reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Axel Springer: online ekonomické zpravodajství Business Insider (BI) od 12. května startuje v sousedním Polsku (třetí evropská země, kde je BI přítomen). Přímým provozovatelem polské mutace je Grupa Onet, společnost ze skupiny Ringier Axel Springer Media. Axel Springer v BI drží cca 97 procent.

 • Rencar Praha: firmě, která pronajímá reklamní plochy v MHD v Praze, Ostravě a Plzni, v roce 2014 klesly tržby z 216 milionů na 193 milionů korun. Zisk spadl o 2 miliony na 29,5 milionu korun.

 • AMC Networks: americká kabelová a satelitní televize s pozicemi i v Česku za první kvartál 2016 zvedla tržby o 6 procent na 707 milionů dolarů. Z toho na mezinárodní trhy připadlo 109 milionů (meziročně plus 3 miliony). Čistý zisk za stejné klesl ze 120 milionů na 113 milionů dolarů.

Hit dne

První trailer k Assassin´Creed. V hlavní roli Michael Fassbender.

 • Na turné

  Vltava
  01. 4.26. 5.
 • Castingy

  Televize Nova vypsala castingy do nové reality show zasazené do exotické divočiny. Soutěžící budou vysazeni na izolovaném filipínském ostrově, kde je čeká boj o přežití a o hlavní výhru 2,5 milionu korun. Přihlášky na webu www.nova.cz.

Recenze

Captain America: Občanská válka

Pro nejnovější marvelovský blockbuster Captain America: Občanská válka platí v bleděmodrém, co pro podobně laděný Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti - nejde o nějaký samostatný příběh s jasným dramatickým obloukem, spíše o expozici dalších filmů, sequelů či spin-offů, ve kterém se naznačí konflikty a možné dějové linie plus se ustanoví základní aliance těch, co se mezi sebou mlátí.

Divák přitom musí skousnout obvyklou avengerovskou slabinu nesmyslnosti některých motivů jednání (příliš komplikované rozeštvání Avengerů) či stavby scén. Byť ta je v případě Občanské války v porovnání s předchozími filmy Captain America poněkud utlumena. Na druhou stranu je třeba ocenit, že většina postav superhrdinů nepůsobí tak plakátovitě a vyumělkovaně, jako třeba v samotné sérii Avengers.

Ovšem kvůli propracovanosti vyprávění či scénáře se na Avengery nechodí. Důležitá je akce, bombastické scény, rychlý spád. A té se fanouškovi dostane vrchovatě. Obzvláště je třeba vypíchnout monumentální sekvenci hlavní bitvy dvou tlup Avengerů na letišti v Lipsku nebo závěrečnou bitku Captaina Ameriky s Iron Manem. Palec nahoru. Další plus: jen na nejnutnější minimum je omezeno nesnesitelné vtipkování Iron Mana. Suma sumárum: relativně slušně natočená komiksová adaptace, která neurazí a hard core fanoušky rozhodně potěší. A teď přijdou na holení X-Meni.