reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Supraphon bude na podzim vydělávat na Gottovi nebo Neckářovi

17:38, 26. 8. 2014

Nová alba Karla Gotta, Václava Neckáře nebo Wabiho Daňka - to by měly být jedny z největších trháků, se kterými hudební vydavatelství Supraphon (majitelé Zdeněk Kozák a Miloš Petana) zaútočí na lukrativní podzimní trh.

Pro Gotta původní repertoár složila "celá plejáda hvězdných muzikantských kolegů", album vyjde v druhé polovině září. Novina Wabiho Daňka a Ďáblova stáda Příběhy písní bude následovat na přelomu září a října. Neckář se zase bude snažit navázat na úspěch hitu Půlnoční prvním "vánočním" albem. Supraphon kromě toho v následujících měsících vydá: akustický koncert Divokýho Billa, nové studiové album Olympicu, Lenky Dusilové nebo Pavla Šporcla. Kromě toho bude firma distribuovat i nová alba Zrní a Miga 21.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Prodeje Gottovy 2CD kolekce 40 slavíků překročily 2 miliony korun

Tata Bojs přidávají koncerty, fanoušci mají zájem o hudbu z desky Futuretro

Na výstavu Gott My Life o Karlu Gottovi dorazilo skoro 60 tisíc diváků

Nejprodávanější tuzemské album roku 2016 má podle IFPI Karel Gott

Bernardovi pivovarníci ulovili pro open air Karla Gotta

Kapela Walk Choc Ice se vrací na pódia i do studia, vydá nové písně

Debutové album zpěvačky Barbory Polákové vytáhlo z peněženek fanoušků milion korun

Gramofirma Supraphon podepsala kontrakt s Martou Kubišovou

Sagvan Tofi dává dohromady muzikál Čas růží s Gottovými písněmi

Dáda Patrasová prodala pro Supraphon skoro půl milionu nosičů

Houslista Pavel Šporcl prodává tisíce cédéček

Václav Neckář prodal 6000 kusů alba Mezi svými

Karel Gott prodal tisíce nosičů posledního studiového alba

Divokej Bill má platinu za prodej desky 15

Houslista Šporcl prodal šest tisíc kusů desky Gipsy Fire

Hana Zagorová v Síni slávy

Ondřej Brzobohatý má platinu za debutové CD Identity a dále roztáčí hudební byznys

Karel Gott

Na hudební trh míří nový boyband

Houslista Pavel Šporcl má platinovou desku

Ondřej Brzobohatý

Mig 21

Největší česká gramofirma Supraphon zvedla zisk na 12 milionů

Hudební vydavatelství Supraphon udrželo milionový zisk, pokles tržeb nezastavilo

Odvážný byznysový tah Karla Gotta

Nová akvizice showbyznysového vizionáře Petany

Supraphon i Bontonland otevírají nové prodejny s hudbou

Podzimní trháky Universal Music: Ewa Farna a Zdeněk Svěrák

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Adform: do pražské pobočky dánské technologické společnosti Adform, která poskytuje služby v oblasti digitální reklamy, nastoupila Radka Floreková. Na pozici platform solutions specialist bude zodpovídat za klíčové klienty na 7 trzích CEE regionu.

 • Elán: hudební vydavatelství Warner Music vysílá poprvé do digitální distribuce všechna alba legendární slovenské kapely. Od pátku 19. ledna se alba jako Ôsmy svetadiel, Nie sme zlí, Elán 3, Hodina slovenčiny atd. objeví na downloadovacích a streamovacích službách jako jsou Spotify, Deezer, iTunes, GooglePlay.

 • RIO Media: telekomunikační operátor má nové představenstvo - Marcel Dostal, Jaromír Štantejský a Jaroslav Hanyk, které nastoupilo po vstupu nového majitele, vehiklu Kaprain podnikatele Karla Pražáka.

Hit dne

Trailer k novému filmu Jiřího Vejdělka Tátova volha.

 • Na turné

  Mandrage
  02. 2.03. 3.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Nejtemnější hodina

Výjimečný herec v roli výjimečného politika, to je úchvatný film Nejtemnější hodina o nástupu Winstona Churchilla do funkce britského premiéra v temných dnech května 1940, kdy se německé tanky hnaly k pobřeží rozvrácené Francie, aby dokončily zničení francouzské armády a britského expedičního sboru, a kdy se ve Velké Británii vážně uvažovalo o dohodě s Hitlerem.

Takže máme tu výraznou osobnost ve výrazné době a režisér Joe Wright (Pokání, Pýcha a předsudek), scenárista Anthony McCarten (Teorie všeho) a geniální Gary Oldman (Robocop, Temný rytíř povstal, Jeden musí z kola ven atd.) tuhle šanci beze zbytku využili. Diváka tu nečekají žádné masové scény, překvapivé zvraty či bojové akce, "jen" dvě hodiny mluvících hlav a konverzací. Ovšem tak brilantně napsaných a Oldman je v roli stárnoucího, hodně osamělého a hodně vysmívaného starého vlka tak fascinující (i díky neuvěřitelné masce, za kterou stojí japonský profík  Kazuhiro Tsuji), že v kinech zapomenete dýchat.

A na některých místech se neubráníte silným emocím, to když si uvědomíte, jak moc je důležité, aby politik nebyl s prominutím sráč. S výjimkou možná až moc prvoplánovité scény v metru to je filmařina par excellance. Takže Oscaři za rok 2017 by měli být jasní: Nejtemnější hodina by si měla po zásluze napochodovat pro sošku za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší masky. Skvělý filmový zážitek.