Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

O2 kupuje pro sportovní televizi práva na fotbalové zápasy, jedná i o hokeji

aktualizováno
10:04, 26. 5. 2015

Kellnerovci pokračují v nákupech pro připravovaný sportovní kanál O2 Sport (na fotce šéf projektu Marek Kindernay), který odstartuje v srpnu. Čerstvě získali práva na fotbalové zápasy nejvyšší Synot ligy. Půjde vždy o výběr jednoho, "nejlepšího", zápasu z každého kola.

Vysílat se bude v HD kvalitě v neděli - v létě v 19.00 a v zimě v 15.00. Divák si bude moci zápas přehrát zpětně plus pro něj operátor připravil lahůdku - vlastní výběr kamer, přes které bude chtít fotbalové utkání sledovat. O2 získala exkluzivitu na tyto zápasy v televizi a na internetu, má přitom právo první volby. Kontrakt bude trvat tři roky. Podle informací Borovan.cz se podobná jednání vedou i  o získání zápasů hokejové extraligy. Deal O2 je doklad pomalu sílícího trendu, kdy se sportovní obsah, doposud vysílaný zdarma, přesouvá na placené platformy.

O2 Sport se stane standardní součástí všech tarifních plánů, operátor za program v tuto chvíli nebude vybírat žádné extra peníze. Od 1. července firma zároveň zjednoduší dosavadní nabídku 47 TV tarifů na 3 - L, M a XL. Emko bude stát 299 korun měsíčně (60 SD kanálů, 7 HD), za XL zákazník zaplatí 749 korun měsíčně (140 SD kanálů, 22 HD kanálů). Mobilní aplikace O2 TV Go je pak součást každého tarifního plánu.

V současné době má O2 TV předplaceno na 200 tisíc domácností, počet diváků operátor odhaduje na 400 tisíc. Do konce roku by počet diváků měl stoupnout na 500 tisíc. V současné době se staví televizní studio v O2 Aréně, investice do techniky se pohybuje něco pod 100 milionů korun. Tým O2 Sport tvoří 30 lidí včetně externistů, šéfkomentátorem se stal Tomáš Radotínský.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

  • Live Nation: koncertní agentura do Česka přiveze vystoupení americké pop-rockové kapely One Republic. Akce se uskuteční v listopadu 2020 v O2 Aréně.

  • Vinyla: vítězové IX. ročníku hudebních cen - deska roku: Plastová okna (kapela B4), objev roku: Margo a počin roku: aktivity žižkovského klubu Punctum.

  • FTV Prima: další vítězství pro primácký seriál Slunečná. Úterý 25. února, Slunečná 1,259 milionu diváků v cílovce 15+, Ordinace v růžové zahradě II 930 tisíc v téže kategorii.

  • PPF: investiční skupina se ohradila proti snaze Pirátů, kteří požádali americký Kongres o prošetření plánovaného prodeje skupiny CME včetně Novy do rukou PPF. "Ze skutečnosti, že podnikáme také v Číně, kde stejně jako my podnikají tisíce dalších západních firem, nelze vyvozovat nic o našem světonázoru... Znovu opakujeme, že PPF kupuje CME jako doplněk ke svému telekomunikačnímu byznysu."

  • Rixo.cz: online pojišťovací služba z rodiny Home Credit má novou tiskovou mluvčí, Michaelu Bartošovou. Ta dříve pracovala například v PR agentuře FleishmanHillard nebo byla u zrodu a rozvoje společnosti Programmatic Media.

  • Košík.cz: nově závozovou oblast rozšiřuje zhruba o 100 tisíc obyvatel čtyř polabských měst - Kolína, Kutné Hory, Poděbrad a Nymburka. Pokračuje tak ve strategii pokrývání takzvaného pražského metropolitního prstence.

  • Walt Disney: z pozice výkonného ředitele odstupuje dlouholetý manažer Bob Iger. Na jeho místo nastoupí dosavadní šéf divize parků Bob Chapek. Ten ve firmě pracuje od roku 1993. Iger bude pokračovat jako předseda představenstva.

  • Český telekomunikační úřad: vydal tiskovou zprávu, podle které šéfka Rady ČTÚ Hana Továrková není ve střetu zájmů, "jak na základě svého šetření potvrdilo i Ministerstvo spravedlnosti ČR". "Šetření, které ve věci paní Továrkové ministerstvo spravedlnosti provedlo, ukázalo, že paní Továrková ve lhůtě stanovené zákonem ukončila veškeré své angažmá," mělo uvést ministerstvo.

  • Česká asociace esportu: stala se jedním z 23 zakládajících členů bruselské  Evropské esportové federace. Úkolem federace bude "sjednotit evropské organizace, týmy a hráče a společně pracovat na dalším rozvoji esportu", který ve světě sleduje údajně na 500 milionů diváků.

Recenze

V síti

Jeden z nejdůležitějších dokumentů, který v Česku vznikl v posledních letech a který má potenciál alespoň trochu zlepšit neutěšené a šokující poměry. Film Barbory Chalupové a Víta Klusáka o zneužívání dětí na internetu má pro rodiče znepokojující a burcující zprávu: sexuální predátoři a pedofilové se dostali do pokojíčků našich dětí. Děje se tak brutálním způsobem (včetně vydírání, zastrašování), až v neuvěřitelně masové míře a s drtivým a nevypočitatelným dopadem na životy dospívajících.

Je vlastně s podivem, že to nikoho z filmařů nenapadlo dříve. Tři figurantky, které vypadají na cca 12 (ve skutečně se jedná o zletilé slečny), 3 pokojíčky vzniklé ve studiu a prošpikované kamerami a několik profilů na komunikačních platformách jako Facebook, Lidé.cz (Seznam.cz), Skype atd. Výsledkem je za deset dní cca 2,5 tisíce potenciálních sexuálních predátorů, příval tu více, tu méně lstivých ataků, triků, manipulací a pobídek k sexuálnímu chování, odkazů na porno, úchylky atd. V některých případech situace vyeskalovala až do učebnicového vydírání.

Nejen závěrečná setkání figurantek s některými predátory tváří v tvář pod dohledem skrytých kamer ukázala, že část těchto postaviček jsou směšní, nešťastní a nějakým způsobem frustrovaní lidé. To by nás však nemělo zmást. To jak v masovém měřítku, s jakou rychlostí a v podstatě bez překážek jsou naše děti na netu vystaveny predátorským praktikám plus fakt, že mezi záplavou bizzarních figurek se objevilo několik skutečně zlých lidí, by v každém rodiči mělo spustit ten nejnaléhavější alarm. Je dobře, že s povedeným a potřebným filmem (český dokument letos těžko nabídne důležitější titul) teď bude pracovat ministerstvo školství a policie. Ale hlavně: mluvme s našimi dětmi, nenechávejme je v tom samotné.