reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Miliardář Lukačovič navyšuje investice do Seznam Zpráv, zdvojnásobí produkci videopořadů

Jak jsem již dříve avizovali, zpravodajský projekt miliardáře Iva Lukačoviče Seznam Zprávy najíždí po cca devíti měsících do ostrého provozu. V rámci tohoto přechodu mateřský Seznam.cz nabral nové lidi do redakce a připravil řadu nových pořadů.

Do týmu Seznam Zpráv, čítající asi 50 lidí, zamířila ekonomická redaktorka Zuzana Kubátová (ex-MF Dnes), která nastupuje na pozici zástupkyně šéfredaktora. Dále jsou to Aleš Černý (ex-Mafra; v Seznamu dostane na starost dění ve firmách, mobilní reportér), Petra Benešová (ex-ČRo; editorka živého vysílání), Martina Spěváčková (ex-ČRo; publicistika, moderování) a Filip Vích (ex-DVTV; obsah pro sociální sítě).

Hlavní web Seznam Zpráv dostal nový design, v nabídce se objeví několik nových pořadů:

 • reportérské - Sněmovní 4, Dobrý byznys s Adamem Junkem, Peníze nebo život (Kubátová)
 • názorové - Výzva (Jiří Kubík, Jindřich Šídlo, Renata Kalenská), Duel, Dnešek očima/Zítřek v kostce (Martin Jonáš)
 • společenské - Zdavuven (o mladých lidech), Moje místo, Technicity

Novinky se natáčejí v novém multifunkčním studiu, které bylo nyní uvedeno do provozu (na fotce šéfredaktor Jakub Unger). Celkem Seznam.cz navyšuje výrobu videopořadů na dvojnásobek, tedy na 15 hodin týdně (3 hodiny denně v každý pracovní den). Rozšiřuje se i živé vysílání. Nové pořady a rozšíření současné tvorby by měly přinést přes 700 hodin videa ročně.

Cílem změn je vyšlehat čísla Seznam Zpráv do konce letošního roku o 20 procent nahoru na cca 900 tisíc reálných uživatelů (RU) v pracovní dny. Současná návštěvnost služby se pohybuje okolo 3,5 milionu RU měsíčně. Podle zástupců Seznamu jsou Seznam Zprávy v současné době provozně v plusu. Startovní investice se odhaduje na 150 až 200 milionů korun.

reklama
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn32

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • AdMonitoring: pořadí provozovatelů webu podle získané inzerce v měsíci září - Seznam.cz 255 milionů, Mafra 110 milionů, Economia 75 milionů, Czech News Center 74 milionů korun (čísla v ceníkových cenách).

 • Live Nation: velká agentura přidává další koncert Rogera Waterse (ex-Pink Floyd) na konci dubna 2018. Ten se uskuteční den po původní akci, opět v pražské O2 aréně.

 • Newcast: contentová agentura, která je součástí komunikační skupiny Publicis One, spouští v Česku platformu Leaders (ta vzníkla v Izraeli v roce 2009) zaměřující se na práci s influencery na sociálních sítích.

Hit dne

Chystaná marvelovská pecka: trailer k Black Panther.

 • Na turné

  Oceán
  21. 10.22. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Blade Runner 2049

Hypotetická situace: získal by Blade Runner 2049 stejně kultovní postavení jako jednička, pokud by byl právě on prvním filmem série a byl by uveden ve stejném roce, tedy v roce 1982 (když odhlédneme od samotného vývoje filmových technologií)? Pokud by šlo jen o vizuální složku, tak bezpochyby ano. Noir atmosféra a dokonalé scenérie dystopického světa, tuna efektů, výprava a krásná kamera Rogera Deakinse vytvářejí pastvu pro divácké oči. A bodují i dnes, kdy si divák může vybrat z řady podobně laděných filmů. Co teprve před 35 lety.

Palec nahoru si povětšinou zaslouží i herecké výkony. Důstojník losangeleské policie K Ryana Gosliga je silným nástupcem Ricka Deckarda Harrisona Forda (který se zde rovněž objeví). Škoda jen, že autoři Goslingovi nevytvořili stejně úchvatného protihráče, jakým byl Rutger Hauer v "jedničce". Pochvala platí i pro podmanivou hudbu hypertalentovaného Hanse Zimmera.

A tak hlavním místem, kde Blade Runner 2049 oproti předchůdci kulhá či, kde má největší rezervy, je režijní rukopis. Režisér Denis Villeneuve (rozpačitá sci-fi Příchozí, povedený film Zmizení atd.) není tak sebejistý, invenční, vizionářský a inteligentní autor jako Ridley Scott. A nutno dodat, že mu příliš nepomáhá ani autor scénáře Hampton Fancher (podílel se i na scénáři k prvnímu Blade Runnerovi), který z velké části opakuje témata nahozená před třiceti a který se občas nevyhnul nelogičnostem v ději. Natažení filmu na téměř tři hodiny je tak místy drobnou zkouškou divákovy koncentrace.

Sečteno podtrženo: Blade Runner 2049 coby úvodní snímek "runnerovského" světa by měl slušnou šanci na získání podobně výsostné pozice. Takto je třeba zatleskat solidně vymyšlené a vyrobené "dvojce", která by většinu fanoušků Blade Runnera neměla zklamat.