reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Výjimečně upřímné přiznání v rádiovém byznysu. Ředitel největšího rádia Impuls (Babišova společnost Londa) Jiří Hrabák o loni spuštěné středočeské stanici Český Impuls: “Je to jen marketingový projekt, který má pomoci velkému Impulsu. Je to pokus, jak šířit českou hudbu 60., 70. a 80. let v prostředí, ve které vznikala.”

foto: londa
   

Česká televize hezky kope do byznysu Seznamu.cz, který v posledním roce solidně zainvestoval do pohádkové sekce Stream.cz (vlastní produkce Kulaté pohádky). Kavky na adrese www.decko.cz/vecernicek spustily rozsáhlou galerii Večerníčku, která nabízí vysoké desítky videí 30 večerníčkových titulů, mimo jiné Bob a bobek, Méďové na cestách, Kosí bratři nebo Krysáci.

foto: čt
    

Bavič Vladimír Hron foto) dostal práci od mediálního bosse Radima Pařízka. Od dubna začne na jeho televizi Relax-Pohoda vysílat novou hudebně-zábavní show Poslední zhasne. V dubnu se odvysílají dva díly, od května stoupne periodicita na jeden díl týdně. První hosté: Josef Zíma, Karel Štědrý nebo Patrola Šlapeto.

foto: relax-pohoda
 

Multiplexy Premiere Cinemas (PC) v druhém roce provozu (2013) utržily přes 31 milionů korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 200 procent. Zisk vyskočil o 100 procent na 400 tisíc korun. PC, které vlastní napůl David Horáček (foto) a David Jelinek, předloni provozovaly dvě multikina v Praze Hostivaři a v Olomouci. Loni přidaly třetí provoz v Teplicích.

   

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • TV Nova: reality show Výměna manželek začne vysílat od 25. března každou středu ve 20.20.

 • RTL Group: tržby evropského zábavního gigantu loni klesly o 0,3 procenta na 5,8 miliardy eur, nárůst tržeb díky akvizicím (SpotXchange, 495 Productions) byl neutralizován nižšími tržbami z prodeje reklamy ve Francii a poklesem výnosů FremantleMedia. Zisk RTL klesl o 23 procent na 734 milionů eur.

 • České Radiokomunikace: spouštějí novou verzi produktu Media Cloud, určeného pro zpracování, ukládání a doručení videoobsahu pro web, mobilní zařízení, Smart TV i HbbTV. Další vývojové fáze (letošní podzim) přinese především řešení ochrany, zpoplatnění a plného managementu videoobsahu.

Hit dne

Hans Zimmer: Interstellar – Mountains

 

 • Na turné

  Tři sestry
  30. 5.05. 9.
 • Castingy

  V rámci programu Kreativní Evropa – Media Česká republika byla vyhlášena nová výzva v oblasti Vývoj videoher. Podpora vývoje narativních videoher je určena společnostem, které vyvinuly a komerčně distribuovaly alespoň jednu videohru ve stanoveném období. Uzávěrka výzvy je stanovena na 26. března 2015. 

Recenze

Solefald: World Metal – Kosmopolis Sud

Avantgarda. Postmoderna. Crossoverové třeštění. Intelektuální rocková energie. Eklektismus. Nadčasové vizionářství dochucené konzervativním tradicionalismem. Podmanivé bláznovství. A čirá hudební extáze. Norský avantgardně-metalový projekt Solefald novou deskou World Metal – Kosmopolis Sud nastavuje novou laťku, ke které se i ti nejtalentovanější budou přibližovat jen stěží.

Vždyť kde by se našel druhý podobný vyšinutec, který by dokázal brilantně zkřížit black metal s indie hiphopem, dva hudební žánry s naprosto odlišnou strukturou skladeb, rytmizací, prací s energií, gradací atd. Anebo moderní taneční tucání s rockem a tradičními folklórními harmoniemi? S vyšlapáváním alternativních cest v moderní hudbě si tu nevystačíme, tohle je elegantní návštěva z jiné planety, s odlišnými harmonickými, estetickými a především kognitivními zákonitostmi.

Navrch pak Solefald přidávají příjemně nasládlou nostalgii, netuctovou hitovost, sarkasticko-ironické texty hravých a vzdělaných intelektuálů, sympatický nadhled a dobrou zábavu. Někam sem Solefald směřovali již na druhé desce Neonism (1999), ta ovšem měla velké rezervy po produkční stránce. Mezitím si duo Cornelius Jakhelln a Lazare Nedland vyzkoušelo několik hudebních poloh, které jim pomohly ujasnit si a vytříbit aktuální uměleckou cestu. Skvělá práce, ocitnout se po dvaceti letech v hudební branži a devíti deskách zcela na vrcholu kreativních sil. Anebo nás Solefald ještě něčím překvapí?