Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Neprůhledný Natland zkusí oživit letní akci Open Air Festival

17:45, 11. 2. 2013

S mnoha kauzami a zákulisními lobbisty spojovaná společnost Natland zkusí další byznysovou aktivitu. Přes řadu nastrčených firem se pokusí oživit skomírající festival Open Air. Jeho budoucnost se loni na podzim ocitla ve hvězdách poté, co od něj odešel hlavní sponzor a spoluproducent O2 Telefónica a hlavní organizátor Michal Lukeš prodal pořádající firmu Abaton System

Nyní by se novým pořadatelem měla stát agentura Ad Base Services (na stránkách festivalu je uveden starší název Ad Base Events), kterou vlastní akciovka Emotion Group. Tu zase ovládá nizozemská firma Natland Investment Group. Samotné vlastnictví Natlandu je vyvedeno do firmy na Kypru. S Natlandem jsou často spojováni pražští kmotři Roman Janoušek a Tomáš Hrdlička. Firma oficiálně tyto vazby popírá.

Open Air Festival, který proběhl doposud třikrát, v předchozích ročnících přivážel zejména velká zahraniční jména jako Chemical Brothers nebo Röyksopp. Podle informací festivalu by letos měla vystupující umělce zajišťovat Milena Palečková, která vlastní bookingovou agenturu 10:15 Entertainment.

Zatím festival pro letošní ročník nabízí česká jména: Tata Bojs (na fotce), Monkey Business, Umakart, Zrní nebo Bratři Ebenové. Festival by se měl uskutečnit na počátku srpna v Panenském Týnci. Podle vlastních stránek doposud nemá nasmlouvané žádné reklamní partnery.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Festival Telefóniky Open Air míří ke krachu

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • TV Nova: několik čísel podílů na sledovanosti z uplynulých dní - seriál Kameňák v pátek večer zaujal 29,26 procenta diváků v cílovce 15 až 54, soutěžní show The Voice Česko Slovensko získala 29,62 procenta diváků u obrazovek v 15 až 54 a kriminální série Specialisté 22,13 procenta opět v 15 až 54.

 • MarketUP: digitální agentura změnila před nedávnem pravidla rozdělení zisku mezi poloviční majitele, Miroslava Krále (CEO) a Tomáše Ševčíka (COO). Oba se nově podílejí na zisku, určeného valnou hromadou, v poměru 60 procent pro Krále a 40 procent pro Ševčíka, pokud se Král "bude po dobu běžného účetního období podílet prací na činnosti společnosti z titulu výkonu funkce jednatele a CEO". Pokud tato podmínka nebude splněna nebo převede-li Král podíl na třetí osobu, budou se společníci podílet na zisku podle poměru svých podílů, tj. 50 procenty.

 • Full Capacity: menší agentura (chytré lavičky CapaSitty), má nového společníka, Jakuba Brýdla, který získal třetinu firmy. Zbylé dvě třetiny vlastní Petr Patočka a Jan Koťa Rolník.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Jak vycvičit draka 3

Již od prvního filmu z roku 2010 je série Jak vycvičit draka zárukou kvalitní, milé, chytré a nápadité zábavy pro celou rodinu. Dobrá zpráva: ani aktuální trojka z této nepříliš hustě obsazené škatulky naštěstí nevybočuje.

Celá vikingská parta - Škyťák s drakem Bezzubkou, Astrid a plno dalších - má pro diváky přichystáno další napínavé dobrodružství se spoustou bláznivých zvratů. Tentokráte nejde o nic jiného, než o nebezpečí, hrozící všem blpským drakům. Jedinou šancí je najít mýty opředený Skrytý svět, daleko od lidí, v němž by se všichni draci mohli před hrozbou ukrýt a přežít.

Samozřejmě, i v takto postavené vyprávěcí kostře se nezbytně objevují prvky současného progresivního a korektního Hollywoodu typu migrace Vikingů, multikulti soužití různých kultur atd. Ovšem scenáristická a režijní účast Deana DeBlois (na kontě má všechny dračí firmy) je zárukou, že vše je zakomponováno do příběhu inteligentně a se vkusem. DeBlois umí vyprávět zajímavě, vtipně, s nadhledem a hlavně se dokáže zkušené vyhnout očekávání diváků, takže ani u trojky se nedá předem odhadnout, jak celé dobrodružství skončí (kromě toho, že skončí dobře).

K tomu si připočteme úchvatné vizuální zpracování, možná nejlepší ze všech tří filmů, které občas nezapře inspiraci slavným Avatarem. Jak vycvičit draka 3 - to je jistota dobře prožitého času v kině. Ale už bych tu sérii neprotahoval, ani kvůli očekávanému ranci peněz.