reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Svěrákovský byznys nabírá milionové tempo

14:33, 3. 10. 2013

Po několikaměsíčním klidnějším období nabírá knižní byznys spisovatele a scénáristy Zdeňka Svěráka na lukrativním předvánočním trhu vysoké obrátky.

V pondělí 14. října vychází Svěrákova nová kniha Po strništi bos. Vydavatelství Fragment vrhne na trh náklad 60 tisíc kusů. Na základě dosavadních objednávek knižních distributorů a vysokého zájmu čtenářů je již nyní jasné, že se náklad v podzimním období vyprodá a že Fragment s největší pravděpodobností přichystá dotisk. Vyprodaný první náklad přinese maloobchodní tržby v objemu skoro 14 milionů korun.

Autoři na českém knižním trhu dostávají obvykle 8 až 15 procent z maloobchodní ceny. Svěrák by se mohl pohybovat u horní hranice podílu, jeho příjem z prodejů Po strništi bos by mohl dosáhnout až dvou milionů korun. Nebude to jediný příjem z knih. V druhé polovině října rovněž u Fragmentu vyjde další "svěrákovský" titul, souhrnná publikace Dětem (povídky, písně, operety), který vydává společně se skladatelem Jaroslavem Uhlířem

Svěrák u Fragmentu doposud vydal dvě knihy povídek. Prvního titulu Povídky (2008) se prodalo přes 125 tisíc výtisků. Druhá kniha Nové povídky (2011) zaznamenala prodej více než 90 tisíc kusů. Loni vydané dárkové balení obou knih si našlo cestu k dalším tisícům kupců. Celkové prodeje překročily 238 tisíc výtisků. Maloobchodní tržby všech "povídkových" titulů tak mohly přesáhnout 55 milionů korun.

Díky nadprůměrným prodejům Po strništi bos Fragment letos očekává zlepšení loňských hospodářských výsledků - tržby v roce 2012 klesly k 125 milionům korun a zisk na tři miliony korun.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mindshare: mediální agenturu ze sítě GroupM od listopadu posílil Pavel Kozák (ex-Zenith Optimedia), který nastoupil na pozici client leadership senior manager. Pracovat bude v týmu Zuzany Šindelářové, jedné ze čtyř client leadership directorů. Kozák bude mimo jiné dále pokračovat v práci pro klienta Sanofi.

 • TV Nova: seriál Dáma a Král stále drží solidní čísla - pátý díl dosáhl podíl na sledovanosti 30,24 procenta v 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,512 milionu diváků.

 • DigitalAd: v říjnu 2017 se obrat webů, zastupovaných novou agenturou a realizovaný v rámci metody yield managementu DigitalAd pro RTB systémy, poprvé dostal nad milion korun.

Hit dne

Kauan: Lapsenmuisto.

 • Na turné

  Tři sestry
  17. 11.09. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Liga spravedlnosti

Je to smutné, ale komiksovým adaptacím DC Comics (studio Warner Bros.) se minimálně od Nolanových Batmanů či filmu Man of Steel nedaří vytvořit důstojnou protiváhu marvelovským filmům. Od Batman v Superman, Suicide Squad až po Wonder Woman jsme svědky sice velkolepých produkcí, zato však plochých, nenáročných a prvoplánovitých snímků, cílících spíše na skupinu mládeže do 15 let.

Aktuální Liga spravedlnosti bohužel pokračuje v nastoleném směru, a to i navzdory tomu, že na režisérskou židli usedl talentovaný Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci - Watchmen, Sucker Punch). Možná největší slabinou filmu je scénář (Chris Terrio, Joss Whedon), který odpískal jakoukoliv složitější stavbu a strukturování postav. To je patrné zejména u protivníka skupiny superhrdinů, jistého Steppenwolfa a jeho armády křídlatých Paradémonů.

Divák se nedozví, co je příčinou je jednostrunné zavilosti a touhy vše zničit, jestli to bylo nějaké počůrávání v dětství nebo přebraná dívka v mládí. Ostatně, scenáristé si nedali příliš práci ani s Aquamanem, Flashem nebo Cyborgem. Na plátně se tak pohybují spíše karikatury, než plnokrevné figury. Když k tomu přidáme minimum hlášek, zajímavých bojových choreografií, nějakých dějových překvapení, zato povinné politicky korektní vsuvky, tak Liga spravedlnosti v současné době představuje u bohatě prostřeného komiksového stolu chudého příbuzného.

Takto se sice točily komiksové filmy někdy v 90. letech, ale po znamenitých filmech jako Deadpool, X-Men: První třída nebo Logan: Wolverine je takový přístup naprosto trestuhodný.