Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Potvrzeno: Česká televize na jaře 2018 nasadí Vzteklinu, Dabing Street a Inspektora Maxe

aktualizováno
14:03, 14. 12. 2017

Hlavními programovými taháky České televize pro jarní sezónu 2018 se stanou tři premiérové seriály, šest nových minisérií či TV filmů a třináct filmových koprodukcí. Kromě toho budou diváky lákat i četné reprízy.

ČT od ledna do programu nasadí kriminální thriller/seriál Vzteklina (kreativní producent Josef Viewegh) s Kryštofem Hádkem v hlavní roli (psali jsme před několika měsíci jako první na trhu). První díl se na obrazovce objeví ve středu 10. ledna, celkem má série 6 dílů po 50 minutách. Od počátku ledna se rovněž začne vysílat dvanáctidílný komediální seriál Dabing Street (foto; kreativní producentka Kateřina Ondřejková) režiséra a scenáristy Petra Zelenky. Hlavní role si zahrají Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák nebo Tereza Voříšková. Start je naplánován na pondělí 8. ledna (od 21:00).

V průběhu února, rovněž ve středečním prime time, se ve vysílání objeví kriminálně-komediální série Inspektor Max (Patrik Pašš/Jan Lekeš) s Jurajem Kukurou v hlavní roli. Mimochodem, v jarním programovém schematu ČT bude protentokrát chybět "velký" rodinný seriál typu Já, Mattoni nebo První republika.

Kromě toho ČT vsadí rovněž na reprízování seriálů: pondělí od 20:00 Případy 1. oddělení, úterý a čtvrtek Vyprávěj, středa Cirkus Bukowský a Clona (od 21:00) a pátek Četnické humoresky.

Další novinky dramatické tvorby Kavčích hor: dvoudílný film Davida Ondříčka Dukla 61, rovněž dvoudílný Metanol Terezy Kopáčové, Můj strýček Archimedes, situační komedie Trojí život, TV film Andrey Sedláčkové Dívka za zrcadlem nebo historické drama o druhé pražské defenestraci Bůh s námi. Kulturní kanál ČT Art začne od 9. ledna vysílat nový kulturní týdeník ArtZóna s moderátorem Sašou Michailidisem.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Česká televize letos schválila do výroby programové projekty za 900 milionů

Show Tvoje tvář má známý hlas bude na česko-slovenském TV trhu vydělávat i v roce 2018

Do dealu kolem Novy se chystá třetí člen konsorcia, TV Prima musí zahájit obranné operace

Tajný projekt: televize Prima změní seriálovou výrobu

Česká televize startuje výrobu třetí řady úspěšného seriálu, čtvrtou vyvíjí

Televize Prima zdraží reklamu v průměru o 10 procent

Televize Nova za prvních devět měsíců 2017 zvedla tržby o 130 milionů, rostla i OIBDA

TV Nova startuje vývoj třetí řady úspěšné Policie Modrava, točit by se mělo v roce 2018

Česká televize investuje do rozvoje úspěšného seriálového produktu

Česká televize: vláda nás chce připravit o stovky milionů korun

Producent ČT Reitler se může pochlubit výjimečnou výrobní bilancí

Právníci České televize již sepisují žaloby na Jaromíra Soukupa

Bod pro šéfa ČT Dvořáka, volební výbor doporučil schválit výroční zprávy televize

Šéf ČT Dvořák pozval vyzyvatele Soukupa k televizní diskusi, ten si klade podmínky

Soukup pokračuje v tlaku na Českou televizi, ta se brání výčtem údajných Soukupových omylů

Kopecký s Havelkou dokončili nový film Hastrman, do kin jde v dubnu

Mediální magnát Soukup zahájil široce koncipovaný útok na Českou televizi

Televizní ředitel a moderátor Soukup vyšle na obrazovky Morávkovou, Bendovou nebo Rodinné vztahy

Česká televize točí seriál Princip slasti s Karlem Rodenem

Strachovu adventní pohádku Anděl Páně 2 viděly na ČT 3 miliony diváků

Mediální magnát Soukup bude na své TV Barrandov moderovat sedmý pořad – Silvestr s Michalem Davidem nebo s Natálií Grossovou

Stará zpráva Borovan.cz nyní oficiálně: Hřebejk točí pro ČT minisérii Rédl

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Skylink: podle informací televize Prima soud společnosti M7 Group (provozovatel Skylinku) nařídil, aby u dekódovacích karet, které umožňují přístup k obsahovým službám slovenského Skylinku, zablokovala přístup k televizním programům Prima, Prima Cool, Prima love, Prima Zoom, Prima Max a Prima Krimi.

 • Alza.cz: největší e-shop miliardáře Aleše Zavorala v pondělí 25. června otevře druhou prodejnu bez obslužného personálu blízko pražského metra Budějovická. První takový obchod Alzy byl otevřen loni na pražské Floře. Během prvních 5 měsíců prodejna odbavila 22 tisíc zakázek a vygenerovala obrat téměř 23 milionů korun.

 • Seznam.cz: od dnešního dne Stream.cz začíná streamovat nový osmidílný cooking pořad Grill Hunters, ve kterém recepty pro letní grilování představí Martin Škoda a španělský šéfkuchař Jesus Comino Ramir.

Hit dne

Amorphis: Amongst Stars

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Jurský svět: Zánik říše

Výpravný, vizuálně opulentní a digitálními efekty nacpaný film, přesto v konečném výsledku kostrbatá slátanina. Oproti jedničce (2015) sešup o několik levelů níže zaznamenal hlavně scénář. Ten měl na starosti režisér prvního filmu Colin Trevorrow spolu s Derekem Connollym, což je dost podobný scenáristický tým jako u prvního Jurského světa. Novinkou je režie Španěla J.A. Bayona, který má na kontě solidní snímky Volání netvora: Příběh života nebo Nic nás nerozdělí.

Dohromady však tato parta vyplodila neuvěřitelně naivní příběh s plakátovitými pravdami, nudnou hlavní dvojicí (byť možná u dinosauří aktivistky je ta nuda autentická) a s bizzarními a z prstu vycucanými dějovými zvraty a scénami, viz "nenápadný" vjezd náklaďáku do odplouvající nepřátelské lodě, konec hlavního zlouna/lovce nebo rozvrat dinosauří aukce.

Korunu hlouposti Zániku říše si však autoři nasadili při kýčovitém popisu, jak jsou ti bohatí chamtiví a zlí a jak je nezajímají nic než peníze. Když k tomu připočteme finální uslzenou scénu o tom, jak různé živočišné druhy mohou žít vedle sebe a jak je to fajn, ze které na sto honů smrdí politická korektnost, není toho mnoho, proč tento film doporučit. Několik povedených pasáží, například s odběrem krve tyranosaura, úvodních pět minut nebo únik z potápějící se kabiny, nemohou všeobecný scenáristický marasmus zachránit. Třetí Jurský svět, plánovaný na rok 2021, vzbuzuje strach.