Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Filmový Čtyřlístek sčítá ušlé obchodní příležitosti

12:21, 13. 2. 2013

Zatímco podle původního plánu měli filmoví Pinďa, Bobík, Fifinka a Myšpulín v těchto dnech již kasírovat dětské či rodičovské peněženky, místo toho spíše sčítají milionové ztráty. Film Čtyřlístek ve službách krále (produkce Bio Illusion a Cinemart) se měl do kin původně dostat 31. ledna, kvůli technickým problémům se však posunula na 28. února. Reklamy na původní premiéru nebo merchandisingová kampaň jedou již nyní.

Loga a obrázky čtyř postaviček z Třeskoprsk se objevily kupříkladu na Pribináčcích (firma TPK) nebo na hračkách společnosti HM Studio. Bez synergie s promítaným filmem však kampaň vyznívá do určité míry naprázdno. Odsunutí premiéry se rovněž nelíbí kinařům, kteří investovali určité prostředky do propagační kampaně. Část z nich bude proto podle informací Borovan.cz po producentech požadovat změnu rozdělení tržeb za prodané lístky do kina.

Čtyřlístek ve službách krále režíruje Michal Žabka, hlasy hlavním postavám propůjčili Ondřej Brzobohatý, Bohdan Tůma,  Ivan Trojan nebo Viktor Preiss. Rozpočet filmu by se měl pohybovat okolo 30 milionů korun. Letošní posun premiéry není jediným problémem. Již v roce 2011 se práce opozdily kvůli výměně animačního studia.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Live Nation: koncertní agentura přiveze do Česka koncert jazzového klavíristy Herbieho Hancocka. Akce se uskuteční na podzim v Praze v nové hale O2 universum.

 • Axocom: vlastnictví televizní firmy bylo převedeno z mediální podnikatelky Eriky Luzsiczy na slovenskou společnost Elite Development. Tu podle slovenského obchodního rejstříku ovládá Luzsicza ze 100 procent.

 • Havas PR Prague: PR agentura v roce 2018 utržila 7,2 milionu korun. V meziročním srovnání to je pokles o 19 milionů korun. Ztráta z roku 2017 ve výši 700 tisíc se snížila na 500 tisíc korun.

 • Frekvence 1: novým moderátorem diskusního pořadu Press klub se stane bavič, publicista a scenárista Luděk Staněk. Jeho pořad na Mall.tv Události Luďka Staňka nově najede na denní periodicitu.

 • Alza.cz: největší český e-shop s Liftagem v Praze testují společný rozvoz zásilek a lidí. Za pomoci sdílených anonymizovaných přepravních dat analyzují pohyb dopravců a vozů taxi, které by v případě volných kapacit mohly sloužit také k převozu balíčků.

 • Severotisk: novým jednatelem velké tiskárny z německé skupiny Euro-Druckservice se stal Milan Černý. Doplnil tak Petra Litvana.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Trailer k Spider-Man: Daleko od domova.

Recenze

Avengers: Endgame

Předchozí vysoce povedený film Avengers: Infinity War (2018) a zejména jeho mrazivý závěr ve fanoušcích vyvolal obrovská očekávání, která však aktuální pokračování Avengers: Endgame plní jen zčásti. Spíše minimálně. Bohužel. Jakoby by se režisérská dvojice Anthony Russo, Joe Russo lekla tak slibně rozjetého příběhu, jako by jim došla kreativita a její nedostatek i navzdory všem monumentálním trikům nahrazovala rutinou a předvídatelností.

Zklamání ze závěru aktuální fáze Marvel Cinematic Universe má několik důvodů. Nepříliš propracovaný a povedený scénář, který místy nepřehledný děj roztáhl na úmornou plochu tří hodin. Minimum hlášek a minimum nápaditosti při rozvíjení postav. Pokud scenáristé sáhnou k tak otřepanému triku sci-fi jako je stroj času, logicky se pak dostanou do neřešitelných paradoxů jako je pomotaná souslednost, faktické zacyklení dějů a zdvojování postav, které jsou však nonšalantně pominuty v zájmu zachování příběhu. A k tomu nezbytné výboje progresivního Hollywoodu ve formě feministických bojůvek či faktické předání  jedné z postav z rukou unaveného bílého muže do náruče energií kypícího černocha.

Tohle už nezachrání ani očekávaná velká závěrečná bitva, která je příliš krátká, bez napětí a překvapení, než aby uspokojila nároky namlsaných diváků z předchozího filmu. Mohli jsme dostat velkolepé a invenční zakončení velké ságy a zatím nám filmaři naservírovali jen řemeslně odvedený standard. Škoda, škoda, škoda.