Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

AMI Communications Group udržela objem honorářů od klientů nad 100 miliony

14:08, 11. 8. 2016

Jedna z nejmocnější PR skupin v Česku, AMI Communications Group, loni mírně navýšila svoje výkony. Seskupení čítající cca osm firem (bez větve Pan Solutions) dosáhlo v České republice v roce 2015 obratu 169 milionů, v meziročním srovnání o 2,5 milionu více.

Income (tedy čisté honoráře skupiny, bez nákladů na aktivity přefakturovaných klientům) loni mírně narostl ze 104,5 milionu na 105,8 milionu korun. Hlavní firma seskupení, samotná PR agentura AMI Communications, v roce 2015 navýšila tržby ze 138 milionů na 146 milionů korun. Oproti roku 2013 je to však pokles skoro o 10 milionů. Naopak zisk za rok 2015 klesl o 1,2 milionu na 14,9 milionů korun (2013 - 21,2 milionu).

K nejvýznamnějším klientů skupiny (na fotce vpravo spolumajitel Marek Stránský s moderátorem Leošem Marešem) patřily/patří Česká pojišťovna, ČEZ, Plzeňský Prazdroj, Shell, Unilever nebo Ford. V roce 2015 nově přibyly Tesco, L´Oréal a RHC Capital.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Lion Nurun: agentura nyní již vlastněná Publicisem v roce 2017 utržila 11 milionů korun. V meziročním srovnání o 9,5 milionů více. Čistý zisk vyskočil z jednoho milionu na 1,7 milionu korun.

 • FAVI.cz: vyhledávač nábytku, ve které většinu drží investiční skupina Pale Fire Capital, čerstvě expanduje do Maďarska. Je to další zahraniční trh po Slovensku, Rumunsku a Polsku, kam FAVI vstoupil v roce 2017.

 • TV Nova: nová řada pořadu Mise nový domov (přestavby domovů s příběhem) s moderátorkou Terezou Pergnerovou odstartuje ve středu 31. října.

Hit dne

Ochutnávka z nové desky. VNV Nation: When is the Future?

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

První člověk

Konečně po dlouhé době biják, který je "velký" a přitom současně chytrý, "hluboký". Třetí celovečerní film mladého Damiena Chazelleho (povedené snímky Whiplash, La La Land) První člověk o americkém kosmonautovi Neilovi Armstrongovi opět osvědčuje nesmírný talent, inteligenci a kreativitu hlavního tvůrce. Zvláště, když má po ruce úžasný scénář Joshe Singera (WikiLeaks, Spotlight).

Pečlivost, důraz na autenticitu, dar osobitého vyprávění, skvělé vedení herců - to je to, co diváka napadne při sledování příběhu prvního člověka na Měsíci. Již úvodní scéna letu Armstronga v experimentálním raketovém letadle X-15 vás katapultuje přímo do kabiny rozklepaného pekelného stroje, který se každou chvíli může buď rozbít o Zemi nebo odplout do neznámého vesmíru. Je to tak strhující a ohromně natočená pasáž, že se slabším povahám může udělat nevolno.

Technicky a řemeslně se jedná o film extratřídu. Spíše než mezník v dějinách a s ním spojený patos Chazelleho zajímá, kdo byli první průkopnici vesmírného létání. Ryan Gosling v hlavní roli opět (je to již druhá spolupráce s režisérem) předvádí ze sebe to nejlepší. Jeho Armostrong je ledově klidný v kritických chvílích, výkonný, ale současně lidský, když pohřbívá dvouletou dceru. Další Goslingův mistrovský výkon.

I samotný let prvního Apolla je pojat bez zbytečné heroické epiky (chybí scéna s vlajkou), zato velmi sugestivně a s prvotřídním synchronizováním obrazu a hudební složky. Skvělý, nádherný a podmanivý hold mužům, kteří létali do vesmíru a na Měsíc v technice, se kterou byste dnes nejeli ani do Krkonoš.