Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Hot News: Festival Rock for People se rozkročí na dvě nohy

aktualizováno
11:35, 3. 12. 2014

Organizační tým letního festivalu Rock for People z Ameba Production (na fotce zleva Petr Fořt a Michal Thomes) si pro příští rok naloží na záda pořádný náklad. Festival proběhne ve dvou termínech a ve dvou městech.

První, klasický Rock for People, se uskuteční opět v Hradci Králové, akorát o měsíc dříve. Tedy na počátku června. Akce se tak časově přiblíží konkurenčnímu festivalu Votvírák. Druhý, zbrusu nový Rock for People Europe, se bude konat v původním termínu na počátku července v centru Plzně, v rámci akce Evropské hlavní město kultury 2015.

Koncept line-upu první akce zůstane klasický: multižánrový festival s kapelami z celého světa. Pivo bude dodávat opět Staropramen, podpora Hradce Králové se pohybuje okolo milionu korun. Druhý RfP Europe se zaměří spíše na evropské umělce, typově Jaga Jazzist nebo Glen Hansard (žádná smlouva ještě není podepsána). Pivem akce jsou logicky produkty Plzeňského Prazdroje, podpora Plzně se má pohybovat v řádu milionů korun. Původní informace o 10 milionech se nepotvrdila.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Kapela Kabát vyrazí na obří stadionové turné

Festival Rock for People jedná o novém koncertním areálu

Kabát na pražský Vypich přilákal skoro 70 tisíc platících diváků

Chinaski vyrazí na jaře 2015 na rozsáhlou koncertní šňůru

Obří turné Lucie má v kapse desítky milionů tržeb

Rock for People koupili pro další ročník jednu ze zastávek světového turné Green Day

Pořadatelé letních festivalů se sdružili do profesní asociace Festas, chtějí jednat o EET

Metalový festival Brutal Assault hlásí poprvé vyprodáno, na akci míří skoro 20 tisíc fanoušků

Byznys kolem projektu Kašpárek v rohlíku kvete, firma zvedla tržby o více než 10 milionů

Bernardovi pivovarníci ulovili pro open air Karla Gotta

Tržby metalového festivalu Brutal Assault se přiblížily 40 milionům

Pivovary Staropramen expandují na trhu letních hudebních festivalů

Pořadatel festivalu Hip Hop Kemp se konečně vymanil ze ztráty

Headlinerem letošního Brutal Assaultu budou američtí Mastodon

Festival Rock for People koupil vystoupení Massive Attack

Organizátor festivalu United Islands of Prague v zisku půl milionu korun

Pořadatel Rock for People koupil britskou kapelu Bullet for My Valentine

Obscure Promotion koupili pro Brutal Assault 2016 americké Ministry

Hudební promotér Michal Thomes má po kupě line-up pro letošní Nouvelle Prague

Na metalový Brutal Assault přijelo skoro 18 tisíc lidí

Festival Rock for People má nového hlavního partnera

Ameba Production koupila koncert britských Motörhead

Pořadatelé festivalu Brutal Assault koupili koncert amerických Mastodon

Ameba koupila pro Rock for People numetalisty Limp Bizkit

Hlavními hvězdami Rock for People jsou Faith No More

Kašpárek v rohlíku vstupuje na předvánoční trh

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Big Bang Media: komunikační agentura Tomáše Kačeny v roce 2018 utržila 21,6 milionu korun. V meziročním srovnání to je o 4,4 milionu více. Čistý zisk se snížil z milionu na 900 tisíc korun.

 • Erflex: firma, která kromě jiného provozuje reklamní plochy na sloupech vlastnictví Dopravního podniku hlavního města Prahy, v uplynulém fiskálním roce (skončil v březnu 2019) utržila 25 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 6 milionů více. Čistý zisk se zvedl ze 600 tisíc na 1,4 milionu korun.

 • Software602: firma, nabízející bezpapírové řešení kanceláří, v roce 2018 dosáhla obratu 195 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 18 milionů méně. Čistý zisk činil 8 milionů, o rok dříve to bylo 20 milionů korun.

 • PLAYzone: firma, která provozuje již více než deset let herní portál Playzone.cz v Česku a na Slovensku, v roce 2018 utržila 23 milionů korun, v meziročním srovnání o 4 miliony více. Čistý zisk vyskočil z 300 tisíc na 600 tisíc korun. V PLAYzone drží poloviční podíl miliardář Ivan Zach.

 • Vladimír Mišík: na labelu 100PROmotion vydává nové album Jednou tě potkám. Poprvé po 40 letech jej nebude doprovázet kapela Etc..., nýbrž kapela Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova.

 • Seznam.cz TV: televize Seznamu za první ucelený rok fungování v roce 2018 utržila 106 milionů korun, ostatní provozní výnosy dosáhly 66 milionů. Náklady přesáhly 165 milionů korun. Bez detailní znalosti rozpočítání nákladů a výnosů mezi televizi a mateřský Seznam jsou to pouze orientační čísla.

 • Na turné

  Mirai
  15. 11.03. 12.
 • Hit dne

  Trailer k netrpělivě očekávanému filmu Joker.

Recenze

Ad Astra

Hodně zvláštní film - odehrává se ve 22. století, s rekvizitami z 21. století a s nápady ze sci-fi knížek 20. století. A tak jsme v relativně vzdálené budoucnosti stále svědky takových věcí, jako jsou vícestupňové rakety s klasickým pohonem a s odhoditelnými stupni nebo měsíční vozítka, která jsou jen o fous vylepšenou verzí starého Lunar Roveru.

Jako kdyby ve světě Ad Astra podivným způsobem zamrzl technologický pokrok. Hlavní vina tohoto dojmu padá na hlavu režiséra a scenáristy Jamese Graye (Ztracené město Z, Milenci), který se tentokráte příliš nevyznamenal. Na rozdíl od čarokrásné kamery Hoyte van Hoytemy (Dunkerk, Spectre, Interstellar atd.). Skutečně, těžko vzpomenout jiný film z poslední doby, kde by byl úroveň obrazu a scénáře v takovém nesouladu, co se týče kvality a kreativity.

Jenže těch podivných dějových věcí je v Ad Astra tolik (nesmyslná odbočka k lodi s poblázněnými opicemi, stavba ultra vysoké věže pro hledání mimozemských civilizací - proč, když je x krát levnější a smysluplnější vypustit teleskop někam do vesmíru, skákání Brada Pitta mezi vesmírnými loděmi, nepříliš jasně vysvětlené exploze u Neptunu a jejich dopad na Zemi atd.), že kameraman van Hoytema může točit jako Bůh, a stejně si divák z kina odnese pocit áčkového filmu, který smutně zapadl do béčkové kategorie. I navzdory velmi slušnému výkonu Brada Pitta v hlavní roli a úvodní úchvatné scéně pádu z věže. Přes některé světlé momenty je Ad Astra bohužel promarněná příležitost.