Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

T-Mobile vstoupí do nového televizního byznysu

aktualizováno
13:50, 3. 11. 2014

Po Kellnerově O2 se i český T-Mobile rozhoupal ke vstupu na trh televizního vysílání v mobilních přístrojích. T-Mobile TV odstartuje v listopadu v pilotním provozu. Příslušná aplikace bude dostupná na oficiálních storech Google a Apple

Jde vlastně o kabelovou televizi ViaTV někdejší společnosti T-Systems překlopenou do mobilních zařízení. Služba v začátku nabídne balíček deseti TV programů - ČT1, ČT2, ČT4 Sport, ČT24, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Óčko, Film Europe Channel. V první fázi bude služba určena pro prvních 10 tisíc zákazníků, kteří využívají některý z aktuálních post-paid tarifů T-Mobile. 

T-Mobil TV bude dostupná v mobilní síti nebo wi-fi a dalších typů připojení i mimo síť T-Mobile. Ke každému uživatelskému účtu bude možné přiřadit dvě zařízení – například tablet a mobilní telefon. T-Mobil TV umožní jak živé vysílání, tak i záznam až o 48 hodin zpětně a uchování nahraných pořadů až sedm dní. Ostrý provoz by měl být spuštěn na začátku roku 2015 spolu se zavedením dvou až tří balíčků v placeném režimu.

Na trhu TV vysílání v mobilech a tabletech zatím kraluje služba O2 TV Go, i když Kellnerova platforma po řadu měsíců od startu v květnu neměla smlouvu s televizemi. V těchto týdnech se přidala i služba TV4you (Jiří Balvín a spol.), která přenáší terestrický TV signál do mobilních zařízení. Ani ona nemá dohodu s TV stanicemi.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.