Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Supraphon i Bontonland otevírají nové prodejny s hudbou

16:37, 27. 5. 2015

V kontextu posledního vývoje hudebního trhu tak trochu neuvěřitelná zpráva. Hudební vydavatelství Supraphon (majitelé Zdeněk Kozák a Miloš Petana) po dlouhé pauze otevírá novou značkovou prodejnu s hudebními CD, LP a DVD. Investice se počítá na miliony korun.

Otevírat se bude podle plánu na přelomu září a října, v současné době se v prostoru nachází takzvaný Pop-up Music Store (foto), tedy krátkodobý (tj. týdny a měsíce), dočasný kamenný obchod. Ten nabízí tituly Supraphonu za zvýhodněné ceny, v provozu bude do začátku prázdnin. Poté odstartuje rozsáhlá rekonstrukce. Prodejna je situována na Jungmannovo náměstí v Praze, do přízemí kubistického domu Schlögl, ve kterém se desítky let nachází prodejna hudebních nástrojů. Ta se přestěhovala do prvního patra.

Značková prodejna Supraphonu se kromě přízemí hodlá rozšířit i do sklepních prostor, které se právě budují a kam bude umístěn sortiment klasické hudby. Součástí reprezentativního obchodu bude i menší pódium pro živé akce. Supraphon je v prostorech v dlouhodobém pronájmu. Regulérní prodejna nabídne kromě titulů mateřské gramofirmy i nahrávky dalších vydavatelů a distributorů. Fungovat bude i jako výdejna pro e-shop Supraphonu.

Supraphon v těchto týdnech není jediný, kdo rozšiřuje svou distribuční síť. Největší řetězec obchodů s hudbou a filmy Bontonland od 1. června otevírá prodejnu v obchodním centru Galerie Šantovka Olomouc. Bontonland (majitel Lešek Wronka) nyní provozuje 12 vlastních obchodů v krajských městech po celém Česku.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Obchodní síť Bontonland se stáhla z pražského Andělu

Supraphon bude na podzim vydělávat na Gottovi nebo Neckářovi

Silný showbyzový hráč získal nového majoritního vlastníka

Velké showbyzové impérium se otřáslo a zbavilo se části aktiv

Supraphonline.cz začal prodávat Stinga, Pearl Jam nebo Kanye Westa

Prodeje Gottovy 2CD kolekce 40 slavíků překročily 2 miliony korun

Tata Bojs přidávají koncerty, fanoušci mají zájem o hudbu z desky Futuretro

Zpěvačka Marta Kubišová dostane cenu za stovky tisíc prodaných nosičů

V novém OC Chodov otevřou provozy showbyzoví hráči Cinema City nebo Bontonland

Kapela Divokej Bill solidně vydělává na prodeji hudby a na koncertech

Gramofirma Supraphon posílá na trh objemný CD komplet Heleny Vondráčkové

Tržby nahrávacího studia Sono Records dosáhly 66 milionů

Tržby desky Soul Marty Kubišové vyskočily na půl milionu korun

Kapela Walk Choc Ice se vrací na pódia i do studia, vydá nové písně

Showbyznysový podnikatel Wronka už nebude pořádat hudební Ceny Anděl

Debutové album zpěvačky Barbory Polákové vytáhlo z peněženek fanoušků milion korun

Showbyzoví hráči Petana s Kozákem oživují značku Bonton

Legendární tesklivci Priessnitz po deseti letech vydají nové studiové album

Zpěvačka Helena Vondráčková prodala tisíce kusů výročního Best of

Gramofirma Supraphon podepsala kontrakt s Martou Kubišovou

Dáda Patrasová prodala pro Supraphon skoro půl milionu nosičů

Aneta Langerová prodala 12 tisíc kusů poslední desky Na Radosti

Herečka Barbora Poláková prodala 3000 nosičů

Showbyzový boss Wronka přitáhl k Cenám Anděl nové sponzory a spolupořadatele

Houslista Pavel Šporcl prodává tisíce cédéček

Václav Neckář prodal 6000 kusů alba Mezi svými

Supraphon za pár dní otevře v Praze první kamennou prodejnu po 20 letech

Karel Gott prodal tisíce nosičů posledního studiového alba

Divokej Bill má platinu za prodej desky 15

Houslista Šporcl prodal šest tisíc kusů desky Gipsy Fire

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • RTL Group: podle předběžných čísel upravený ukazatel EBITDA zábavního holdingu v roce 2020 dosáhl 850 milionů eur, o rok dříve to bylo 1,156 miliardy eur. Tržby skupiny loni činily 6 miliardy eur, v meziročním srovnání o 650 milionů méně.

  • FTV Prima: epizodu seriálu Slunečná z úterý 26. ledna sledovalo v cílové skupině 15+ více než 1,26 milionu diváků (share 28,79 procenta). Ve strategické obchodní skupině 15 až 69 let to bylo 888 tisíc diváků (27,91 procenta).

  • Česká televize: na online veletrhu MIPCOM nakoupila TV série Nový Papež oscarového režiséra Paola Sorrentina, Útok v Salisbury natočený podle skutečných událostí, cenami ověnčené šestidílné drama Roky a roky, drama podle skutečných událostí Útěk z vězení v Dannemoře, druhou sezónu Potvory, krimi série Bodyguard, Bancroftová I, II nebo Sestra či seriál Geniální přítelkyně podle knižního bestselleru.

  • Japonská kina: v roce 2020 utržila 1,38 miliardy dolarů. V meziročním srovnání to je o 45 procent méně. Filmy západních kinematografií utržily pouze 328 milionů dolarů, což je nejméně v dějinách moderního Japonska.

  • Atmedia: TV mediazastupitelství zahajuje spolupráci se společností M7 Group, která na českém a slovenském televizním trhu provozuje internetovou a satelitní platformu Skylink. Spolupráce se bude týkat stanic Skylink 7 a Canal+ Domo, které budou od 1. února zapojeny do peoplemetrového měření sledovanosti pod skupinou Atmedia.

  • Shoptet: celkový obrat e-shopů využívajících platformu společnosti Shoptet se loni meziročně zvýšil o 50 procent na 36 miliard korun. Řešení e-shopové firmy aktuálně využívá zhruba 24 tisíc internetových obchodů, tedy přibližně o pět tisíc e-shopů více než před rokem. Samotný Shoptet svůj obrat meziročně navýšil na přibližně 200 milionů korun.

  • Hit dne

    Trailer Godzilla vs Kong.

Recenze

Krajina ve stínu

Bohužel, tentokráte si režisér a scenárista Bohdan Sláma (Čtyři slunce, Venkovský učitel, Štěstí atd.), bezpochyby jeden z nejpřemýšlivějších filmových tvůrců dejme tomu střední generace, ukousl příliš velké sousto. Slámu je třeba pochválit za výběr tématu - tragické události, ke kterým skutečně došlo na Vitorazsku na a po konci války.

Když ovšem není k dispozici zdařilý scénář (Ivan Arsenjev) a Sláma s ním již nic kloudného nevyčaroval, tak se tato volba ukazuje jako dvojnásobná chyba. Rozpaky vzbuzuje již základní stavba filmu - oč nahodileji, povrchněji a zkratkovitěji se tvůrci věnují rokům, které tragédii v malé vesnici na jihu Čech předcházely, o to větší prostor dostane samotná masová vražda. Divák tak ale zákonitě nechápe motivy a jednání jednotlivých postav, mimochodem ne příliš zdařile načrtnutých. A už vůbec ne tak niterný proces, během kterého se z přátelského souseda stane vražedná bestie.

Místo aby Sláma věnoval pozornost postupnému budování atmosféry a zachycení plíživého zla, v první polovině snímku divákovi předvádí nesourodý pelmel výjevů, ve kterém je obtížné se vyznat. Herci tak toho nemají moc co hrát. Mimochodem, pokud je součástí výchozí situace skuhrání vitorazských sedláků, jak špatně se jim v První republice žije, pak by Sláma neměl vybírat tak blahobytně, ba skoro obézně vyhlížející herecké typy, kterým evidentně scházejí vrásky upracovaného a unaveného venkovana.

V porovnání s Krajinou ve stínu tak opět geniálně vyniká podobný film, monumentální Jasného epos Všichni dobří rodáci, který se věnuje podobnému tématu - jak se malý venkovský člověk dokáže vyrovnat s náporem velkých dějin a událostí. A bohužel, Veber Stanislava Majera není novým Františkem, přestože by na to Majer měl. Jen mu nikdo takovou roli nenapsal. I po Slámově filmu tak poválečné Vitorazsko zůstává stále zahaleno stínem neznáma.