reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Česká televize prodala Labyrint 2 do Japonska, Holanďané zvažují natočení remake

15:42, 7. 4. 2017

Kolem druhé řady detektivního seriálu České televize Labyrint (foto; režie Jiří Strach), která se aktuálně objevuje na obrazovce, se roztočil příjemný obchod.

Práva na televizní vysílání koupila japonská veřejnoprávní stanice NHK. Opční smlouvu na remake stejné série uzavřela s Kavčími horami holandská produkce Marik production pro německý a nizozemský trh. "Kromě Labyrintu, na který jsme již smlouvu uzavřeli, jednáme i o Raplovi a o minisérii Spravedlnost, kterou by si rádi natočili Francouzi," uvedl obchodní ředitel ČT Hynek Chudárek.

Zástupcům ČT se rovněž podařilo prodat Pohádky z mechu a kapradí plus O loupežníkovi Rumcajzovi maďarské MTVA, o vysílací práva na první tři řady Herbáře má zájem francouzský distributor Kiefilm.

Na televizním veletrhu v Cannes nakupovala i ČT: pro tuzemské diváky je připravena premiérová řada komediálního seriálu Červený trpaslík, volné šestidílné pokračování série Stíny nad jezerem, čerstvá minisérie BBC nazvaná SS - GB (alternativní historie, ve které Angličané v roce 1940 prohráli Bitvu o Velkou Británii a ostrovní stát okupuje Hitlerovo Německo), osmidílná série Půlnoční slunce, série celovečerních detektivek Inspektor Banks atd.

reklama
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn7

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize s Terezou Kopáčovou točí dvoudílný film o metanolové aféře

Druhá řada seriálu ČT Život a doba soudce A. K. odstartuje na konci srpna

Česká televize koupila práva na mistrovství světa v atletice do roku 2023

Novým šéfem komunikace České televize se stal Michal Prokeš

Herec Karel Dobrý má jednu z hlavních rolí v chystaném TV filmu Defenestrace

Křišťálový glóbus v Karlových Varech získal Kadrnkův Křižáček

Management ČT dal vydělat vlivnému členovi ČSSD a herci Jandákovi ve vánočním filmu

V novém filmu Čestmíra Kopeckého Hastrman si zahrají Dobrý, Lábus nebo Novotný

Druhá řada První republiky směřuje do podzimního programu České televize

Česká televize navýšila objednávku služeb u operátora O2 (majoritní vlastník Petr Kellner)

TV Prima od Slováků koupila seriál Prázdniny, startuje v červnu

Andrea Sedláčková točí pro ČT nový televizní film s Vilhelmovou a Kaiserem

Česká televize dokončila výrobu dalšího TV filmu podle detektivek Hany Proškové

Petr Dvořák blízko získání druhého mandátu v čele České televize

Česká televize investuje do pokračování kontroverzního formátu

Česká televize loni investovala do více než 180 dokumentů, zakázku dostalo 12 produkcí

Zdařilý mocenský tah: Česká televize uzavřela novou smlouvu pro odměňování herců

Česká televize potají vyvíjí nový seriál pro páteční prime time

Česká televize investuje do historických TV filmů, krimisérií nebo komediálního seriálu Dabing Street

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Zonky: novou PR agenturou Kellnerovy a Šmejcovy služby se stala ADison. Vystřídala předchozí agenturu McShakespeare.

 • Miroslav Krobot: jeho nový film Kvarteto ještě před kinopremiérou v 30. listopadu zamíří na filmové festivaly v USA (Chicago International Film Festival, Denver Film Festival) a v Evropě (Muces ve španělské Segovii). Producentem filmu je Ondřej Zima z Evolution Films.

 • Cartoon Network: animovaný TV kanál ze skupiny Time Warner pro dětské diváky od 6 do 12 let začal ode dneška pro český a slovenský trh vysílat v českém jazyce. Součástí programu jsou například seriály Ben 10, Raketové holky nebo seriálové novinky Zataženo, občas trakaře a OK K.O.! Let´s Be Heroes (od listopadu). Cartoon Network se objeví u operátorů Digi TV nebo UPC.

Hit dne

Nový story trailer k chystané PC/konzolové hře Kingdom Come: Deliverance (launch únor 2018).

 • Na turné

  Kabát
  11. 10.28. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Po strništi bos

Dlouho očekávaný prequel ke slavné Obecné škole se všemi svými přednostmi i nectnostmi. S tím, že těch druhých bohužel poněkud převažuje. Zatímco u Školy se mělký příběh, spíše volně nahozený sled scének, díky skvělým dialogům, přehršli vtipů a výborným hereckým výkonům ještě snesl, u dějového předfilmu Po strništi bos absence nějakého výraznějšího děje už hodně dráždí.

A to nejen vzhledem k výrazně menšímu počtu laskavě humorných scének, povedených hlášek atd, ale i kvůli způsobu vzniku scénáře. Film nezapře, že vznikl jako "sesypaný" scenáristický pelmel ze stejnojmenné, autobiograficky laděné povídkové knížky Zdeňka Svěráka. Vydobytí místa v klukovské partě na malém městě nebo náhled do dávné rodinné historie (jejíž pointu navíc divák odhadne dávno před koncem filmu) jsou sice hezké náměty pro několik "bakalářských" povídek, samy o sobě však rozsáhlý prostor celovečerního filmu neunesou.

A tak hlavními devizami novinky Jana Svěráka jsou povedené výkony herců, zejména představitelů dětských rolí. Především Alois Grec coby "malý Zdeněk Svěrák" září - je roztomilý, nikoliv přeslazený, a rozhodně se nenechá zastínit plejádou slavných hereckých kolegů (Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser, Hynek Čermák, novou polohu dědečka ukázal Jan Tříska). Jedinou výjimkou je nadaný Ondřej Vetchý, který v roli tatínka působí poněkud bezkrevně a zakřiknutě.

I přes mělkost příběhu se však dá čekat, že se na Po strništi bos pohrnou davy. Oba Svěráci totiž vše dokázali (ostatně jako u několika předchozích snímků) umně zaobalit jakousi aurou hřejivých a nostalgických vzpomínek na dětství/předchozí roky, které jsou univerzální pro všechny.