Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Produkce Negativ dodá internetové televizi Stream.cz další seriál Casting

aktualizováno
09:59, 15. 3. 2016

Produkční společnost Negativ (Pavel Strnad, Petr Oukropec atd.) potvrzuje pozici dvorního dodavatele obsahu pro internetovou televizi miliardáře Iva Lukačoviče Stream.cz. K známým sériím Kancelář Blaník a Autobazar Monte Karlo přibude novinka.

Pro sezónu 2017 Negativ vyrobil nový osmidílný seriál Casting (foto) z prostředí hereckých castingů. V hlavních rolích se představí Jana Plodková, Marek Daniel, Jakub Žáček, Vojtěch Dyk nebo Tydýt Pavlásek. Stopáž jednoho dílu se poprvé v historii Stream.cz bude pohybovat okolo 15 minut. Produkční tým podobný jako v případě Kanceláře Blaník: režie Marek Najbrt, scénář Robert Geisler, produkce Milan Kuchynka. V tuto chvíli již existuje pilotní díl, který byl vyroben v roce 2015.

Pro jarní sezónu 2016 si Stream.cz připravil nové díly pořadu A dost! Jana Tuny, třetí sérii architektonického pořadu Gebrian Vs. (premiéra květen), One Man Show baviče Kazmy (1. duben), labužnickou show Luxus na talíři (4. duben) nebo desetidílné animované Pohádky z lednice (červen) scenáristy Geislera. Podle ředitele Seznam.cz Pavla Zimy investice do letošního programu Stream.cz narostly meziročně o 50 procent.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Warhorse Studios: všechny podíly v herním studiu (Zdeněk Bakala, Martin Klíma a Daniel Vávra) přešly na rakouskou publisherskou firmu Koch Media.

 • Ticket Art Production: produkční a ticketingová firma v roce 2017 utržila přes 51 milionů korun, v meziročním srovnání o 31 milionů více. Čistý zisk dosáhl 20 milionů oproti ztrátě 700 tisíc v roce 2016.

 • Savage.tv: produkční firma v roce 2017 utržila 214 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 44 milionů více. Čistý zisk dosáhl 4 milionů oproti mírné ztrátě v roce 2016. Ve sledovaném období firmu vlastnila Pavla Burgetová, na jaře 2018 ji získala společnost Stink CZ Daniela Bergmanna.

Hit dne

Trailer filmu Teroristka.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Alita: Bojový Anděl

Přes 16 let trvalo převést japonský cyberpunkový manga komiks spisovatele Yukito Kishira Alita: Bojový Anděl (mimochodem nedávno vyšel i v češtině) od prvotního nápadu na plátna kin. Velikán světové kinematografie James Cameron (Avatar, Titanic), který si vzal na bedra scénář a produkci, dlouhá léta dával vždy přednost jinému projektu.

Studio 20th Century Fox dala konečnou zelenou projektu až v průběhu roku 2016, poté co poněkud seškrtalo rozpočet a na režisérskou židli angažovalo Roberta Rodrigueze. Výsledek by se dal označit jako povedená, pokorná a citlivě provedená filmová adaptace, která zachovává ducha, atmosféru knižní předlohy a pokud se v něčem od originálu odchyluje, pak se jedná v drtivé většině o zdařilé obohacení původního příběhu.

Odklad podle všeho prospěl i vizuální stránce filmu. Inteligentní a kreativní užití pokročilých digitálních technologií a triků (Cameron je původně vyvíjel pro dokumentární film) při ztvárňování dystopického světa roku 2563 po blíže neupřesněné katastrofě patří k hlavním tahákům filmu. Tvůrčí dvojici Cameron - Rodriguez se podařilo zkombinovat panteon nejednoduchých a barvitých postav (jak hlavních hrdinů, tak i záporáků) budoucího světa se záplavou bravurně vymyšlených a nasnímaných akčních scén. A to včetně překvapivého konce (pro ty, kdo nečetli komiks) jedné z hlavních postav. Svižný, moderní a srdcařsky udělaný filmový přepis kultovní mangy, který neurazí znalce a potěší nové fandy.