Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Přes Kellnerovu a Šmejcovu platformu Zonky protekly už 2 miliardy korun

09:06, 15. 12. 2017

Experimentální "laboratoř" Home Credit, online půjčovací platforma Zonky, se letos dostává do slušného tempa.

Podle informací Borovan.cz byla v těchto dnech překonána meta 2 miliard korun, které lidé rozpůjčovali přes Zonky dalším běžným uživatelům. Z toho miliarda a půl přibyla v posledních 7 měsících, hranice jedné miliardy napůjčovaných peněz padla v červenci. Zonky tak v posledních několika měsících udržuje meziměsíční růst 12 až 19 procent.

"Naše komunita neustále roste. Ve službě máme přes 16 tisíc investorů a celá komunita čítá už téměř 30 tisíc lidí," uvedl šéf provozní firmy Zonky Pavel Novák. Zonky patří do skupiny Home Credit, kterou ovládají miliardáři Petr Kellner (foto) a Jiří Šmejc. Ti do rozvoje služby nasypali stovky milionů korun.

Nejčastějším účelem půjčky je stále refinancování, rekonstrukce domácnosti a auto-moto. Průměrná částka úvěru je 145 tisíc korun. Průměrný investor má ve službě proinvestováno kolem 45 tisíc korun. Za poslední půlrok se počet úvěrů téměř ztrojnásobil.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Dark Side: digitální a komunikační agentura v roce 2017 utržila přes 42 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje pokles o 2 miliony. Čistý zisk 1,1 milionu se předloni snížil na 800 tisíc korun.

 • R2B2: digitální reklamní síť Kamila Foltina a Martina Čelikovského v roce 2017 utržila 59 milionů korun, v meziročním srovnání o 23 milionů více. Čistý zisk klesl z 2,8 milionu na 900 tisíc. Firma nedávno zfúzovala se sesterskou společností Webgarden.

 • Bedna Films: filmová a reklamní produkce Jakuba Červenky a Petra Kratochvíla v roce 2017 utržila 12,6 milionu korun, v meziročním srovnání o 7,4 milionu více. Ztráta z roku 2016 ve výši 1,7 milionu se překlopila do kladné nuly.

Hit dne

Spider-Man: Daleko od domova trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Muse: Simulation Theory

Konečně. Po třech vyloženě slabých a místy až naivních deskách vydalo anglické rockové trio Muse nahrávku, která připomíná někdejší sílu a muzikantskou výjimečnost Matta Bellamyho a spol. a která navazuje na poslední vydařené album Black Holes & Revelations (2006).

Kapela z producenta Richa Costeyho (dalšími koproducenty jsou Mike Elizondo, Shellback nebo Timbaland) po dlouhé době vymáčkla to, co s nimi dokázal na předchozích nahrávkách Absolution (2003) a Black Holes... Tohle jsou Muse, které známe a které máme rádi: silné a energické rockové kompozice doplněné syntezátorovými linkami, výrazné a netuctové melodické motivy, aranžérské hračičkaření a plná náruč promakaných hitů, které časem neokorají.

To by to ovšem nebyli Muse, aby nepřidali něco navíc. Design a hudební složka se inspirovaly v retro science fiction a pop kultuře 80. let., nahrávka povedeně kombinuje bombastický stadiónový rock s líbivým elektronickým popem do nezaměnitelného a relativně originálního rukopisu Muse. To vše na inteligentní úrovni a s minimálními náběhy do nasládlé šmíry. Ve výsledku je Simulation Theory (hard core fandové si jistě pořídí deluxe edici s vydařenými remixy) povedenou a barevnou deskou, která do zlatého fondu kapely pošle řadu hitových skladeb jako Algorithm, The Void nebo Blockades. Návštěvníci pražského koncertu v roce 2019 se mají na co těšit.