Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Hitmaker Landa si částečně střihl koncert Orlíku pro 40 tisíc lidí

23:01, 12. 9. 2015

Česko má za sebou jednu z největších (ne-li největší) open air akci v letošním roce. V podstatě přesně rok po obřím koncertu Kabátu na pražském Vypichu vystoupil v sobotu 12. září v Praze Letňanech hitmaker a písničkář Daniel Landa (foto z loňského Žito Tour).

Akce podle hrubého odhadu mohla přilákat 40 tisíc až 50 tisíc lidí. Velekoncert Landa pojal jako putování po svém životopisu - od narození, přes dospívání, "objevování ulic a hospod", skinheady, českou historii až po zakládání kvazitemplářského řádu či čarodějnické "kejkle". V jednu chvíli se tak vystoupení přelilo v pásmo písní skinheadského Orlíku, když zazněly skladby Čech, Skinhead, Bílej jezdec a Faschos.

Prostor dostaly i prověřené hity jako Touha, Smrtihlav, Chlapeček z periferie, Ztracení hoši, Valčík nebo Přízraky. Hlavnímu showmanovi u toho asistoval symfonický orchestr a dětský sbor.

Při porovnání s loňským Vypichem (Landa i Kabát patří do podobné showbyznysové ligy) většina produkčních věcí vyznívá ve prospěch teplického kvinteta - světla, pódium, tribuny, efekty, zvuková aparatura, obzvláště to bylo markantní při porovnání postavených projekčních obrazovek. Jako by Landův tým (Ticket Art Production) ani nevěřil v tak vysokou návštěvu.

Co nepříjemně překvapilo, byl zvuk. Zpočátku slabý a nevyrovnaný, jak zvukař hledal optimální hladiny pro daný prostor letňanského letiště. K tomu se přidaly občasné Landovy výpadky textu. Teprve po hodině se "srovnal" a umožnil vychutnat si koncert i zadním řadám (od pódia vzdáleným cca 170 až 200 metrů).

I tak ale kytara Tomáše Varteckého zůstala po většinu vystoupení na hranici slyšitelnosti (opět posuzováno ze zadních řad), což energii koncertu ubralo cca 20 procent. V závěru akce zvukař jakoby stáhl volume doleva, takže Landovy promluvy spadly do místy nesrozumitelného šepotu. Naopak, co lze pochválit, byly skvělé výkony bubeníka Miloše Meiera a klávesisty a akordeonisty Káji Maříka, kteří tvořili pevnou kostru dvou a půl hodinového vystoupení.

landa koncert 12

landa koncert 22

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • Český telekomunikační úřad: novela zákona o elektronických komunikacích účinná od 1. dubna by měla urychlit a zlevnit přestup k jinému operátorovi. Zkracuje lhůty pro přenos čísla a výrazněji než doposud zastropuje i výši smluvních pokut při předčasném ukončení smlouvy

  • Česká televize: komedii Hvězda o fiktivní seriálové herečce vidělo na ČT art v pátek 27. března 122 tisíc diváků v cílovce 15+. Přímý přenos z divadla Studio DVA se tak stal nejsledovanějším živým přenosem od spuštění kanálu v roce 2013. Sobotní Události si na kanálech ČT1 a ČT24 nenechalo ujít 1,658 milionu diváků v 15+.

  • AQS: obchodník s audiovizuálními právy začal na svůj youtubový kanál Filmy česky a zadarmo nasazovat denně jeden známý filmový hit z posledních let ke zhlédnutí zdarma (po dobu 30 dnů). Akci odstartovaly Pelíšky Jana Hřebejka, na které se podívalo téměř 100 tisíc diváků. Následovali Samotáři, Lichožrouti, Horem pádem a Fair Play.

  • ThreatMark: start-up, který se zabývá kybernetickou bezpečností prostřednictvím AI a do kterého investoval Rockaway nebo KKCG, změnil složení podílů zakladatelů. Podíl Tomáše Strýčka se snížil z 18 procent na 8,4 procenta. Naopak podíly Michala Tresnera a Kryštofa Hilara se zvýšily vždy z 17,99 procenta na 22,79 procenta.

  • Programmatic Media: novým jednatelem firmy, která se zabývá programmatickým prodejem reklamy, se stal Pavel Lupjan, dlouholetý manažer Media Bohemia (Media Marketing Services).

  • Zásilkovna: logisticko-technologická firm na svém depu v Praze Ruzyni spouští výdejní místo Zásilkovna Drive pro vyzvednutí a podání zásilky bezpečně z auta či motocyklu. "Zásilky je zde možné vydávat a podávat, aniž by řidič musel vystoupit z vozidla".

  • Cenega Czech: na konci května budou na herní konzoli Nintendo Switch v prodeji tituly od společnosti 2K - například BioShock: The Collection, XCOM 2 Collection a Borderlands Legendary Collection.

  • Branické divadlo v Praze: stane se domovskou scénou novocirkusového souboru Losers Cirque Company. Nově ponese název Divadlo Bravo!. Přes prázdniny začne rozsáhlá rekonstrukce, která chátrající divadlo promění v moderní divadelní prostor s kabaretním sezením.

  • Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu: podle průzkumu většina call center v těchto dnech navyšuje kapacitu až o 100 procent. Zhruba 90 procent operátorů přitom funguje z domova v rámci home office. Až 500 procentní nárůst registrují rozvážkové služby.

Recenze

Volání divočiny

Další film, který připomíná nepříjemný a do určité míry zhoubný trend v posledních letech v audiovizuálním průmyslu: totiž nutnost posuzovat dílo ve dvou rovinách. Nejen uměleckou, kreativní stránku (tak jak tomu bylo donedávna), ale i jak moc/málo zcestná ideologie politické korektnosti zasáhla do výsledné podoby.

Zatímco další filmová adaptace klasického díla Jacka Londona nabízí především zdařilé orgie digitálních zvířat (nejen tažné psy, ale i vlky, medvědy atd.), které pobaví i dojmou, další slušný výkon s grácií stárnoucího Harrisona Forda a překrásné záběry aljašské divočiny (kamera Spielbergův Janusz Kamiński - například Indiana Jones a Království křišťálové lebky nebo Most špionů), ideologie filmu zle zaškodila.

Nejde o to, že z indiána je indiánka a z pošťáka Perraulta černoch, to jsou v podstatě jen úsměvné drobnosti. Pokud ale máte nutkání filmovým divákům zatajit, že v Londonově knize zálesáka Johna Thorntona (pána hlavního psího hrdiny Bucka) zabijí indiáni a ústředními zlouny se stane trojice zelenáčů, kteří ale v knižní předloze utonou, rozpadne se vám řada logických návazností, posloupností a velká část příběhové kostry.

Znalci knihy trpí, na druhou stranu nepoučení diváci, zejména kluci a holky, se parádně baví u nesmrtelného dobrodružství Bucka, který se z rozmazleného domácího psíka stane v prostředí zlaté horečky hrdé a svobodné zvíře a vůdcem smečky divokých vlků. Jako rodinný film jednoznačně doporučeno, zapomeňte ale na knihu.