Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Česká televize letos schválila do výroby programové projekty za 900 milionů

12:32, 7. 12. 2017

Programové projekty České televize, zejména z kategorie hraná tvorba, schválené v letošním roce do výroby, spolknou podle všeho o dost větší balík peněz, než novinky odsouhlasené v roce 2016.

Zatímco programová rada ČT (na fotce její členové Petr Dvořák a Jan Maxa) za celý rok 2016 nově schválila 388 projektů s celkovým objemem externích nákladů 923 milionů korun, jen za letošní leden až říjen programoví radní odkývali 280 projektů s celkovým objemem externích nákladu 901 milionů korun.

Zajímavé srovnání objemů peněz za jednotlivé žánry v průběhu posledních tří let (čísla představují externí náklady v milionech korun):

 • Roky                      2015     2016     1 - 10/2017
 • Hraná tvorba          546          531          616
 • Zábava, eventy          91          107          66
 • Dokument, publicistika     131     180     89

Za pozornost stojí zejména zvýšený objem peněz, které spolknou letos schválené projekty hrané tvorby, v porovnání 2017/2016. V obou případech se jedná o stejný počet projektů - 32.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize startuje výrobu třetí řady úspěšného seriálu, čtvrtou vyvíjí

Česká televize investuje do rozvoje úspěšného seriálového produktu

Česká televize silně zvažuje nasazení nového seriálu od ledna 2018

Česká televize začne točit nový komediální seriál

Zdařilý mocenský tah: Česká televize uzavřela novou smlouvu pro odměňování herců

Česká televize investuje do historických TV filmů, krimisérií nebo komediálního seriálu Dabing Street

ČT prodala formát minisérie Spravedlnost, v jednání je produkční společnost Matta Damona a Bena Afflecka

Bod pro šéfa ČT Dvořáka, volební výbor doporučil schválit výroční zprávy televize

Šéf ČT Dvořák pozval vyzyvatele Soukupa k televizní diskusi, ten si klade podmínky

Soukup pokračuje v tlaku na Českou televizi, ta se brání výčtem údajných Soukupových omylů

Kopecký s Havelkou dokončili nový film Hastrman, do kin jde v dubnu

Mediální magnát Soukup zahájil široce koncipovaný útok na Českou televizi

Česká televize točí seriál Princip slasti s Karlem Rodenem

Strachovu adventní pohádku Anděl Páně 2 viděly na ČT 3 miliony diváků

Mediální magnát Soukup bude na své TV Barrandov moderovat sedmý pořad – Silvestr s Michalem Davidem nebo s Natálií Grossovou

Stará zpráva Borovan.cz nyní oficiálně: Hřebejk točí pro ČT minisérii Rédl

Přechodový multiplex České televize začne vysílat na jaře 2018

Producent Trojan nestíhá postprodukci historického filmu Toman, premiéra se posouvá o půl roku

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Digi TV: satelitní a internetový operátor miliardáře Petra Lamicha od nové sezóny přidává čtvrtý sportovní kanál Digi Sport 4 HD. Ten nabídne italskou Sérii A, anglický pohár FA Cup a skotskou Premiership.

 • Vltava Labe Media: pentařské vydavatelství od společnosti Tarsago Česká republika koupilo hobby magazín Receptář a iReceptar.cz.

 • Česká produkční Social Media: digitální agentura se nově bude starat o komunikaci Palírny U Zeleného stromu. To zahrnuje komunikaci 500 let výročí založení Palírny nebo online komunikaci značky Stará Myslivecká.

Hit dne

The.Switch: Dávám.

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Ant-Man a Wasp

V porovnání s nedávno uvedenými epickými Avengers: Infinity War působí aktuální přírůstek marvelovského světa Ant-Man a Wasp spíše jako chudý příbuzný. Je ovšem pravda, že první filmový Ant-Man (2015) vyzníval v porovnání s dalšími marvelovskými hrdiny ještě zakřiknutěji.

Bohužel režisér Peyton Reed ani napodruhé nedokázal vymyslet nějaký výraznější klíč, jak ze zmenšujícího se a zvětšujícího se chlapíka vykřesat zajímavé dobrodružství či vizuálně přitažlivé scény. Ústřední dvojice hrdinů (Paul Rudd a Evangeline Lilly) působí mdle, nevýrazně, v jakékoliv společné scéně je přehraje zkušený pardál Michael Douglas. Scott Lang/Ant-Man by si rozhodně zasloužil poněkud důkladnější pozornost nějakých nadanějších scenáristů.

Filmu chybí nějaký silnější příběh, ústřední motiv. Přece jenom po apokalypse z posledních Avengerů je drobná záchranná mise jednoho člověka poněkud málo. Hlavní záporák, obchodník se zbraněmi, je plochá, plakátovitá postavička bez šťávy a kontextu. Rovněž sekvence z kvantových polí, kde by člověk čekal nějaký výraznější výtvarný/designový počin, svou nekomplikovaností trochu připomínají 90. léta.

Jinými slovy: v porovnání s ostatními marvelovskými bijáky je Ant-Man a Wasp spíše průměr, byť možná z hlediska hlášek asi nadprůměr. A přesto, díky závěrečné scéně, je Ant-Man a Wasp další kostičkou z velké stavby Marvel Universe, kterou si hardcore fanoušci asi nenechají ujít.