reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • CET 21: zesílí palbu na seriál Primy Přístav - od středy 7. října spustí kuchařskou reality show MasterChef, čas 20:20.

 • NetMonitor: webové stránky zapojené do výzkumu navštěvuje již 1,5 milionu uživatelů z tabletů, z toho milion z Česka. Na mobily pak připadá 2,8 milionu uživatelů českého internetu.

 • Oscar: letošním kandidátem na nominaci na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film se stal debut Slávka Horáka Domácí péče.

Hit dne

Erlend Øye: Rainman

 • Na turné

  Rybičky 48
  16. 10.11. 12.
 • Castingy

  Mobilní operátor O2 Czech Republic (většinový vlastník PPF) hledá nového šéfa on-line komunikace. Ten bude mimo jiné odpovídat za obsah a rozvoj firemního webu www.o2.cz a za zvyšování prodejního výkonu a zlepšování kvality obsahu on-line komunikace na webu a v sociálních sítích.

Recenze

Motörhead: Bad Magic

Spíše než o novince Bad Magic bylo v uplynulých týdnech v souvislosti s Motörhead slyšet o koncertech, které pro zdravotní stav principála Lemmyho nebylo triu přáno dohrát. Ke škodě věci, neboť deska vycházející ke čtyřicátým narozeninám kapely stojí za pozornost. A to i přesto, že postrádá onu lehkost a jiskru v oku předchozího alba Aftershock (2013), na němž trojice nejsilnějším materiálem za (přinejmenším) dvě desetiletí ve velkolepém stylu oprašovala rokenrolové, ba dokonce bluesové kořeny.

I novinka je výrazně poznamenána recyklací (její koncentrace naštěstí nepřekračuje míru únosnou pro rockové legendy a instituce) a retro stylizací. Narozdíl od uceleného a v nejlepším slova smyslu jednolitého Aftershock je výletem napříč čtyřmi desetiletími a dvěma desítkami studiových nahrávek kapely. Nechybí pomalejší valivé rockové hymny s výraznými refrény, metalové kvapíky a kolovrátky, ani poodhalené kořeny z dob dávno minulých.

O každé vteřině lze s klidem říci, že takto hrála a hraje jen jedna jediná skupina pod sluncem. Dojmy z desky kalí jen na více místech přítomná únava (skladby jsou nedozpívané, Lemmyho hlas už bohužel není, co býval) i spěch, s nímž byla nahrána (některým skladbám by slušelo dozrát).