Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Potvrzeno: Česká televize na jaře 2018 nasadí Vzteklinu, Dabing Street a Inspektora Maxe

aktualizováno
14:03, 14. 12. 2017

Hlavními programovými taháky České televize pro jarní sezónu 2018 se stanou tři premiérové seriály, šest nových minisérií či TV filmů a třináct filmových koprodukcí. Kromě toho budou diváky lákat i četné reprízy.

ČT od ledna do programu nasadí kriminální thriller/seriál Vzteklina (kreativní producent Josef Viewegh) s Kryštofem Hádkem v hlavní roli (psali jsme před několika měsíci jako první na trhu). První díl se na obrazovce objeví ve středu 10. ledna, celkem má série 6 dílů po 50 minutách. Od počátku ledna se rovněž začne vysílat dvanáctidílný komediální seriál Dabing Street (foto; kreativní producentka Kateřina Ondřejková) režiséra a scenáristy Petra Zelenky. Hlavní role si zahrají Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák nebo Tereza Voříšková. Start je naplánován na pondělí 8. ledna (od 21:00).

V průběhu února, rovněž ve středečním prime time, se ve vysílání objeví kriminálně-komediální série Inspektor Max (Patrik Pašš/Jan Lekeš) s Jurajem Kukurou v hlavní roli. Mimochodem, v jarním programovém schematu ČT bude protentokrát chybět "velký" rodinný seriál typu Já, Mattoni nebo První republika.

Kromě toho ČT vsadí rovněž na reprízování seriálů: pondělí od 20:00 Případy 1. oddělení, úterý a čtvrtek Vyprávěj, středa Cirkus Bukowský a Clona (od 21:00) a pátek Četnické humoresky.

Další novinky dramatické tvorby Kavčích hor: dvoudílný film Davida Ondříčka Dukla 61, rovněž dvoudílný Metanol Terezy Kopáčové, Můj strýček Archimedes, situační komedie Trojí život, TV film Andrey Sedláčkové Dívka za zrcadlem nebo historické drama o druhé pražské defenestraci Bůh s námi. Kulturní kanál ČT Art začne od 9. ledna vysílat nový kulturní týdeník ArtZóna s moderátorem Sašou Michailidisem.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize letos schválila do výroby programové projekty za 900 milionů

Show Tvoje tvář má známý hlas bude na česko-slovenském TV trhu vydělávat i v roce 2018

Do dealu kolem Novy se chystá třetí člen konsorcia, TV Prima musí zahájit obranné operace

Tajný projekt: televize Prima změní seriálovou výrobu

Česká televize startuje výrobu třetí řady úspěšného seriálu, čtvrtou vyvíjí

Televize Prima zdraží reklamu v průměru o 10 procent

Televize Nova za prvních devět měsíců 2017 zvedla tržby o 130 milionů, rostla i OIBDA

TV Nova startuje vývoj třetí řady úspěšné Policie Modrava, točit by se mělo v roce 2018

Česká televize investuje do rozvoje úspěšného seriálového produktu

Česká televize: vláda nás chce připravit o stovky milionů korun

Producent ČT Reitler se může pochlubit výjimečnou výrobní bilancí

Právníci České televize již sepisují žaloby na Jaromíra Soukupa

Bod pro šéfa ČT Dvořáka, volební výbor doporučil schválit výroční zprávy televize

Šéf ČT Dvořák pozval vyzyvatele Soukupa k televizní diskusi, ten si klade podmínky

Soukup pokračuje v tlaku na Českou televizi, ta se brání výčtem údajných Soukupových omylů

Kopecký s Havelkou dokončili nový film Hastrman, do kin jde v dubnu

Mediální magnát Soukup zahájil široce koncipovaný útok na Českou televizi

Televizní ředitel a moderátor Soukup vyšle na obrazovky Morávkovou, Bendovou nebo Rodinné vztahy

Česká televize točí seriál Princip slasti s Karlem Rodenem

Strachovu adventní pohádku Anděl Páně 2 viděly na ČT 3 miliony diváků

Mediální magnát Soukup bude na své TV Barrandov moderovat sedmý pořad – Silvestr s Michalem Davidem nebo s Natálií Grossovou

Stará zpráva Borovan.cz nyní oficiálně: Hřebejk točí pro ČT minisérii Rédl

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Httpool: reklamní síť/agentura vedená Radkem Vašíčkem se loni propadla do ztráty 2,5 milionu korun oproti zisku 100 tisíc v roce 2016. Tržby se v roce 2017 zvedly o půl milionu na 12,4 milionu korun.

 • TV Nova: čtvrtý díl imitační show Tvoje tvář má známý hlas dosáhl v sobotu 22. září v prime time 34,28 procenta share v cílovce 15 až 54 a v širší cílové skupině 4+ ho sledovalo 1,051 milionu diváků.

 • N media: chystaný Nový deník si v crowdfundingové kampani objednalo již 3000 předplatitelů, čímž bylo dosaženo cíle. Na finanční soběstačnost tohoto nového média je však potřeba 20 až 25 tisíc předplatitelů.

Hit dne

Trailer k novému filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Predátor: Evoluce

S výjimkou občasných záblesků invenční filmařiny čistokrevné, poctivé a solidně udělané béčko. Tedy laciné nebo lacině působící triky a rekvizity, nenápaditá choreografie akčních scén, papírem šustící základní zápletka a podivná a nepravděpodobná parta hlavních hrdinů (obzvláště role bioložky se příliš nepovedla) se širokým rozpětím hereckých výkonů.

Za vzkříšením série o nepříjemném mimozemském lovci lidí stojí z velké části režisér a scenárista Shane Black (Iron Man 3, Poslední akční hrdina, Poslední skaut), který se objevil v menší roli v původním Predátorovi z roku 1987. Black neměl úplně špatnou výchozí pozici - navázat mohl na docela povedený snímek Predátoři (2010) s Adrienem Brodym v hlavní roli plus na panující módu nostalgie po trhácích či tématech ze 70. a 80. let, viz pokračování Rockyho, Indiana Jonese nebo aktuální MEG, silně upomínajícího na Čelisti.

Leč bohužel, Black jakoby se projektu věnoval na půlku své kapacity. O nějakém překvapení ze světa Predátorů se již nedá mluvit, ale Predátor: Evoluce postrádá hlavně napětí (napínavých scén je zde opravdu pomálu a to včetně sekvencí odehrávající se v lese) a nějakou výraznější atmosféru. Některé pasáže jsou zde vyloženě slabé a divně nepravděpodobné a zmotané - viz střílečka u univerzitního hřiště nebo u havarovaného mimozemského modulu. To samé platí i o utrápených dialozích. Nepříliš povedený filmový návrat letošního roku je tu.