Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Lukačovičův Seznam.cz začal řídit nový kolektivní CEO, změnila se struktura TOP managementu

15:29, 10. 11. 2017

Miliardář a jediný majitel výdělečného Seznam.cz Ivo Lukačovič znovu po krátkém čase promíchal strukturou a rozdělením kompetencí nejvyššího vedení společnosti.

Internetového obra nyní nově řídí kolektivní CEO. Vlastně se jedná o tři CEO, kteří jsou zároveň členové/místopředsedové představenstva - Tomáš Kapalín, Ondřej Procházka a Pavel Zima (na fotce zleva doprava). Ti si pod sebe napřímo vytáhli oblasti, kterým se budou speciálně věnovat: obchod, obsah a jednotlivé produktové priority. Zároveň došlo k rozdělení obchodu na prodej reklamy a zajištění reklamních produktů. Šéfem představenstva zůstává samotný Lukačovič.

Změny se promítly do další úrovně managementu. Hned pod kolektivním CEO se nyní nachází šest ředitelů: obchodní ředitel Martin Švarc, obsahový ředitel Igor Kalaš a šéfové nově vytvořených divizí Reklamy (Ondřej Krišica), Zpravodajství a TV (Jakub Unger), Vyhledávání (Tomáš Pergler) a Služeb (Ladislav Veselý).

Dosavadní výkonný ředitel Seznamu Michal Feix se stává provozním ředitelem, který řídí zbytek TOP managementu. To znamená personální ředitelku Helenu Kuklíkovou, technického ředitele Vlastimila Pečínku a finanční ředitelku Miroslavu Chadimovou.

Seznam.cz v roce 2016 utržil 3,706 miliardy korun, oproti roku 2015 o 9,9 procenta více. Čistý loňský zisk společnosti dosáhl 1,11 miliardy korun.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Media Club: primácké mediazastupitelství poprvé zprovoznilo kanál pro programmatický nákup televizní reklamy. Prvním klientem, který nakoupil TV inzerci prostřednictvím programmatické platformy, byla agentura Red Media. Ta je nakoupila pro klienty Bonami a Zoot.

 • TV Nova: nový premiérový díl seriálu Dáma a král v neděli 11. února vidělo 1,293 milionu diváků ve skupině 4+.

 • Česká spořitelna: rozšířila portfolio agentur, se kterými spolupracuje, o content agenturu. Ve dvoukolovém výběrovém řízení ze sedmi přihlášených zvítězila agentura C3 Creative Code and Content, pražská pobočka stejnojmenné německé agentury. Kreativní agenturou banky i nadále zůstává agentura Young & Rubicam.

Hit dne

Novinka od A Perfect Circle: Talk Talk

 • Na turné

  Mandrage
  02. 2.03. 3.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Prezident Blaník

Narychlo spíchnutá záležitost, která trpí bohužel mělkým scénářem a přívalem samoúčelných sprosťáren. Tvůrci povedené online série Kancelář Blaník Marek Najbrt, Robert Geisler, Benjamin Tuček atd. neodolali výjimečné příležitosti prezidentských voleb a pokusili se celkem svižné internetové dílko se stopáží cca 7 až 10 minut na díl přetavit v celovečerní film.

Celé chvályhodné snaze škodí evidentní uspěchanost projektu, neschopnost přijít s alespoň trochu sofistikovanějším příběhem naroubovaným na skutečné volby, které proběhly jen před pár dny, plus jasné přihlášení se autorů k protizemanovskému táboru. Zatímco jedním z hlavních faktorů úspěchu a příjemné vtipnosti "původního" Tondy Blaníka je palba napříč celou českou politicko - lobbisticko - byznysovou scénou ve stylu padni komu padni, hlavním cílem celovečeráku je i přes oficiální vyjádření tvůrců Miloš Zeman a spol. To  jakoby přiškrtilo až doposud spolehlivý a nápaditý "vtipovod" Najbrta a spol. a zploštilo postavu samotného Blaníka - z původně mazaného lobbisty je nyní tupý a sprostý buran.

A těch několik dobrých fórů, které ale příznivce původního seriálu příliš nepřekvapí, je navíc spolehlivě upozaděno nesmyslnou vulgaritou, která o několik set procent překračuje ještě snesitelnou mez, nastavenou v původní Kanceláři Blaník. Ostatně, i do sloganu filmu se bůhvíproč prodralo slovo "čů..k". Je s otazníkem, proč takový přisprostlý a prvoplánovitý snímek finančně podpořila Česká televize, která se tak ráda ohání "náročnější" dramaturgií. Snaha za každou cenu napravit pochybení s odmítnutím původní online série zacílila vedle. Celkově promarněná příležitost.