Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Jaromír Nohavica letos vydá nové studiové album

16:57, 16. 1. 2015

Letošní klání o nejprodávanější desku má dalšího žhavého kandidáta. Hyperúspěšný písničkář a byznysman-vizionář Jaromír Nohavica v současné době podle informací Borovan.cz připravuje autorskou desku.

Ta by měla vyjít na podzim 2015, aby stihla zasáhnout lukrativní předvánoční trh. Vydávat si ji Nohavica bude jako u předchozích titulů vlastními silami, pouze s pomocí servisní agentury Petarda Production. Novinka bude cílit jak na český, tak i na polský trh, kde má Nohavica dlouhodobě silné pozice.

Severomoravský písničkář si za desítky let na hudební scéně dokázal vybudovat početné a loajální publikum, které neváhá koupit si nosič svého oblíbence. Jeho poslední studiový titul Tak mě tu máš z roku 2012 se stal nejprodávanějším albem daného roku, když se jej prodalo na 38 tisíc kusů. Ještě v loňském ruce se Tak mě tu máš prodalo dalších skoro 10 tisíc kusů. Celkové prodeje tak vyšplhaly někam k 50 tisícům nosičů. Vzhledem k realitě českého hudebního trhu fantastické číslo. Od roku 2012 ještě vyšly dva výběry Tenkrát (EMI Czech Republic) a Jarek Nohavica a přátelé (Jaromír Nohavica).

Nohavica bude mít v obchodech zdatné "soupeře". Zde přinášíme další předpokládané trháky letošního hudebního trhu:

 • Kabát (Warner Music)
 • Kryštof (Universal Music)
 • Daniel Landa (vydání zatím nejisté vzhledem k intenzivním přípravám na Velekoncert)

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.