Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

UPC pokračuje ve stamilionových investicích do sítě, chce lákat nové desetitisíce domácností

Největší kabelová firma v Česku, UPC (spojený management řídí český i slovenský trh; majitel koncern Liberty Global), bude v letošním roce pokračovat v rozsáhlých investicích do sítě a návazné infrastruktury. 

V roku 2016 společnost pod vedením Martina Millera (foto) zpřístupnila digitální širokopásmové služby pro téměř 60 tisíc nových domácností v Česku. Letos UPC rozšíří a zmodernizuje sítě pro dalších 70 tisíc domácností. Každoroční objem investic tak dosahuje řádu stovek milionů korun. Suma zahrnuje jak investice do síťové infrastruktury, tak do dalšího rozvoje video platforem. Dosavadní investice do sítě se podle UPC mají pohybovat okolo 4 miliard korun.

Dostupnost sítě společnosti v Česku a na Slovensku činí 2,04 milionu domácností. Širokopásmová síť UPC jen v Česku je dostupná pro více než 1,465 milionu domácností. Celkový počet tuzemských zákazníků dosahuje 800 tisíc, využívají cca 1,5 milionu služeb UPC (bez satelitních video služeb). Podle posledních čísel za 2Q 2017 se počet televizních předplatitelů UPC v Česku zvedl téměř na 620 tisíc. Televizní nabídka firmy nyní zahrnuje 160 kanálů, z toho 60 v HD.

Kabelový operátor pokračuje i v novém nastavení manažerského řízení ve středoevropském regionu. V dubnu 2016 byla zahájena integrace poboček UPC v Česku a na Slovensku (přitom právní subjekty UPC ČR a UPC Broadband Slovakia zůstávají zachované). Letos v březnu pak odstartovala konsolidace evropského řízení. Pro skupinu zemí Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Luxemburg byl vytvořen něco jako virtuální management. To znamená, že Miller reportuje do Švýcarska, šéf marketingu Karel Smrž do Polska a třeba tuzemské HR oddělení do Maďarska.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.