Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Czech Anglo Productions začne vyrábět americký velkofilm The Zookeeper´s Wife

10:34, 11. 9. 2015

Na české filmové pobídky si chce sáhnout další zahraniční velkofilm. Tuzemská produkce Czech Anglo Productions (majitelé Pavel Nový, Kevan van Thompson a Václav Mottl) připravují natáčení amerického historického snímku The Zookeeper´s Wife.

Příběh se odehrává ve varšavské zoo, jejíž správce Jan Żabiński a jeho žena Antonina ukrývali v opuštěných budovách židovské obyvatelstvo. Režie se ujme novozélandská režisérka Niki Caro (Whale Rider), do hlavní mužské role zoologa Lutze Hecka byl obsazen výtečný německý herec Daniel Brühl (foto z filmu Rivalové).

Projekt financuje studio Universal Pictures, v Česku by se mělo utratit přibližně přes 300 milionů korun. První klapka padne 29. září, točit by se mělo do 26. listopadu. Čeští filmaři pro natáčení postavili na pražském Výstavišti kulisy zoologické zahrady, ve kterých si zahraje několik stovek filmových zvířat, mezi nimi sloni, lvi, tygři, leopardi nebo bizoni.

Až na tři slony, kteří dorazili z Německa, jsou všechna zvířata z Čech. Hlavním odborným poradcem filmu a dodavatelem exotických zvířat je Ludvík Berousek, člen známé cirkusové rodiny a majitel Zooparku Doksy. Točit se bude i v Žatci a v Josefově.

Současně v českých ateliérech a exteriérech vypukne další natáčení. Od 5. října se v Praze začne točit pátý díl upíří ságy Underworld: Next Generation (Borovan.cz o investici psal již na jaře 2015). Již nyní se v jednom z barrandovských ateliérů připravují pro tento film kaskadéři. Underworld: Next Generation vzniká v produkci americké společnosti Lakeshore Entertainment, která má v Česku vlastní pobočku. Výkonnou produkci natáčení má na české straně na starosti Stillking Films. Rozpočet tuzemského natáčení je přes 780 milionů korun.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Asociace pro elektronickou komerci: v roce 2018 dosáhl obrat e-commerce ve sledovaných státech EU 547 miliard eur, v roce 2017 to bylo 489 miliard eur. Na celkovém objemu se z 66 procent podílí západní Evropa. V Česku e-retail v roce 2018 dosáhl 135 miliard korun, v meziročním srovnání o 17 procent více.

 • Confidence Digital: digitální agentura změnila složení vlastníků. Pětiprocentní podíl Petra Svobody přešel na Tomáše Studeníka, který nyní vlastní 49 procent. Zbylých 51 procent drží Kateřina Studeníková Cimoradská.

 • Česká televize: dnes spouští v HbbTV novou verzi aplikace iVysílání. Kromě změny designu přibylo množství nových funkcí včetně možnosti sledování obsahu přímo z webu ČT, či tematické členění pořadů dle vybraných žánrů.

 • FTV Prima: úvodní díl nové minisérie Linka v pondělí 17. června vidělo 1,103 milionu diváků (share 32,57 procenta) v cílovce 15+. Podíl sledujících u ekonomicky aktivních obyvatel 15 - 69 let byl téměř shodný, 32,50 procenta (805 tisíc diváků).

 • CentroNet: telekomunikační operátor, který je součástí Eco-Investment a který se kromě jiného zaměřuje na budování optické sítě v Praze, v roce 2017 utržil 89 milionů korun. V meziročním srovnání o 3 miliony méně. Čistý zisk se zvedl z 13 milionů na 18 milionů korun.

 • Liberty Global: mediální firma, která operátorovi Vodafone prodává kabelové operátory v Maďarsku, Česku nebo v Rumunsku, mění vedení operací ve střední a východní Evropě. Dosavadní CEO pro tuto oblast Eric Tveter odchází, na jeho místo k 1. červenci nastoupí Robert Redeleanu (doposud CEO UPC Romania). Po dokončení dealů by Redeleanu měl mít pod sebou byznys UPC v Polsku a na Slovensku.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Teaser k chystanému filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Recenze

X-Men: Dark Phoenix

Pozice X-Men: První třída a Logan: Wolverine jako doposud nejpovedenějších filmů x-mení série se solidně otřásá. Režisér, producent a scenárista Simon Kinberg (mimochodem napsal scénář i k X-Men: Apokalypsa, Budoucí minulost a Poslední vzdor) přichází s Dark Phoenixem, dech beroucí jízdou, kterou si divák užije od začátku do konce.

Základem Dark Phoenixu je především skvěle a inteligentně napsaný scénář, se silným, přehledným příběhem a obsahující vyváženou kombinaci povedených akčních scén, dějových zvratů a uvěřitelného vývoje postav (plus jako bonus minimum politicky korektních momentů - to je osvěžující faktor). Tentokráte X-Meni zápasí s jednou z vlastních řad, s Jean Grey, ze které neznámá kosmická sílí postupně vytváří jednoho z nejmocnějších mutantů vůbec. To každého z X-Menů vystaví těžké zkoušce.

Možná, že nejednoznačná a nepředvídatelná proměna či transformace hlavních postav je vůbec to nejlepší, co Dark Phoenix nabízí. Stejně jako například autoři ve Wolverinovi i zde Kinberg šťastně vsadil na polidštění výjimečných bytostí se superschopnostmi. Děj tak vychází nejen z jejich síly, ale i z jejich nedostatků, slabostí a omezení. Původně sci-fi/fantasy se tak posouvám až někam k sociálnímu dramatu. To spolu s vysoce vydařenou akcí řadí film vysoko nad X-Men: Apokalypsu a Budoucí minulost.