Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Potvrzeno: Česká televize na jaře 2018 nasadí Vzteklinu, Dabing Street a Inspektora Maxe

aktualizováno
14:03, 14. 12. 2017

Hlavními programovými taháky České televize pro jarní sezónu 2018 se stanou tři premiérové seriály, šest nových minisérií či TV filmů a třináct filmových koprodukcí. Kromě toho budou diváky lákat i četné reprízy.

ČT od ledna do programu nasadí kriminální thriller/seriál Vzteklina (kreativní producent Josef Viewegh) s Kryštofem Hádkem v hlavní roli (psali jsme před několika měsíci jako první na trhu). První díl se na obrazovce objeví ve středu 10. ledna, celkem má série 6 dílů po 50 minutách. Od počátku ledna se rovněž začne vysílat dvanáctidílný komediální seriál Dabing Street (foto; kreativní producentka Kateřina Ondřejková) režiséra a scenáristy Petra Zelenky. Hlavní role si zahrají Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák nebo Tereza Voříšková. Start je naplánován na pondělí 8. ledna (od 21:00).

V průběhu února, rovněž ve středečním prime time, se ve vysílání objeví kriminálně-komediální série Inspektor Max (Patrik Pašš/Jan Lekeš) s Jurajem Kukurou v hlavní roli. Mimochodem, v jarním programovém schematu ČT bude protentokrát chybět "velký" rodinný seriál typu Já, Mattoni nebo První republika.

Kromě toho ČT vsadí rovněž na reprízování seriálů: pondělí od 20:00 Případy 1. oddělení, úterý a čtvrtek Vyprávěj, středa Cirkus Bukowský a Clona (od 21:00) a pátek Četnické humoresky.

Další novinky dramatické tvorby Kavčích hor: dvoudílný film Davida Ondříčka Dukla 61, rovněž dvoudílný Metanol Terezy Kopáčové, Můj strýček Archimedes, situační komedie Trojí život, TV film Andrey Sedláčkové Dívka za zrcadlem nebo historické drama o druhé pražské defenestraci Bůh s námi. Kulturní kanál ČT Art začne od 9. ledna vysílat nový kulturní týdeník ArtZóna s moderátorem Sašou Michailidisem.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize letos schválila do výroby programové projekty za 900 milionů

Show Tvoje tvář má známý hlas bude na česko-slovenském TV trhu vydělávat i v roce 2018

Do dealu kolem Novy se chystá třetí člen konsorcia, TV Prima musí zahájit obranné operace

Tajný projekt: televize Prima změní seriálovou výrobu

Česká televize startuje výrobu třetí řady úspěšného seriálu, čtvrtou vyvíjí

Televize Prima zdraží reklamu v průměru o 10 procent

Televize Nova za prvních devět měsíců 2017 zvedla tržby o 130 milionů, rostla i OIBDA

TV Nova startuje vývoj třetí řady úspěšné Policie Modrava, točit by se mělo v roce 2018

Česká televize investuje do rozvoje úspěšného seriálového produktu

Česká televize: vláda nás chce připravit o stovky milionů korun

Producent ČT Reitler se může pochlubit výjimečnou výrobní bilancí

Právníci České televize již sepisují žaloby na Jaromíra Soukupa

Bod pro šéfa ČT Dvořáka, volební výbor doporučil schválit výroční zprávy televize

Šéf ČT Dvořák pozval vyzyvatele Soukupa k televizní diskusi, ten si klade podmínky

Soukup pokračuje v tlaku na Českou televizi, ta se brání výčtem údajných Soukupových omylů

Kopecký s Havelkou dokončili nový film Hastrman, do kin jde v dubnu

Mediální magnát Soukup zahájil široce koncipovaný útok na Českou televizi

Televizní ředitel a moderátor Soukup vyšle na obrazovky Morávkovou, Bendovou nebo Rodinné vztahy

Česká televize točí seriál Princip slasti s Karlem Rodenem

Strachovu adventní pohádku Anděl Páně 2 viděly na ČT 3 miliony diváků

Mediální magnát Soukup bude na své TV Barrandov moderovat sedmý pořad – Silvestr s Michalem Davidem nebo s Natálií Grossovou

Stará zpráva Borovan.cz nyní oficiálně: Hřebejk točí pro ČT minisérii Rédl

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Deník N: v tuto chvíli čistě online medium, které ovládá skupina multimilionářů v čele se Silke Horákovou a Jaroslavem Horákem, od 7. ledna odstartuje tištěné vydání.

 • NetMonitor: od nového roku by měl začít měřit i data o mobilních aplikacích. Do pilotního výzkumu jsou zapojeny mediální domy Economia, Mafra a Czech News Center. První čísla by měla být dle plánu již za leden 2019.

 • Seznam.cz: firma Iva Lukačoviče spustil nástroj pro měření brandových video kampaní v Česku Brand lift/Sbrandlift. Inzerenti tak mohou sledovat vliv kampaní na Seznam.cz na jednotlivé atributy značky a vyhodnotit si celou kampaň v reklamní síti.

Hit dne

Michal Hrůza: Nad světem (Nezapomínej)

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Aquaman

Po rozpačitém prvním větším představení Aquamana v rozpačité Lize spravedlnosti (2017) přichází pořádná nálož v podobě samostatného filmu "vodního může". Aquaman je další ukázkou trendu, který bude v kinech bohužel asi stále častější - gejzír přeplácaných a křečovitě okázalých digitálních efektů naprosto zadupává do země jakýkoliv příběh a stavbu filmu.

Stejně jako Smrtelné stroje, Valerian a město tisíce planet nebo Jupiter vychází je i Aquaman dobrou pozvánkou do kin pro ty, kteří se chtějí jen pokochat nezkrotnou vizuální fantazií tvůrců, explozí barev, tvarů, fantaskních tvorů, rostlin, staveb atd., halabala na sebe naházených bez smyslu, omezení a promakanějšího záměru.

První půl hodinu je takový koncept ještě zábavný, pak však začíná toporně vyprávěný a selankovitý příběh čím dál více a více vadit. Zvláště, pokud představitel Aquamana Jason Momoa není bůhvíjaký herec (ale to asi nikdo nečekal, že) a pokud scenáristé David Leslie Johnson-McGoldrick a Will Beall opravdu hodně šetřili vtipnými hláškami.

Je to vlastně docela nepříjemný regres. Pokud poslední Avengers anebo Logan: Wolverine ukázali, že i komiksová adaptace může být "dospělé" umění, pak je Aquaman opět návrat mezi neškodnou dětskou zábavu. S hodně barvičkami, blýskavými cingrlártky, ale bez jakéhokoliv přesahu, snahy o nadčasovost nebo ambice vyprávět velký příběh.