Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Neoluxor koupil síť knihkupectví od Euromedia Group

14:19, 15. 3. 2013

Knižní trh má letos za sebou první velkou akvizici. Jeden z největších prodejních řetězců Neoluxor v uplynulých týdnech razantně navýšil prodejní plochu a zrychlil expanzi do mimopražských lokací, když od knižního vydavatele a distributora Euromedia Group koupil síť menších knihkupectví bux.cz. Jedná se o 15 prodejen, které jsou rozmístěny částečně v Praze, částečně ve větších městech jako Plzeň, Liberec nebo Chomutov.

Cenu firma nekomentovala. Je možné, že s obchodem souvisí relativně nedávné otevření tří úvěrových linek u PPF banky v celkovém objemu 230 milionů korun.

Patnáct převzatých prodejen má celkovou plochu 5322 metrů čtverečních. Pro srovnání: vlajková loď Neoluxoru, pražský Palác knih Luxor, má na několika podlažích plochu přes 3500 metrů čtverečních. Prodejna v Novém Smíchově v Praze má okolo tisíc metrů čtverečních.

Nové prodejny, pro které Neoluxor vytvořil samostatnou firmu Neoluxor books, nyní dostávají firemní fazónu. "Rebranding na Neoluxor Books již probíhá, postupně se všechna loga bux.cz nahradí logem Neoluxor Books. Mění se vnitřní uspořádání, sortiment a nabídka bude kopírovat osvědčené modely knihkupectví Neoluxor," uvedl ředitel Neoluxoru Břetislav Janoušek.

Neoluxor do konce roku 2012 provozoval sedm obchodů v Praze a jednu pobočku v Hradci Králové. Tržby skupiny (spolu se sesterskou firmou Neopalladium) v roce 2011 klesly o 26 milionů na 746 milionů korun. Celkový zisk dosáhl přes 10 milionů korun (v roce 2010 ztráta 1,7 milionu).

 

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Seznam.cz: od dnešního dne Stream.cz začíná streamovat nový osmidílný cooking pořad Grill Hunters, ve kterém recepty pro letní grilování představí Martin Škoda a španělský šéfkuchař Jesus Comino Ramir.

 • TV Nova: seriál Ordinace v růžové zahradě 2 ukončil jarní sezónu 2018 epizodou Všechno je jinak. Uvedený díl dosáhl nejlepšího podílu na sledovanosti letošního roku, když oslovil 27,06 procenta diváků u obrazovek v cílovce 15 až 54 let.

 • AV Media: velký hráč na trhu prezentační, projekční a audiovizuální techniky dokoupil 49 procent v dceřince Rental Pro (technické zabezpečení koncertů, turné, festivalů, společenských akcí, kongresů, módních přehlídek, veletrhů atd.). Ve firmě tak nyní vlastní 100 procent.

Hit dne

Amorphis: Amongst Stars

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Solo: Star Wars Story

Není pochyb o tom, že scenárista Lawrence Kasdan, který se do dějin světové kinematografie zapsal podílem na scénáři ke kultovním snímkům Star Wars: Impérium vrací úder, Star Wars: Návrat Jediho nebo Dobyvatelé ztracené archy, napsal pro Solo: Star Wars Story spolu se svým synem Jonathanem velkolepý příběh. Moderní, plný akce, dobrodružství a současně zachovávající ducha a atmosféru původní vesmírné ságy.

Další velká neznámá: herec Alden Ehrenreich v roli mladého Hana Sola obstál ve velké zkoušce se ctí, a to i vedle výborného Woody Harrelson. Byť Ehrenreich není tak charismatický jako Harrison Ford, na druhou stranu cílem určitě nebylo zahrát Harrisona Forda coby mladého Sola. Ehrenreichův výkon je poctivý, důstojný a originální.

Zkušený režisér Ron Howard (Čistá duše, Šifra mistra Leonarda, Apollo 13, skvělí Rivalové atd.) a investice studia Walt Disney pak tyto dva základní sloupy zaobalily do hávu vizuálně opulentní podívané, se strhujícím tempem, nápaditou akcí a minimem hluchých míst.

A tak jediným rušivým elementem je plíživá rakovina politické korektnosti a momentálně populárních levičáckých ideologií (nejhloupěji se to projevilo v nepříliš povedené postavě feministické robotky), která ovšem ságu napadla již několik filmů dozadu. Přes tuto nepříjemnost je Solo: Star Wars Story solidním, plnohodnotným doplňkem světa Star Wars, který by neměl urazit většinu fanoušků.