Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Režisér a producent Trojan začal točit film o komunistickém rozvědčíkovi Tomanovi

17:22, 28. 11. 2016

Produkční firma Filmová a televizní společnost Total HelpArt T.H.A. (85 procent drží Ondřej Trojan) začala v těchto dnech točit historické drama z přelomu 40. a 50. let Zdeněk Toman - rudá eminence (foto).

Režisérem a spoluscenáristou je samotný Trojan (mimo jiné povedené snímky Občanský průkaz, Želary), hlavní roli někdejšího šéfa komunistické rozvědky Tomana dostal Jiří Macháček (foto). Toman podstatně ovlivnil politický vývoj tehdejšího Československa v letech 1945 až 1948, přispěl k úspěšnému puči komunistické strany.

Dále hrají Marek Taclík, Stanislav Majer, Tatiana Vilhelmová, Viktor Preiss, Kristýna Boková, Miroslav Táborský, Václav Neužil, Jaroslav Plesl, Pavel Liška nebo Radek Holub. Rozpočet snímku se pohybuje okolo 50 milionů korun, filmování by mělo trvat 47 natáčecích dnů. Hlavní natáčení proběhne na jaře a na podzim 2017. Koproducentem je Česká televize a slovenská produkční společnost PubRes. Premiéra je předběžně stanovena na únor 2018.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Bezrealitky.cz: provozní firma Pricetown v roce 2017 navýšila tržby z 11,6 milionu na 21 milionů korun. Čistý zisk se meziročně zvedl z 200 tisíc na 4,6 milionu korun. Inzertní portál Bezrealitky.cz spoluvlastní Media Bohemia a Rockaway.

 • CineXpress: reklamní agentura, která se specializuje na prodej kinoreklamy v provozech CineStar a Golden Apple Cinema Zlín, v roce 2017 utržila téměř 54 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 4 miliony více. Čistý zisk vyskočil ze 6,4 milionu na 7,1 milionu korun.

 • Slevomat.cz: zážitkový portál rozjel novou cestovní kancelář CK Zanzo (stejnojmenná provozní firma), která bude nabízet zájezdy do exotických destinací.

Hit dne

Born of Osiris: The Accursed

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Lepší, to znamená akčnější a nápaditější, než předchozí film Fantastická zvířata a kde je najít (2016). I když vezmeme v potaz, že "jednička" byla z velké části nutnou expozicí, uvedením do děje, film se nesnesitelně táhl, občas zamrzl a v porovnání třeba s předchozí sérií o Harrym Potterovi postrádal atmosféru. Grindelwaldovy zločiny jsou naštěstí jiné kafe, opět se prokázalo, že není nad to, když do akce vstoupí pořádný záporák.

Byť u dvojky je v podstatě stejný tým hlavních tvůrců (režie David Yates, scénář J. K. Rowling, kamera Philippe Rousselot), děj znatelně zrychluje. Rozehrává se zde gejzír napínavých honiček, kouzelnických soubojů a kreativních nápadů, lechtající fantazii diváka. Teprve nyní svět Mloka Scamandera/J. K. Rowling pořádně ukazuje svou vzrušující a fantaskní tvář. Zásluhu na tom má i vstup těžkých hereckých vah - pořádně vyparáděného Johnnyho Deppa coby mocichtivého kouzelníka Grindelwalda a Jude Lawa jako mladého Brumbála.

I přes zařazení vyššího rychlostního stupně se filmaři neubránili některým bolestně hluchým scénám. Zejména lze vypíchnout první fázi scény ze hřbitova, ve které dojde na lopotné vysvětlování a nezbytnou retrospektivu. Část diváků zde usne a část vytáhne papír a tužku a začne si kreslit vztahového pavouka, aby se vůbec vyznala v ději (druhá fáze s Grindelwaldovým projevem a čarováním je naprosto jiná liga). Filmu by určitě slušely trochu přísnější střihačovy nůžky. Přesto Grindelwaldovy zločiny začínají konečně fungovat jako moderní a dobře udělaná pohádka pro celou rodinu. A hlavně se dost těšíte na třetí díl.