reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • O2 Czech Republic: v Praze operátor spustil síť 4G LTE +. V provozu je zatím 400 vysílačů, které pokrývají 80 procent hlavního města. V roce 2017 by pokrytí mělo být komplexní. Kellnerova firma zároveň zahušťuje stávající síť v metropoli 250 novými vysílači, zejména v indooru.

 • O2 Czech Republic: Aleš Minx z "osobních důvodů" rezignoval na funkci člena dozorčí rady. Od 19. října jej nahradil Ladislav Bartoníček, a to až do další valné hromady.

 • Internet Shop: provozovatel velkého e-shopu se nepříliš šťastně vzdává zavedené značky parfums.cz a přechází na brand notino.cz. Oficiálním důvodem je sjednocení názvu na čtrnácti trzích, kde firma působí. Člověk nemusí být velký marketingový stratég, aby pochopil, že si konkurence třeba od Jakuba Havrlanta mne ruce.

Hit dne

První teaser Strážců Galaxie 2. V kinech v květnu 2017.

 • Na turné

  Oceán
  15. 10.26. 12.
 • Castingy

  FTV Prima vypsala výběrové řízení na pozici Analytik výzkumu se zaměřením na marketing a program. Více informací na www.iprima.cz.

Recenze

Green Day: Revolution Radio

Po relativně hodně "řídké" trilogii alb ¡Uno!, ¡Dós!, ¡Tré! z roku 2012 poppunkoví veteráni Green Day konečně přicházejí s materiálem, který je alespoň trochu přibližuje k jejich nejsilnějšímu období v polovině 90. let. Čtyřletá pauza dala kapele pořádně zabrat - kromě onemocnění ženy jednoho z muzikantů byla rakovina diagnostikována i kytaristovi Jasonovi Whitovi. Ten nakrátko fungoval jako regulérní čtvrtý člen Green Day a nyní je opět zase doprovodným hráčem. Samotný principál Billie Armstrong zase musel překonávat závislost na prášcích.

Všechny tyto trable, samozřejmě spolu s aktuálním politickým kvasem ve Spojených státech (nepokoje kvůli policejním zákrokům spojeným se střelbou, blížící se volby atd.) se přetavily v nahrávku, na které se po dlouhých letech Green Day vrátila schopnost napsat silný a úderný hit s výrazným refrénem a čerstvou energií (zde titulní Revolution Radio nebo Bang Bang).

Ale nejde jen typické punkové vypalovačky, album příjemně překvapí žánrovou a aranžérskou pestrostí (skupina si desku poprvé po 16 letech produkovala sama). Úkroky do písničkových ploužáků, popu, kytarovek nebo indie rocku umožnily Armstrongovi a spol. zdařile se poprat s pastí tříakordového omezení punkové škatulky a s nebezpečím opakování sama sebe. Jako již několikrát předtím, Green Day se zajímavým způsobem podařilo překonat slabší tvůrčí (i životní) období a s obnoveným elánem se postavit do první mainstreamové rockové ligy.