Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Přestřelka televizních bossů Soukupa a Peterky sílí, na tahu jsou advokáti

12:30, 22. 4. 2016

Přestřelka majitelů TV Barrandov (Jaromír Soukup, na fotce vlevo) a Šlágr TV zesiluje. Vlastníci Šlágr TV, Jana a Karel Peterkovi (Karel Peterka vpravo), kterým se nelíbily některé články z produkce Soukupova vydavatelství Empresa Media, si najali advokátní kancelář.

Ta zareagovala na texty týkající se ekonomické situace Šlágr TV a vydala Peterkův pohled na věc. Podle Peterkovy advokátky Barbory Keindl Flakové zmíněné texty Soukupových zaměstnanců směřovaly "ke snaze poškodit Šlágr TV, snížit jeho sledovanost a zřejmě tak snížit cenu pro případný kapitálový vstup." Spolumajitel Šlágr TV Peterka však podle svých slov nechce podávat žalobu.

Přinášíme výňatek z prohlášení Peterkovců: "Pan Soukup jednající za konkurenční TV Barrandov projevil v listopadu 2015 zájem o kapitálový vstup do Šlágr TV a tím o vzájemné programové doplnění obou televizí. Na základě předběžné dohody a uzavřené smlouvy o mlčenlivosti a ochraně obchodního tajemství, televizní skupině Barrandov Šlágr TV zpřístupnila veškerá citlivá data a informace podléhající obchodnímu tajemství.

Následně došlo v rámci mediálního koncernu v ČR společnosti Empresa Media k zcela flagrantnímu porušení uzavřených dohod a tyto poskytnuté citlivé data a informace podléhající obchodnímu tajemství byly účelovým zkreslením a lživou interpretací zneužity za účelem poškození Šlágr TV a snížení její hodnoty v rámci kapitálového vstupu."

Podle zástupců Empresy však jednání o případném vstupu do Šlágr TV byla dávno ukončena. "Všechna data, použitá v článcích, byla získána z veřejných zdrojů. Na textech jsme začali pracovat ještě před startem jednání," uvedl ředitel Empresy Daniel Köppl.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: od 24. dubna soustředí v rámci přechodu na DVB-T2 všechny své programy do veřejnoprávního multiplexu. Tím pádem zde dojde k částečnému snížení rychlosti a rozsahu doplňkových služeb, jako je teletext, a také ke snížení obrazové kvality programů. Ve vysokém rozlišení a s plnohodnotnou nabídkou dodatečných služeb diváci najdou kompletní program ČT v přechodové síti DVB-T2.

 • BB/art: nakladatelství Martina Buchala a Petra Vorasického v roce 2017 utržilo 66 milionů korun. V meziročním srovnání o 3,2 milionu více. Čistý zisk za dané období vyrostl z předchozí ztráty 4,2 milionu na plusových 6,8 milionu korun.

 • ČSOB: banka se čerstvě stala členem zájmového Sdružení pro internetový rozvoj. Po České spořitelně je tak druhým bankovním domem v tomto sdružení. ČSOB vlastní srovnávač Ušetřeno.cz a portál Patria.cz.

Hit dne

Amorphis: Bee.

 • Na turné

  Mig 21
  05. 4.26. 4.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Ready Player One: Hra začíná

Takže sedmdesátník Steven Spielberg ještě nepatří do starého železa. Akční sci-fi Ready Player One: Hra začíná, takto knižní adaptace bestselleru Ernesta Clina (pracoval rovněž na scénáři), je přesně tím filmem, který Spielberg dříve mistrně zvládal a kterým v minulosti dobyl srdce milionů diváků. Tedy strhující dobrodružství s jasným, přehledným a nekomplikovaným dějem a napěchované invenční akcí.

Už bylo na čase. Po roztahaném Mostu špionů a vyloženě slabém Obrovi Dobrovi to skoro vypadalo, že Spielbergovi dochází nápady a síly. Příběh o prolínání virtuální reality a skutečného světa v roce 2045 je silným návratem do první ligy. Režisér jej pojal v první řadě jako svým způsobem nápaditou pohádku pro celou rodinu (hledání pokladu v podobě tří klíčů ukrytých v online videohře), současně i jako geekovskou přehlídku vtipných popkulturních odkazů. Samozřejmostí jsou i výborné herecké výkony v čele s vynikajícím Markem Rylancem coby podivínským ajťákem-miliardářem.

Ready Player One je ale Spielberg se vším všudy. Výsledný dojem tak poněkud kazí kýčovitý závěr o potrestání zlého kapitalisty a s plakátovým poučením, kterak je dobré přerušit nekonečné paření videoher a čas od času objevovat krásy reálného života. Minimálně v úterý a ve čtvrtek.