reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • NetMonitor: od července bude v rámci projektu měření návštěvnosti českého internetu k dispozici i údaj o celkovém počtu reálných uživatelů za všechny platformy dohromady. Tedy za PC, mobil nebo tablet. Až doposud měření dávalo čísla za jednotlivé platformy, přičemž je nebylo možné sčítat.

 • Empresa Media: Soukupovo vydavatelství získalo zajímavou posilu - na novou pozici vedoucího analytika ekonomických událostí nastupuje bývalý senior manager Deloitte a bývalý první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht. To je ten pán, co se nedávno rozkmotřil s Andrejem Babišem.

 • Inspiro Solutions: agentura z komunikační skupiny Kindred Group zvítězila ve výběrovém řízení společnosti HP Tronic na PR služby pro její značky Euronics a Kasa.cz. Agenturní tým povede Zuzana Medlíková.

Hit dne

Front Line Assembly: Killing Grounds (Rhys Fulber remix)

 • Na turné

  Tři sestry
  27. 5.03. 9.
 • Castingy

  Televize Nova vypsala castingy do nové reality show zasazené do exotické divočiny. Soutěžící budou vysazeni na izolovaném filipínském ostrově, kde je čeká boj o přežití a o hlavní výhru 2,5 milionu korun. Přihlášky na webu www.nova.cz.

Recenze

Podfukáři 2

Vtip správné kouzelnické iluze spočívá v neznalosti a nepozornosti diváka, nevíte, jak to ten šikula dělá. Iluzionista vás ohromí povrchovou a klamnou vrstvou triku, zatímco to skutečně důležité se děje v skrytu a utajení. Jen tak může být závěrečný efekt dokonalý. Na tomto principu stavěl slušný úspěch jedničky Podfukářů (2013), která předvedla elegantní vtip, rychlou a nápaditou akci a překvapivou pointu. Bohužel to samé se už klasicky nepodařilo zopakovat Podfukářům 2.

Režisér Jon M. Chu (G.I. Joe 2: Odveta) a scenárista Ed Solomon (Charlieho andílci, podíl na Podfukářích) se poněkud nešťastně rozhodli odsunout koncept kouzelnického představení z prvního filmu a namísto toho divákům nabídnout relativně podrobné šmírování "jak to ti Čtyři jezdci vlastně dělají". Z Podfukářů se tím pádem do značné míry vytrácí moment překvapení a romantický odér starého šapitó, pod kterým hubený pán ve vestičce tahá z odřeného cylindru jednoho králíka za druhým.

Samozřejmě, pár skvělých scén tu je, například sekvence s krádeží ultravýkonného čipu pomocí jedné hrací karty. Tam ještě je cítit podmanivá aura prvního filmu. Ale pak je tu řada těžkopádných scén (například "únos" soukromého tryskáče), které Podfukáře 2 řadí mezi žánrový průměr. A hlavně, režisér Chu ve dvojce vzal divákům to nejdůležitější - tajemství. To vám pak nepomůže ani hvězdná (a skvěle hrající) sestava oslnivých jmen s Jesse Eisenbergem nebo Markem Ruffalem v čele.