Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Supraphon i Bontonland otevírají nové prodejny s hudbou

16:37, 27. 5. 2015

V kontextu posledního vývoje hudebního trhu tak trochu neuvěřitelná zpráva. Hudební vydavatelství Supraphon (majitelé Zdeněk Kozák a Miloš Petana) po dlouhé pauze otevírá novou značkovou prodejnu s hudebními CD, LP a DVD. Investice se počítá na miliony korun.

Otevírat se bude podle plánu na přelomu září a října, v současné době se v prostoru nachází takzvaný Pop-up Music Store (foto), tedy krátkodobý (tj. týdny a měsíce), dočasný kamenný obchod. Ten nabízí tituly Supraphonu za zvýhodněné ceny, v provozu bude do začátku prázdnin. Poté odstartuje rozsáhlá rekonstrukce. Prodejna je situována na Jungmannovo náměstí v Praze, do přízemí kubistického domu Schlögl, ve kterém se desítky let nachází prodejna hudebních nástrojů. Ta se přestěhovala do prvního patra.

Značková prodejna Supraphonu se kromě přízemí hodlá rozšířit i do sklepních prostor, které se právě budují a kam bude umístěn sortiment klasické hudby. Součástí reprezentativního obchodu bude i menší pódium pro živé akce. Supraphon je v prostorech v dlouhodobém pronájmu. Regulérní prodejna nabídne kromě titulů mateřské gramofirmy i nahrávky dalších vydavatelů a distributorů. Fungovat bude i jako výdejna pro e-shop Supraphonu.

Supraphon v těchto týdnech není jediný, kdo rozšiřuje svou distribuční síť. Největší řetězec obchodů s hudbou a filmy Bontonland od 1. června otevírá prodejnu v obchodním centru Galerie Šantovka Olomouc. Bontonland (majitel Lešek Wronka) nyní provozuje 12 vlastních obchodů v krajských městech po celém Česku.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Obchodní síť Bontonland se stáhla z pražského Andělu

Supraphon bude na podzim vydělávat na Gottovi nebo Neckářovi

Silný showbyzový hráč získal nového majoritního vlastníka

Velké showbyzové impérium se otřáslo a zbavilo se části aktiv

Supraphonline.cz začal prodávat Stinga, Pearl Jam nebo Kanye Westa

Prodeje Gottovy 2CD kolekce 40 slavíků překročily 2 miliony korun

Tata Bojs přidávají koncerty, fanoušci mají zájem o hudbu z desky Futuretro

Zpěvačka Marta Kubišová dostane cenu za stovky tisíc prodaných nosičů

V novém OC Chodov otevřou provozy showbyzoví hráči Cinema City nebo Bontonland

Kapela Divokej Bill solidně vydělává na prodeji hudby a na koncertech

Gramofirma Supraphon posílá na trh objemný CD komplet Heleny Vondráčkové

Tržby nahrávacího studia Sono Records dosáhly 66 milionů

Tržby desky Soul Marty Kubišové vyskočily na půl milionu korun

Kapela Walk Choc Ice se vrací na pódia i do studia, vydá nové písně

Showbyznysový podnikatel Wronka už nebude pořádat hudební Ceny Anděl

Debutové album zpěvačky Barbory Polákové vytáhlo z peněženek fanoušků milion korun

Showbyzoví hráči Petana s Kozákem oživují značku Bonton

Legendární tesklivci Priessnitz po deseti letech vydají nové studiové album

Zpěvačka Helena Vondráčková prodala tisíce kusů výročního Best of

Gramofirma Supraphon podepsala kontrakt s Martou Kubišovou

Dáda Patrasová prodala pro Supraphon skoro půl milionu nosičů

Aneta Langerová prodala 12 tisíc kusů poslední desky Na Radosti

Herečka Barbora Poláková prodala 3000 nosičů

Showbyzový boss Wronka přitáhl k Cenám Anděl nové sponzory a spolupořadatele

Houslista Pavel Šporcl prodává tisíce cédéček

Václav Neckář prodal 6000 kusů alba Mezi svými

Supraphon za pár dní otevře v Praze první kamennou prodejnu po 20 letech

Karel Gott prodal tisíce nosičů posledního studiového alba

Divokej Bill má platinu za prodej desky 15

Houslista Šporcl prodal šest tisíc kusů desky Gipsy Fire

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

  • Live Nation: koncertní agentura do Česka přiveze vystoupení americké pop-rockové kapely One Republic. Akce se uskuteční v listopadu 2020 v O2 Aréně.

  • Vinyla: vítězové IX. ročníku hudebních cen - deska roku: Plastová okna (kapela B4), objev roku: Margo a počin roku: aktivity žižkovského klubu Punctum.

  • FTV Prima: další vítězství pro primácký seriál Slunečná. Úterý 25. února, Slunečná 1,259 milionu diváků v cílovce 15+, Ordinace v růžové zahradě II 930 tisíc v téže kategorii.

  • PPF: investiční skupina se ohradila proti snaze Pirátů, kteří požádali americký Kongres o prošetření plánovaného prodeje skupiny CME včetně Novy do rukou PPF. "Ze skutečnosti, že podnikáme také v Číně, kde stejně jako my podnikají tisíce dalších západních firem, nelze vyvozovat nic o našem světonázoru... Znovu opakujeme, že PPF kupuje CME jako doplněk ke svému telekomunikačnímu byznysu."

  • Rixo.cz: online pojišťovací služba z rodiny Home Credit má novou tiskovou mluvčí, Michaelu Bartošovou. Ta dříve pracovala například v PR agentuře FleishmanHillard nebo byla u zrodu a rozvoje společnosti Programmatic Media.

  • Košík.cz: nově závozovou oblast rozšiřuje zhruba o 100 tisíc obyvatel čtyř polabských měst - Kolína, Kutné Hory, Poděbrad a Nymburka. Pokračuje tak ve strategii pokrývání takzvaného pražského metropolitního prstence.

  • Walt Disney: z pozice výkonného ředitele odstupuje dlouholetý manažer Bob Iger. Na jeho místo nastoupí dosavadní šéf divize parků Bob Chapek. Ten ve firmě pracuje od roku 1993. Iger bude pokračovat jako předseda představenstva.

  • Český telekomunikační úřad: vydal tiskovou zprávu, podle které šéfka Rady ČTÚ Hana Továrková není ve střetu zájmů, "jak na základě svého šetření potvrdilo i Ministerstvo spravedlnosti ČR". "Šetření, které ve věci paní Továrkové ministerstvo spravedlnosti provedlo, ukázalo, že paní Továrková ve lhůtě stanovené zákonem ukončila veškeré své angažmá," mělo uvést ministerstvo.

  • Česká asociace esportu: stala se jedním z 23 zakládajících členů bruselské  Evropské esportové federace. Úkolem federace bude "sjednotit evropské organizace, týmy a hráče a společně pracovat na dalším rozvoji esportu", který ve světě sleduje údajně na 500 milionů diváků.

Recenze

V síti

Jeden z nejdůležitějších dokumentů, který v Česku vznikl v posledních letech a který má potenciál alespoň trochu zlepšit neutěšené a šokující poměry. Film Barbory Chalupové a Víta Klusáka o zneužívání dětí na internetu má pro rodiče znepokojující a burcující zprávu: sexuální predátoři a pedofilové se dostali do pokojíčků našich dětí. Děje se tak brutálním způsobem (včetně vydírání, zastrašování), až v neuvěřitelně masové míře a s drtivým a nevypočitatelným dopadem na životy dospívajících.

Je vlastně s podivem, že to nikoho z filmařů nenapadlo dříve. Tři figurantky, které vypadají na cca 12 (ve skutečně se jedná o zletilé slečny), 3 pokojíčky vzniklé ve studiu a prošpikované kamerami a několik profilů na komunikačních platformách jako Facebook, Lidé.cz (Seznam.cz), Skype atd. Výsledkem je za deset dní cca 2,5 tisíce potenciálních sexuálních predátorů, příval tu více, tu méně lstivých ataků, triků, manipulací a pobídek k sexuálnímu chování, odkazů na porno, úchylky atd. V některých případech situace vyeskalovala až do učebnicového vydírání.

Nejen závěrečná setkání figurantek s některými predátory tváří v tvář pod dohledem skrytých kamer ukázala, že část těchto postaviček jsou směšní, nešťastní a nějakým způsobem frustrovaní lidé. To by nás však nemělo zmást. To jak v masovém měřítku, s jakou rychlostí a v podstatě bez překážek jsou naše děti na netu vystaveny predátorským praktikám plus fakt, že mezi záplavou bizzarních figurek se objevilo několik skutečně zlých lidí, by v každém rodiči mělo spustit ten nejnaléhavější alarm. Je dobře, že s povedeným a potřebným filmem (český dokument letos těžko nabídne důležitější titul) teď bude pracovat ministerstvo školství a policie. Ale hlavně: mluvme s našimi dětmi, nenechávejme je v tom samotné.