Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Kellnerův operátor O2 založil televizní dceřinku, zastupuje ji Fremuth

10:38, 11. 5. 2015

Projekt nové sportovní placené televize O2 Sport postoupil o další krok dopředu. Do obchodního rejstříku byla v uplynulých dnech zapsána společnost O2 TV, která bude televizní stanici zaštiťovat.

Stoprocentním majitelem je telekomunikační operátor miliardáře Petra Kellnera O2 Czech Republic, jednateli byli jmenováni šéf divize O2 Rezidentní zákazníci Jindřich Fremuth (foto) a ředitel controllingu Jan Bechyně. O2 TV nyní žádá u vysílací rady o příslušnou licenci. O2 Sport by měla odstartovat 15. srpna.

V běhu jsou i další procesy - v televizi, kterou staví manažer Marek Kindernay, nyní běží tendr na vizuální styl celé stanice a pokračují jednání o akvizicích dalšího obsahu. Kindernayův tým již koupil živé přenosy, záznamy a doprovodné pořady s bojovými sporty Fighting Spirit, práva na fotbalovou Ligu mistrů, mistrovství světa v rallye nebo tenisové turnaje ATP a WTA.

Zároveň se buduje vysílací studio, které vzniká v libeňské O2 Aréně. O2 Sport bude dostupný v rámci digitální televize O2 TV i mobilní televize O2TV Go. Vysílat bude každý den od rána do nočních hodin s možností sledovat kterýkoliv pořad či utkání až 30 hodin zpětně po jeho odvysílání. Celkové náklady na start O2 Sport by měly přesáhnout 100 milionů korun, přesnější částka bude jasná po dokončení všech akvizičních jednání.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze do Česka koncert jazzového klavíristy Herbieho Hancocka. Akce se uskuteční na podzim v Praze v nové hale O2 universum.

 • Axocom: vlastnictví televizní firmy bylo převedeno z mediální podnikatelky Eriky Luzsiczy na slovenskou společnost Elite Development. Tu podle slovenského obchodního rejstříku ovládá Luzsicza ze 100 procent.

 • Havas PR Prague: PR agentura v roce 2018 utržila 7,2 milionu korun. V meziročním srovnání to je pokles o 19 milionů korun. Ztráta z roku 2017 ve výši 700 tisíc se snížila na 500 tisíc korun.

 • Frekvence 1: novým moderátorem diskusního pořadu Press klub se stane bavič, publicista a scenárista Luděk Staněk. Jeho pořad na Mall.tv Události Luďka Staňka nově najede na denní periodicitu.

 • Alza.cz: největší český e-shop s Liftagem v Praze testují společný rozvoz zásilek a lidí. Za pomoci sdílených anonymizovaných přepravních dat analyzují pohyb dopravců a vozů taxi, které by v případě volných kapacit mohly sloužit také k převozu balíčků.

 • Severotisk: novým jednatelem velké tiskárny z německé skupiny Euro-Druckservice se stal Milan Černý. Doplnil tak Petra Litvana.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Trailer k Spider-Man: Daleko od domova.

Recenze

Avengers: Endgame

Předchozí vysoce povedený film Avengers: Infinity War (2018) a zejména jeho mrazivý závěr ve fanoušcích vyvolal obrovská očekávání, která však aktuální pokračování Avengers: Endgame plní jen zčásti. Spíše minimálně. Bohužel. Jakoby by se režisérská dvojice Anthony Russo, Joe Russo lekla tak slibně rozjetého příběhu, jako by jim došla kreativita a její nedostatek i navzdory všem monumentálním trikům nahrazovala rutinou a předvídatelností.

Zklamání ze závěru aktuální fáze Marvel Cinematic Universe má několik důvodů. Nepříliš propracovaný a povedený scénář, který místy nepřehledný děj roztáhl na úmornou plochu tří hodin. Minimum hlášek a minimum nápaditosti při rozvíjení postav. Pokud scenáristé sáhnou k tak otřepanému triku sci-fi jako je stroj času, logicky se pak dostanou do neřešitelných paradoxů jako je pomotaná souslednost, faktické zacyklení dějů a zdvojování postav, které jsou však nonšalantně pominuty v zájmu zachování příběhu. A k tomu nezbytné výboje progresivního Hollywoodu ve formě feministických bojůvek či faktické předání  jedné z postav z rukou unaveného bílého muže do náruče energií kypícího černocha.

Tohle už nezachrání ani očekávaná velká závěrečná bitva, která je příliš krátká, bez napětí a překvapení, než aby uspokojila nároky namlsaných diváků z předchozího filmu. Mohli jsme dostat velkolepé a invenční zakončení velké ságy a zatím nám filmaři naservírovali jen řemeslně odvedený standard. Škoda, škoda, škoda.