Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Česká televize vložila do letošních filmových premiér 130 milionů

17:30, 12. 2. 2015

Největší koproducent tuzemských filmů Česká televize pro letošní rok o něco navýšil objem vkladů do hraných, animovaných a dokumentárních filmů. Zatímco do snímků, které měly premiéru v roce 2014, vložil 115 milionů, letošní premiérové filmy od Kavčích hor získaly 130 milionů korun (dosavadní stav).

Rekord v novodobé historii ČT zatím drží rok 2008, kdy se objem filmových koprodukcí/produkce pohyboval okolo 156 milionů korun. Celkem veřejnoprávní stanice investovala do výroby hraných, animovaných a dokumentárních filmů za posledních deset let (včetně roku 2015) přibližně 1,07 miliardy korun.

V letošním roce vstoupí do kin celkem 12 hraných a animovaných filmů (dosavadní stav) s účastí ČT, mezi nimi Kobry a Užovky (produkce Offside Men), Rodinný film (endorfilm), Domácí péče (Tvorba films), Nejhorší zločin ve Wilsonově (FilmBrigade), GangsterKa 1 a 2 (foto; Movie), Ztraceni v Mnichově (Lucky Man Films), Laputa (Cineart TV Prague), Malý pán (Bednafilms) nebo Kaktusák (Total HelpArt). K tomu se přidá 16 dokumentárních filmů včetně titulu Takovej barevnej vocas letící komety o hudebníkovi Filipovi Topolovi.

Filmové centrum ČT kromě toho již nyní má schválenu řadu dalších projektů, které budou mít premiéru v dalších letech, například Den štěstí Ivana Fíly, Masaryka Julia Ševčíka nebo trilogii Zahradnictví Jana Hřebejka. Aktivně dramaturgicky působí v případě vývoje projektů Křižáček Václava KadrnkyČertí brko Marka Najbrta.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Laxnost Novy otevřela Primě dveře k expanzi do slibného byznysu

Nový Mádlův film bude produkovat Karla Stojáková

Česká televize letos výrazně posílí pokladní hotovost

Česká televize přihrála seriálovou zakázku režisérům Taušovi a Prušinovskému

Česká televize už má tři seriálové tahouny pro podzimní schéma 2015

Česká televize navyšuje investici do kriminalistického okénka

Šest Českých lvů pro film Jana Prušinovského Kobry a Užovky

Herečka Mihulová oceněna ve Spojených státech za Domácí péči

Film Domácí péče získal mezinárodního sales agenta

Filmový producent Adam Dvořák prodal druhou Gangster Ku do JAR

Česká televize vsadila na brutální PR/TK bombing

Česká televize vydělala podnikáním 296 milionů korun

Mladý Vítězslav Jandák točí hraný dokument o Emanuelovi Moravcovi

Šéfredaktor Reflexu Radek Bajgar natočí filmový debut

Česká televize dle očekávání spolkla práva na evropské fotbalové mistrovství

Pracovitý režisér Hřebejk dotočil další seriál, stěhuje se do střižny

Volební výbor bude grilovat radní ČT kvůli milionům pro ředitele televize Dvořáka

Jaroslav Dědič opět v řadách Rady České televize

Nejhloupější televizní pořad ČT Dvořákovy éry

Režisér Jan Pachl dokončil natáčení Gangster Ky

Vydrží zpravodajství ČT nápor často spojovaný s ruskými vlivy?

Dobrá zpráva pro Mainusche, TV Nova boduje se seriálem Policie Modrava

Česká televize začne vyrábět druhou řadu Případů 1. oddělení

Katolický režisér Strach má další zakázku od České televize

Česká televize nasadí další trhák jarní sezóny

Česká televize spustí dokumentární sérii Kmeny

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.