reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Moderátor rádia Evropa 2 (skupina Lagardére) Leoš Mareš by měl pořádně zbystřit. Stanice si totiž začala vychovávat možnou náhradu: ředitelka Evropy 2 Jitka Fürst, se kterou je Mareš výrazně na kordy, přišla s novým konceptem víkendových ranních show. Ty bude moderovat Zorka Hejdová, Tomáš Zástěra a Jindřich Ekl.

foto: ftv prima
  

PR osobností roku 2014 byl na PR Summitu zvolen kavárník Ondřej Kobza. Celkem bylo nominováno 40 PR harcovníků včetně mluvčího ČSOB Hanyho Farghaliho nebo Vladimíra Bystrova (Bison&Rose).

foto: apra

Starší informace pro předplatitele Borovan.cz nyní oficiálně: někdejší výkonný ředitel TV Nova Vít Vážan se stává novým finančním ředitelem Českých Radiokomunikací. Vítězi tendru samozřejmě gratulujeme! Vážan nastoupí na místo, které do letošního roku vykonával současný ředitel Radiokomunikací Martin Gebauer.

foto: cet 21
    

A další návrat starších matadorů do hudebního byznysu. K nadcházejícímu 30. výročí skupina Stromboli (Michal Pavlíček, Bára Basiková) vystoupí na koncertu v prosinci v libeňské Aréně. Pod hlavičkou kapely Pavlíček rovněž dokončuje nové, v pořadí třetí studiové album.

foto: warner music
  

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Český telekomunikační úřad: bije na poplach kvůli právě přijaté novele zákona o elektronických komunikacích. Podle něj citelně oslabí ochranu práv zákazníků telekomunikačních operátorů vzhledem k tomu, že “na rozdíl od současného stavu zákazníkovi neumožní při jednostranné změně smluvních podmínek operátorem ukončit smlouvu”.

 • První novinová společnost: spustila novou službu Baliczech. Jejím prostřednictvím si zákazníci internetových obchodů (například Datartu) mohou objednané zboží vyzvednout a případně i uhradit v prodejnách tisku. Výdejní síť Baliczech nyní zahrnuje 250 míst po celém Česku.

 • Samsung: obří výrobce elektroniky rozšiřuje od 24. října počet svých značkových prodejen o nejnovější obchod v OC Futurum v Hradci Králové. Je to jeho čtvrtá mimopražská a celkově osmá prodejna v Česku.

Podpořte Borovan.cz v kategorii one-man show. Díky.

Hit dne

Recept na filmovou extázi: režie Christopher Nolan, hudba Hans Zimmer, hlavní role Matthew McConaughey. Interstellar, za pár dnů.

 • Na turné

  Elán
  17. 10.30. 10.
 • Castingy

  Kancelář Czech Film Commission (oddělení Národního filmového archivu, příspěvkové organizace Ministerstva kultury) hledá kandidáta na pozici projektového manažera. Jedná se o práci v rozsahu plného úvazku. Předpokládaný nástup: listopad 2014.

Recenze

John Wick

Další pokus o restart kariéry Keanu Reevese. A mohlo by to vyjít: akční střílečka John Wick na rozdíl od nevýrazných 47 Róninů disponuje slušným tahem na branku, solidním spádem a alespoň náznakem jakési atmosféry (kostýmy, kamera). Přesto celému spektáklu, který jako svůj debut zrežíroval někdejší herec Chad Stahelski, něco chybí.

Výchozí situace: nájemnému zabijákovi Johnu Wickovi na odpočinku partička grázlíků zabije pejska, ukradne oblíbené fáro a plácne ho pálkou přes hlavu. To spustí inferno přestřelek a soubojů, kterými John Wick prochází bez výraznější ztráty květinky, což je možná největší slabina filmu. Vlastně slabiny. Za prvé ani na okamžik nezapochybujete, kdo vyhraje, což je ovšem základní nedostatek jakékoliv choreografie bojových scén. Navíc, pokud Reeves dokáže zlikvidovat elitní střelce, jak to, že ho v úvodu dostane parta zlodějíčků?

Za druhé se nechce věřit, že by chladný nájemný vrah spustil kvůli ukradenému autu a mrtvému psu takový masakr. Chvílemi si totiž divák připadá spíše jako v počítačové hře než ve filmu. A aby to došlo i největším moulům mezi novináři, distributor pro jistotu počty zastřelených napíše do tiskové zprávy – 95. Díky za info. K lepšímu pochopení, proč tolik střelby, by možná přispělo hlubší prokreslení Reevesovi postavy, jenomže na to jaksi Stahelskemu nezbyl čas. I přes výše uvedené však John Wick patří k solidně a příjemně vyrobeným akčním filmům z horní poloviny žánru.