reklama
Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Miliardář Lukačovič navyšuje investice do Seznam Zpráv, zdvojnásobí produkci videopořadů

Jak jsem již dříve avizovali, zpravodajský projekt miliardáře Iva Lukačoviče Seznam Zprávy najíždí po cca devíti měsících do ostrého provozu. V rámci tohoto přechodu mateřský Seznam.cz nabral nové lidi do redakce a připravil řadu nových pořadů.

Do týmu Seznam Zpráv, čítající asi 50 lidí, zamířila ekonomická redaktorka Zuzana Kubátová (ex-MF Dnes), která nastupuje na pozici zástupkyně šéfredaktora. Dále jsou to Aleš Černý (ex-Mafra; v Seznamu dostane na starost dění ve firmách, mobilní reportér), Petra Benešová (ex-ČRo; editorka živého vysílání), Martina Spěváčková (ex-ČRo; publicistika, moderování) a Filip Vích (ex-DVTV; obsah pro sociální sítě).

Hlavní web Seznam Zpráv dostal nový design, v nabídce se objeví několik nových pořadů:

 • reportérské - Sněmovní 4, Dobrý byznys s Adamem Junkem, Peníze nebo život (Kubátová)
 • názorové - Výzva (Jiří Kubík, Jindřich Šídlo, Renata Kalenská), Duel, Dnešek očima/Zítřek v kostce (Martin Jonáš)
 • společenské - Zdavuven (o mladých lidech), Moje místo, Technicity

Novinky se natáčejí v novém multifunkčním studiu, které bylo nyní uvedeno do provozu (na fotce šéfredaktor Jakub Unger). Celkem Seznam.cz navyšuje výrobu videopořadů na dvojnásobek, tedy na 15 hodin týdně (3 hodiny denně v každý pracovní den). Rozšiřuje se i živé vysílání. Nové pořady a rozšíření současné tvorby by měly přinést přes 700 hodin videa ročně.

Cílem změn je vyšlehat čísla Seznam Zpráv do konce letošního roku o 20 procent nahoru na cca 900 tisíc reálných uživatelů (RU) v pracovní dny. Současná návštěvnost služby se pohybuje okolo 3,5 milionu RU měsíčně. Podle zástupců Seznamu jsou Seznam Zprávy v současné době provozně v plusu. Startovní investice se odhaduje na 150 až 200 milionů korun.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn32

Odběr newsletteru:

reklama
reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Adform: do pražské pobočky dánské technologické společnosti Adform, která poskytuje služby v oblasti digitální reklamy, nastoupila Radka Floreková. Na pozici platform solutions specialist bude zodpovídat za klíčové klienty na 7 trzích CEE regionu.

 • Elán: hudební vydavatelství Warner Music vysílá poprvé do digitální distribuce všechna alba legendární slovenské kapely. Od pátku 19. ledna se alba jako Ôsmy svetadiel, Nie sme zlí, Elán 3, Hodina slovenčiny atd. objeví na downloadovacích a streamovacích službách jako jsou Spotify, Deezer, iTunes, GooglePlay.

 • RIO Media: telekomunikační operátor má nové představenstvo - Marcel Dostal, Jaromír Štantejský a Jaroslav Hanyk, které nastoupilo po vstupu nového majitele, vehiklu Kaprain podnikatele Karla Pražáka.

Hit dne

Trailer k novému filmu Jiřího Vejdělka Tátova volha.

 • Na turné

  Mandrage
  02. 2.03. 3.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Nejtemnější hodina

Výjimečný herec v roli výjimečného politika, to je úchvatný film Nejtemnější hodina o nástupu Winstona Churchilla do funkce britského premiéra v temných dnech května 1940, kdy se německé tanky hnaly k pobřeží rozvrácené Francie, aby dokončily zničení francouzské armády a britského expedičního sboru, a kdy se ve Velké Británii vážně uvažovalo o dohodě s Hitlerem.

Takže máme tu výraznou osobnost ve výrazné době a režisér Joe Wright (Pokání, Pýcha a předsudek), scenárista Anthony McCarten (Teorie všeho) a geniální Gary Oldman (Robocop, Temný rytíř povstal, Jeden musí z kola ven atd.) tuhle šanci beze zbytku využili. Diváka tu nečekají žádné masové scény, překvapivé zvraty či bojové akce, "jen" dvě hodiny mluvících hlav a konverzací. Ovšem tak brilantně napsaných a Oldman je v roli stárnoucího, hodně osamělého a hodně vysmívaného starého vlka tak fascinující (i díky neuvěřitelné masce, za kterou stojí japonský profík  Kazuhiro Tsuji), že v kinech zapomenete dýchat.

A na některých místech se neubráníte silným emocím, to když si uvědomíte, jak moc je důležité, aby politik nebyl s prominutím sráč. S výjimkou možná až moc prvoplánovité scény v metru to je filmařina par excellance. Takže Oscaři za rok 2017 by měli být jasní: Nejtemnější hodina by si měla po zásluze napochodovat pro sošku za Nejlepší film, Nejlepší režii, Nejlepší scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší masky. Skvělý filmový zážitek.