Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Přestřelka televizních bossů Soukupa a Peterky sílí, na tahu jsou advokáti

12:30, 22. 4. 2016

Přestřelka majitelů TV Barrandov (Jaromír Soukup, na fotce vlevo) a Šlágr TV zesiluje. Vlastníci Šlágr TV, Jana a Karel Peterkovi (Karel Peterka vpravo), kterým se nelíbily některé články z produkce Soukupova vydavatelství Empresa Media, si najali advokátní kancelář.

Ta zareagovala na texty týkající se ekonomické situace Šlágr TV a vydala Peterkův pohled na věc. Podle Peterkovy advokátky Barbory Keindl Flakové zmíněné texty Soukupových zaměstnanců směřovaly "ke snaze poškodit Šlágr TV, snížit jeho sledovanost a zřejmě tak snížit cenu pro případný kapitálový vstup." Spolumajitel Šlágr TV Peterka však podle svých slov nechce podávat žalobu.

Přinášíme výňatek z prohlášení Peterkovců: "Pan Soukup jednající za konkurenční TV Barrandov projevil v listopadu 2015 zájem o kapitálový vstup do Šlágr TV a tím o vzájemné programové doplnění obou televizí. Na základě předběžné dohody a uzavřené smlouvy o mlčenlivosti a ochraně obchodního tajemství, televizní skupině Barrandov Šlágr TV zpřístupnila veškerá citlivá data a informace podléhající obchodnímu tajemství.

Následně došlo v rámci mediálního koncernu v ČR společnosti Empresa Media k zcela flagrantnímu porušení uzavřených dohod a tyto poskytnuté citlivé data a informace podléhající obchodnímu tajemství byly účelovým zkreslením a lživou interpretací zneužity za účelem poškození Šlágr TV a snížení její hodnoty v rámci kapitálového vstupu."

Podle zástupců Empresy však jednání o případném vstupu do Šlágr TV byla dávno ukončena. "Všechna data, použitá v článcích, byla získána z veřejných zdrojů. Na textech jsme začali pracovat ještě před startem jednání," uvedl ředitel Empresy Daniel Köppl.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Ivo Lukačovič: internetový miliardář zakládá Nadační fond Windy Foundation (zakladatel společnost Windyty). Účelem fondu je "veřejně prospěšnou činností přispět k financování projektů výzkumného, vývojového, ekologického a humanitárního charakteru v oblasti počasí, podnebí, povětrnostních podmínek a přírodních katastrof".

 • Live Nation: velká koncertní agentura do Prahy přiveze koncert legendárních amerických rockerů Tool. Akce se uskuteční v červnu 2019 v O2 Aréně.

 • TV Nova: imitační show Tvoje tvář má známý hlas po nástupu StarDance (Česká televize) dále klesá. Osmý díl (sobota 20. října) dosáhl 27,23 procenta share v cílové skupině 15 až 54 a v širší cílovce 4+ jej sledovalo 851 tisíc diváků. Před týdnem to bylo 929 tisíc, o dva týdny dříve 1,032 milionu diváků.

Hit dne

Ochutnávka z nové desky. VNV Nation: When is the Future?

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

První člověk

Konečně po dlouhé době biják, který je "velký" a přitom současně chytrý, "hluboký". Třetí celovečerní film mladého Damiena Chazelleho (povedené snímky Whiplash, La La Land) První člověk o americkém kosmonautovi Neilovi Armstrongovi opět osvědčuje nesmírný talent, inteligenci a kreativitu hlavního tvůrce. Zvláště, když má po ruce úžasný scénář Joshe Singera (WikiLeaks, Spotlight).

Pečlivost, důraz na autenticitu, dar osobitého vyprávění, skvělé vedení herců - to je to, co diváka napadne při sledování příběhu prvního člověka na Měsíci. Již úvodní scéna letu Armstronga v experimentálním raketovém letadle X-15 vás katapultuje přímo do kabiny rozklepaného pekelného stroje, který se každou chvíli může buď rozbít o Zemi nebo odplout do neznámého vesmíru. Je to tak strhující a ohromně natočená pasáž, že se slabším povahám může udělat nevolno.

Technicky a řemeslně se jedná o film extratřídu. Spíše než mezník v dějinách a s ním spojený patos Chazelleho zajímá, kdo byli první průkopnici vesmírného létání. Ryan Gosling v hlavní roli opět (je to již druhá spolupráce s režisérem) předvádí ze sebe to nejlepší. Jeho Armostrong je ledově klidný v kritických chvílích, výkonný, ale současně lidský, když pohřbívá dvouletou dceru. Další Goslingův mistrovský výkon.

I samotný let prvního Apolla je pojat bez zbytečné heroické epiky (chybí scéna s vlajkou), zato velmi sugestivně a s prvotřídním synchronizováním obrazu a hudební složky. Skvělý, nádherný a podmanivý hold mužům, kteří létali do vesmíru a na Měsíc v technice, se kterou byste dnes nejeli ani do Krkonoš.