reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize - Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          
reklama
reklama

Přihlášení

Krátce

 • Simona Kijonková: zakladatelka ecommerce portálu Zásilkovna.cz majetkově vstoupila do pražské vývojářské firmy MYPS, která se zabývá vývojem webových aplikací na míru. Kijonková v MYPS nyní drží 50 procent.

 • CET 21: stanice Smíchov od 1. července nasadí nové programové schema, stavící hlavně na sitcomech - Dva a půl chlapa, Přátelé, Pravidla zasnoubení, Zlatá sedmdesátá, Jsem do tebe blázen, Mike a Molly, Plný dům, Průměrňákovi, Ženatý se závazky nebo Joey.

 • HBO Europe: televize investovala do výroby filmového debutu Jana Foukala Amerika na pomezí hraného snímku a dokumentu. Výkonná produkce Evolution Films, distribuce Aerofilms.

Hit dne

Ramones: Blitzkrieg Bop

 • Na turné

  Janek Ledecký
  28. 11.26. 12.
 • Castingy

  Národní filmový archiv hledá projektového koordinátora Filmového přehledu, projektu informačního webového portálu. Filmový přehled bude propagovat českou kinematografii a poskytovat servis filmovým profesionálům, fanouškům nebo médiím. Jeho obsahem budou také databáze českého filmu. Výběrové řízení by mělo proběhnout na počátku července.

Recenze

Arcturus: Arcturian

Jedna z nejnoblesnějších kapel (s několika málo výjimkami v podobě pár alb od Davida Bowieho nebo Davida Sylviana) se po osmileté pauze vrací na scénu a příznivci hudební avantgardy, všech ztřeštěností a bláznivin pro dospělé mohou jásat. Norské legendě Arcturus, která jako málokdo dotáhla takřka k dokonalosti mix rockového kabaretu, moderního a sarkastického vaudeville, spojujícího metal, space pop, elektroniku i šanson, se po dlouhé hibernaci opět podařilo oživit jedinečnou chemii mezi výjimečně nadanými severskými muzikanty (mimo jiné členové Ulver, Ved Buens Ende, Dimmu Borgir nebo Borknagar).

Arcturian, jak již název naznačuje, je jedinečnou esencí a výtažkem všech cest mimozemského vesmírného korábu do nejrůznějších končin hudební galaxie. Od dejme tomu pop black metalového debutu Aspera Hiems Symfonia (1996) s jemným odérem nordického folklóru, přes nejeklektičtější a dodnes nepřekonané album La Masquerade Infernale (1997), ujetou sbírku rarit a remixů Disguised Masters (1999) až o vycizelovanou space metalovou desku Sideshow Symphonies (2005).

Ty všechny nahrávky zanechaly na Arcturian své otisky, které se dohromady slily do komplexní a složitě vystavěné struktury, okouzlující směsí hořkosladké melancholie, nekonečné imaginace a rezignované pobavenosti nad nesmyslností našeho světa. Jedna z mála výtek pak směřuje k poněkud sterilnímu zvuku, který albu ubírá několik procent. Byť novinka nedosahuje podmanivosti a dokonalosti La Masquerade Infernale, je přesvědčivým  a elegantním počinem vracejících se Králů.