reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • NBCUniversal: divize Comcastu kupuje DreamWorks Animation (Shrek, Kung Fu Panda) za 3,8 miliardy dolarů. Akvizice se stane součást Universal Filmed Entertainment Group vedle Universal Pictures, Fandango a NBCUniversal Brand Development. Obchod bude vypořádán do konce roku 2016.

 • Antimonopolní úřad: začal šetřit spojení dvou velkých rádiových hráčů Media Bohemia a Lagardére Active ve formě společné kontroly společnosti RadioZET.

 • I´m PR: PR agentura Miroslava Čepického (ex-Vodafone) získala nového klienta, e-shop a síť kamenných prodejen s elektronikou Datart. Začne pro něj pracovat od května.

Hit dne

První teaser z minisérie HBO Pustina.

 • Na turné

  Vltava
  01. 4.26. 5.
 • Castingy

  Televize Nova vypsala castingy do nové reality show zasazené do exotické divočiny. Soutěžící budou vysazeni na izolovaném filipínském ostrově, kde je čeká boj o přežití a o hlavní výhru 2,5 milionu korun. Přihlášky na webu www.nova.cz.

Recenze

Zero: Krize/V srdci všeho

Konečně může český fanoušek posoudit, díky čemu komiksový scenárista Aleš Kot jako první autor z Česka prorazil ve Spojených státech, v zemi komiksu zaslíbené. Kot za oceánem píše/psal pro DC Comics, Image Comics nebo Marvel. Agilní Nakladatelství Crew tuzemskému trhu od předloňska nabízí sérii Zero, kterou Kot psal od roku 2013 pro Image (byla ukončena v roce 2015).

Kotův úspěch je bezpochyby zasloužený, Zero je moderní, inteligentně napsaný futuristický příběh, ve kterém český rodák vytvořil mnohovrstevnatou postavu agenta Edwarda Zera, od dětství cepovaného do role hyperefektivního zabijáka. Války na Blízkém Východě, teroristé v Severním Irsku, boje v bývalé Jugoslávii, urychlovač CERN atd., všechny tyto reálné kulisy vytvářejí pozadí pro jakéhosi novodobého Bonda, který však není jen tupou mašinou na zabíjení, ale uveřitelnou figurou z masa a kostí.

V druhém díle V srdci všeho, který CREW vydalo loni, Kot zase poodhalí několik střípků ze Zerova života, zejména z nejranějšího dětství. Šílená peripetie, která osvětlí Zerovo následné směrování. Plus navrch přihodí překvapivý zvrat v řídící agentuře. Vše je servírováno na vysoké úrovni - pro chytrého, poučeného diváka - fajnšmekra se zálibou v invenčních krimi na pomezí sci-fi, historie a temných noir příběhů. Jediná věc: možná by si Kotovy příběhy občas zasloužily o fous invenčnější kreslíře. Těšíme se na třetí, žel podle všeho předposlední díl.