reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Neoluxor koupil síť knihkupectví od Euromedia Group

14:19, 15. 3. 2013

Knižní trh má letos za sebou první velkou akvizici. Jeden z největších prodejních řetězců Neoluxor v uplynulých týdnech razantně navýšil prodejní plochu a zrychlil expanzi do mimopražských lokací, když od knižního vydavatele a distributora Euromedia Group koupil síť menších knihkupectví bux.cz. Jedná se o 15 prodejen, které jsou rozmístěny částečně v Praze, částečně ve větších městech jako Plzeň, Liberec nebo Chomutov.

Cenu firma nekomentovala. Je možné, že s obchodem souvisí relativně nedávné otevření tří úvěrových linek u PPF banky v celkovém objemu 230 milionů korun.

Patnáct převzatých prodejen má celkovou plochu 5322 metrů čtverečních. Pro srovnání: vlajková loď Neoluxoru, pražský Palác knih Luxor, má na několika podlažích plochu přes 3500 metrů čtverečních. Prodejna v Novém Smíchově v Praze má okolo tisíc metrů čtverečních.

Nové prodejny, pro které Neoluxor vytvořil samostatnou firmu Neoluxor books, nyní dostávají firemní fazónu. "Rebranding na Neoluxor Books již probíhá, postupně se všechna loga bux.cz nahradí logem Neoluxor Books. Mění se vnitřní uspořádání, sortiment a nabídka bude kopírovat osvědčené modely knihkupectví Neoluxor," uvedl ředitel Neoluxoru Břetislav Janoušek.

Neoluxor do konce roku 2012 provozoval sedm obchodů v Praze a jednu pobočku v Hradci Králové. Tržby skupiny (spolu se sesterskou firmou Neopalladium) v roce 2011 klesly o 26 milionů na 746 milionů korun. Celkový zisk dosáhl přes 10 milionů korun (v roce 2010 ztráta 1,7 milionu).

 

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mindshare: mediální agenturu ze sítě GroupM od listopadu posílil Pavel Kozák (ex-Zenith Optimedia), který nastoupil na pozici client leadership senior manager. Pracovat bude v týmu Zuzany Šindelářové, jedné ze čtyř client leadership directorů. Kozák bude mimo jiné dále pokračovat v práci pro klienta Sanofi.

 • TV Nova: seriál Dáma a Král stále drží solidní čísla - pátý díl dosáhl podíl na sledovanosti 30,24 procenta v 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,512 milionu diváků.

 • DigitalAd: v říjnu 2017 se obrat webů, zastupovaných novou agenturou a realizovaný v rámci metody yield managementu DigitalAd pro RTB systémy, poprvé dostal nad milion korun.

Hit dne

Kauan: Lapsenmuisto.

 • Na turné

  Tři sestry
  17. 11.09. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Liga spravedlnosti

Je to smutné, ale komiksovým adaptacím DC Comics (studio Warner Bros.) se minimálně od Nolanových Batmanů či filmu Man of Steel nedaří vytvořit důstojnou protiváhu marvelovským filmům. Od Batman v Superman, Suicide Squad až po Wonder Woman jsme svědky sice velkolepých produkcí, zato však plochých, nenáročných a prvoplánovitých snímků, cílících spíše na skupinu mládeže do 15 let.

Aktuální Liga spravedlnosti bohužel pokračuje v nastoleném směru, a to i navzdory tomu, že na režisérskou židli usedl talentovaný Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci - Watchmen, Sucker Punch). Možná největší slabinou filmu je scénář (Chris Terrio, Joss Whedon), který odpískal jakoukoliv složitější stavbu a strukturování postav. To je patrné zejména u protivníka skupiny superhrdinů, jistého Steppenwolfa a jeho armády křídlatých Paradémonů.

Divák se nedozví, co je příčinou je jednostrunné zavilosti a touhy vše zničit, jestli to bylo nějaké počůrávání v dětství nebo přebraná dívka v mládí. Ostatně, scenáristé si nedali příliš práci ani s Aquamanem, Flashem nebo Cyborgem. Na plátně se tak pohybují spíše karikatury, než plnokrevné figury. Když k tomu přidáme minimum hlášek, zajímavých bojových choreografií, nějakých dějových překvapení, zato povinné politicky korektní vsuvky, tak Liga spravedlnosti v současné době představuje u bohatě prostřeného komiksového stolu chudého příbuzného.

Takto se sice točily komiksové filmy někdy v 90. letech, ale po znamenitých filmech jako Deadpool, X-Men: První třída nebo Logan: Wolverine je takový přístup naprosto trestuhodný.