Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

AMI Communications Group udržela objem honorářů od klientů nad 100 miliony

14:08, 11. 8. 2016

Jedna z nejmocnější PR skupin v Česku, AMI Communications Group, loni mírně navýšila svoje výkony. Seskupení čítající cca osm firem (bez větve Pan Solutions) dosáhlo v České republice v roce 2015 obratu 169 milionů, v meziročním srovnání o 2,5 milionu více.

Income (tedy čisté honoráře skupiny, bez nákladů na aktivity přefakturovaných klientům) loni mírně narostl ze 104,5 milionu na 105,8 milionu korun. Hlavní firma seskupení, samotná PR agentura AMI Communications, v roce 2015 navýšila tržby ze 138 milionů na 146 milionů korun. Oproti roku 2013 je to však pokles skoro o 10 milionů. Naopak zisk za rok 2015 klesl o 1,2 milionu na 14,9 milionů korun (2013 - 21,2 milionu).

K nejvýznamnějším klientů skupiny (na fotce vpravo spolumajitel Marek Stránský s moderátorem Leošem Marešem) patřily/patří Česká pojišťovna, ČEZ, Plzeňský Prazdroj, Shell, Unilever nebo Ford. V roce 2015 nově přibyly Tesco, L´Oréal a RHC Capital.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Dark Side: digitální a komunikační agentura v roce 2017 utržila přes 42 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje pokles o 2 miliony. Čistý zisk 1,1 milionu se předloni snížil na 800 tisíc korun.

 • R2B2: digitální reklamní síť Kamila Foltina a Martina Čelikovského v roce 2017 utržila 59 milionů korun, v meziročním srovnání o 23 milionů více. Čistý zisk klesl z 2,8 milionu na 900 tisíc. Firma nedávno zfúzovala se sesterskou společností Webgarden.

 • Bedna Films: filmová a reklamní produkce Jakuba Červenky a Petra Kratochvíla v roce 2017 utržila 12,6 milionu korun, v meziročním srovnání o 7,4 milionu více. Ztráta z roku 2016 ve výši 1,7 milionu se překlopila do kladné nuly.

Hit dne

Spider-Man: Daleko od domova trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Muse: Simulation Theory

Konečně. Po třech vyloženě slabých a místy až naivních deskách vydalo anglické rockové trio Muse nahrávku, která připomíná někdejší sílu a muzikantskou výjimečnost Matta Bellamyho a spol. a která navazuje na poslední vydařené album Black Holes & Revelations (2006).

Kapela z producenta Richa Costeyho (dalšími koproducenty jsou Mike Elizondo, Shellback nebo Timbaland) po dlouhé době vymáčkla to, co s nimi dokázal na předchozích nahrávkách Absolution (2003) a Black Holes... Tohle jsou Muse, které známe a které máme rádi: silné a energické rockové kompozice doplněné syntezátorovými linkami, výrazné a netuctové melodické motivy, aranžérské hračičkaření a plná náruč promakaných hitů, které časem neokorají.

To by to ovšem nebyli Muse, aby nepřidali něco navíc. Design a hudební složka se inspirovaly v retro science fiction a pop kultuře 80. let., nahrávka povedeně kombinuje bombastický stadiónový rock s líbivým elektronickým popem do nezaměnitelného a relativně originálního rukopisu Muse. To vše na inteligentní úrovni a s minimálními náběhy do nasládlé šmíry. Ve výsledku je Simulation Theory (hard core fandové si jistě pořídí deluxe edici s vydařenými remixy) povedenou a barevnou deskou, která do zlatého fondu kapely pošle řadu hitových skladeb jako Algorithm, The Void nebo Blockades. Návštěvníci pražského koncertu v roce 2019 se mají na co těšit.