Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

O2 kupuje pro sportovní televizi práva na fotbalové zápasy, jedná i o hokeji

aktualizováno
10:04, 26. 5. 2015

Kellnerovci pokračují v nákupech pro připravovaný sportovní kanál O2 Sport (na fotce šéf projektu Marek Kindernay), který odstartuje v srpnu. Čerstvě získali práva na fotbalové zápasy nejvyšší Synot ligy. Půjde vždy o výběr jednoho, "nejlepšího", zápasu z každého kola.

Vysílat se bude v HD kvalitě v neděli - v létě v 19.00 a v zimě v 15.00. Divák si bude moci zápas přehrát zpětně plus pro něj operátor připravil lahůdku - vlastní výběr kamer, přes které bude chtít fotbalové utkání sledovat. O2 získala exkluzivitu na tyto zápasy v televizi a na internetu, má přitom právo první volby. Kontrakt bude trvat tři roky. Podle informací Borovan.cz se podobná jednání vedou i  o získání zápasů hokejové extraligy. Deal O2 je doklad pomalu sílícího trendu, kdy se sportovní obsah, doposud vysílaný zdarma, přesouvá na placené platformy.

O2 Sport se stane standardní součástí všech tarifních plánů, operátor za program v tuto chvíli nebude vybírat žádné extra peníze. Od 1. července firma zároveň zjednoduší dosavadní nabídku 47 TV tarifů na 3 - L, M a XL. Emko bude stát 299 korun měsíčně (60 SD kanálů, 7 HD), za XL zákazník zaplatí 749 korun měsíčně (140 SD kanálů, 22 HD kanálů). Mobilní aplikace O2 TV Go je pak součást každého tarifního plánu.

V současné době má O2 TV předplaceno na 200 tisíc domácností, počet diváků operátor odhaduje na 400 tisíc. Do konce roku by počet diváků měl stoupnout na 500 tisíc. V současné době se staví televizní studio v O2 Aréně, investice do techniky se pohybuje něco pod 100 milionů korun. Tým O2 Sport tvoří 30 lidí včetně externistů, šéfkomentátorem se stal Tomáš Radotínský.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.