reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Přihlášení

Krátce

 • Nielsen Admosphere: podle výzkumné agentury činila v období leden - říjen 2015 ceníková hodnota reklamy na lihoviny 413 milionů korun, v meziročním srovnání se stejným obdobím 2014 vzrostla o 20 procent. Letos za prvních deset měsíců nejvíce v ceníkových cenách proinvestoval Stock (60 milionů, o rok dříve 25 milionů) a Tullamore Dew (51 milionů; 26 milionů).

 • Mobilní internet: Kellnerův CETIN (staví síť pro operátora O2), T-Mobile a Vodafone uzavřely dohodu o pokrytí stanic a tunelů metra signálem 2G, 3G a LTE v pilotním úseku trasy C Muzeum – Roztyly. Operátoři budou na dílčí práce společně vypisovat jednotlivá výběrová řízení. Současně byla zahájena jednání s Dopravním podnikem o pokrytí celého metra.

 • Mafra: Babišův mediální dům zfúzuje se společností AdInternet, kterou koupil v polovině letošního roku a která se specializuje na prodej nových domů a bytů přes internet.

Hit dne

Ochutnávka z nového alba Coldplay: Adventure of A Lifetime.

 • Na turné

  Zrní
  18. 11.15. 12.
 • Castingy

  Reklamní agentura Ogilvy&Mather hledá account directora. Šanci mají ti, které "baví reklama a mají ambici v ní ještě něco dokázat, mají pár let zkušeností v client service a zároveň se orientují i v tom, co je zrovna teď trendy, a mají smysl pro humor".

Recenze

Gangster Ka: Afričan

Podobně jako jednička nese i druhý díl Gagnster Ky všechny atributy typického režijního rukopisu talentovaného Jana Pachla (Cirkus Bukowsky). Tedy pečlivý důraz na atmosféru, hlas vypravěče, solidní spád, nadprůměrná kamera a invenční práce s hudbou. Mimochodem, Pachl je snad jedním z mála tvůrců, kteří si v tuzemské TV a filmové branži uvědomují klíčovou úlohu hudby v celé složité stavbě audiovizuálního díla (hudbu k Afričanovi složil Tadeáš Věrčák).

To všechno film vynáší docela vysoko nad český průměr. Kde naopak Gangster Ka: Afričan kulhá: hlavní postava a trochu i narace. Pokud režisér a scenárista Pachl v souvislosti s oběma filmy opakovaně uvedl, že by chtěl ukázat přerod velkoformátového zlodějíčka v obávaného mezinárodního zabijáka, divák se o pozadí tohoto procesu příliš nedozví.

Ústřední hráč "Káčko" Kraviec je zde představen jako brutální a nelítostný buran, který chodí před kamerou nahý (má jen klobouk), jen jen se poškrábat na zadku, mluví jako dlaždič a který má potíže pochopit komplikovanosti moderního světa. Kdo ví, možná to tak opravdu bylo, ale před plátnem si pak divák nutně položí otázku, proč vůbec točit o takové figuře film. A to i přes tradičně výborný výkon Hynka Čermáka.

Sekvence s kšeftováním se záchodovým papírem pak rozbíjí žánrovost na pomezí krimi a thrilleru a skopává jí někam k frašce. Byť jsou obě Gangster Ky (spolu s několika dalšími tituly) bezpochyby to nejlepší, co česká kinematografie letos nabídla, stále je tu otázka, jak by snímky dopadly, kdyby se do kreativního vývoje zapojil nějaký šedovlasý(á) dramaturg (dramaturgyně). Někdo, kdo by z celé látky dokázal vymáčknout ještě více šťávy.