reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Ukončení seriálů Cesty domů a Svatby v Benátkách pomohlo srazit tržby Core Production o 28 procent

18:25, 12. 11. 2017

Obrat produkční společnosti Core Production, jednoho z hlavních dodavatelů contentu pro TV Prima, v loňském roce pokračoval v poklesu.

Celkové tržby Core Production (CP) v roce 2016 dosáhly 122 milionů korun, v meziročním srovnání o 47 milionů korun. Obrat v roce 2014 přitom kulminoval na 192 milionech korun. Podle zástupců firmy loňské tržby ve srovnání s rokem 2015 "klesly o 28 procent, hlavně z důvodů ukončení výroby TV pořadů Cesty domů a Svatby v Benátkách". Obě série přitom vysílala právě televize Prima, kupříkladu Cest domů (foto; skončil v roce 2015) vzniklo téměř 360 dílů. Produkční společnost za loňský rok vygenerovala konstantní ztrátu cca 2 miliony korun.

CP vlastní napůl showbyznysoví podnikatelé Radko Janoušek a Zbyněk Pippal. Firma pro Primu vyráběla/vyrábí další pořady, kupříkladu seriál Přístav (včetně roku 2016 celkem 45 epizod), Jste to, co jíte, kulinářský magazín Ano, šéfe, filmové Cinema Tipy nebo teleshoppingový pořad Vychytávky Extra.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn26

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mindshare: mediální agenturu ze sítě GroupM od listopadu posílil Pavel Kozák (ex-Zenith Optimedia), který nastoupil na pozici client leadership senior manager. Pracovat bude v týmu Zuzany Šindelářové, jedné ze čtyř client leadership directorů. Kozák bude mimo jiné dále pokračovat v práci pro klienta Sanofi.

 • TV Nova: seriál Dáma a Král stále drží solidní čísla - pátý díl dosáhl podíl na sledovanosti 30,24 procenta v 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,512 milionu diváků.

 • DigitalAd: v říjnu 2017 se obrat webů, zastupovaných novou agenturou a realizovaný v rámci metody yield managementu DigitalAd pro RTB systémy, poprvé dostal nad milion korun.

Hit dne

Kauan: Lapsenmuisto.

 • Na turné

  Tři sestry
  17. 11.09. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Liga spravedlnosti

Je to smutné, ale komiksovým adaptacím DC Comics (studio Warner Bros.) se minimálně od Nolanových Batmanů či filmu Man of Steel nedaří vytvořit důstojnou protiváhu marvelovským filmům. Od Batman v Superman, Suicide Squad až po Wonder Woman jsme svědky sice velkolepých produkcí, zato však plochých, nenáročných a prvoplánovitých snímků, cílících spíše na skupinu mládeže do 15 let.

Aktuální Liga spravedlnosti bohužel pokračuje v nastoleném směru, a to i navzdory tomu, že na režisérskou židli usedl talentovaný Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci - Watchmen, Sucker Punch). Možná největší slabinou filmu je scénář (Chris Terrio, Joss Whedon), který odpískal jakoukoliv složitější stavbu a strukturování postav. To je patrné zejména u protivníka skupiny superhrdinů, jistého Steppenwolfa a jeho armády křídlatých Paradémonů.

Divák se nedozví, co je příčinou je jednostrunné zavilosti a touhy vše zničit, jestli to bylo nějaké počůrávání v dětství nebo přebraná dívka v mládí. Ostatně, scenáristé si nedali příliš práci ani s Aquamanem, Flashem nebo Cyborgem. Na plátně se tak pohybují spíše karikatury, než plnokrevné figury. Když k tomu přidáme minimum hlášek, zajímavých bojových choreografií, nějakých dějových překvapení, zato povinné politicky korektní vsuvky, tak Liga spravedlnosti v současné době představuje u bohatě prostřeného komiksového stolu chudého příbuzného.

Takto se sice točily komiksové filmy někdy v 90. letech, ale po znamenitých filmech jako Deadpool, X-Men: První třída nebo Logan: Wolverine je takový přístup naprosto trestuhodný.