Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Režisér a producent Trojan začal točit film o komunistickém rozvědčíkovi Tomanovi

17:22, 28. 11. 2016

Produkční firma Filmová a televizní společnost Total HelpArt T.H.A. (85 procent drží Ondřej Trojan) začala v těchto dnech točit historické drama z přelomu 40. a 50. let Zdeněk Toman - rudá eminence (foto).

Režisérem a spoluscenáristou je samotný Trojan (mimo jiné povedené snímky Občanský průkaz, Želary), hlavní roli někdejšího šéfa komunistické rozvědky Tomana dostal Jiří Macháček (foto). Toman podstatně ovlivnil politický vývoj tehdejšího Československa v letech 1945 až 1948, přispěl k úspěšnému puči komunistické strany.

Dále hrají Marek Taclík, Stanislav Majer, Tatiana Vilhelmová, Viktor Preiss, Kristýna Boková, Miroslav Táborský, Václav Neužil, Jaroslav Plesl, Pavel Liška nebo Radek Holub. Rozpočet snímku se pohybuje okolo 50 milionů korun, filmování by mělo trvat 47 natáčecích dnů. Hlavní natáčení proběhne na jaře a na podzim 2017. Koproducentem je Česká televize a slovenská produkční společnost PubRes. Premiéra je předběžně stanovena na únor 2018.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Dark Side: digitální a komunikační agentura v roce 2017 utržila přes 42 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje pokles o 2 miliony. Čistý zisk 1,1 milionu se předloni snížil na 800 tisíc korun.

 • R2B2: digitální reklamní síť Kamila Foltina a Martina Čelikovského v roce 2017 utržila 59 milionů korun, v meziročním srovnání o 23 milionů více. Čistý zisk klesl z 2,8 milionu na 900 tisíc. Firma nedávno zfúzovala se sesterskou společností Webgarden.

 • Bedna Films: filmová a reklamní produkce Jakuba Červenky a Petra Kratochvíla v roce 2017 utržila 12,6 milionu korun, v meziročním srovnání o 7,4 milionu více. Ztráta z roku 2016 ve výši 1,7 milionu se překlopila do kladné nuly.

Hit dne

Spider-Man: Daleko od domova trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Muse: Simulation Theory

Konečně. Po třech vyloženě slabých a místy až naivních deskách vydalo anglické rockové trio Muse nahrávku, která připomíná někdejší sílu a muzikantskou výjimečnost Matta Bellamyho a spol. a která navazuje na poslední vydařené album Black Holes & Revelations (2006).

Kapela z producenta Richa Costeyho (dalšími koproducenty jsou Mike Elizondo, Shellback nebo Timbaland) po dlouhé době vymáčkla to, co s nimi dokázal na předchozích nahrávkách Absolution (2003) a Black Holes... Tohle jsou Muse, které známe a které máme rádi: silné a energické rockové kompozice doplněné syntezátorovými linkami, výrazné a netuctové melodické motivy, aranžérské hračičkaření a plná náruč promakaných hitů, které časem neokorají.

To by to ovšem nebyli Muse, aby nepřidali něco navíc. Design a hudební složka se inspirovaly v retro science fiction a pop kultuře 80. let., nahrávka povedeně kombinuje bombastický stadiónový rock s líbivým elektronickým popem do nezaměnitelného a relativně originálního rukopisu Muse. To vše na inteligentní úrovni a s minimálními náběhy do nasládlé šmíry. Ve výsledku je Simulation Theory (hard core fandové si jistě pořídí deluxe edici s vydařenými remixy) povedenou a barevnou deskou, která do zlatého fondu kapely pošle řadu hitových skladeb jako Algorithm, The Void nebo Blockades. Návštěvníci pražského koncertu v roce 2019 se mají na co těšit.