Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Česká televize letos schválila do výroby programové projekty za 900 milionů

12:32, 7. 12. 2017

Programové projekty České televize, zejména z kategorie hraná tvorba, schválené v letošním roce do výroby, spolknou podle všeho o dost větší balík peněz, než novinky odsouhlasené v roce 2016.

Zatímco programová rada ČT (na fotce její členové Petr Dvořák a Jan Maxa) za celý rok 2016 nově schválila 388 projektů s celkovým objemem externích nákladů 923 milionů korun, jen za letošní leden až říjen programoví radní odkývali 280 projektů s celkovým objemem externích nákladu 901 milionů korun.

Zajímavé srovnání objemů peněz za jednotlivé žánry v průběhu posledních tří let (čísla představují externí náklady v milionech korun):

 • Roky                      2015     2016     1 - 10/2017
 • Hraná tvorba          546          531          616
 • Zábava, eventy          91          107          66
 • Dokument, publicistika     131     180     89

Za pozornost stojí zejména zvýšený objem peněz, které spolknou letos schválené projekty hrané tvorby, v porovnání 2017/2016. V obou případech se jedná o stejný počet projektů - 32.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize startuje výrobu třetí řady úspěšného seriálu, čtvrtou vyvíjí

Česká televize investuje do rozvoje úspěšného seriálového produktu

Česká televize silně zvažuje nasazení nového seriálu od ledna 2018

Česká televize začne točit nový komediální seriál

Zdařilý mocenský tah: Česká televize uzavřela novou smlouvu pro odměňování herců

Česká televize investuje do historických TV filmů, krimisérií nebo komediálního seriálu Dabing Street

ČT prodala formát minisérie Spravedlnost, v jednání je produkční společnost Matta Damona a Bena Afflecka

Bod pro šéfa ČT Dvořáka, volební výbor doporučil schválit výroční zprávy televize

Šéf ČT Dvořák pozval vyzyvatele Soukupa k televizní diskusi, ten si klade podmínky

Soukup pokračuje v tlaku na Českou televizi, ta se brání výčtem údajných Soukupových omylů

Kopecký s Havelkou dokončili nový film Hastrman, do kin jde v dubnu

Mediální magnát Soukup zahájil široce koncipovaný útok na Českou televizi

Česká televize točí seriál Princip slasti s Karlem Rodenem

Strachovu adventní pohádku Anděl Páně 2 viděly na ČT 3 miliony diváků

Mediální magnát Soukup bude na své TV Barrandov moderovat sedmý pořad – Silvestr s Michalem Davidem nebo s Natálií Grossovou

Stará zpráva Borovan.cz nyní oficiálně: Hřebejk točí pro ČT minisérii Rédl

Přechodový multiplex České televize začne vysílat na jaře 2018

Producent Trojan nestíhá postprodukci historického filmu Toman, premiéra se posouvá o půl roku

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Ivo Lukačovič: internetový miliardář zakládá Nadační fond Windy Foundation (zakladatel společnost Windyty). Účelem fondu je "veřejně prospěšnou činností přispět k financování projektů výzkumného, vývojového, ekologického a humanitárního charakteru v oblasti počasí, podnebí, povětrnostních podmínek a přírodních katastrof".

 • Live Nation: velká koncertní agentura do Prahy přiveze koncert legendárních amerických rockerů Tool. Akce se uskuteční v červnu 2019 v O2 Aréně.

 • TV Nova: imitační show Tvoje tvář má známý hlas po nástupu StarDance (Česká televize) dále klesá. Osmý díl (sobota 20. října) dosáhl 27,23 procenta share v cílové skupině 15 až 54 a v širší cílovce 4+ jej sledovalo 851 tisíc diváků. Před týdnem to bylo 929 tisíc, o dva týdny dříve 1,032 milionu diváků.

Hit dne

Ochutnávka z nové desky. VNV Nation: When is the Future?

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

První člověk

Konečně po dlouhé době biják, který je "velký" a přitom současně chytrý, "hluboký". Třetí celovečerní film mladého Damiena Chazelleho (povedené snímky Whiplash, La La Land) První člověk o americkém kosmonautovi Neilovi Armstrongovi opět osvědčuje nesmírný talent, inteligenci a kreativitu hlavního tvůrce. Zvláště, když má po ruce úžasný scénář Joshe Singera (WikiLeaks, Spotlight).

Pečlivost, důraz na autenticitu, dar osobitého vyprávění, skvělé vedení herců - to je to, co diváka napadne při sledování příběhu prvního člověka na Měsíci. Již úvodní scéna letu Armstronga v experimentálním raketovém letadle X-15 vás katapultuje přímo do kabiny rozklepaného pekelného stroje, který se každou chvíli může buď rozbít o Zemi nebo odplout do neznámého vesmíru. Je to tak strhující a ohromně natočená pasáž, že se slabším povahám může udělat nevolno.

Technicky a řemeslně se jedná o film extratřídu. Spíše než mezník v dějinách a s ním spojený patos Chazelleho zajímá, kdo byli první průkopnici vesmírného létání. Ryan Gosling v hlavní roli opět (je to již druhá spolupráce s režisérem) předvádí ze sebe to nejlepší. Jeho Armostrong je ledově klidný v kritických chvílích, výkonný, ale současně lidský, když pohřbívá dvouletou dceru. Další Goslingův mistrovský výkon.

I samotný let prvního Apolla je pojat bez zbytečné heroické epiky (chybí scéna s vlajkou), zato velmi sugestivně a s prvotřídním synchronizováním obrazu a hudební složky. Skvělý, nádherný a podmanivý hold mužům, kteří létali do vesmíru a na Měsíc v technice, se kterou byste dnes nejeli ani do Krkonoš.