Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Přes Kellnerovu a Šmejcovu platformu Zonky protekly už 2 miliardy korun

09:06, 15. 12. 2017

Experimentální "laboratoř" Home Credit, online půjčovací platforma Zonky, se letos dostává do slušného tempa.

Podle informací Borovan.cz byla v těchto dnech překonána meta 2 miliard korun, které lidé rozpůjčovali přes Zonky dalším běžným uživatelům. Z toho miliarda a půl přibyla v posledních 7 měsících, hranice jedné miliardy napůjčovaných peněz padla v červenci. Zonky tak v posledních několika měsících udržuje meziměsíční růst 12 až 19 procent.

"Naše komunita neustále roste. Ve službě máme přes 16 tisíc investorů a celá komunita čítá už téměř 30 tisíc lidí," uvedl šéf provozní firmy Zonky Pavel Novák. Zonky patří do skupiny Home Credit, kterou ovládají miliardáři Petr Kellner (foto) a Jiří Šmejc. Ti do rozvoje služby nasypali stovky milionů korun.

Nejčastějším účelem půjčky je stále refinancování, rekonstrukce domácnosti a auto-moto. Průměrná částka úvěru je 145 tisíc korun. Průměrný investor má ve službě proinvestováno kolem 45 tisíc korun. Za poslední půlrok se počet úvěrů téměř ztrojnásobil.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Bezrealitky.cz: provozní firma Pricetown v roce 2017 navýšila tržby z 11,6 milionu na 21 milionů korun. Čistý zisk se meziročně zvedl z 200 tisíc na 4,6 milionu korun. Inzertní portál Bezrealitky.cz spoluvlastní Media Bohemia a Rockaway.

 • CineXpress: reklamní agentura, která se specializuje na prodej kinoreklamy v provozech CineStar a Golden Apple Cinema Zlín, v roce 2017 utržila téměř 54 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 4 miliony více. Čistý zisk vyskočil ze 6,4 milionu na 7,1 milionu korun.

 • Slevomat.cz: zážitkový portál rozjel novou cestovní kancelář CK Zanzo (stejnojmenná provozní firma), která bude nabízet zájezdy do exotických destinací.

Hit dne

Born of Osiris: The Accursed

 • Na turné

  Lucie
  13. 11.30. 11.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Lepší, to znamená akčnější a nápaditější, než předchozí film Fantastická zvířata a kde je najít (2016). I když vezmeme v potaz, že "jednička" byla z velké části nutnou expozicí, uvedením do děje, film se nesnesitelně táhl, občas zamrzl a v porovnání třeba s předchozí sérií o Harrym Potterovi postrádal atmosféru. Grindelwaldovy zločiny jsou naštěstí jiné kafe, opět se prokázalo, že není nad to, když do akce vstoupí pořádný záporák.

Byť u dvojky je v podstatě stejný tým hlavních tvůrců (režie David Yates, scénář J. K. Rowling, kamera Philippe Rousselot), děj znatelně zrychluje. Rozehrává se zde gejzír napínavých honiček, kouzelnických soubojů a kreativních nápadů, lechtající fantazii diváka. Teprve nyní svět Mloka Scamandera/J. K. Rowling pořádně ukazuje svou vzrušující a fantaskní tvář. Zásluhu na tom má i vstup těžkých hereckých vah - pořádně vyparáděného Johnnyho Deppa coby mocichtivého kouzelníka Grindelwalda a Jude Lawa jako mladého Brumbála.

I přes zařazení vyššího rychlostního stupně se filmaři neubránili některým bolestně hluchým scénám. Zejména lze vypíchnout první fázi scény ze hřbitova, ve které dojde na lopotné vysvětlování a nezbytnou retrospektivu. Část diváků zde usne a část vytáhne papír a tužku a začne si kreslit vztahového pavouka, aby se vůbec vyznala v ději (druhá fáze s Grindelwaldovým projevem a čarováním je naprosto jiná liga). Filmu by určitě slušely trochu přísnější střihačovy nůžky. Přesto Grindelwaldovy zločiny začínají konečně fungovat jako moderní a dobře udělaná pohádka pro celou rodinu. A hlavně se dost těšíte na třetí díl.