Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Supraphon i Bontonland otevírají nové prodejny s hudbou

16:37, 27. 5. 2015

V kontextu posledního vývoje hudebního trhu tak trochu neuvěřitelná zpráva. Hudební vydavatelství Supraphon (majitelé Zdeněk Kozák a Miloš Petana) po dlouhé pauze otevírá novou značkovou prodejnu s hudebními CD, LP a DVD. Investice se počítá na miliony korun.

Otevírat se bude podle plánu na přelomu září a října, v současné době se v prostoru nachází takzvaný Pop-up Music Store (foto), tedy krátkodobý (tj. týdny a měsíce), dočasný kamenný obchod. Ten nabízí tituly Supraphonu za zvýhodněné ceny, v provozu bude do začátku prázdnin. Poté odstartuje rozsáhlá rekonstrukce. Prodejna je situována na Jungmannovo náměstí v Praze, do přízemí kubistického domu Schlögl, ve kterém se desítky let nachází prodejna hudebních nástrojů. Ta se přestěhovala do prvního patra.

Značková prodejna Supraphonu se kromě přízemí hodlá rozšířit i do sklepních prostor, které se právě budují a kam bude umístěn sortiment klasické hudby. Součástí reprezentativního obchodu bude i menší pódium pro živé akce. Supraphon je v prostorech v dlouhodobém pronájmu. Regulérní prodejna nabídne kromě titulů mateřské gramofirmy i nahrávky dalších vydavatelů a distributorů. Fungovat bude i jako výdejna pro e-shop Supraphonu.

Supraphon v těchto týdnech není jediný, kdo rozšiřuje svou distribuční síť. Největší řetězec obchodů s hudbou a filmy Bontonland od 1. června otevírá prodejnu v obchodním centru Galerie Šantovka Olomouc. Bontonland (majitel Lešek Wronka) nyní provozuje 12 vlastních obchodů v krajských městech po celém Česku.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Obchodní síť Bontonland se stáhla z pražského Andělu

Supraphon bude na podzim vydělávat na Gottovi nebo Neckářovi

Silný showbyzový hráč získal nového majoritního vlastníka

Velké showbyzové impérium se otřáslo a zbavilo se části aktiv

Supraphonline.cz začal prodávat Stinga, Pearl Jam nebo Kanye Westa

Prodeje Gottovy 2CD kolekce 40 slavíků překročily 2 miliony korun

Tata Bojs přidávají koncerty, fanoušci mají zájem o hudbu z desky Futuretro

Zpěvačka Marta Kubišová dostane cenu za stovky tisíc prodaných nosičů

V novém OC Chodov otevřou provozy showbyzoví hráči Cinema City nebo Bontonland

Kapela Divokej Bill solidně vydělává na prodeji hudby a na koncertech

Gramofirma Supraphon posílá na trh objemný CD komplet Heleny Vondráčkové

Tržby nahrávacího studia Sono Records dosáhly 66 milionů

Tržby desky Soul Marty Kubišové vyskočily na půl milionu korun

Kapela Walk Choc Ice se vrací na pódia i do studia, vydá nové písně

Showbyznysový podnikatel Wronka už nebude pořádat hudební Ceny Anděl

Debutové album zpěvačky Barbory Polákové vytáhlo z peněženek fanoušků milion korun

Showbyzoví hráči Petana s Kozákem oživují značku Bonton

Legendární tesklivci Priessnitz po deseti letech vydají nové studiové album

Zpěvačka Helena Vondráčková prodala tisíce kusů výročního Best of

Gramofirma Supraphon podepsala kontrakt s Martou Kubišovou

Dáda Patrasová prodala pro Supraphon skoro půl milionu nosičů

Aneta Langerová prodala 12 tisíc kusů poslední desky Na Radosti

Herečka Barbora Poláková prodala 3000 nosičů

Showbyzový boss Wronka přitáhl k Cenám Anděl nové sponzory a spolupořadatele

Houslista Pavel Šporcl prodává tisíce cédéček

Václav Neckář prodal 6000 kusů alba Mezi svými

Supraphon za pár dní otevře v Praze první kamennou prodejnu po 20 letech

Karel Gott prodal tisíce nosičů posledního studiového alba

Divokej Bill má platinu za prodej desky 15

Houslista Šporcl prodal šest tisíc kusů desky Gipsy Fire

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Active Radio: odpolední show na rádiu Evropa 2 nově moderuje dvojice Zorka Hejdová a Tomáš Zástěra.

 • Mall Group: platební služba Mall Pay během prvního roku na trhu oslovila více než 70 tisíc zákazníků. Dokončila vstup strategického partnera ČSOB a chystá vlastní platební kartu. V příštím roce cílí na hranici až 100 tisíc aktivních zákazníků a stovku partnerů.

 • Booking.com: předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl pravomocným rozhodnutím rozklad společnosti Booking.com a potvrdil tak pokutu ve výši 8,336 milionu korun, která firmě byla uložena za zakázané vertikální dohody.

 • Live Nation: velká koncertní agentura v květnu 2020 přiveze do Prahy (Tipsport Aréna) koncert americké nu-metalové kapely Korn.

 • Typos, tiskařské závody: novým jednatelem tiskáren se stal manažer Robert Vukelić, ex-Vltava-Labe-Press a v současné době director business development Euro-Druckservice. Vukelić nahradil Dominika Metzlera.

 • Barletta: produkční firma Matěje Chlupáčka a Andrey Chlupáčkové v roce 2018 utržila téměř 59 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 41 milionů. Čistý zisk 160 tisíc z roku 2017 se překlopil na ztrátu 160 tisíc korun.

 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne


  Trailer k seriálu The Witcher.

Recenze

Terminátor: Temný osud

Nový Terminátor: Temný osud, který dějově navazuje na kultovního Terminátora 2: Den zúčtování (1991), nemusel být vůbec špatný film. Už jen účast původní Sarah Connorové v podání herečky Lindy Hamilton, Arnolda Schwarzeneggera a Jamese Camerona na postu producenta z něj dělají pozoruhodnou a slibnou záležitost. Tim Miller (kultovní Deadpool) na režisérské židli je pak zárukou kvalitní filmařiny a skvělé akční podívané.

Jenomže to celé přebíjí závany prapodivných a bohužel módních -ismů (genderismus, feminismus atd.), které z aktuálního Terminátora dělají především ideologickou záležitost. V novém feministickém Terminátorovi již ženy nerodí spasitele lidstva Johna Connora (mimochodem s touto postavou se zde tvůrci vypořádali hodně nesmyslně), ale rovnou se stávají alfa ranařkami, které vedou odboj proti strojům. Lidská bojovnice vyslaná z budoucnosti Grace (Mackenzie Davis) je podivným bezpohlavním stvořením, jako vypadlým z těch nejvlhčích snů transgender fanatiků. To potlačuje původního ducha i celou logiku vyprávění dosavadní série (návaznosti, pokud John Connor neexistuje, tak první dva díly nedávají smysl atd.).

Ale samozřejmě, zkušené tvůrčí duo Miller - Cameron si pohlídalo, aby zejména akční scény byly na špičkové úrovni. Choreografie bojových scén, filmové triky (výrobní rozpočet 185 milionů dolarů) a správně zlounský smrtící Terminátor Rev-9 (Gabriel Luna) částečně vyrovnávají ideologické blouznění. Sečteno: Terminátor: Temný osud je bohužel schizofrenní dílko. Oživuje ducha prvních dvou Terminátorů, aby jej následně rozšlapalo na kusy. Fanoušek původní série má těžkou, skoro neřešitelnou volbu.