Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Do obchodů míří další trhák Kryštofa, prodávat ho bude i T-Mobile

14:10, 29. 5. 2015

Nové album kapely Kryštof Srdcebeat, které aspiruje na pozici jedné z nejprodávanějších desek letošního roku, se k fanouškům dostane nezvyklou cestou. Kromě obchodů s hudbou a e-shopu skupiny se bude prodávat i ve značkových a partnerských prodejnách operátora T-Mobile.

Znamená to, že obvyklá distribuční síť se rozšíří o dalších 160 obchodních míst. Navíc zde bude CD k dostání se slevou 80 korun za 269 korun. Srdcebeat se v Česku začne prodávat od 1. června. Distribuční deal je součástí partnerství T-Mobile na připravovaném turné Kryštofa Srdcebeat Tour 2015 (dalšími sponzory jsou Agrofert, Ostravar a ArcelorMittal) letos na podzim. Operátor svým zákazníkům rovněž nabídne možnost vyhrát lístky na neveřejné koncerty Kryštofa.

Srdcebeat vydává label Universal Music ve spolupráci s manažerskou firmou zpěváka a frontmana Richarda Krajča, která má na nahrávce většinový podíl. Obě strany si rovněž rozdělili náklady za produkci alba. Kromě CD se Srdcebeat objeví i ve formátu LP. Podle zástupců kapely se náklad 1000 vinylů blíží vzhledem ke stavu předobjednávek k vyprodání ještě před vydáním. Velmi pravděpodobný je dolis.

Stejně jako v případě předchozího alba Kryštofa Inzerát vznikne k Srdcebeatu široká kolekce merchandisingu - od mikin, trik, tílek, čepic, klouboučků až po šperky. Merchandisingová nabídka se bude rozšiřovat hlavně na Kryštof Kempy 2016.

Na základě prodejů předchozích alb a výborné práce kapely se svým cílovým publikem (facebook, Kryštof Kempy, status Krajča jako celorepublikové celebrity atd.) se dá očekávat, že prodej Srdcebeatu se bude pohybovat v řádu desítek tisíc kusů. Alba Inzerát (2012) se doposud prodalo přes 42 tisíc kusů (CD, LP, download a streaming). Magnetické pole z roku 2001 získalo platinovou desku za prodej 30 tisíc nosičů. Platinový byl i Rubikon (2006) již za 15 tisíc prodaných kusů.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.