reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Komunikační agentura McCann-Erickson zažila nejslabší rok

18:57, 27. 11. 2013

Jedné z nejsilnějších reklamních/komunikačních agentur v Česku, McCann-Erickson Prague, se doposud nepodařilo zastavit dlouholetý pád výkonu.

V roce 2012 její tržby spadly o 36 procent na 228 milionů korun. Ještě hůře na tom byl celkový výsledek hospodaření - zisk meziročně klesl o 10 milionů na 6 milionů korun. Loni tak česká pobočka McCann-Erickson zažila vůbec nejslabší sezónu za posledních deset let. Kupříkladu v roce 2005 dokázala vygenerovat tržby ve výši 809 milionů a zisk 44 milionů korun.

Na firmu (na fotce výkonný ředitel Jan Binar) stejně jako na konkurenci dopadlo výrazné krácení komunikačních rozpočtů velkých klientů. McCann-Erickson pracovala například pro L´oreal, Seznam.cz, MasterCard, Ferrero Czech nebo Microsoft. V oblasti fluktuace klientů se jí dařilo se střídavými úspěchy. Ztratila značku Maggi (společnost Nestlé), která přešla ke konkurenční agentuře Publicis (sdružení Lion Communications), stejně jako Opel. Do spolupráce s Raiffeisenbank se jí vklínila agentura Nydrle (WPP).

Na druhou stranu loni získala značku Sunar (společnost Hero Czech), nové klienty UPC Česká republika, Škofin, ING Bank a v závěru roku 2012 i Vodafone. Kampaně pro některé z nich se však začaly realizovat až v roce 2013.

reklama
Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • AdMonitoring: pořadí provozovatelů webu podle získané inzerce v měsíci září - Seznam.cz 255 milionů, Mafra 110 milionů, Economia 75 milionů, Czech News Center 74 milionů korun (čísla v ceníkových cenách).

 • Live Nation: velká agentura přidává další koncert Rogera Waterse (ex-Pink Floyd) na konci dubna 2018. Ten se uskuteční den po původní akci, opět v pražské O2 aréně.

 • Newcast: contentová agentura, která je součástí komunikační skupiny Publicis One, spouští v Česku platformu Leaders (ta vzníkla v Izraeli v roce 2009) zaměřující se na práci s influencery na sociálních sítích.

Hit dne

Chystaná marvelovská pecka: trailer k Black Panther.

 • Na turné

  Oceán
  21. 10.22. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Blade Runner 2049

Hypotetická situace: získal by Blade Runner 2049 stejně kultovní postavení jako jednička, pokud by byl právě on prvním filmem série a byl by uveden ve stejném roce, tedy v roce 1982 (když odhlédneme od samotného vývoje filmových technologií)? Pokud by šlo jen o vizuální složku, tak bezpochyby ano. Noir atmosféra a dokonalé scenérie dystopického světa, tuna efektů, výprava a krásná kamera Rogera Deakinse vytvářejí pastvu pro divácké oči. A bodují i dnes, kdy si divák může vybrat z řady podobně laděných filmů. Co teprve před 35 lety.

Palec nahoru si povětšinou zaslouží i herecké výkony. Důstojník losangeleské policie K Ryana Gosliga je silným nástupcem Ricka Deckarda Harrisona Forda (který se zde rovněž objeví). Škoda jen, že autoři Goslingovi nevytvořili stejně úchvatného protihráče, jakým byl Rutger Hauer v "jedničce". Pochvala platí i pro podmanivou hudbu hypertalentovaného Hanse Zimmera.

A tak hlavním místem, kde Blade Runner 2049 oproti předchůdci kulhá či, kde má největší rezervy, je režijní rukopis. Režisér Denis Villeneuve (rozpačitá sci-fi Příchozí, povedený film Zmizení atd.) není tak sebejistý, invenční, vizionářský a inteligentní autor jako Ridley Scott. A nutno dodat, že mu příliš nepomáhá ani autor scénáře Hampton Fancher (podílel se i na scénáři k prvnímu Blade Runnerovi), který z velké části opakuje témata nahozená před třiceti a který se občas nevyhnul nelogičnostem v ději. Natažení filmu na téměř tři hodiny je tak místy drobnou zkouškou divákovy koncentrace.

Sečteno podtrženo: Blade Runner 2049 coby úvodní snímek "runnerovského" světa by měl slušnou šanci na získání podobně výsostné pozice. Takto je třeba zatleskat solidně vymyšlené a vyrobené "dvojce", která by většinu fanoušků Blade Runnera neměla zklamat.