Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Kellnerův operátor O2 založil televizní dceřinku, zastupuje ji Fremuth

10:38, 11. 5. 2015

Projekt nové sportovní placené televize O2 Sport postoupil o další krok dopředu. Do obchodního rejstříku byla v uplynulých dnech zapsána společnost O2 TV, která bude televizní stanici zaštiťovat.

Stoprocentním majitelem je telekomunikační operátor miliardáře Petra Kellnera O2 Czech Republic, jednateli byli jmenováni šéf divize O2 Rezidentní zákazníci Jindřich Fremuth (foto) a ředitel controllingu Jan Bechyně. O2 TV nyní žádá u vysílací rady o příslušnou licenci. O2 Sport by měla odstartovat 15. srpna.

V běhu jsou i další procesy - v televizi, kterou staví manažer Marek Kindernay, nyní běží tendr na vizuální styl celé stanice a pokračují jednání o akvizicích dalšího obsahu. Kindernayův tým již koupil živé přenosy, záznamy a doprovodné pořady s bojovými sporty Fighting Spirit, práva na fotbalovou Ligu mistrů, mistrovství světa v rallye nebo tenisové turnaje ATP a WTA.

Zároveň se buduje vysílací studio, které vzniká v libeňské O2 Aréně. O2 Sport bude dostupný v rámci digitální televize O2 TV i mobilní televize O2TV Go. Vysílat bude každý den od rána do nočních hodin s možností sledovat kterýkoliv pořad či utkání až 30 hodin zpětně po jeho odvysílání. Celkové náklady na start O2 Sport by měly přesáhnout 100 milionů korun, přesnější částka bude jasná po dokončení všech akvizičních jednání.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Omnicom Media Group: změny statutárních orgánů firem ve skupině. Jednatelkou OMG přestala být Šárka Vránová, v OMD Czech Vránová odešla z představenstva. V PHD představenstvo opustil Martin Šebesta a v Attention!Media jednatelem přestal být Jan Bartoš.

 • Walt Disney: globální tržby v kinech blockbusteru Toy Story 4: Příběh hraček překročily 1 miliardu dolarů. Na severoamerický trh přitom připadlo 422 milionů. Premiéra Toy Story 4 ve Spojených státech proběhla 21. června.

 • Jan Punčochář: regionální televizní podnikatel (rtm plus Liberecko a Ústecko) získal od vysílací rady licenci k vysílání programu Hunter TV šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů na 12 let. Hunter TV má být program pro myslivce.

 • Lion Communications: novým jednatelem komunikační skupiny (Publicis Groupe) se stal Tomáš Lauko. Nahradil Alici McCreath.

 • FTV Prima: druhá komerční televize opět získala (podobně jako v loňském roce) termínovaný úvěr od Československé obchodní banky na "rozvoj své činnosti".

 • Active Radio: Křetínského mediální skupina připravuje na podzim v Praze první ročník Slamáku, festivalu venkova ve městě. Slamák nabídne kulinářské zážitky, tradiční řemesla a venkovské zvyky, besedy s osobnostmi i hudební vystoupení, při kterých umělci předvádí svou produkci formou tzv. buskingu.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Nový track z dlouho očekávané desky. Tool: Fear Inoculum.

Recenze

Lví král

V rámci remake programu Walta Disneyho (Aladin atd.) došlo po čtvrt století i na legendární snímek Lví král (1994). Ten svého času platil za animovanou pecku první kategorie s poněkud přeceňovanými (protože nevýraznými) skladbami Eltona Johna a Tima Riceho. Příběh tedy nebude žádným překvapením (archetypální záležitost inspirovaná Shakespearem či Biblí, okořeněná patetickým moralizováním a mudrováním), písničky skoro vůbec (objeví se jedna dvě nové), hlavním lákadlem nové verze je tedy hlavně dechberoucí animace.

Skutečně, být hercem, pořádně bych se po shlédnutí Lvího krále 2019 zamyslel nad perspektivou vlastního povolání. Režisér Jon Favreau si počítačovou animaci zvířat vyzkoušel již v Knize džunglí (2016). Skvělá práce si po právu odnesla Oscara za nejlepší vizuální efekty. V novém Lvím králi Favreaův tým posunul vizuální stránku ještě o level výše. Pokročilá vypravěčská technologie v sobě ohromujícím způsobem spojuje natáčecí techniku klasických hraných snímků s fotorealistickou, počítačově generovanou grafikou (jen tak na okraj, prostředí filmu byla navržena ve videoherním enginu).

Výsledek je takřka dokonalý. Ztvárnění zvířat, jejich srst, pohyby, včetně specifických tiků, mrkání, dýchání atd. Těžko hledat nějaké výraznější odchylky od reálu (možná, že by něco bylo poznat v IMAXu). Takže další na řadě je už jen fotorealistické ztvárnění herců a člověka vůbec. Herci a herečky se stávají méně potřebnými, na druhou stranu se můžeme těšit, že se v kinech objeví nové filmy třeba s Rudolfem Hrušínským, Henrym Fondou nebo Paulem Newmanem. Buď jak buď, děti se u nového Lvího krále budou výborně bavit.