Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Potvrzeno: Česká televize na jaře 2018 nasadí Vzteklinu, Dabing Street a Inspektora Maxe

aktualizováno
14:03, 14. 12. 2017

Hlavními programovými taháky České televize pro jarní sezónu 2018 se stanou tři premiérové seriály, šest nových minisérií či TV filmů a třináct filmových koprodukcí. Kromě toho budou diváky lákat i četné reprízy.

ČT od ledna do programu nasadí kriminální thriller/seriál Vzteklina (kreativní producent Josef Viewegh) s Kryštofem Hádkem v hlavní roli (psali jsme před několika měsíci jako první na trhu). První díl se na obrazovce objeví ve středu 10. ledna, celkem má série 6 dílů po 50 minutách. Od počátku ledna se rovněž začne vysílat dvanáctidílný komediální seriál Dabing Street (foto; kreativní producentka Kateřina Ondřejková) režiséra a scenáristy Petra Zelenky. Hlavní role si zahrají Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák nebo Tereza Voříšková. Start je naplánován na pondělí 8. ledna (od 21:00).

V průběhu února, rovněž ve středečním prime time, se ve vysílání objeví kriminálně-komediální série Inspektor Max (Patrik Pašš/Jan Lekeš) s Jurajem Kukurou v hlavní roli. Mimochodem, v jarním programovém schematu ČT bude protentokrát chybět "velký" rodinný seriál typu Já, Mattoni nebo První republika.

Kromě toho ČT vsadí rovněž na reprízování seriálů: pondělí od 20:00 Případy 1. oddělení, úterý a čtvrtek Vyprávěj, středa Cirkus Bukowský a Clona (od 21:00) a pátek Četnické humoresky.

Další novinky dramatické tvorby Kavčích hor: dvoudílný film Davida Ondříčka Dukla 61, rovněž dvoudílný Metanol Terezy Kopáčové, Můj strýček Archimedes, situační komedie Trojí život, TV film Andrey Sedláčkové Dívka za zrcadlem nebo historické drama o druhé pražské defenestraci Bůh s námi. Kulturní kanál ČT Art začne od 9. ledna vysílat nový kulturní týdeník ArtZóna s moderátorem Sašou Michailidisem.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize letos schválila do výroby programové projekty za 900 milionů

Show Tvoje tvář má známý hlas bude na česko-slovenském TV trhu vydělávat i v roce 2018

Do dealu kolem Novy se chystá třetí člen konsorcia, TV Prima musí zahájit obranné operace

Tajný projekt: televize Prima změní seriálovou výrobu

Česká televize startuje výrobu třetí řady úspěšného seriálu, čtvrtou vyvíjí

Televize Prima zdraží reklamu v průměru o 10 procent

Televize Nova za prvních devět měsíců 2017 zvedla tržby o 130 milionů, rostla i OIBDA

TV Nova startuje vývoj třetí řady úspěšné Policie Modrava, točit by se mělo v roce 2018

Česká televize investuje do rozvoje úspěšného seriálového produktu

Česká televize: vláda nás chce připravit o stovky milionů korun

Producent ČT Reitler se může pochlubit výjimečnou výrobní bilancí

Právníci České televize již sepisují žaloby na Jaromíra Soukupa

Bod pro šéfa ČT Dvořáka, volební výbor doporučil schválit výroční zprávy televize

Šéf ČT Dvořák pozval vyzyvatele Soukupa k televizní diskusi, ten si klade podmínky

Soukup pokračuje v tlaku na Českou televizi, ta se brání výčtem údajných Soukupových omylů

Kopecký s Havelkou dokončili nový film Hastrman, do kin jde v dubnu

Mediální magnát Soukup zahájil široce koncipovaný útok na Českou televizi

Televizní ředitel a moderátor Soukup vyšle na obrazovky Morávkovou, Bendovou nebo Rodinné vztahy

Česká televize točí seriál Princip slasti s Karlem Rodenem

Strachovu adventní pohádku Anděl Páně 2 viděly na ČT 3 miliony diváků

Mediální magnát Soukup bude na své TV Barrandov moderovat sedmý pořad – Silvestr s Michalem Davidem nebo s Natálií Grossovou

Stará zpráva Borovan.cz nyní oficiálně: Hřebejk točí pro ČT minisérii Rédl

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Nakladatelství Prostor: firma, vydávající knižní tituly ze segmentu beletrie, historie a kulturní dějiny, za rok 2018 utržila 21,4 milionu korun, v meziročním srovnání o 9 milionů více. Čistý zisk stoupl z 220 tisíc na 730 tisíc korun.

 • Walt Disney: dokončil převzetí zábavního a mediálního obra 21st Century Fox (filmové studio 20th Century Fox, majorita v National Geographic, Fox television network atd.) za 71 miliard dolarů. Firma Fox Rupperta Murdocha se dále soustředí jen na zpravodajské a sportovní kanály.

 • TV Nova: několik čísel podílů na sledovanosti z uplynulých dní - seriál Kameňák v pátek večer zaujal 29,26 procenta diváků v cílovce 15 až 54, soutěžní show The Voice Česko Slovensko získala 29,62 procenta diváků u obrazovek v 15 až 54 a kriminální série Specialisté 22,13 procenta opět v 15 až 54.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Jak vycvičit draka 3

Již od prvního filmu z roku 2010 je série Jak vycvičit draka zárukou kvalitní, milé, chytré a nápadité zábavy pro celou rodinu. Dobrá zpráva: ani aktuální trojka z této nepříliš hustě obsazené škatulky naštěstí nevybočuje.

Celá vikingská parta - Škyťák s drakem Bezzubkou, Astrid a plno dalších - má pro diváky přichystáno další napínavé dobrodružství se spoustou bláznivých zvratů. Tentokráte nejde o nic jiného, než o nebezpečí, hrozící všem blpským drakům. Jedinou šancí je najít mýty opředený Skrytý svět, daleko od lidí, v němž by se všichni draci mohli před hrozbou ukrýt a přežít.

Samozřejmě, i v takto postavené vyprávěcí kostře se nezbytně objevují prvky současného progresivního a korektního Hollywoodu typu migrace Vikingů, multikulti soužití různých kultur atd. Ovšem scenáristická a režijní účast Deana DeBlois (na kontě má všechny dračí firmy) je zárukou, že vše je zakomponováno do příběhu inteligentně a se vkusem. DeBlois umí vyprávět zajímavě, vtipně, s nadhledem a hlavně se dokáže zkušené vyhnout očekávání diváků, takže ani u trojky se nedá předem odhadnout, jak celé dobrodružství skončí (kromě toho, že skončí dobře).

K tomu si připočteme úchvatné vizuální zpracování, možná nejlepší ze všech tří filmů, které občas nezapře inspiraci slavným Avatarem. Jak vycvičit draka 3 - to je jistota dobře prožitého času v kině. Ale už bych tu sérii neprotahoval, ani kvůli očekávanému ranci peněz.