelský a rovněž aranžérský vzestup materiálu. Na Ragnaroku se však moderní směs nordického folkloru, dark folku a hypnotických šamanských rytmů dostává těsně k hranici dokonalosti.

Přibývající roky zkušeností a hudební vyzrálost hlavního mozku Wardruny Einara Selvika jsou znát a umožňují až precizně přesně přenést k posluchači mrazivě krásný dotyk severských fjordů, plání a hvozdů. Užití bohaté kolekce tradičních folklórních instrumentů jako jsou bubny, housle, flétny, nejrůznější vábničky, zvířecí rohy, podmalované a obalené širokým rejstříkem podmanivých vokálů plus autentické nahrávání v norské přírodě přetvářejí každou skladbu (mimochodem album nabízí řadu hitů, které dokáží strčit většinu popových pokusů hravě do kapsy) v jedinečný dotyk nordické spirituality.

Runaljod - Ragnarok nestačí jen slyšet, tuhle hudbo nutno prožít. Není to spotřeba na první poslech a kdekoliv, naopak největší odměnu přináší vnímavé naladění a správný výběr místa zážitku. Celá trilogie spolehlivě katapultuje Wardrunu na pozici jednoho z nejzajímavějších severských world music projektů vůbec. Škoda, že už hudební sága Runaljod pomalu končí.