reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Česká televize prodala Labyrint 2 do Japonska, Holanďané zvažují natočení remake

15:42, 7. 4. 2017

Kolem druhé řady detektivního seriálu České televize Labyrint (foto; režie Jiří Strach), která se aktuálně objevuje na obrazovce, se roztočil příjemný obchod.

Práva na televizní vysílání koupila japonská veřejnoprávní stanice NHK. Opční smlouvu na remake stejné série uzavřela s Kavčími horami holandská produkce Marik production pro německý a nizozemský trh. "Kromě Labyrintu, na který jsme již smlouvu uzavřeli, jednáme i o Raplovi a o minisérii Spravedlnost, kterou by si rádi natočili Francouzi," uvedl obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek.

Zástupcům ČT se rovněž podařilo prodat Pohádky z mechu a kapradí plus O loupežníkovi Rumcajzovi maďarské MTVA, o vysílací práva na první tři řady Herbáře má zájem francouzský distributor Kiefilm.

Na televizním veletrhu v Cannes nakupovala i ČT: pro tuzemské diváky je připravena premiérová řada komediálního seriálu Červený trpaslík, volné šestidílné pokračování série Stíny nad jezerem, čerstvá minisérie BBC nazvaná SS - GB (alternativní historie, ve které Angličané v roce 1940 prohráli Bitvu o Velkou Británii a ostrovní stát okupuje Hitlerovo Německo), osmidílná série Půlnoční slunce, série celovečerních detektivek Inspektor Banks atd.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn7

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Režisér Strach zahájil natáčení třetí řady seriálu Labyriont (ČT)

Česká televize s Terezou Kopáčovou točí dvoudílný film o metanolové aféře

Druhá řada seriálu ČT Život a doba soudce A. K. odstartuje na konci srpna

Česká televize koupila práva na mistrovství světa v atletice do roku 2023

Novým šéfem komunikace České televize se stal Michal Prokeš

Herec Karel Dobrý má jednu z hlavních rolí v chystaném TV filmu Defenestrace

Křišťálový glóbus v Karlových Varech získal Kadrnkův Křižáček

Management ČT dal vydělat vlivnému členovi ČSSD a herci Jandákovi ve vánočním filmu

V novém filmu Čestmíra Kopeckého Hastrman si zahrají Dobrý, Lábus nebo Novotný

Druhá řada První republiky směřuje do podzimního programu České televize

Česká televize navýšila objednávku služeb u operátora O2 (majoritní vlastník Petr Kellner)

TV Prima od Slováků koupila seriál Prázdniny, startuje v červnu

Andrea Sedláčková točí pro ČT nový televizní film s Vilhelmovou a Kaiserem

Česká televize dokončila výrobu dalšího TV filmu podle detektivek Hany Proškové

Petr Dvořák blízko získání druhého mandátu v čele České televize

Česká televize investuje do pokračování kontroverzního formátu

Česká televize loni investovala do více než 180 dokumentů, zakázku dostalo 12 produkcí

Zdařilý mocenský tah: Česká televize uzavřela novou smlouvu pro odměňování herců

Česká televize potají vyvíjí nový seriál pro páteční prime time

Česká televize investuje do historických TV filmů, krimisérií nebo komediálního seriálu Dabing Street

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mindshare: mediální agenturu ze sítě GroupM od listopadu posílil Pavel Kozák (ex-Zenith Optimedia), který nastoupil na pozici client leadership senior manager. Pracovat bude v týmu Zuzany Šindelářové, jedné ze čtyř client leadership directorů. Kozák bude mimo jiné dále pokračovat v práci pro klienta Sanofi.

 • TV Nova: seriál Dáma a Král stále drží solidní čísla - pátý díl dosáhl podíl na sledovanosti 30,24 procenta v 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,512 milionu diváků.

 • DigitalAd: v říjnu 2017 se obrat webů, zastupovaných novou agenturou a realizovaný v rámci metody yield managementu DigitalAd pro RTB systémy, poprvé dostal nad milion korun.

Hit dne

Kauan: Lapsenmuisto.

 • Na turné

  Tři sestry
  17. 11.09. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Liga spravedlnosti

Je to smutné, ale komiksovým adaptacím DC Comics (studio Warner Bros.) se minimálně od Nolanových Batmanů či filmu Man of Steel nedaří vytvořit důstojnou protiváhu marvelovským filmům. Od Batman v Superman, Suicide Squad až po Wonder Woman jsme svědky sice velkolepých produkcí, zato však plochých, nenáročných a prvoplánovitých snímků, cílících spíše na skupinu mládeže do 15 let.

Aktuální Liga spravedlnosti bohužel pokračuje v nastoleném směru, a to i navzdory tomu, že na režisérskou židli usedl talentovaný Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci - Watchmen, Sucker Punch). Možná největší slabinou filmu je scénář (Chris Terrio, Joss Whedon), který odpískal jakoukoliv složitější stavbu a strukturování postav. To je patrné zejména u protivníka skupiny superhrdinů, jistého Steppenwolfa a jeho armády křídlatých Paradémonů.

Divák se nedozví, co je příčinou je jednostrunné zavilosti a touhy vše zničit, jestli to bylo nějaké počůrávání v dětství nebo přebraná dívka v mládí. Ostatně, scenáristé si nedali příliš práci ani s Aquamanem, Flashem nebo Cyborgem. Na plátně se tak pohybují spíše karikatury, než plnokrevné figury. Když k tomu přidáme minimum hlášek, zajímavých bojových choreografií, nějakých dějových překvapení, zato povinné politicky korektní vsuvky, tak Liga spravedlnosti v současné době představuje u bohatě prostřeného komiksového stolu chudého příbuzného.

Takto se sice točily komiksové filmy někdy v 90. letech, ale po znamenitých filmech jako Deadpool, X-Men: První třída nebo Logan: Wolverine je takový přístup naprosto trestuhodný.