Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Adam Dvořák vyrobí film, inspirovaný Radovanem Krejčířem

12:27, 8. 1. 2014

Po úspěchu filmu Příběh Kmotra, který v kinech doposud utržil skoro 45 milionů korun, se do výroby chystá další snímek, inspirovaný reálným českým podsvětím.

Produkční firma Movie Adama Dvořáka natočí dvoudílný film Gangster Ka, jehož volným předobrazem bude život a skutky Radovana Krejčíře. Ten je na útěku z České republiky a momentálně působí v Jihoafrické republice. První díl se bude zabývat vytvářením a fungováním gangsterských struktur v českých reáliích, druhá část by měla být "mezinárodní". "Chceme rozklíčovat mechanismy státní korupce," uvedl Dvořák. Jednička by měla jít do kin někdy v září 2015, dvojka pak o měsíc později.

Rozpočet projektu za českou stranu je okolo 40 milionů korun. Dvořák nyní shání jihoafrickou koprodukci, která by zafinancovala natáčení za hranicemi Česka. Režisérem Gangster Ka bude talentovaný Jan Pachl (seriál Cirkus Bukowsky), který rovněž píše scénář s publicistou Jaroslavem Kmentou (na fotce vlevo). Hlavní postavu ztvární Hynek Čermák (vpravo), ve filmu se objeví i srbský herec Pedja Bjelac. Scénář by měl být hotový do března, natáčení je naplánováno na podzim letošního roku.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Dark Side: digitální a komunikační agentura v roce 2017 utržila přes 42 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje pokles o 2 miliony. Čistý zisk 1,1 milionu se předloni snížil na 800 tisíc korun.

 • R2B2: digitální reklamní síť Kamila Foltina a Martina Čelikovského v roce 2017 utržila 59 milionů korun, v meziročním srovnání o 23 milionů více. Čistý zisk klesl z 2,8 milionu na 900 tisíc. Firma nedávno zfúzovala se sesterskou společností Webgarden.

 • Bedna Films: filmová a reklamní produkce Jakuba Červenky a Petra Kratochvíla v roce 2017 utržila 12,6 milionu korun, v meziročním srovnání o 7,4 milionu více. Ztráta z roku 2016 ve výši 1,7 milionu se překlopila do kladné nuly.

Hit dne

Spider-Man: Daleko od domova trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Muse: Simulation Theory

Konečně. Po třech vyloženě slabých a místy až naivních deskách vydalo anglické rockové trio Muse nahrávku, která připomíná někdejší sílu a muzikantskou výjimečnost Matta Bellamyho a spol. a která navazuje na poslední vydařené album Black Holes & Revelations (2006).

Kapela z producenta Richa Costeyho (dalšími koproducenty jsou Mike Elizondo, Shellback nebo Timbaland) po dlouhé době vymáčkla to, co s nimi dokázal na předchozích nahrávkách Absolution (2003) a Black Holes... Tohle jsou Muse, které známe a které máme rádi: silné a energické rockové kompozice doplněné syntezátorovými linkami, výrazné a netuctové melodické motivy, aranžérské hračičkaření a plná náruč promakaných hitů, které časem neokorají.

To by to ovšem nebyli Muse, aby nepřidali něco navíc. Design a hudební složka se inspirovaly v retro science fiction a pop kultuře 80. let., nahrávka povedeně kombinuje bombastický stadiónový rock s líbivým elektronickým popem do nezaměnitelného a relativně originálního rukopisu Muse. To vše na inteligentní úrovni a s minimálními náběhy do nasládlé šmíry. Ve výsledku je Simulation Theory (hard core fandové si jistě pořídí deluxe edici s vydařenými remixy) povedenou a barevnou deskou, která do zlatého fondu kapely pošle řadu hitových skladeb jako Algorithm, The Void nebo Blockades. Návštěvníci pražského koncertu v roce 2019 se mají na co těšit.