reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Seznam.cz posiluje vlastní prohlížeč v desktopu i mobilu, denně jej používá skoro půl milionu lidí

16:34, 12. 7. 2017

Internetový podnik Iva Lukačoviče Seznam.cz za situace stále rostoucího významu smartphonů pro přístup na internet rozumně posiluje atraktivitu mobilní, ale i desktopové verze vlastního prohlížeče. To pomáhá hlavnímu produktu, homepage Seznamu.

Firma dnes, tři a půl roku po startu služby, spustila novou verzi prohlížeče. Má být dvakrát rychlejší než dosud a obsahuje řadu nových funkcí jak v desktopové, tak především v mobilní a tabletové variantě. Homepage Seznam.cz je nově částečně nativní (tj. částečně součástí aplikace), proto si ji lidé zobrazí a vrátí se na ni mnohem rychleji než v jiných prohlížečích.

Tým Seznamu postupně prohlížeč v poslední době doplnil řadou nových funkcí, které jsou v nové verzi plně k dispozici v desktopu i v mobilu. Centrem všeho je červené esko, které vrací na homepage. Pes Krasty (foto) v prohlížeči zobrazí doprovodné a v danou chvíli užitečné informace (relevantní články k tomu, co si lidé na internetu čtou, otevírací doby, adresy restaurací a úřadů, aktuální program umělců, kapel a divadel atd.). "Speciální pozornost věnoval Seznam.cz českým politikům. U nich zobrazuje pravdivost jejich výroků podle serveru Demagog.cz,“ doplňuje produktová manažerka Eliška Churaňová.

Prohlížeč od Seznam.cz každý den používá na 400 tisíc unikátních uživatelů v mobilních zařízeních a 70 tisíc v desktopu. To je proti loňsku nárůst o 32 procent, respektive o 51 procent. Za celý měsíc květen seznamácký prohlížeč využil necelý milión lidí: konkrétně pak 832 tisíc v mobilu a 250 tisíc z desktopu. V květnu byl prohlížeč nainstalován na zhruba 100 tisících zařízení.

Za stejný měsíc přes vlastní prohlížeč přišlo na služby Seznam.cz z mobilu více než 15 procent návštěv, které vytvořily přes 16 procent page view. Na prvním místě byl Chrome Mobile se 61 procenty návštěv a 62 procenty page view. Podíl na všech návštěvách homepage Seznam.cz z vlastního prohlížeče činil 6,5 procenta (uživatelé). Na prvním místě Chrome s 27,3 procenta uživatelů.

reklama
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn2

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Zonky: novou PR agenturou Kellnerovy a Šmejcovy služby se stala ADison. Vystřídala předchozí agenturu McShakespeare.

 • Miroslav Krobot: jeho nový film Kvarteto ještě před kinopremiérou v 30. listopadu zamíří na filmové festivaly v USA (Chicago International Film Festival, Denver Film Festival) a v Evropě (Muces ve španělské Segovii). Producentem filmu je Ondřej Zima z Evolution Films.

 • Cartoon Network: animovaný TV kanál ze skupiny Time Warner pro dětské diváky od 6 do 12 let začal ode dneška pro český a slovenský trh vysílat v českém jazyce. Součástí programu jsou například seriály Ben 10, Raketové holky nebo seriálové novinky Zataženo, občas trakaře a OK K.O.! Let´s Be Heroes (od listopadu). Cartoon Network se objeví u operátorů Digi TV nebo UPC.

Hit dne

Nový story trailer k chystané PC/konzolové hře Kingdom Come: Deliverance (launch únor 2018).

 • Na turné

  Kabát
  11. 10.28. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Po strništi bos

Dlouho očekávaný prequel ke slavné Obecné škole se všemi svými přednostmi i nectnostmi. S tím, že těch druhých bohužel poněkud převažuje. Zatímco u Školy se mělký příběh, spíše volně nahozený sled scének, díky skvělým dialogům, přehršli vtipů a výborným hereckým výkonům ještě snesl, u dějového předfilmu Po strništi bos absence nějakého výraznějšího děje už hodně dráždí.

A to nejen vzhledem k výrazně menšímu počtu laskavě humorných scének, povedených hlášek atd, ale i kvůli způsobu vzniku scénáře. Film nezapře, že vznikl jako "sesypaný" scenáristický pelmel ze stejnojmenné, autobiograficky laděné povídkové knížky Zdeňka Svěráka. Vydobytí místa v klukovské partě na malém městě nebo náhled do dávné rodinné historie (jejíž pointu navíc divák odhadne dávno před koncem filmu) jsou sice hezké náměty pro několik "bakalářských" povídek, samy o sobě však rozsáhlý prostor celovečerního filmu neunesou.

A tak hlavními devizami novinky Jana Svěráka jsou povedené výkony herců, zejména představitelů dětských rolí. Především Alois Grec coby "malý Zdeněk Svěrák" září - je roztomilý, nikoliv přeslazený, a rozhodně se nenechá zastínit plejádou slavných hereckých kolegů (Tereza Voříšková, Oldřich Kaiser, Hynek Čermák, novou polohu dědečka ukázal Jan Tříska). Jedinou výjimkou je nadaný Ondřej Vetchý, který v roli tatínka působí poněkud bezkrevně a zakřiknutě.

I přes mělkost příběhu se však dá čekat, že se na Po strništi bos pohrnou davy. Oba Svěráci totiž vše dokázali (ostatně jako u několika předchozích snímků) umně zaobalit jakousi aurou hřejivých a nostalgických vzpomínek na dětství/předchozí roky, které jsou univerzální pro všechny.