Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Televize mají v revíru „škodnou“, Seznam.cz poslal svůj obsah mezi klasické TV kanály

Internetový obr Seznam.cz zvětšuje průlom na televizní trh: dnes spustil internetové "vysílání" Seznam.cz TV v rámci čtvrtého digitálního multiplexu (provozovatel Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka).

Jedná se de facto o mazaný přenos obsahu Stream.cz přímo do televizí běžného TV diváka. Lidé, kteří mají chytrou televizi s podporou HbbTV a připojenou k internetu plus příjem digitálního pozemního vysílání MUX 4, ode dneška najdou Seznam.cz TV v seznamu televizních kanálů. Přepnutím na Seznam.cz TV se v chytré televizi spustí HbbTV aplikace, tedy internetové vysílání.

Divák si tak vedle pořadů Novy, Primy nebo České televize budou moci hned přepnout třeba na kultovní seriál Kancelář Blaník, Jídlo s.r.o., kanál Pohádky nebo A dost!. Seznam.cz ke stávajícímu obsahu bude přidávat další pořady (nejen ze Stream.cz) a postupně aplikaci vylepšovat. Výše uvedený obsah v chytrých televizích s připojením na internet již byl dostupný, způsob hledání na webu však byl poměrně komplikovaný a nepříliš uživatelsky přívětivý. Nyní se k němu divák dostane pomocí televizního ovladače.

Lukačovičova firma doufá, že by se tak mohla v ideálním případě dostat do cca 75 procent ze všech chytrých televizí v Česku. Jejich odhad kolísá od 750 tisíc do jednoho milionu. MUX 4 deklaruje pokrytí 95 procent obyvatel České republiky, skutečná penetrace je samozřejmě nižší.

"Současné televizní aplikace Stream.cz měsíčně alespoň jednou použije na 60 tisíc zařízení. Seznam.cz TV by měla přinést více než 1,7 milionu zhlédnutí, jež v tuto chvíli generují všechny aplikace Stream.cz pro chytré televize," uvedl ředitel Seznam.cz Pavel Zima (foto). Na vývoji nové aplikace pracoval Seznam.cz se společností Mautilus, do které majetkově vstoupil na konci roku 2014.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • FTV Prima: obchodní podíly mateřských firem GES Media Europe, GES Media Asset a THR Media v druhé komerční televizi jsou zastaveny ve prospěch Československé obchodní banky. Stejně tak podíly THR Media a GES Media Europe v sesterském mediazastupiteství Media Club.

 • Brutal Assault: další várka kapel, nasmlouvaných pro další ročník velkého metalového festivalu - Katatonia, Mysticum, Shadow of Intent a Cattle Decepitation.

 • Rebuy Stars: casino Savarin v centru Prahy bude od 5. prosince dějištěm turnaje Prague Xmas Poker. Pořádající skupina Rebuy Stars připravila pro  hlavní turnaj celkovou odměnu ve výši 5 milionů korun.

 • Profimedia.cz: velká fotobanka, kterou ovládá miliardář Igor Rattaj, v roce 2018 utržila 72 milionů korun. V meziročním srovnání to je pokles o 7 milionů. Čistý zisk meziročně klesl z 24 milionů na 15 milionů korun.

 • Asociace pro elektronickou komerci: oborová organizace odhaduje, že v následujících čtyřech týdnech utratí Češi v on-line obchodech přes 20 miliard korun. Nejvíce pak v týdnu od 9. prosince. Podle odhadů dosáhnou obraty nejvyšších hodnot za jeden den během dvou pondělků, a to konkrétně 9. a 16. prosince.

 • Anifilm: po osmnácti ročnících v jihočeské Třeboni se festival animovaného filmu nyní stěhuje do severočeského Liberce (květen 2020). Akce letos přivítala přes 9 tisíc návštěvníků, kteří mohli shlédnout přes 500 soutěžních i doprovodných filmů. Speciálních přednášek a prezentací se zúčastnilo přes 1500 filmových a herních profesionálů.

 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne


  Trailer k seriálu The Witcher.

Recenze

Le Mans ´66

Každý tvůrce "automobilového" filmu bude mít tu smůlu (a z diváckého hlediska štěstí), že jeho snažení bude vždy srovnáváno a poměřováno s žánrovým etalonem, snímkem Rona Howarda Rivalové. Tento vynikající historický film o zápolení jezdů F1 Niki Laudy a Jamese Hunta takřka smrdí benzinem a řidičským šílenstvím a nastavuje vysokou laťku pro všechny následovníky.

Le Mans ´66, který vychází z legendárního soupeření vozů Ford a Ferrari na neméně legendárním závodu Le Mans, i přes všechno snažení zúčastněných, od zkušeného režiséra Jamese Mangolda (Logan: Wolverine, Walk The Line atd.) až po ústřední herce Matta Damona a Christiana Balea, při vší úctě benzínem nesmrdí. A to i přesto, že především Bale v roli svérázného závodníka Kena Milese exceluje. Skvělá kamera Phedona Papamichaela (Památkáři, Den zrady, 3:10 Vlak do Yumy), nadprůměrný scénář Mangoldův a hudba Marca Beltramiho.

To vše dává dohromady "jen" nadprůměrný film, solidní filmařinu, nikoliv klíč od brány k filmové extázi. Ať již je to tím, že soutěžení dvou automobilek není až tak strhují téma, nebo se Mangoldovi ze životopisů Milese a konstruktéra aut Carrolla Shelbyho nepodařilo vyextrahovat nadprůměrně silný příběh, Le Mans ´66 bude Rivalům vždy dýchat na záda z uctivé vzdálenosti. Byť prohrát s geniálními Rivaly není žádná ostuda a Mangoldův snímek se ve finále jeví býti zdatným a důstojným soupeřem.