Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Hot News: Festival Rock for People se rozkročí na dvě nohy

aktualizováno
11:35, 3. 12. 2014

Organizační tým letního festivalu Rock for People z Ameba Production (na fotce zleva Petr Fořt a Michal Thomes) si pro příští rok naloží na záda pořádný náklad. Festival proběhne ve dvou termínech a ve dvou městech.

První, klasický Rock for People, se uskuteční opět v Hradci Králové, akorát o měsíc dříve. Tedy na počátku června. Akce se tak časově přiblíží konkurenčnímu festivalu Votvírák. Druhý, zbrusu nový Rock for People Europe, se bude konat v původním termínu na počátku července v centru Plzně, v rámci akce Evropské hlavní město kultury 2015.

Koncept line-upu první akce zůstane klasický: multižánrový festival s kapelami z celého světa. Pivo bude dodávat opět Staropramen, podpora Hradce Králové se pohybuje okolo milionu korun. Druhý RfP Europe se zaměří spíše na evropské umělce, typově Jaga Jazzist nebo Glen Hansard (žádná smlouva ještě není podepsána). Pivem akce jsou logicky produkty Plzeňského Prazdroje, podpora Plzně se má pohybovat v řádu milionů korun. Původní informace o 10 milionech se nepotvrdila.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Kapela Kabát vyrazí na obří stadionové turné

Festival Rock for People jedná o novém koncertním areálu

Kabát na pražský Vypich přilákal skoro 70 tisíc platících diváků

Chinaski vyrazí na jaře 2015 na rozsáhlou koncertní šňůru

Obří turné Lucie má v kapse desítky milionů tržeb

Rock for People koupili pro další ročník jednu ze zastávek světového turné Green Day

Pořadatelé letních festivalů se sdružili do profesní asociace Festas, chtějí jednat o EET

Metalový festival Brutal Assault hlásí poprvé vyprodáno, na akci míří skoro 20 tisíc fanoušků

Byznys kolem projektu Kašpárek v rohlíku kvete, firma zvedla tržby o více než 10 milionů

Bernardovi pivovarníci ulovili pro open air Karla Gotta

Tržby metalového festivalu Brutal Assault se přiblížily 40 milionům

Pivovary Staropramen expandují na trhu letních hudebních festivalů

Pořadatel festivalu Hip Hop Kemp se konečně vymanil ze ztráty

Headlinerem letošního Brutal Assaultu budou američtí Mastodon

Festival Rock for People koupil vystoupení Massive Attack

Organizátor festivalu United Islands of Prague v zisku půl milionu korun

Pořadatel Rock for People koupil britskou kapelu Bullet for My Valentine

Obscure Promotion koupili pro Brutal Assault 2016 americké Ministry

Hudební promotér Michal Thomes má po kupě line-up pro letošní Nouvelle Prague

Na metalový Brutal Assault přijelo skoro 18 tisíc lidí

Festival Rock for People má nového hlavního partnera

Ameba Production koupila koncert britských Motörhead

Pořadatelé festivalu Brutal Assault koupili koncert amerických Mastodon

Ameba koupila pro Rock for People numetalisty Limp Bizkit

Hlavními hvězdami Rock for People jsou Faith No More

Kašpárek v rohlíku vstupuje na předvánoční trh

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • FTV Prima: obchodní podíly mateřských firem GES Media Europe, GES Media Asset a THR Media v druhé komerční televizi jsou zastaveny ve prospěch Československé obchodní banky. Stejně tak podíly THR Media a GES Media Europe v sesterském mediazastupiteství Media Club.

 • Brutal Assault: další várka kapel, nasmlouvaných pro další ročník velkého metalového festivalu - Katatonia, Mysticum, Shadow of Intent a Cattle Decepitation.

 • Rebuy Stars: casino Savarin v centru Prahy bude od 5. prosince dějištěm turnaje Prague Xmas Poker. Pořádající skupina Rebuy Stars připravila pro  hlavní turnaj celkovou odměnu ve výši 5 milionů korun.

 • Profimedia.cz: velká fotobanka, kterou ovládá miliardář Igor Rattaj, v roce 2018 utržila 72 milionů korun. V meziročním srovnání to je pokles o 7 milionů. Čistý zisk meziročně klesl z 24 milionů na 15 milionů korun.

 • Asociace pro elektronickou komerci: oborová organizace odhaduje, že v následujících čtyřech týdnech utratí Češi v on-line obchodech přes 20 miliard korun. Nejvíce pak v týdnu od 9. prosince. Podle odhadů dosáhnou obraty nejvyšších hodnot za jeden den během dvou pondělků, a to konkrétně 9. a 16. prosince.

 • Anifilm: po osmnácti ročnících v jihočeské Třeboni se festival animovaného filmu nyní stěhuje do severočeského Liberce (květen 2020). Akce letos přivítala přes 9 tisíc návštěvníků, kteří mohli shlédnout přes 500 soutěžních i doprovodných filmů. Speciálních přednášek a prezentací se zúčastnilo přes 1500 filmových a herních profesionálů.

 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne


  Trailer k seriálu The Witcher.

Recenze

Le Mans ´66

Každý tvůrce "automobilového" filmu bude mít tu smůlu (a z diváckého hlediska štěstí), že jeho snažení bude vždy srovnáváno a poměřováno s žánrovým etalonem, snímkem Rona Howarda Rivalové. Tento vynikající historický film o zápolení jezdů F1 Niki Laudy a Jamese Hunta takřka smrdí benzinem a řidičským šílenstvím a nastavuje vysokou laťku pro všechny následovníky.

Le Mans ´66, který vychází z legendárního soupeření vozů Ford a Ferrari na neméně legendárním závodu Le Mans, i přes všechno snažení zúčastněných, od zkušeného režiséra Jamese Mangolda (Logan: Wolverine, Walk The Line atd.) až po ústřední herce Matta Damona a Christiana Balea, při vší úctě benzínem nesmrdí. A to i přesto, že především Bale v roli svérázného závodníka Kena Milese exceluje. Skvělá kamera Phedona Papamichaela (Památkáři, Den zrady, 3:10 Vlak do Yumy), nadprůměrný scénář Mangoldův a hudba Marca Beltramiho.

To vše dává dohromady "jen" nadprůměrný film, solidní filmařinu, nikoliv klíč od brány k filmové extázi. Ať již je to tím, že soutěžení dvou automobilek není až tak strhují téma, nebo se Mangoldovi ze životopisů Milese a konstruktéra aut Carrolla Shelbyho nepodařilo vyextrahovat nadprůměrně silný příběh, Le Mans ´66 bude Rivalům vždy dýchat na záda z uctivé vzdálenosti. Byť prohrát s geniálními Rivaly není žádná ostuda a Mangoldův snímek se ve finále jeví býti zdatným a důstojným soupeřem.