Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

TV Nova startuje vývoj třetí řady úspěšné Policie Modrava, točit by se mělo v roce 2018

09:51, 18. 10. 2017

Televize Nova dle očekávání pokračuje v desetimilionových investicích do seriálu Policie Modrava (foto), který je jedním z nejúspěšnějších a nejvýdělečnějších produktů stanice v posledních letech.

Sérii režíruje Jaroslav Soukup, který je rovněž autorem projektu. Hlavní roli ztvárnili Soňa Norisová, Filip Tomsa a Jaroslav Satoranský. Druhá řada Policie Modrava skončila v neděli 15. října a Nova se již připravuje na výrobu řady třetí. Tu rovněž píše Soukup. Dopsáno by mělo být někdy na přelomu roku/v průběhu roku 2018. Točit by se mělo začít od června 2018 (aktuální plán). Na obrazovku Novy by se "trojka" Policie Modrava měla dostat v roce 2019.

Patnáctidílnou sérii 1 Nova odvysílala v roce 2015, v průměru se na každý díl dívalo cca 2,3 milionu diváků ve skupině 15+. Série 2, která měla osm dílů, běžela nyní na podzim, průměrná sledovanost se pohybovala na úrovni 1,87 milionu diváků v 4+. Průměrný share v 15 až 54 let (cílovka Novy) dosáhl 37 procent. Osmý, finální díl seriálu Policie Modrava 2 zaznamenal 39,53 procentní share ve skupině 15 až 54 let a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 2,094 milionu diváků (cifra bez odložené sledovanosti).

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Skylink: podle informací televize Prima soud společnosti M7 Group (provozovatel Skylinku) nařídil, aby u dekódovacích karet, které umožňují přístup k obsahovým službám slovenského Skylinku, zablokovala přístup k televizním programům Prima, Prima Cool, Prima love, Prima Zoom, Prima Max a Prima Krimi.

 • Alza.cz: největší e-shop miliardáře Aleše Zavorala v pondělí 25. června otevře druhou prodejnu bez obslužného personálu blízko pražského metra Budějovická. První takový obchod Alzy byl otevřen loni na pražské Floře. Během prvních 5 měsíců prodejna odbavila 22 tisíc zakázek a vygenerovala obrat téměř 23 milionů korun.

 • Seznam.cz: od dnešního dne Stream.cz začíná streamovat nový osmidílný cooking pořad Grill Hunters, ve kterém recepty pro letní grilování představí Martin Škoda a španělský šéfkuchař Jesus Comino Ramir.

Hit dne

Amorphis: Amongst Stars

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Jurský svět: Zánik říše

Výpravný, vizuálně opulentní a digitálními efekty nacpaný film, přesto v konečném výsledku kostrbatá slátanina. Oproti jedničce (2015) sešup o několik levelů níže zaznamenal hlavně scénář. Ten měl na starosti režisér prvního filmu Colin Trevorrow spolu s Derekem Connollym, což je dost podobný scenáristický tým jako u prvního Jurského světa. Novinkou je režie Španěla J.A. Bayona, který má na kontě solidní snímky Volání netvora: Příběh života nebo Nic nás nerozdělí.

Dohromady však tato parta vyplodila neuvěřitelně naivní příběh s plakátovitými pravdami, nudnou hlavní dvojicí (byť možná u dinosauří aktivistky je ta nuda autentická) a s bizzarními a z prstu vycucanými dějovými zvraty a scénami, viz "nenápadný" vjezd náklaďáku do odplouvající nepřátelské lodě, konec hlavního zlouna/lovce nebo rozvrat dinosauří aukce.

Korunu hlouposti Zániku říše si však autoři nasadili při kýčovitém popisu, jak jsou ti bohatí chamtiví a zlí a jak je nezajímají nic než peníze. Když k tomu připočteme finální uslzenou scénu o tom, jak různé živočišné druhy mohou žít vedle sebe a jak je to fajn, ze které na sto honů smrdí politická korektnost, není toho mnoho, proč tento film doporučit. Několik povedených pasáží, například s odběrem krve tyranosaura, úvodních pět minut nebo únik z potápějící se kabiny, nemohou všeobecný scenáristický marasmus zachránit. Třetí Jurský svět, plánovaný na rok 2021, vzbuzuje strach.