Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Produkce Negativ dodá internetové televizi Stream.cz další seriál Casting

aktualizováno
09:59, 15. 3. 2016

Produkční společnost Negativ (Pavel Strnad, Petr Oukropec atd.) potvrzuje pozici dvorního dodavatele obsahu pro internetovou televizi miliardáře Iva Lukačoviče Stream.cz. K známým sériím Kancelář Blaník a Autobazar Monte Karlo přibude novinka.

Pro sezónu 2017 Negativ vyrobil nový osmidílný seriál Casting (foto) z prostředí hereckých castingů. V hlavních rolích se představí Jana Plodková, Marek Daniel, Jakub Žáček, Vojtěch Dyk nebo Tydýt Pavlásek. Stopáž jednoho dílu se poprvé v historii Stream.cz bude pohybovat okolo 15 minut. Produkční tým podobný jako v případě Kanceláře Blaník: režie Marek Najbrt, scénář Robert Geisler, produkce Milan Kuchynka. V tuto chvíli již existuje pilotní díl, který byl vyroben v roce 2015.

Pro jarní sezónu 2016 si Stream.cz připravil nové díly pořadu A dost! Jana Tuny, třetí sérii architektonického pořadu Gebrian Vs. (premiéra květen), One Man Show baviče Kazmy (1. duben), labužnickou show Luxus na talíři (4. duben) nebo desetidílné animované Pohádky z lednice (červen) scenáristy Geislera. Podle ředitele Seznam.cz Pavla Zimy investice do letošního programu Stream.cz narostly meziročně o 50 procent.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Ivo Lukačovič: internetový miliardář zakládá Nadační fond Windy Foundation (zakladatel společnost Windyty). Účelem fondu je "veřejně prospěšnou činností přispět k financování projektů výzkumného, vývojového, ekologického a humanitárního charakteru v oblasti počasí, podnebí, povětrnostních podmínek a přírodních katastrof".

 • Live Nation: velká koncertní agentura do Prahy přiveze koncert legendárních amerických rockerů Tool. Akce se uskuteční v červnu 2019 v O2 Aréně.

 • TV Nova: imitační show Tvoje tvář má známý hlas po nástupu StarDance (Česká televize) dále klesá. Osmý díl (sobota 20. října) dosáhl 27,23 procenta share v cílové skupině 15 až 54 a v širší cílovce 4+ jej sledovalo 851 tisíc diváků. Před týdnem to bylo 929 tisíc, o dva týdny dříve 1,032 milionu diváků.

Hit dne

Ochutnávka z nové desky. VNV Nation: When is the Future?

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

První člověk

Konečně po dlouhé době biják, který je "velký" a přitom současně chytrý, "hluboký". Třetí celovečerní film mladého Damiena Chazelleho (povedené snímky Whiplash, La La Land) První člověk o americkém kosmonautovi Neilovi Armstrongovi opět osvědčuje nesmírný talent, inteligenci a kreativitu hlavního tvůrce. Zvláště, když má po ruce úžasný scénář Joshe Singera (WikiLeaks, Spotlight).

Pečlivost, důraz na autenticitu, dar osobitého vyprávění, skvělé vedení herců - to je to, co diváka napadne při sledování příběhu prvního člověka na Měsíci. Již úvodní scéna letu Armstronga v experimentálním raketovém letadle X-15 vás katapultuje přímo do kabiny rozklepaného pekelného stroje, který se každou chvíli může buď rozbít o Zemi nebo odplout do neznámého vesmíru. Je to tak strhující a ohromně natočená pasáž, že se slabším povahám může udělat nevolno.

Technicky a řemeslně se jedná o film extratřídu. Spíše než mezník v dějinách a s ním spojený patos Chazelleho zajímá, kdo byli první průkopnici vesmírného létání. Ryan Gosling v hlavní roli opět (je to již druhá spolupráce s režisérem) předvádí ze sebe to nejlepší. Jeho Armostrong je ledově klidný v kritických chvílích, výkonný, ale současně lidský, když pohřbívá dvouletou dceru. Další Goslingův mistrovský výkon.

I samotný let prvního Apolla je pojat bez zbytečné heroické epiky (chybí scéna s vlajkou), zato velmi sugestivně a s prvotřídním synchronizováním obrazu a hudební složky. Skvělý, nádherný a podmanivý hold mužům, kteří létali do vesmíru a na Měsíc v technice, se kterou byste dnes nejeli ani do Krkonoš.