Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

AMI Communications Group udržela objem honorářů od klientů nad 100 miliony

14:08, 11. 8. 2016

Jedna z nejmocnější PR skupin v Česku, AMI Communications Group, loni mírně navýšila svoje výkony. Seskupení čítající cca osm firem (bez větve Pan Solutions) dosáhlo v České republice v roce 2015 obratu 169 milionů, v meziročním srovnání o 2,5 milionu více.

Income (tedy čisté honoráře skupiny, bez nákladů na aktivity přefakturovaných klientům) loni mírně narostl ze 104,5 milionu na 105,8 milionu korun. Hlavní firma seskupení, samotná PR agentura AMI Communications, v roce 2015 navýšila tržby ze 138 milionů na 146 milionů korun. Oproti roku 2013 je to však pokles skoro o 10 milionů. Naopak zisk za rok 2015 klesl o 1,2 milionu na 14,9 milionů korun (2013 - 21,2 milionu).

K nejvýznamnějším klientů skupiny (na fotce vpravo spolumajitel Marek Stránský s moderátorem Leošem Marešem) patřily/patří Česká pojišťovna, ČEZ, Plzeňský Prazdroj, Shell, Unilever nebo Ford. V roce 2015 nově přibyly Tesco, L´Oréal a RHC Capital.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Tři sestry: agentura Krakonošovo, kterou vlastní kapelník skupiny Ing. Magor a která zajišťuje obchod Sester, skončila v roce 2017 v plusu 600 tisíc, o rok dříve zisk činil 2,2 milionu korun.

 • Packeta: skupina kolem logistické služby pro e-shopy Zásilkovna se rozrostla o další firmu Packeta Innovations. Ta bude v rámci Packety spravovat především vývoj IT. Šéfem nové firmy je Jan Vintr, CIO Packety.

 • Atmedia Czech: nový obchodní ředitel mediazastupitelství Róbert Martiška (ex-Knowlimits Group) se stal rovněž jednatelem firmy. Vystřídal Michaelu Vasilovou.

Hit dne

Apoptygma Berzerk: Until the End of the World.

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Mission: Impossible – Fallout

Úspěšná dvojice Tom Cruise - Christopher McQuarrie (ten pro Cruise nejen režíroval předchozí film Mission: Impossible - Národ grázlů či Jacka Reachera: Poslední výstřel, ale napsal i Valkýru, Na hraně zítřka nebo Mumii) přichází s další vrchovatou náloží akčních scén, při kterých divák v kině zapomene dýchat. Mission: Impossible je v současné době asi nejvyrovnanější a nejlepší akční sérií a aktuální Fallout tento status potvrzuje.

Tentokráte nejde o nic jiného něž o plutonium, ze kterého je možné vyrobit tři atomové bomby a o které má zájem tajemná teroristická skupina Apoštolové. Navíc Cruisův Ethan Hunt měl již toto plutonium jednou na dosah a kvůli zaváhání se mu ztratí neznámo kam. Hunt je tak nucen spolupracovat s dalším zvláštním agentem Walkerem ze Special Activities Division, který na něj "dává pozor". Na tomto základě se rozehraje řetězec zběsilých honiček, soubojů, ze kterých je opravdu těžké vybrat ty nejlepší - zda stíhačka vrtulníků (která možná leckomu bude připadat přehraná), honička v autech a na motorkách v ulicích Paříže, seskok padákem nebo ranařská scéna záchodcích módního klubu. Ve všech přitom září podmanivý a sexy Cruise, který jako akční hvězda snad ani nestárne.

I navzdory vysoké kvalitě, invenčnosti a pečlivosti McQuarrieho scénáře a režie se Fallout přece jen nevyvaroval některých chyb špionážních filmů, ve kterých spolu soupeří několik tajných služeb najednou a každá hra je vykrývána ještě mazanější protihrou. V některých momentech totiž nestíhá všechny dialogy, ve kterých zhusta dochází k naprostému převrácení situace/děje nebo padnou indicie, důležité pro chápaní kontextu. To trochu narušuje divácký komfort při sledování jinak vysoce povedené šestky Mission: Impossible.