Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Supraphon i Bontonland otevírají nové prodejny s hudbou

16:37, 27. 5. 2015

V kontextu posledního vývoje hudebního trhu tak trochu neuvěřitelná zpráva. Hudební vydavatelství Supraphon (majitelé Zdeněk Kozák a Miloš Petana) po dlouhé pauze otevírá novou značkovou prodejnu s hudebními CD, LP a DVD. Investice se počítá na miliony korun.

Otevírat se bude podle plánu na přelomu září a října, v současné době se v prostoru nachází takzvaný Pop-up Music Store (foto), tedy krátkodobý (tj. týdny a měsíce), dočasný kamenný obchod. Ten nabízí tituly Supraphonu za zvýhodněné ceny, v provozu bude do začátku prázdnin. Poté odstartuje rozsáhlá rekonstrukce. Prodejna je situována na Jungmannovo náměstí v Praze, do přízemí kubistického domu Schlögl, ve kterém se desítky let nachází prodejna hudebních nástrojů. Ta se přestěhovala do prvního patra.

Značková prodejna Supraphonu se kromě přízemí hodlá rozšířit i do sklepních prostor, které se právě budují a kam bude umístěn sortiment klasické hudby. Součástí reprezentativního obchodu bude i menší pódium pro živé akce. Supraphon je v prostorech v dlouhodobém pronájmu. Regulérní prodejna nabídne kromě titulů mateřské gramofirmy i nahrávky dalších vydavatelů a distributorů. Fungovat bude i jako výdejna pro e-shop Supraphonu.

Supraphon v těchto týdnech není jediný, kdo rozšiřuje svou distribuční síť. Největší řetězec obchodů s hudbou a filmy Bontonland od 1. června otevírá prodejnu v obchodním centru Galerie Šantovka Olomouc. Bontonland (majitel Lešek Wronka) nyní provozuje 12 vlastních obchodů v krajských městech po celém Česku.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Obchodní síť Bontonland se stáhla z pražského Andělu

Supraphon bude na podzim vydělávat na Gottovi nebo Neckářovi

Silný showbyzový hráč získal nového majoritního vlastníka

Velké showbyzové impérium se otřáslo a zbavilo se části aktiv

Supraphonline.cz začal prodávat Stinga, Pearl Jam nebo Kanye Westa

Prodeje Gottovy 2CD kolekce 40 slavíků překročily 2 miliony korun

Tata Bojs přidávají koncerty, fanoušci mají zájem o hudbu z desky Futuretro

Zpěvačka Marta Kubišová dostane cenu za stovky tisíc prodaných nosičů

V novém OC Chodov otevřou provozy showbyzoví hráči Cinema City nebo Bontonland

Kapela Divokej Bill solidně vydělává na prodeji hudby a na koncertech

Gramofirma Supraphon posílá na trh objemný CD komplet Heleny Vondráčkové

Tržby nahrávacího studia Sono Records dosáhly 66 milionů

Tržby desky Soul Marty Kubišové vyskočily na půl milionu korun

Kapela Walk Choc Ice se vrací na pódia i do studia, vydá nové písně

Showbyznysový podnikatel Wronka už nebude pořádat hudební Ceny Anděl

Debutové album zpěvačky Barbory Polákové vytáhlo z peněženek fanoušků milion korun

Showbyzoví hráči Petana s Kozákem oživují značku Bonton

Legendární tesklivci Priessnitz po deseti letech vydají nové studiové album

Zpěvačka Helena Vondráčková prodala tisíce kusů výročního Best of

Gramofirma Supraphon podepsala kontrakt s Martou Kubišovou

Dáda Patrasová prodala pro Supraphon skoro půl milionu nosičů

Aneta Langerová prodala 12 tisíc kusů poslední desky Na Radosti

Herečka Barbora Poláková prodala 3000 nosičů

Showbyzový boss Wronka přitáhl k Cenám Anděl nové sponzory a spolupořadatele

Houslista Pavel Šporcl prodává tisíce cédéček

Václav Neckář prodal 6000 kusů alba Mezi svými

Supraphon za pár dní otevře v Praze první kamennou prodejnu po 20 letech

Karel Gott prodal tisíce nosičů posledního studiového alba

Divokej Bill má platinu za prodej desky 15

Houslista Šporcl prodal šest tisíc kusů desky Gipsy Fire

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • Internet Info: internetové vydavatelství má nového produktového ředitele - od 1. srpna se jím stal Erik Dvořák. Ten donedávna působil na pozici šéfa Online divize vydavatelství Mladá fronta. Produktový tým se rozšiřuje i několik dalších bývalých zaměstnanců Mladé fronty.

  • Deník N: levicový internetový deník, který spoluvlastní skupina vlivných miliardářů a multimilionářů, od roku 2018 až doposud (1H 2020) prodělal 49 milionů korun. Vyplývá to z vyjádření ředitele vydavatelství Jána Simkaniče. "Naši provozní ztrátu přitom průběžně snižujeme a v druhém čtvrtletí roku 2020 už byla měsíčně nižší než jeden milion korun. Jde o velice pozitivní trend, a pokud by se vše vyvíjelo jako dosud, měli bychom šanci dosáhnout vyrovnaného hospodaření už v průběhu příštího roku, tedy o rok dříve, než jsme plánovali," tvrdí Simkanič.

  • Nakladatelství CREW: velká knižní firma, specializovaná na komiksy, rozjíždí novou ediční řadu Legendy. Ta představí ty největší komiksové ikony Marvelu a DC. Prvním titulem se stane Wolverine: Znovuzrození. Další chystané tituly: Návrat temného rytíře, Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě nebo Batman: Temné zrcadlo.

  • A11: do inzertního vydavatelství, zaměřeného na regionální a lokální tituly, nastoupila jako team leader Adéla Zajíčková (ex-Mladá fronta). Na starosti bude mít kromě stávajících lokálních a B2B titulů i obchod nových magazínů, které vydavatelství chystá na podzim.

  • Scholz & Friends: reklamní agentura v roce 2019 utržila přes 56 milionů korun. V meziročním srovnání to je nárůst o 5 milionů. Čistý zisk klesl z 580 tisíc na 220 tisíc korun.

  • Samba.ai: český startup, který se věnuje personalizaci a automatizaci marketingu pomocí umělé inteligence (personalizace e-commerce), expanduje do zahraničí. Po prvotních spolupracích s klienty z Velké Británie nebo severní Evropy otevírá pobočku v USA, v Palo Altu v San Jose. Od expanze na největší marketingový trh si slibuje nejen růst obchodu a klientů, ale také nové příležitosti pro rozvoj produktu.

Recenze

Havel

Režisér, producent a scenárista Stanislav Horák se již u svého debutu Domácí péče (2015) uvedl na poměry české kinematografie jako nadprůměrně citlivý, inteligentní autor, s citem pro detail, drobnokresbu postav a hlubší roviny příběhu, a především jako talentovaný vypravěč. To samé platí pro novinku Havel, která mapuje životní osudy českého dramatika, disidenta a prezidenta Václava Havla mezi lety 1968 a 1989.

Tak v první řadě je třeba uvést, že tento celovečerní film není dokument ani historický snímek. Možná úsměvná poznámka, ale ne všichni to pochopili. A tak je filmovému Havlovi zmateně a hnidopišsky vyčítáno, že jakousi petici Dubčekovi k podpisu donesl někdo jiný, Havel se s Jirousem seznámili jinak či že Havlova milenka ztvárněná Bárou Seidlovou v této podobě neexistovala. Jenomže to zde není podstatné. Mnohem důležitější je, že se Horákovi z bohatého kvasu disidentova života podařilo vyloupnout srozumitelný, silný a přehledný příběh o důležitosti morálky a svědomí i navzdory většině (zvláště dnes v době nenávistných Fb a twitterových lynčů) a o přerodu bohémského autora ve výjimečnou politickou figuru.

Základní hrací hřiště Havlova skutečného života přitom nebylo opuštěno. Navíc Horák přihodil některé méně známé nebo nepopulární detaily z dramatikova života, viz Havlovo selhání během prvního věznění nebo posedle egoistický vztah k ženám, které reálného Havla sympaticky deikonizují a polidšťují. A pak je tu fantastický výkon Viktora Dvořáka v hlavní roli. Zde je jasný aspirant na Českého lva za rok 2020. Dvořák je až mrazivě přesný (a to i díky povedenému líčení, masce atd.), přitom nepřehrává, nekarikuje, nepitvoří se. To je hlavní divácký tahák na jeden z nejzajímavějších českých filmů letošního roku.