Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Německé produkce letos vloží do natáčení v Česku dalších 800 milionů

13:27, 24. 11. 2017

Česká republika stále zůstává populární cílovou destinací pro projekty německých filmových a televizních produkcí. Podle údajů filmového fondu se zde letos natočí/začíná točit 14 německých TV seriálů a filmů.

Souhrnná výroba těchto projektů představuje dohromady 400 natáčecích dnů a útratu přes 850 milionů korun. "Německé televizní produkce jsou v těchto letech našimi nejvěrnějšími klienty a Německo jasně vede nad jinými zeměmi co do počtu zahraničních projektů, které se u nás točí," uvedla ředitelka fondu Helena Bezděk Fraňková.

Zde představujeme některé německé projekty, vyráběné v letošním roce v Česku:

 • osmidílný seriál Das Boot (vychází ze stejnojmenného fantastického filmu Wolfganga Petersena z roku 1981). Natáčení od konce srpna 2017, 104 natáčecích dnů. Útrata 360 milionů korun z celkového rozpočtu 25 milionů eur. Točit se bude až do února 2018, kromě českých lokací také ve Francii, Německu a na Maltě. Koprodukce mnichovské Bavaria Fiction, Sky Germany a Sonar Entertainment, výkonná produkce v Česku Stillking Films
 • dvě epizody do nové kriminální řady Der Prag-Krimi, 42 natáčecích dnů, útrata 37 milionů korun. Výkonná produkce Schiwago Film Praha
 • příprava natáčení druhé řady seriálu Charité o osudech stejnojmenné berlínské nemocnice, 60 natáčecích dnů, útrata 80 milionů. Natáčení prosinec 2017 až březen 2018, výkonná produkce Mia Film
 • dvoudílný thriller Walpurgisnacht (foto), pro ZDF. Natáčení říjen až prosinec 2017. Útrata 62 milionů korun. Až na německé hlavní herce, režiséra a kameramana je štáb obsazen českými filmaři, kostýmní výtvarnicí je Simona Rybáková, filmovou architektkou Adéla Háková, uměleckou maskérkou Linda Eisenhamerová a mistrem zvuku Robert Dufek. Výkonná produkce Wilma Film
 • scény pro kriminální řadu Helen Dorn. Útrata 20 milionů, 15 natáčecích dnů. Výkonná produkce Wilma Film

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Httpool: reklamní síť/agentura vedená Radkem Vašíčkem se loni propadla do ztráty 2,5 milionu korun oproti zisku 100 tisíc v roce 2016. Tržby se v roce 2017 zvedly o půl milionu na 12,4 milionu korun.

 • TV Nova: čtvrtý díl imitační show Tvoje tvář má známý hlas dosáhl v sobotu 22. září v prime time 34,28 procenta share v cílovce 15 až 54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,051 milionu diváků.

 • N media: chystaný Nový deník si v crowdfundingové kampani objednalo již 3000 předplatitelů, čímž bylo dosaženo cíle. Na finanční soběstačnost tohoto nového média je však potřeba 20 až 25 tisíc předplatitelů.

Hit dne

Trailer k filmu Hovory s TGM.

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Predátor: Evoluce

S výjimkou občasných záblesků invenční filmařiny čistokrevné, poctivé a solidně udělané béčko. Tedy laciné nebo lacině působící triky a rekvizity, nenápaditá choreografie akčních scén, papírem šustící základní zápletka a podivná a nepravděpodobná parta hlavních hrdinů (obzvláště role bioložky se příliš nepovedla) se širokým rozpětím hereckých výkonů.

Za vzkříšením série o nepříjemném mimozemském lovci lidí stojí z velké části režisér a scenárista Shane Black (Iron Man 3, Poslední akční hrdina, Poslední skaut), který se objevil v menší roli v původním Predátorovi z roku 1987. Black neměl úplně špatnou výchozí pozici - navázat mohl na docela povedený snímek Predátoři (2010) s Adrienem Brodym v hlavní roli plus na panující módu nostalgie po trhácích či tématech ze 70. a 80. let, viz pokračování Rockyho, Indiana Jonese nebo aktuální MEG, silně upomínajícího na Čelisti.

Leč bohužel, Black jakoby se projektu věnoval na půlku své kapacity. O nějakém překvapení ze světa Predátorů se již nedá mluvit, ale Predátor: Evoluce postrádá hlavně napětí (napínavých scén je zde opravdu pomálu a to včetně sekvencí odehrávající se v lese) a nějakou výraznější atmosféru. Některé pasáže jsou zde vyloženě slabé a divně nepravděpodobné a zmotané - viz střílečka u univerzitního hřiště nebo u havarovaného mimozemského modulu. To samé platí i o utrápených dialozích. Nepříliš povedený filmový návrat letošního roku je tu.