reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Zachův Media Club chce navýšit příjmy z regionů, pohltí sesterské radiové obchodníky

Mediazastupitelství Media Club miliardáře Ivana Zacha (prodává reklamní čas kanálů Prima Group, TV Óčko, TV Barrandov nebo Mňam TV) hodlá v nejbližších letech výrazně navýšit příjem z regionálního obchodu.

Nová strategie pro roky 2017 až 2019 počítá se zvýšeným prodejem "zejména v oblasti online produktů, které jsou finančně dostupné i pro menší společnosti s regionálním působením". Z tohoto důvodu Zachovi manažeři plánují sloučit Media Club (nástupnická společnost) se sesterským mediazastupitelstvím Radio United Services (RUS; zanikající firma), které působí zejména v radiovém segmentu.

RUS zastupuje řadu Zachových rádií jako Country Rádio, rádia Kiss, Radio Beat plus největší české rádio Impuls Andreje Babiše. Firma disponuje týmem cca 120 regionálních obchodníků rozloženým po celé České republice. Media Club pod vedením Ladislava Dianišky (foto) již dříve kooperoval s RUS při agenturním a národním prodeji Zachových rádií.

Tržby RUS v roce 2015 vyskočily z 264 milionů na 411 milionů korun. Firma zároveň ve stejném období spadla do ztráty přes 62 milionů oproti prodělku 30 milionů v roce 2014.

Nové propojení obou týmů obchodníků by se mělo projevit i na úrovni velkých klientů. "Spojení umožní na jedné straně efektivní přípravu a prodej kombinovaných nabídek TV/online/rádio na regionální úrovni, ale zároveň i využití synergických efektů při prodeji reklamního času/prostoru na úrovni národní a nadnárodní. Velcí klienti v poslední době poptávají komplexně připravené nabídky na inzerci v elektronických médiích a spojení obou firem je cestou, jak této poptávce vyhovět a zvýšit výnosy jak TV, tak i online a rozhlasové části."

reklama
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn16

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Radiohouse: antimonopolní úřad povolil těsnější spojení soutěžitelů Media Marketing Services (Media Bohemia) a Regie Radio Music (Lagardere) na straně jedné, a jejich joint venture Radiohouse na straně druhé. "Ke spojení soutěžitelů dochází tak, že společnost Radiohouse, která je navrhovateli společně kontrolována, má naplnit znaky společně kontrolovaného soutěžitele, který bude dlouhodobě plnit všechny funkce samostatné hospodářské jednotky, jež dosud neplnil."

 • Česká televize: na podzim zařadí do programu nakoupené zahraniční seriály Happy Valley, Trapped, Hotel Sacher, SS-GB: Hitler v Británii, Rozdělené nebe nebo Boj o těžkou vodu, který se točil i v Česku.

 • OMD Czech: nový ředitel Petr Nešpůrek nastoupil i do představenstva velké mediální agentury. To kromě něj tvoří Šárka Vránová, Jan Bartoš a Martin Šebesta.

Hit dne

Trailer k chystanému blockbusteru Thor: Ragnarok.

 • Na turné

  Chinaski
  24. 10.16. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Dunkerk

Pan Mistr Christopher Nolan se vrací do kin. Novinku Dunkerk, která vznikla na základě skutečných událostí kolem evakuace britského expedičního sboru z francouzského pobřeží v roce 1940, provázela řada očekávání: je to první Nolanův film z reálného světa, podle skutečné historie. Ze světa, ve kterém si nemůže vypomáhat vesmírnými koráby, černými děrami, superhrdiny nebo výlety do světa snů. Dle očekávání Nolan odvedl brilantní práci a Dunkerk se řadí mezi TOP třídu válečných filmů (na špičce přitom stále zůstává Das Boot a Apokalypsa).

Kromě skvělých hereckých výkonů, kamery atd. stojí Dunkerk hlavně na dvou pilířích, které pečlivě vystavěli dlouholetí Nolanovi spolupracovníci. Na nervní, až nesnesitelně drásající hudbě Hanse Zimmera a brilantním střihu Lee Smitha (Spectre, Interstellar, X-Men: První třída, Temný rytíř atd.). Především z těchto materií Nolanova mistrovská režie uhnětla dílo až někde na hranici fyzického prožitku.

Obzvláště diváci v IMAXU (film se točil na 70 mm filmovou kopii) se dostanou tak blízko válce, jak to jen jde. Vše je takřka na dosah: zoufalství mužů na pobřeží, hrůza nešťastníků z potápěných lodí nebo prostá civilní statečnost majitelů bárek a jachet, kteří britské vojáky dostali zpátky na ostrovy. Škoda jen závěrečných leteckých scén, ve které příznivci letectví trochu nelibě sledují skoro donekonečna poletujícího Spitfira s došlým palivem (i za této situace dokázal sestřelit nepřátelskou Stuku atd., ehm). To nic ale nemění na výjimečném filmovém zážitku.