Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Go, Warhorse, Go! České vývojářské studio už vybralo milion liber

10:20, 20. 2. 2014

Tato byznysová story vejde do legend české, evropské a možná i světové hráčské scény. Tuzemské vývojářské studio Warhorse (foto) slaví skvělý úspěch s crowdfundingovou kampaní na portálu Kickstarter.

Peníze mají sloužit na další vývoj a dokončení připravované realistické RPG hry Kingdom Come: Deliverance. Warhorse původně fanoušky z celého světa poprosili o 300 tisíc liber, v nočních hodinách ze středy na čtvrtek 20. února však vybraná částka překročila jeden milion liber (v Singerově kurzu přes 33 milionů korun) od 32 tisíc příznivců a stále stoupá. Kampaň, která začala 22. ledna, skončí dnes večer. Po zaplacení daní a poplatků Kickstarteru získá Warhorse Studios cca 60 procent vybrané sumy.

Všechny peníze vybrané nad cílovou částku budou sympaticky použity na vylepšení počítačové hry - nahrávání hudby se symfonických orchestrem, vytvoření videa pro výcvik středověkého boje, rozšíření hry o rytířský turnaj nebo zařazení ženské hrdinky a doprovodného bojového psa do děje. Celkový rozpočet Kingdom Come je koncipován na 100 milionů korun, z toho 30 milionů již zaplatil investor Zdeněk Bakala. Celkem by měly vzniknout tři díly (PC, Xbox One, PlayStation 4), první by se na trhu měl objevit během čtvrtého kvartálu 2015.

Sdílejte článek: