reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Lukačovičův Seznam.cz začal řídit nový kolektivní CEO, změnila se struktura TOP managementu

15:29, 10. 11. 2017

Miliardář a jediný majitel výdělečného Seznam.cz Ivo Lukačovič znovu po krátkém čase promíchal strukturou a rozdělením kompetencí nejvyššího vedení společnosti.

Internetového obra nyní nově řídí kolektivní CEO. Vlastně se jedná o tři CEO, kteří jsou zároveň členové/místopředsedové představenstva - Tomáš Kapalín, Ondřej Procházka a Pavel Zima (na fotce zleva doprava). Ti si pod sebe napřímo vytáhli oblasti, kterým se budou speciálně věnovat: obchod, obsah a jednotlivé produktové priority. Zároveň došlo k rozdělení obchodu na prodej reklamy a zajištění reklamních produktů. Šéfem představenstva zůstává samotný Lukačovič.

Změny se promítly do další úrovně managementu. Hned pod kolektivním CEO se nyní nachází šest ředitelů: obchodní ředitel Martin Švarc, obsahový ředitel Igor Kalaš a šéfové nově vytvořených divizí Reklamy (Ondřej Krišica), Zpravodajství a TV (Jakub Unger), Vyhledávání (Tomáš Pergler) a Služeb (Ladislav Veselý).

Dosavadní výkonný ředitel Seznamu Michal Feix se stává provozním ředitelem, který řídí zbytek TOP managementu. To znamená personální ředitelku Helenu Kuklíkovou, technického ředitele Vlastimila Pečínku a finanční ředitelku Miroslavu Chadimovou.

Seznam.cz v roce 2016 utržil 3,706 miliardy korun, oproti roku 2015 o 9,9 procenta více. Čistý loňský zisk společnosti dosáhl 1,11 miliardy korun.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn311

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mindshare: mediální agenturu ze sítě GroupM od listopadu posílil Pavel Kozák (ex-Zenith Optimedia), který nastoupil na pozici client leadership senior manager. Pracovat bude v týmu Zuzany Šindelářové, jedné ze čtyř client leadership directorů. Kozák bude mimo jiné dále pokračovat v práci pro klienta Sanofi.

 • TV Nova: seriál Dáma a Král stále drží solidní čísla - pátý díl dosáhl podíl na sledovanosti 30,24 procenta v 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,512 milionu diváků.

 • DigitalAd: v říjnu 2017 se obrat webů, zastupovaných novou agenturou a realizovaný v rámci metody yield managementu DigitalAd pro RTB systémy, poprvé dostal nad milion korun.

Hit dne

Kauan: Lapsenmuisto.

 • Na turné

  Tři sestry
  17. 11.09. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Liga spravedlnosti

Je to smutné, ale komiksovým adaptacím DC Comics (studio Warner Bros.) se minimálně od Nolanových Batmanů či filmu Man of Steel nedaří vytvořit důstojnou protiváhu marvelovským filmům. Od Batman v Superman, Suicide Squad až po Wonder Woman jsme svědky sice velkolepých produkcí, zato však plochých, nenáročných a prvoplánovitých snímků, cílících spíše na skupinu mládeže do 15 let.

Aktuální Liga spravedlnosti bohužel pokračuje v nastoleném směru, a to i navzdory tomu, že na režisérskou židli usedl talentovaný Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci - Watchmen, Sucker Punch). Možná největší slabinou filmu je scénář (Chris Terrio, Joss Whedon), který odpískal jakoukoliv složitější stavbu a strukturování postav. To je patrné zejména u protivníka skupiny superhrdinů, jistého Steppenwolfa a jeho armády křídlatých Paradémonů.

Divák se nedozví, co je příčinou je jednostrunné zavilosti a touhy vše zničit, jestli to bylo nějaké počůrávání v dětství nebo přebraná dívka v mládí. Ostatně, scenáristé si nedali příliš práci ani s Aquamanem, Flashem nebo Cyborgem. Na plátně se tak pohybují spíše karikatury, než plnokrevné figury. Když k tomu přidáme minimum hlášek, zajímavých bojových choreografií, nějakých dějových překvapení, zato povinné politicky korektní vsuvky, tak Liga spravedlnosti v současné době představuje u bohatě prostřeného komiksového stolu chudého příbuzného.

Takto se sice točily komiksové filmy někdy v 90. letech, ale po znamenitých filmech jako Deadpool, X-Men: První třída nebo Logan: Wolverine je takový přístup naprosto trestuhodný.