Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

TV Nova startuje vývoj třetí řady úspěšné Policie Modrava, točit by se mělo v roce 2018

09:51, 18. 10. 2017

Televize Nova dle očekávání pokračuje v desetimilionových investicích do seriálu Policie Modrava (foto), který je jedním z nejúspěšnějších a nejvýdělečnějších produktů stanice v posledních letech.

Sérii režíruje Jaroslav Soukup, který je rovněž autorem projektu. Hlavní roli ztvárnili Soňa Norisová, Filip Tomsa a Jaroslav Satoranský. Druhá řada Policie Modrava skončila v neděli 15. října a Nova se již připravuje na výrobu řady třetí. Tu rovněž píše Soukup. Dopsáno by mělo být někdy na přelomu roku/v průběhu roku 2018. Točit by se mělo začít od června 2018 (aktuální plán). Na obrazovku Novy by se "trojka" Policie Modrava měla dostat v roce 2019.

Patnáctidílnou sérii 1 Nova odvysílala v roce 2015, v průměru se na každý díl dívalo cca 2,3 milionu diváků ve skupině 15+. Série 2, která měla osm dílů, běžela nyní na podzim, průměrná sledovanost se pohybovala na úrovni 1,87 milionu diváků v 4+. Průměrný share v 15 až 54 let (cílovka Novy) dosáhl 37 procent. Osmý, finální díl seriálu Policie Modrava 2 zaznamenal 39,53 procentní share ve skupině 15 až 54 let a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 2,094 milionu diváků (cifra bez odložené sledovanosti).

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Httpool: reklamní síť/agentura vedená Radkem Vašíčkem se loni propadla do ztráty 2,5 milionu korun oproti zisku 100 tisíc v roce 2016. Tržby se v roce 2017 zvedly o půl milionu na 12,4 milionu korun.

 • TV Nova: čtvrtý díl imitační show Tvoje tvář má známý hlas dosáhl v sobotu 22. září v prime time 34,28 procenta share v cílovce 15 až 54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,051 milionu diváků.

 • N media: chystaný Nový deník si v crowdfundingové kampani objednalo již 3000 předplatitelů, čímž bylo dosaženo cíle. Na finanční soběstačnost tohoto nového média je však potřeba 20 až 25 tisíc předplatitelů.

Hit dne

Trailer k novému filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Predátor: Evoluce

S výjimkou občasných záblesků invenční filmařiny čistokrevné, poctivé a solidně udělané béčko. Tedy laciné nebo lacině působící triky a rekvizity, nenápaditá choreografie akčních scén, papírem šustící základní zápletka a podivná a nepravděpodobná parta hlavních hrdinů (obzvláště role bioložky se příliš nepovedla) se širokým rozpětím hereckých výkonů.

Za vzkříšením série o nepříjemném mimozemském lovci lidí stojí z velké části režisér a scenárista Shane Black (Iron Man 3, Poslední akční hrdina, Poslední skaut), který se objevil v menší roli v původním Predátorovi z roku 1987. Black neměl úplně špatnou výchozí pozici - navázat mohl na docela povedený snímek Predátoři (2010) s Adrienem Brodym v hlavní roli plus na panující módu nostalgie po trhácích či tématech ze 70. a 80. let, viz pokračování Rockyho, Indiana Jonese nebo aktuální MEG, silně upomínajícího na Čelisti.

Leč bohužel, Black jakoby se projektu věnoval na půlku své kapacity. O nějakém překvapení ze světa Predátorů se již nedá mluvit, ale Predátor: Evoluce postrádá hlavně napětí (napínavých scén je zde opravdu pomálu a to včetně sekvencí odehrávající se v lese) a nějakou výraznější atmosféru. Některé pasáže jsou zde vyloženě slabé a divně nepravděpodobné a zmotané - viz střílečka u univerzitního hřiště nebo u havarovaného mimozemského modulu. To samé platí i o utrápených dialozích. Nepříliš povedený filmový návrat letošního roku je tu.