Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

TV Nova startuje vývoj třetí řady úspěšné Policie Modrava, točit by se mělo v roce 2018

09:51, 18. 10. 2017

Televize Nova dle očekávání pokračuje v desetimilionových investicích do seriálu Policie Modrava (foto), který je jedním z nejúspěšnějších a nejvýdělečnějších produktů stanice v posledních letech.

Sérii režíruje Jaroslav Soukup, který je rovněž autorem projektu. Hlavní roli ztvárnili Soňa Norisová, Filip Tomsa a Jaroslav Satoranský. Druhá řada Policie Modrava skončila v neděli 15. října a Nova se již připravuje na výrobu řady třetí. Tu rovněž píše Soukup. Dopsáno by mělo být někdy na přelomu roku/v průběhu roku 2018. Točit by se mělo začít od června 2018 (aktuální plán). Na obrazovku Novy by se "trojka" Policie Modrava měla dostat v roce 2019.

Patnáctidílnou sérii 1 Nova odvysílala v roce 2015, v průměru se na každý díl dívalo cca 2,3 milionu diváků ve skupině 15+. Série 2, která měla osm dílů, běžela nyní na podzim, průměrná sledovanost se pohybovala na úrovni 1,87 milionu diváků v 4+. Průměrný share v 15 až 54 let (cílovka Novy) dosáhl 37 procent. Osmý, finální díl seriálu Policie Modrava 2 zaznamenal 39,53 procentní share ve skupině 15 až 54 let a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 2,094 milionu diváků (cifra bez odložené sledovanosti).

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Deník N: v tuto chvíli čistě online medium, které ovládá skupina multimilionářů v čele se Silke Horákovou a Jaroslavem Horákem, od 7. ledna odstartuje tištěné vydání.

 • NetMonitor: od nového roku by měl začít měřit i data o mobilních aplikacích. Do pilotního výzkumu jsou zapojeny mediální domy Economia, Mafra a Czech News Center. První čísla by měla být dle plánu již za leden 2019.

 • Seznam.cz: firma Iva Lukačoviče spustil nástroj pro měření brandových video kampaní v Česku Brand lift/Sbrandlift. Inzerenti tak mohou sledovat vliv kampaní na Seznam.cz na jednotlivé atributy značky a vyhodnotit si celou kampaň v reklamní síti.

Hit dne

Michal Hrůza: Nad světem (Nezapomínej)

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Aquaman

Po rozpačitém prvním větším představení Aquamana v rozpačité Lize spravedlnosti (2017) přichází pořádná nálož v podobě samostatného filmu "vodního může". Aquaman je další ukázkou trendu, který bude v kinech bohužel asi stále častější - gejzír přeplácaných a křečovitě okázalých digitálních efektů naprosto zadupává do země jakýkoliv příběh a stavbu filmu.

Stejně jako Smrtelné stroje, Valerian a město tisíce planet nebo Jupiter vychází je i Aquaman dobrou pozvánkou do kin pro ty, kteří se chtějí jen pokochat nezkrotnou vizuální fantazií tvůrců, explozí barev, tvarů, fantaskních tvorů, rostlin, staveb atd., halabala na sebe naházených bez smyslu, omezení a promakanějšího záměru.

První půl hodinu je takový koncept ještě zábavný, pak však začíná toporně vyprávěný a selankovitý příběh čím dál více a více vadit. Zvláště, pokud představitel Aquamana Jason Momoa není bůhvíjaký herec (ale to asi nikdo nečekal, že) a pokud scenáristé David Leslie Johnson-McGoldrick a Will Beall opravdu hodně šetřili vtipnými hláškami.

Je to vlastně docela nepříjemný regres. Pokud poslední Avengers anebo Logan: Wolverine ukázali, že i komiksová adaptace může být "dospělé" umění, pak je Aquaman opět návrat mezi neškodnou dětskou zábavu. S hodně barvičkami, blýskavými cingrlártky, ale bez jakéhokoliv přesahu, snahy o nadčasovost nebo ambice vyprávět velký příběh.