Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Přestřelka televizních bossů Soukupa a Peterky sílí, na tahu jsou advokáti

12:30, 22. 4. 2016

Přestřelka majitelů TV Barrandov (Jaromír Soukup, na fotce vlevo) a Šlágr TV zesiluje. Vlastníci Šlágr TV, Jana a Karel Peterkovi (Karel Peterka vpravo), kterým se nelíbily některé články z produkce Soukupova vydavatelství Empresa Media, si najali advokátní kancelář.

Ta zareagovala na texty týkající se ekonomické situace Šlágr TV a vydala Peterkův pohled na věc. Podle Peterkovy advokátky Barbory Keindl Flakové zmíněné texty Soukupových zaměstnanců směřovaly "ke snaze poškodit Šlágr TV, snížit jeho sledovanost a zřejmě tak snížit cenu pro případný kapitálový vstup." Spolumajitel Šlágr TV Peterka však podle svých slov nechce podávat žalobu.

Přinášíme výňatek z prohlášení Peterkovců: "Pan Soukup jednající za konkurenční TV Barrandov projevil v listopadu 2015 zájem o kapitálový vstup do Šlágr TV a tím o vzájemné programové doplnění obou televizí. Na základě předběžné dohody a uzavřené smlouvy o mlčenlivosti a ochraně obchodního tajemství, televizní skupině Barrandov Šlágr TV zpřístupnila veškerá citlivá data a informace podléhající obchodnímu tajemství.

Následně došlo v rámci mediálního koncernu v ČR společnosti Empresa Media k zcela flagrantnímu porušení uzavřených dohod a tyto poskytnuté citlivé data a informace podléhající obchodnímu tajemství byly účelovým zkreslením a lživou interpretací zneužity za účelem poškození Šlágr TV a snížení její hodnoty v rámci kapitálového vstupu."

Podle zástupců Empresy však jednání o případném vstupu do Šlágr TV byla dávno ukončena. "Všechna data, použitá v článcích, byla získána z veřejných zdrojů. Na textech jsme začali pracovat ještě před startem jednání," uvedl ředitel Empresy Daniel Köppl.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Digi TV: satelitní a internetový operátor miliardáře Petra Lamicha od nové sezóny přidává čtvrtý sportovní kanál Digi Sport 4 HD. Ten nabídne italskou Sérii A, anglický pohár FA Cup a skotskou Premiership.

 • Vltava Labe Media: pentařské vydavatelství od společnosti Tarsago Česká republika koupilo hobby magazín Receptář a iReceptar.cz.

 • Česká produkční Social Media: digitální agentura se nově bude starat o komunikaci Palírny U Zeleného stromu. To zahrnuje komunikaci 500 let výročí založení Palírny nebo online komunikaci značky Stará Myslivecká.

Hit dne

The.Switch: Dávám.

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Ant-Man a Wasp

V porovnání s nedávno uvedenými epickými Avengers: Infinity War působí aktuální přírůstek marvelovského světa Ant-Man a Wasp spíše jako chudý příbuzný. Je ovšem pravda, že první filmový Ant-Man (2015) vyzníval v porovnání s dalšími marvelovskými hrdiny ještě zakřiknutěji.

Bohužel režisér Peyton Reed ani napodruhé nedokázal vymyslet nějaký výraznější klíč, jak ze zmenšujícího se a zvětšujícího se chlapíka vykřesat zajímavé dobrodružství či vizuálně přitažlivé scény. Ústřední dvojice hrdinů (Paul Rudd a Evangeline Lilly) působí mdle, nevýrazně, v jakékoliv společné scéně je přehraje zkušený pardál Michael Douglas. Scott Lang/Ant-Man by si rozhodně zasloužil poněkud důkladnější pozornost nějakých nadanějších scenáristů.

Filmu chybí nějaký silnější příběh, ústřední motiv. Přece jenom po apokalypse z posledních Avengerů je drobná záchranná mise jednoho člověka poněkud málo. Hlavní záporák, obchodník se zbraněmi, je plochá, plakátovitá postavička bez šťávy a kontextu. Rovněž sekvence z kvantových polí, kde by člověk čekal nějaký výraznější výtvarný/designový počin, svou nekomplikovaností trochu připomínají 90. léta.

Jinými slovy: v porovnání s ostatními marvelovskými bijáky je Ant-Man a Wasp spíše průměr, byť možná z hlediska hlášek asi nadprůměr. A přesto, díky závěrečné scéně, je Ant-Man a Wasp další kostičkou z velké stavby Marvel Universe, kterou si hardcore fanoušci asi nenechají ujít.