Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

UPC pokračuje ve stamilionových investicích do sítě, chce lákat nové desetitisíce domácností

Největší kabelová firma v Česku, UPC (spojený management řídí český i slovenský trh; majitel koncern Liberty Global), bude v letošním roce pokračovat v rozsáhlých investicích do sítě a návazné infrastruktury.

V roku 2016 společnost pod vedením Martina Millera (foto) zpřístupnila digitální širokopásmové služby pro téměř 60 tisíc nových domácností v Česku. Letos UPC rozšíří a zmodernizuje sítě pro dalších 70 tisíc domácností. Každoroční objem investic tak dosahuje řádu stovek milionů korun. Suma zahrnuje jak investice do síťové infrastruktury, tak do dalšího rozvoje video platforem. Dosavadní investice do sítě se podle UPC mají pohybovat okolo 4 miliard korun.

Dostupnost sítě společnosti v Česku a na Slovensku činí 2,04 milionu domácností. Širokopásmová síť UPC jen v Česku je dostupná pro více než 1,465 milionu domácností. Celkový počet tuzemských zákazníků dosahuje 800 tisíc, využívají cca 1,5 milionu služeb UPC (bez satelitních video služeb). Podle posledních čísel za 2Q 2017 se počet televizních předplatitelů UPC v Česku zvedl téměř na 620 tisíc. Televizní nabídka firmy nyní zahrnuje 160 kanálů, z toho 60 v HD.

Kabelový operátor pokračuje i v novém nastavení manažerského řízení ve středoevropském regionu. V dubnu 2016 byla zahájena integrace poboček UPC v Česku a na Slovensku (přitom právní subjekty UPC ČR a UPC Broadband Slovakia zůstávají zachované). Letos v březnu pak odstartovala konsolidace evropského řízení. Pro skupinu zemí Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Luxemburg byl vytvořen něco jako virtuální management. To znamená, že Miller reportuje do Švýcarska, šéf marketingu Karel Smrž do Polska a třeba tuzemské HR oddělení do Maďarska.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Omnicom Media Group: změny statutárních orgánů firem ve skupině. Jednatelkou OMG přestala být Šárka Vránová, v OMD Czech Vránová odešla z představenstva. V PHD představenstvo opustil Martin Šebesta a v Attention!Media jednatelem přestal být Jan Bartoš.

 • Walt Disney: globální tržby v kinech blockbusteru Toy Story 4: Příběh hraček překročily 1 miliardu dolarů. Na severoamerický trh přitom připadlo 422 milionů. Premiéra Toy Story 4 ve Spojených státech proběhla 21. června.

 • Jan Punčochář: regionální televizní podnikatel (rtm plus Liberecko a Ústecko) získal od vysílací rady licenci k vysílání programu Hunter TV šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů na 12 let. Hunter TV má být program pro myslivce.

 • Lion Communications: novým jednatelem komunikační skupiny (Publicis Groupe) se stal Tomáš Lauko. Nahradil Alici McCreath.

 • FTV Prima: druhá komerční televize opět získala (podobně jako v loňském roce) termínovaný úvěr od Československé obchodní banky na "rozvoj své činnosti".

 • Active Radio: Křetínského mediální skupina připravuje na podzim v Praze první ročník Slamáku, festivalu venkova ve městě. Slamák nabídne kulinářské zážitky, tradiční řemesla a venkovské zvyky, besedy s osobnostmi i hudební vystoupení, při kterých umělci předvádí svou produkci formou tzv. buskingu.

 • Na turné

  Lenka Filipová
  07. 10.13. 11.
 • Hit dne


  Nový track z dlouho očekávané desky. Tool: Fear Inoculum.

Recenze

Lví král

V rámci remake programu Walta Disneyho (Aladin atd.) došlo po čtvrt století i na legendární snímek Lví král (1994). Ten svého času platil za animovanou pecku první kategorie s poněkud přeceňovanými (protože nevýraznými) skladbami Eltona Johna a Tima Riceho. Příběh tedy nebude žádným překvapením (archetypální záležitost inspirovaná Shakespearem či Biblí, okořeněná patetickým moralizováním a mudrováním), písničky skoro vůbec (objeví se jedna dvě nové), hlavním lákadlem nové verze je tedy hlavně dechberoucí animace.

Skutečně, být hercem, pořádně bych se po shlédnutí Lvího krále 2019 zamyslel nad perspektivou vlastního povolání. Režisér Jon Favreau si počítačovou animaci zvířat vyzkoušel již v Knize džunglí (2016). Skvělá práce si po právu odnesla Oscara za nejlepší vizuální efekty. V novém Lvím králi Favreaův tým posunul vizuální stránku ještě o level výše. Pokročilá vypravěčská technologie v sobě ohromujícím způsobem spojuje natáčecí techniku klasických hraných snímků s fotorealistickou, počítačově generovanou grafikou (jen tak na okraj, prostředí filmu byla navržena ve videoherním enginu).

Výsledek je takřka dokonalý. Ztvárnění zvířat, jejich srst, pohyby, včetně specifických tiků, mrkání, dýchání atd. Těžko hledat nějaké výraznější odchylky od reálu (možná, že by něco bylo poznat v IMAXu). Takže další na řadě je už jen fotorealistické ztvárnění herců a člověka vůbec. Herci a herečky se stávají méně potřebnými, na druhou stranu se můžeme těšit, že se v kinech objeví nové filmy třeba s Rudolfem Hrušínským, Henrym Fondou nebo Paulem Newmanem. Buď jak buď, děti se u nového Lvího krále budou výborně bavit.