Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Jaromír Nohavica letos vydá nové studiové album

16:57, 16. 1. 2015

Letošní klání o nejprodávanější desku má dalšího žhavého kandidáta. Hyperúspěšný písničkář a byznysman-vizionář Jaromír Nohavica v současné době podle informací Borovan.cz připravuje autorskou desku.

Ta by měla vyjít na podzim 2015, aby stihla zasáhnout lukrativní předvánoční trh. Vydávat si ji Nohavica bude jako u předchozích titulů vlastními silami, pouze s pomocí servisní agentury Petarda Production. Novinka bude cílit jak na český, tak i na polský trh, kde má Nohavica dlouhodobě silné pozice.

Severomoravský písničkář si za desítky let na hudební scéně dokázal vybudovat početné a loajální publikum, které neváhá koupit si nosič svého oblíbence. Jeho poslední studiový titul Tak mě tu máš z roku 2012 se stal nejprodávanějším albem daného roku, když se jej prodalo na 38 tisíc kusů. Ještě v loňském ruce se Tak mě tu máš prodalo dalších skoro 10 tisíc kusů. Celkové prodeje tak vyšplhaly někam k 50 tisícům nosičů. Vzhledem k realitě českého hudebního trhu fantastické číslo. Od roku 2012 ještě vyšly dva výběry Tenkrát (EMI Czech Republic) a Jarek Nohavica a přátelé (Jaromír Nohavica).

Nohavica bude mít v obchodech zdatné "soupeře". Zde přinášíme další předpokládané trháky letošního hudebního trhu:

 • Kabát (Warner Music)
 • Kryštof (Universal Music)
 • Daniel Landa (vydání zatím nejisté vzhledem k intenzivním přípravám na Velekoncert)

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • O2 Czech Republic: díky spojení několika frekvenčních pásem jako první pokryl celé město, konkrétně Kolín, mobilním internetem s rychlostí očekávanou od sítí 5G.

 • Daniel Křetínský a Patrik Tkáč: EP Global Commerce (EPGC) předložila akcionářům německé společnosti Metro (rozsáhlá síť obchodů Cash&Carry) veřejnou nabídku na převzetí všech kmenových a prioritních akcií. Nabídka EPGC je podmíněna mimo jiné tím, že EPGC dosáhne na dostatečný počet akcií nutných k převzetí kontroly nad Metrem. Nabídková cena za kmenové akcie činí 16 eur a za prioritní akcie 13,80 eura. To firmu nacenilo na téměř 6 miliard eur. EPGC již vlastní 7,3 procenta kmenových akcií Metra.

 • Asociace pro elektronickou komerci: v roce 2018 dosáhl obrat e-commerce ve sledovaných státech EU 547 miliard eur, v roce 2017 to bylo 489 miliard eur. Na celkovém objemu se z 66 procent podílí západní Evropa. V Česku e-retail v roce 2018 dosáhl 135 miliard korun, v meziročním srovnání o 17 procent více.

 • Confidence Digital: digitální agentura změnila složení vlastníků. Pětiprocentní podíl Petra Svobody přešel na Tomáše Studeníka, který nyní vlastní 49 procent. Zbylých 51 procent drží Kateřina Studeníková Cimoradská.

 • Česká televize: dnes spouští v HbbTV novou verzi aplikace iVysílání. Kromě změny designu přibylo množství nových funkcí včetně možnosti sledování obsahu přímo z webu ČT, či tematické členění pořadů dle vybraných žánrů.

 • FTV Prima: úvodní díl nové minisérie Linka v pondělí 17. června vidělo 1,103 milionu diváků (share 32,57 procenta) v cílovce 15+. Podíl sledujících u ekonomicky aktivních obyvatel 15 - 69 let byl téměř shodný, 32,50 procenta (805 tisíc diváků).

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Teaser k chystanému filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Recenze

X-Men: Dark Phoenix

Pozice X-Men: První třída a Logan: Wolverine jako doposud nejpovedenějších filmů x-mení série se solidně otřásá. Režisér, producent a scenárista Simon Kinberg (mimochodem napsal scénář i k X-Men: Apokalypsa, Budoucí minulost a Poslední vzdor) přichází s Dark Phoenixem, dech beroucí jízdou, kterou si divák užije od začátku do konce.

Základem Dark Phoenixu je především skvěle a inteligentně napsaný scénář, se silným, přehledným příběhem a obsahující vyváženou kombinaci povedených akčních scén, dějových zvratů a uvěřitelného vývoje postav (plus jako bonus minimum politicky korektních momentů - to je osvěžující faktor). Tentokráte X-Meni zápasí s jednou z vlastních řad, s Jean Grey, ze které neznámá kosmická sílí postupně vytváří jednoho z nejmocnějších mutantů vůbec. To každého z X-Menů vystaví těžké zkoušce.

Možná, že nejednoznačná a nepředvídatelná proměna či transformace hlavních postav je vůbec to nejlepší, co Dark Phoenix nabízí. Stejně jako například autoři ve Wolverinovi i zde Kinberg šťastně vsadil na polidštění výjimečných bytostí se superschopnostmi. Děj tak vychází nejen z jejich síly, ale i z jejich nedostatků, slabostí a omezení. Původně sci-fi/fantasy se tak posouvám až někam k sociálnímu dramatu. To spolu s vysoce vydařenou akcí řadí film vysoko nad X-Men: Apokalypsu a Budoucí minulost.