reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Krátce

 • Symbio Digital: digitální agentura Libora Šimona a Roberta Haase loni mírně zvedla tržby o milion korun na 58 milionů korun. Čistý zisk za dané období spadl z 9,2 milionu na 4,6 milionu korun.

 • TV Nova: o vánočních svátcích nasadí do programu pohádky Tři bratři, Byl jednou jeden král, Z pekla štěstí, Honza málem králem, Mrazík, Dařbuján a Pandrhola, O statečném kováři, Čertova nevěsta, chybět nebude ani americká komedie Pretty Woman. Sobotní večery před Vánoci budou patřit sérii filmů o Harrym Potterovi.

 • T-Mobile: od 15. listopadu zavádí nový balíček StreamOn, díky kterému mohou zákazníci sledovat hudbu a video prostřednictvím neomezených aplikací neomezeně, bez započítávání do datového limitu. Do 31. ledna 2018 za 199 korun měsíčně, pak za 249 korun měsíčně.

 • Performics: do výkonnostní agentury nastoupil Pavel Kitko, jako client success manager. Dříve dělal několik let pro značku Adidas.

 • Stanislav Šulc: zkušený publicista (mimo jiné zástupce šéfredaktora v Deníku, E15 atd.) vydává deskovou hru Náplavka, prodej odstartoval 1. listopadu. Hra přináší zážitek z reálného podnikání na pražských náplavkách. Ve hře jsou desítky provozů, které si hráči mohou "koupit" a dle uvážení vylepšovat.

 • TV Nova: kriminální seriál Dáma a Král se drží, čtvrtý díl vidělo ve skupině 4+ téměř 1,37 milionu diváků, podíl na sledovanosti 26,19 procenta v cílové skupině 15 až 54 let.

 • Dobrovský: rozsáhlá síť knihkupectví Pavla Dobrovského již není v zástavě České spořitelny. Zástavní právo, které vzniklo v roce 2008, souviselo s pohledávkami až do celkové výše 12 milionů korun.

 • reklama
 • Zdopravy.cz: nový zpravodajský portál se špičkovými informacemi z dopravního průmyslu má v zádech čerstvě založenou vydavatelskou firmu. Společnost Avizer Z vlastní ze 60 procent Jan Rotta, Jan Sůra má 15 procent, Jan Šindelář 15 procent a Josef Petrák 10 procent.

 • Pražský Patriot: internetové vydavatelství spustilo novou podobu (včetně nových rubrik) stejnojmenného zpravodajského portálu, zaměřeného na život metropole. Redesign přišel po více než 4,5 letech existence webu. Firmu vlastní napůl Jan Puci a Dagmar Dvořáková.

 • T-Mobile: od 13. listopadu nabídne novou verzi produktu Chytré auto, která umožní vytvořit v automobilu wifi síť. Mateřský Deutsche Telekom zároveň rozhodl zřídit v českém T-Mobile DT Connected Car Hub pro celou skupinu (nejen Evropa, ale také USA). Tuzemský operátor tak bude stát u zrodu všech inovací, které se v této oblasti v rámci skupiny připravují.

 • PPF Group: skupina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vygenerovala za první pololetí 2017 čistý zisk ve výši 293 milionů eur (o rok dříve za stejné období to bylo 248 milionů eur). Celková aktiva PPF Group činila ke konci letošního pololetí 34,762 miliardy eur (27,041 mld. eur k 31. prosinci 2016).

 • Radioprojekt 2Q - 3Q 2017 poslechovost regionálních stanic (poslech včera): Rádio Blaník 581 tisíc posluchačů, Rádio Kiss 361 tisíc, Country radio 250 tisíc, Radio Beat 232 tisíc.

 • Radioprojekt 2Q - 3Q 2017 poslechovost celoplošných stanic (poslech včera): Radio Impuls 1005 tisíc posluchačů (oproti předchozímu období minus 8  tisíc), Evropa 2 858 tisíc (plus 10 tisíc), ČRo Radiožurnál  833 tisíc (minus 2 tisíce), Frekvence 1 814 tisíce (plus 3 tisíce).

 • Media Club: novým prokuristou primáckého mediazastupitelství se stal Jiří Maroušek, manažer mateřské GES Group a člen orgánů řady společností Ivana Zacha, například Radio United Services nebo FTV Prima Holding.

 • Český rozhlas: rozšiřuje regionální vysílání ve Zlínském kraji. Nová stanice Český rozhlas Zlín nabídne posluchačům vedle každodenního zpravodajství a publicistiky z kraje i pořady vlastní tvorby.

 • AdActive: internetové mediazastupitelství, které nyní patří do podnikatelské skupiny Penty, v roce 2016 utržilo 60 milionů korun, v meziročním srovnání o 6 milionů méně. Firma spadla do ztráty 6,3 milionu, oproti zisku 3,5 milionu korun v roce 2015.

 • Mafra: vydavatelství ze svěřenského fondu Andreje Babiše v pondělí 6. listopadu spustí nový zpravodajský servis Zprávy na videoportálu iDnes.tv. Relace každý den v 18 hodin přinese souhrn důležitých událostí z Česka i ze světa.

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze v červenci 2017 do Brna koncert Deep Purple. Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey, kteří tvoří VIII. sestavu v historii kapely, prodlužují turné Infinity Long Goodbye.

 • Vltava Labe Media: do pentařského vydavatelství přichází na pozici produktové manažerky novinářka Pavlína Wolfová. Bude se starat o rozvoj značek Story, Týdeník Květy, National Geographic a všech TV magazínů. Druhou část časopiseckého portfolia bude řídit šéfredaktorka Kondice Lucie Frydecká, která na pozici zůstává i nadále.

 • Performics: výkonnostní agentura ze skupiny Publicis One zastřeší kompletní výkonnostní marketing pro Generali Deutschland. Spolupráce započala již v srpnu tohoto roku, kdy agentura vyhrála mezinárodní tendr v oblasti SEO marketingu.

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mindshare: mediální agenturu ze sítě GroupM od listopadu posílil Pavel Kozák (ex-Zenith Optimedia), který nastoupil na pozici client leadership senior manager. Pracovat bude v týmu Zuzany Šindelářové, jedné ze čtyř client leadership directorů. Kozák bude mimo jiné dále pokračovat v práci pro klienta Sanofi.

 • TV Nova: seriál Dáma a Král stále drží solidní čísla - pátý díl dosáhl podíl na sledovanosti 30,24 procenta v 15-54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,512 milionu diváků.

 • DigitalAd: v říjnu 2017 se obrat webů, zastupovaných novou agenturou a realizovaný v rámci metody yield managementu DigitalAd pro RTB systémy, poprvé dostal nad milion korun.

reklama

Hit dne

Kauan: Lapsenmuisto.

 • Na turné

  Tři sestry
  17. 11.09. 12.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Liga spravedlnosti

Je to smutné, ale komiksovým adaptacím DC Comics (studio Warner Bros.) se minimálně od Nolanových Batmanů či filmu Man of Steel nedaří vytvořit důstojnou protiváhu marvelovským filmům. Od Batman v Superman, Suicide Squad až po Wonder Woman jsme svědky sice velkolepých produkcí, zato však plochých, nenáročných a prvoplánovitých snímků, cílících spíše na skupinu mládeže do 15 let.

Aktuální Liga spravedlnosti bohužel pokračuje v nastoleném směru, a to i navzdory tomu, že na režisérskou židli usedl talentovaný Zack Snyder (300: Bitva u Thermopyl, Strážci - Watchmen, Sucker Punch). Možná největší slabinou filmu je scénář (Chris Terrio, Joss Whedon), který odpískal jakoukoliv složitější stavbu a strukturování postav. To je patrné zejména u protivníka skupiny superhrdinů, jistého Steppenwolfa a jeho armády křídlatých Paradémonů.

Divák se nedozví, co je příčinou je jednostrunné zavilosti a touhy vše zničit, jestli to bylo nějaké počůrávání v dětství nebo přebraná dívka v mládí. Ostatně, scenáristé si nedali příliš práci ani s Aquamanem, Flashem nebo Cyborgem. Na plátně se tak pohybují spíše karikatury, než plnokrevné figury. Když k tomu přidáme minimum hlášek, zajímavých bojových choreografií, nějakých dějových překvapení, zato povinné politicky korektní vsuvky, tak Liga spravedlnosti v současné době představuje u bohatě prostřeného komiksového stolu chudého příbuzného.

Takto se sice točily komiksové filmy někdy v 90. letech, ale po znamenitých filmech jako Deadpool, X-Men: První třída nebo Logan: Wolverine je takový přístup naprosto trestuhodný.