Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Koupého skupina Tiscali Media koupila web Uschovna.cz

07:36, 29. 6. 2016

Mediální skupina Kamila Koupého Tiscali Media (TM; Games.cz, Osobnosti.cz, Dokina.cz atd.) dokončila akvizici stoprocentního podílu ve firmě Capsa-Premier.cz, která vlastní a provozuje službu pro zasílání objemných dat - Uschovna.cz.

Předchozími majiteli byli Jan Raab a společnost Premier System. Podle NetMonitoru Uschovnu.cz v měsíci květen 2016 navštívilo 488 tisíc reálných uživatelů (segment PC). Uschovna.cz doplní služby z portfolia TM jako například Srovnam.czreality.tiscali.cz nebo email.tiscali.cz.

Akvizice v objemu údajně desítek milionů korun završila dlouhodobou spolupráci mezi oběma stranami. Uschovna.cz byla ze strany Tiscali obchodně zastupována od roku 2009. Podle výkonného ředitele a minoritního vlastníka TM Michala Kubíka (foto) se jedná o doposud největší nákup v historii Tiscali. Akviziční program společnosti by měl běžet dál. "Již nyní máme rozjednané další akvizice. Růst chceme hlavně v obsahových webech," naznačil Kubík.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Httpool: reklamní síť/agentura vedená Radkem Vašíčkem se loni propadla do ztráty 2,5 milionu korun oproti zisku 100 tisíc v roce 2016. Tržby se v roce 2017 zvedly o půl milionu na 12,4 milionu korun.

 • TV Nova: čtvrtý díl imitační show Tvoje tvář má známý hlas dosáhl v sobotu 22. září v prime time 34,28 procenta share v cílovce 15 až 54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,051 milionu diváků.

 • N media: chystaný Nový deník si v crowdfundingové kampani objednalo již 3000 předplatitelů, čímž bylo dosaženo cíle. Na finanční soběstačnost tohoto nového média je však potřeba 20 až 25 tisíc předplatitelů.

Hit dne

Trailer k novému filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Predátor: Evoluce

S výjimkou občasných záblesků invenční filmařiny čistokrevné, poctivé a solidně udělané béčko. Tedy laciné nebo lacině působící triky a rekvizity, nenápaditá choreografie akčních scén, papírem šustící základní zápletka a podivná a nepravděpodobná parta hlavních hrdinů (obzvláště role bioložky se příliš nepovedla) se širokým rozpětím hereckých výkonů.

Za vzkříšením série o nepříjemném mimozemském lovci lidí stojí z velké části režisér a scenárista Shane Black (Iron Man 3, Poslední akční hrdina, Poslední skaut), který se objevil v menší roli v původním Predátorovi z roku 1987. Black neměl úplně špatnou výchozí pozici - navázat mohl na docela povedený snímek Predátoři (2010) s Adrienem Brodym v hlavní roli plus na panující módu nostalgie po trhácích či tématech ze 70. a 80. let, viz pokračování Rockyho, Indiana Jonese nebo aktuální MEG, silně upomínajícího na Čelisti.

Leč bohužel, Black jakoby se projektu věnoval na půlku své kapacity. O nějakém překvapení ze světa Predátorů se již nedá mluvit, ale Predátor: Evoluce postrádá hlavně napětí (napínavých scén je zde opravdu pomálu a to včetně sekvencí odehrávající se v lese) a nějakou výraznější atmosféru. Některé pasáže jsou zde vyloženě slabé a divně nepravděpodobné a zmotané - viz střílečka u univerzitního hřiště nebo u havarovaného mimozemského modulu. To samé platí i o utrápených dialozích. Nepříliš povedený filmový návrat letošního roku je tu.