Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi

Bomba! Filmový debut Miroslava Krobota (foto) Díra u Hanušovic (produkce Evolution Films) v premiérovém týdnu ovládl žebříček návštěvnosti. Tržby skoro 4,5 milionu korun, návštěva 35 tisíc lidí. Díra tak nechala za sebou blockbustery Hercules nebo Úsvit planety opic.

   

Videotéka se solidní nabídkou HBO Go (na fotce šéf české pobočky Ondřej Zach) se rozšiřuje i pro zákazníky UPC, kteří mají aktivní službu HBO, HBO HD, Superfilm a Supreme. UPC službu poskytuje zdarma. Kupříkladu na podzim se na HBO Go objeví nový seriál Jana Hřebejka Až po uši.

  

Hezká situace: výkonný ředitel CET 21 Vít Vážan ohlásil rezignaci na post již před více než měsícem. Nejvyšší šéf Novy Christoph Mainusch jej však stále zve na pracovní porady, kde jsou prezentovány nejdůvěrnější a nejčerstvější informace komerční TV. Jinými slovy Vážan bude mít při přechodu k novému zaměstnavateli perfektní a aktuální know-how.

foto: cet 21
   

Komerční pecka Paramountu Transformers: Zánik na konci července bezpochyby dosáhne jako první letošní film hranice jedné miliardy dolarů tržeb z kin. Nyní je číslo na 966 milionech dolarů, z toho 300 milionů připadá na čínský trh a 236 milionů na Spojené státy.

foto: cinemart
 

Prima prodloužila kontrakt s licenční firmou FremantleMedia

14:32, 4. 3. 2013

Televize Prima prodloužila rámcovou obchodní dohodu se společností FremantleMedia (majitel RTL), která drží licenční práva k velkým show typu SuperStar nebo Talent. Borovan.cz to potvrdil programový ředitel Primy Petr Vladyka (na fotce). Původní kontrakt měl vypršet na přelomu března a dubna.

Prima v minulosti od FremantleMedia koupila licenci na soutěže X Factor, Česko Slovensko má talent nebo castingový pořad Farmář hledá ženu. Od FremantleMedia odebíraly pořady i další televize – Nova soutěžní show SuperStar a Česká televize Vysokou hru.

Z prodeje každé licence má FremantleMedia miliony korun. Cena licence představuje částku do deseti procent z celkových rozpočtů pořadů, které se pohybují mezi 80 až 100 miliony korun.

          

Odměňte autora

Přihlášení

Krátce

 • TNS Slovakia: spolu s PMT oznámily, že prodloužily smlouvu na projekt elektronického měření sledovanosti televizí prostřednictvím peoplemetrů na Slovensku. Pětiletý kontrakt bude platit do 30. června 2021. TNS Slovakia se na peoplemetrech podílí od roku 2004.

 • Benátská!: hudební festival podle pořadatelů z Šimmi AG přilákal 16 tisíc návštěvníků.

 • Marvel: dvojka Strážců Galaxie půjde do kin 28. července 2017. Jednička má premiéru na přelomu letošního července a srpna.

Hit dne

První trailer z podzimního trháku Hobit: Bitva pěti armád.

 

 • Na turné

  Čechomor
  20. 8.27. 8.
 • Castingy

  Kancelář Kreativní Evropa – MEDIA hledá kandidáta na pozici vedoucího kanceláře. Jedná se o plný úvazek, pracovní poměr na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou. Předpokládaný nástup – říjen 2014.

Recenze

Hercules

Ani druhý letošní pokus o zpracování řecké legendy nedopadl nijak přesvědčivě. Ale zatímco snímek Rennyho Harlina Herkules: Zrození legendy lze označit za víceméně blábol, novinka Bretta Ratnera (X-Men: Poslední vzdor) se alespoň vyšvihla na solidně natočené béčko. Nic více, nic méně.

Plusy: divák zde nenalezne nic, co by ho vyloženě odpuzovalo. Hlavní postava v podání Dwayne Johnsona neblábolí a na plátně se pohybuje docela uměřeně a důstojně. Podobně celý scénář – žádná sláva, žádné blyštivé momenty, nýbrž standard, který se dá se zamhouřením obou očí skousnout. Děj relativně svižně odsýpá, je zde dostatek akcí, na kterých je vidět, že Paramount a MGM úplně neškudlily.

Zápory: v první řadě choreografie bojových scén. Málo napětí, předvídatelnost, nenápaditost, absence nějakého rozpoznatelného režisérského rukopisu. Navíc přijít s podobným filmem ve stejném roce, kdy kina ovládl výtvarně i filmařsky úchvatný trhák 300: Vzestup říše, je jako koledovat si o pořádnou přes ústa. Rovněž scénárista Evan Spiliotopoulos trochu nesmyslně vyhmátl tu ne úplně nejzajímavější peripetii Herkulova života (pomoc thráckému králi) a legendárních dvanáct hrdinských skutků (boje s nestvůrami, monstry atd.) je odbito jakýmsi rychlým úvodem. A v neposlední řadě rovněž Johnsonova maskulatura už není, co bývala. Sečteno podtrženo: solidní, leč zapomenutelný mírný podprůměr.