reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Přestřelka televizních bossů Soukupa a Peterky sílí, na tahu jsou advokáti

12:30, 22. 4. 2016

Přestřelka majitelů TV Barrandov (Jaromír Soukup, na fotce vlevo) a Šlágr TV zesiluje. Vlastníci Šlágr TV, Jana a Karel Peterkovi (Karel Peterka vpravo), kterým se nelíbily některé články z produkce Soukupova vydavatelství Empresa Media, si najali advokátní kancelář.

Ta zareagovala na texty týkající se ekonomické situace Šlágr TV a vydala Peterkův pohled na věc. Podle Peterkovy advokátky Barbory Keindl Flakové zmíněné texty Soukupových zaměstnanců směřovaly "ke snaze poškodit Šlágr TV, snížit jeho sledovanost a zřejmě tak snížit cenu pro případný kapitálový vstup." Spolumajitel Šlágr TV Peterka však podle svých slov nechce podávat žalobu.

Přinášíme výňatek z prohlášení Peterkovců: "Pan Soukup jednající za konkurenční TV Barrandov projevil v listopadu 2015 zájem o kapitálový vstup do Šlágr TV a tím o vzájemné programové doplnění obou televizí. Na základě předběžné dohody a uzavřené smlouvy o mlčenlivosti a ochraně obchodního tajemství, televizní skupině Barrandov Šlágr TV zpřístupnila veškerá citlivá data a informace podléhající obchodnímu tajemství.

Následně došlo v rámci mediálního koncernu v ČR společnosti Empresa Media k zcela flagrantnímu porušení uzavřených dohod a tyto poskytnuté citlivé data a informace podléhající obchodnímu tajemství byly účelovým zkreslením a lživou interpretací zneužity za účelem poškození Šlágr TV a snížení její hodnoty v rámci kapitálového vstupu."

Podle zástupců Empresy však jednání o případném vstupu do Šlágr TV byla dávno ukončena. "Všechna data, použitá v článcích, byla získána z veřejných zdrojů. Na textech jsme začali pracovat ještě před startem jednání," uvedl ředitel Empresy Daniel Köppl.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn34

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Elán: hudební vydavatelství Warner Music vysílá poprvé do digitální distribuce všechna alba legendární slovenské kapely. Od pátku 19. ledna se alba jako Ôsmy svetadiel, Nie sme zlí, Elán 3, Hodina slovenčiny atd. objeví na downloadovacích a streamovacích službách jako jsou Spotify, Deezer, iTunes, GooglePlay.

 • RIO Media: telekomunikační operátor má nové představenstvo - Marcel Dostal, Jaromír Štantejský a Jaroslav Hanyk, které nastoupilo po vstupu nového majitele, vehiklu Kaprain podnikatele Karla Pražáka.

 • Fragile media: digitální agentura Daniela Kafky v roce 2016 utržila téměř 95 milionů korun, v meziročním srovnání o 34 milionů více. Čistý zisk vyskočil z 3,3 milionu na 4,1 milionu. Ke klientům patřily/patří značky Adidas, Albert, České Radiokomunikace, CCS nebo Dr.Max.

Hit dne

Trailer k novému filmu Jiřího Vejdělka Tátova volha.

 • Na turné

  Mandrage
  02. 2.03. 3.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Nejtemnější hodina

Výjimečný herec v roli výjimečného politika, to je úchvatný film Nejtemnější hodina o nástupu Winstona Churchilla do funkce britského premiéra v temných dnech května 1940, kdy se německé tanky hnaly k pobřeží rozvrácené Francie, aby dokončily zničení francouzské armády a britského expedičního sboru, a kdy se ve Velké Británii vážně uvažovalo o dohodě s Hitlerem.

Takže máme tu výraznou osobnost ve výrazné době a režisér Joe Wright (Pokání, Pýcha a předsudek), scenárista Anthony McCarten (Teorie všeho) a geniální Gary Oldman (Robocop, Temný rytíř povstal, Jeden musí z kola ven atd.) tuhle šanci beze zbytku využili. Diváka tu nečekají žádné masové scény, překvapivé zvraty či bojové akce, "jen" dvě hodiny mluvících hlav a konverzací. Ovšem tak brilantně napsaných a Oldman je v roli stárnoucího, hodně osamělého a hodně vysmívaného starého vlka tak fascinující (i díky neuvěřitelné masce, za kterou stojí japonský profík  Kazuhiro Tsuji), že v kinech zapomenete dýchat.

A na některých místech se neubráníte silným emocím, to když si uvědomíte, jak moc je důležité, aby politik nebyl s prominutím sráč. S výjimkou možná až moc prvoplánovité scény v metru to je filmařina par excellance. Takže Oscaři za rok 2017 by měli být jasní: Nejtemnější hodina by si měla po zásluze napochodovat pro sošku za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší masky. Skvělý filmový zážitek.