Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Investor Fryc (ex-Mall.cz) nalije desítky milionů do „růžového“ bikesharingu

14:10, 1. 12. 2016

Někdejší zakladatel e-shopu Mall.cz Ondřej Fryc vstupuje do projektu městského bikesharingu Rekola (foto) s typickými růžovými koly. Ten v současné době působí v Praze, Brně, Pardubicích, Teplicích, Olomouci a v Českých Budějovicích.

Frycova firma Spread Capital (SC) získala 20 procent v provozní společnosti Rekola Bikesharing. Majoritní podíl 71 procent drží zakladatel Vít Ježek, 9 procent má Pavlína Hořejšová. SC do systému sdílení růžových bicyklů nalije desítky milionů korun. Rekola díky investici nabídne stovky nových kol, lepší dostupnost, sledování pomocí GPS, jednorázové výpůjčky a další inovace. Na vrcholu sezóny 2017 se počítá s celkem 750 koly.

Rekola, který odstartoval v roce 2013, používá tzv. hybridní systém. Nepotřebuje instalaci desítek speciálních bikesharingových stojanů, nýbrž využívá vybudovanou cyklistickou infrastrukturu. Kola je možné zamknout kdekoliv po městě; v určitých lokalitách je možné vynutit vracení jen na předem definovaná místa. V letošním roce růžová kola jela více než 94 tisíckrát, z toho jen v Praze bylo výpůjček téměř 55 tisíc.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Deník N: v tuto chvíli čistě online medium, které ovládá skupina multimilionářů v čele se Silke Horákovou a Jaroslavem Horákem, od 7. ledna odstartuje tištěné vydání.

 • NetMonitor: od nového roku by měl začít měřit i data o mobilních aplikacích. Do pilotního výzkumu jsou zapojeny mediální domy Economia, Mafra a Czech News Center. První čísla by měla být dle plánu již za leden 2019.

 • Seznam.cz: firma Iva Lukačoviče spustil nástroj pro měření brandových video kampaní v Česku Brand lift/Sbrandlift. Inzerenti tak mohou sledovat vliv kampaní na Seznam.cz na jednotlivé atributy značky a vyhodnotit si celou kampaň v reklamní síti.

Hit dne

Michal Hrůza: Nad světem (Nezapomínej)

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Aquaman

Po rozpačitém prvním větším představení Aquamana v rozpačité Lize spravedlnosti (2017) přichází pořádná nálož v podobě samostatného filmu "vodního může". Aquaman je další ukázkou trendu, který bude v kinech bohužel asi stále častější - gejzír přeplácaných a křečovitě okázalých digitálních efektů naprosto zadupává do země jakýkoliv příběh a stavbu filmu.

Stejně jako Smrtelné stroje, Valerian a město tisíce planet nebo Jupiter vychází je i Aquaman dobrou pozvánkou do kin pro ty, kteří se chtějí jen pokochat nezkrotnou vizuální fantazií tvůrců, explozí barev, tvarů, fantaskních tvorů, rostlin, staveb atd., halabala na sebe naházených bez smyslu, omezení a promakanějšího záměru.

První půl hodinu je takový koncept ještě zábavný, pak však začíná toporně vyprávěný a selankovitý příběh čím dál více a více vadit. Zvláště, pokud představitel Aquamana Jason Momoa není bůhvíjaký herec (ale to asi nikdo nečekal, že) a pokud scenáristé David Leslie Johnson-McGoldrick a Will Beall opravdu hodně šetřili vtipnými hláškami.

Je to vlastně docela nepříjemný regres. Pokud poslední Avengers anebo Logan: Wolverine ukázali, že i komiksová adaptace může být "dospělé" umění, pak je Aquaman opět návrat mezi neškodnou dětskou zábavu. S hodně barvičkami, blýskavými cingrlártky, ale bez jakéhokoliv přesahu, snahy o nadčasovost nebo ambice vyprávět velký příběh.