Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Fond rozhodil mezi filmové producenty desítky milionů, nejvíce dostal projekt Petra Václava

12:17, 30. 11. 2016

Zajímavý posun mezi českými filmaři během dvou let: zatímco přidělení 15 milionů korun filmu Lída Baarová (produkce Nogup agency) radou filmového fondu v závěru roku 2014 vzbudilo v branži velké emoce, nyní po přidělení mnohem větší cifry projektu Il Boemo Petra Václava (foto) je na filmové frontě klid.

Filmový fond v uplynulých týdnech rozděloval celkem 60 milionů korun, peníze dostalo šest projektů. Nejúspěšnější byl s 23 miliony Il Boemo o životě skladatele Josefa Myslivečka s rozpočtem 128 milionů korun. Do výzvy se přihlásilo 21 žádostí s celkovou poptávkou 218 milionů korun. Jednotlivé přidělené sumy podle pořadí (název filmu, produkce, režie, výše dotace v milionech):

 1. Il Boemo     Mimesis Film     Petr Václav     23
 2. Čertí brko     Punk Film     Marek Najbrt     8,5
 3. Zahradnictví - Nápadník     Fog´n´Desire Films     Jan Hřebejk     7,5
 4. Žáby bez jazyka     Cineart TV Prague     Mira Fornay     7,5
 5. Na střeše     Dawson Films     Jiří Mádl     7
 6. Sešlost     MasterFilm     Tomáš Pavlíček     6,5

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Tři sestry: agentura Krakonošovo, kterou vlastní kapelník skupiny Ing. Magor a která zajišťuje obchod Sester, skončila v roce 2017 v plusu 600 tisíc, o rok dříve zisk činil 2,2 milionu korun.

 • Packeta: skupina kolem logistické služby pro e-shopy Zásilkovna se rozrostla o další firmu Packeta Innovations. Ta bude v rámci Packety spravovat především vývoj IT. Šéfem nové firmy je Jan Vintr, CIO Packety.

 • Atmedia Czech: nový obchodní ředitel mediazastupitelství Róbert Martiška (ex-Knowlimits Group) se stal rovněž jednatelem firmy. Vystřídal Michaelu Vasilovou.

Hit dne

Apoptygma Berzerk: Until the End of the World.

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Mission: Impossible – Fallout

Úspěšná dvojice Tom Cruise - Christopher McQuarrie (ten pro Cruise nejen režíroval předchozí film Mission: Impossible - Národ grázlů či Jacka Reachera: Poslední výstřel, ale napsal i Valkýru, Na hraně zítřka nebo Mumii) přichází s další vrchovatou náloží akčních scén, při kterých divák v kině zapomene dýchat. Mission: Impossible je v současné době asi nejvyrovnanější a nejlepší akční sérií a aktuální Fallout tento status potvrzuje.

Tentokráte nejde o nic jiného něž o plutonium, ze kterého je možné vyrobit tři atomové bomby a o které má zájem tajemná teroristická skupina Apoštolové. Navíc Cruisův Ethan Hunt měl již toto plutonium jednou na dosah a kvůli zaváhání se mu ztratí neznámo kam. Hunt je tak nucen spolupracovat s dalším zvláštním agentem Walkerem ze Special Activities Division, který na něj "dává pozor". Na tomto základě se rozehraje řetězec zběsilých honiček, soubojů, ze kterých je opravdu těžké vybrat ty nejlepší - zda stíhačka vrtulníků (která možná leckomu bude připadat přehraná), honička v autech a na motorkách v ulicích Paříže, seskok padákem nebo ranařská scéna záchodcích módního klubu. Ve všech přitom září podmanivý a sexy Cruise, který jako akční hvězda snad ani nestárne.

I navzdory vysoké kvalitě, invenčnosti a pečlivosti McQuarrieho scénáře a režie se Fallout přece jen nevyvaroval některých chyb špionážních filmů, ve kterých spolu soupeří několik tajných služeb najednou a každá hra je vykrývána ještě mazanější protihrou. V některých momentech totiž nestíhá všechny dialogy, ve kterých zhusta dochází k naprostému převrácení situace/děje nebo padnou indicie, důležité pro chápaní kontextu. To trochu narušuje divácký komfort při sledování jinak vysoce povedené šestky Mission: Impossible.