reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Adam Dvořák vyrobí film, inspirovaný Radovanem Krejčířem

12:27, 8. 1. 2014

Po úspěchu filmu Příběh Kmotra, který v kinech doposud utržil skoro 45 milionů korun, se do výroby chystá další snímek, inspirovaný reálným českým podsvětím.

Produkční firma Movie Adama Dvořáka natočí dvoudílný film Gangster Ka, jehož volným předobrazem bude život a skutky Radovana Krejčíře. Ten je na útěku z České republiky a momentálně působí v Jihoafrické republice. První díl se bude zabývat vytvářením a fungováním gangsterských struktur v českých reáliích, druhá část by měla být "mezinárodní". "Chceme rozklíčovat mechanismy státní korupce," uvedl Dvořák. Jednička by měla jít do kin někdy v září 2015, dvojka pak o měsíc později.

Rozpočet projektu za českou stranu je okolo 40 milionů korun. Dvořák nyní shání jihoafrickou koprodukci, která by zafinancovala natáčení za hranicemi Česka. Režisérem Gangster Ka bude talentovaný Jan Pachl (seriál Cirkus Bukowsky), který rovněž píše scénář s publicistou Jaroslavem Kmentou (na fotce vlevo). Hlavní postavu ztvární Hynek Čermák (vpravo), ve filmu se objeví i srbský herec Pedja Bjelac. Scénář by měl být hotový do března, natáčení je naplánováno na podzim letošního roku.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Adform: do pražské pobočky dánské technologické společnosti Adform, která poskytuje služby v oblasti digitální reklamy, nastoupila Radka Floreková. Na pozici platform solutions specialist bude zodpovídat za klíčové klienty na 7 trzích CEE regionu.

 • Elán: hudební vydavatelství Warner Music vysílá poprvé do digitální distribuce všechna alba legendární slovenské kapely. Od pátku 19. ledna se alba jako Ôsmy svetadiel, Nie sme zlí, Elán 3, Hodina slovenčiny atd. objeví na downloadovacích a streamovacích službách jako jsou Spotify, Deezer, iTunes, GooglePlay.

 • RIO Media: telekomunikační operátor má nové představenstvo - Marcel Dostal, Jaromír Štantejský a Jaroslav Hanyk, které nastoupilo po vstupu nového majitele, vehiklu Kaprain podnikatele Karla Pražáka.

Hit dne

Trailer k novému filmu Jiřího Vejdělka Tátova volha.

 • Na turné

  Mandrage
  02. 2.03. 3.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Nejtemnější hodina

Výjimečný herec v roli výjimečného politika, to je úchvatný film Nejtemnější hodina o nástupu Winstona Churchilla do funkce britského premiéra v temných dnech května 1940, kdy se německé tanky hnaly k pobřeží rozvrácené Francie, aby dokončily zničení francouzské armády a britského expedičního sboru, a kdy se ve Velké Británii vážně uvažovalo o dohodě s Hitlerem.

Takže máme tu výraznou osobnost ve výrazné době a režisér Joe Wright (Pokání, Pýcha a předsudek), scenárista Anthony McCarten (Teorie všeho) a geniální Gary Oldman (Robocop, Temný rytíř povstal, Jeden musí z kola ven atd.) tuhle šanci beze zbytku využili. Diváka tu nečekají žádné masové scény, překvapivé zvraty či bojové akce, "jen" dvě hodiny mluvících hlav a konverzací. Ovšem tak brilantně napsaných a Oldman je v roli stárnoucího, hodně osamělého a hodně vysmívaného starého vlka tak fascinující (i díky neuvěřitelné masce, za kterou stojí japonský profík  Kazuhiro Tsuji), že v kinech zapomenete dýchat.

A na některých místech se neubráníte silným emocím, to když si uvědomíte, jak moc je důležité, aby politik nebyl s prominutím sráč. S výjimkou možná až moc prvoplánovité scény v metru to je filmařina par excellance. Takže Oscaři za rok 2017 by měli být jasní: Nejtemnější hodina by si měla po zásluze napochodovat pro sošku za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší masky. Skvělý filmový zážitek.