reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Rockaway: internetová skupina Jakuba Havrlanta zfúzuje finanční portál chytryhonza.cz se sítí finančních poradců Bonnet.cz (nástupnická společnost). Změní se podíly: minoritní majitel v chytryhonza.cz Jiří Paták bude mít v nástupnické firmě místo 25,5 procenta podíl 20,5 procenta, Rockaway stoupne podílnictví ze 74,5 procenta na 79,5 procenta.

 • Kefír: bejbypankový festival, za kterým stojí agentura Ameba Production nebo Yinachi, se stěhuje z Třebovle na zámek Kačina. Třetí ročník proběhne 5. září.

 • Mobilní operátoři: vyhlásili již druhý tendr na výběr vhodné neziskovky, která bude schopna "ve spolupráci s technologickým partnerem zajistit maximální spolehlivost služby DMS a její dlouhodobý rozvoj."

Hit dne

Daniel Landa: Šmouha (verze pro album Žito)

 • Na turné

  Rapmasters Tour (PSH, WWW atd.)
  18. 9.13. 11.
 • Castingy

  Národní filmový archiv hledá projektového koordinátora Filmového přehledu, projektu informačního webového portálu. Filmový přehled bude propagovat českou kinematografii a poskytovat servis filmovým profesionálům, fanouškům nebo médiím. Jeho obsahem budou také databáze českého filmu. Výběrové řízení by mělo proběhnout na počátku července.

Recenze

Enki Bilal, Pierre Christin: Teorie rozpadu

Staří lidé, zapomenutá minulost a dávno vyčpělý radikalismus jako námět komiksového příběhu? Dvě legendární alba výtvarníka Enkiho Bilala a scénáristy Pierra Christina Falangy černého řádu a Na lovu, které se nyní českému čtenáři dostávají do rukou v souborném vydání Teorie rozpadu, dokazují, že i z těchto ingrediencí lze vystavět zásadní a nadčasové dílo, směle konkurující "velkým" románům.

A to zvláště pro čtenáře na evropském kontinentu, přecpaného a mokvajícího na každém rohu "tunou" minulosti. Dva příběhy, které se z podobných úhlů dívají na stejné téma: bezvýznamnost a pomíjivost ideí, pro které lidé neváhají položit život (i těch druhých) a minulé příběhy jako jeden z aspektů, které stále dokáží ovlivňovat přítomnost a budoucnost a tím je de facto svazují.

Ne, nejedená se o nihilismus typu "nic nemá smysl", Bilal s Christinem se spíše zamýšlí nad cenou, kterou za minulost platíme. Ať již se jedná o skupinu starých interbrigadistů, vysloužilců španělské občanské války, kteří se zbraní v ruce po letech pátrají po skupince podobných fanatiků z druhé strany (Falangy černého řádu) nebo pár komunistických papalášů ze sovětského bloku, kteří se na bizarní a odlehlou luxusní rezidenci kdesi v Polsku sjeli na zimní lov (Na lovu).

Nemá smysl se na obě alba dívat optikou "tak to nebylo", a to dokonce ani v jednotlivostech (kupříkladu, jak je možné, že si polská spisovatelka jen tak vyjede do západní Evropy). Teorie rozpadu není kronikou evropských válek. Spíše mírně depresivní, melancholický a snový pohled na věci v životě lidském, které vyprchají a které skutečně přetrvají. Nakladatelství Crew si zaslouží palec nahoru za osvětovou práci, při nelehkém vydávání komiksových záležitostí pro dospělé.