Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Mobilní operátor O2 Czech Republic prodal za desítky milionů podíl v taxi aplikaci Taxify

19:43, 19. 12. 2017

Mobilní operátor O2 Czech Republic se podruhé v krátkém čase zbavuje některého ze svých podnikatelských aktiv. Tentokrát se jedná o výhodnou divestici a první start-upový exit v historii firmy, kterou ovládá Petr Kellner.

Podle informací Borovan.cz O2 v těchto dnech prodal minoritní podíl v estonské aplikaci Taxify. Ten získal loni na jaře prostřednictvím svého start-up inkubátoru Bolt Development. Objem původní investice se pohyboval na úrovni osmi milionů korun. "Investici do Taxify, která byla kombinací hotovosti a služeb O2, jsme zhodnotili devítinásobně. Náš podíl jsme nyní prodali za více než 70 milionů korun," uvedl Jan Kysela, šéf oddělení Start-up Development & Innovations, pod nějž podnikatelský akcelerátor Bolt spadá. Kysela mimochodem tuto investici do O2 přinesl. Informace o prodeji dalších aktiv O2 zde.

Nanárodní přepravní platforma Taxify, která propojuje řidiče taxi se zákazníky, konkuruje online taxi službám jako Uber nebo Liftago. Estonský podnik Taxify momentálně operuje v 20 zemích. Na počátku roku 2016 začal poskytovat své služby i v Česku. Mobilní aplikace Taxify je dostupná pro Android i iOS platformy. Platba za jízdu probíhá bankovní kartou v rámci aplikace nebo v hotovosti.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Kellnerův operátor O2 prodal menší část telekomunikačních aktiv konkurenci

T-Mobile za tři kvartály 2017 navýšil tržby o více než půl miliardy korun

Kellnerův operátor O2 získal 100 procent v mediální firmě

Kellnerův operátor O2 zvedl za tři čtvrtletí 2017 čistý profit na 4,1 miliardy

Zisk operátora O2 v prvním pololetí 2017 vzrostl na 2,6 miliardy, firma si ponechá značku až do roku 2022

Jeden z byznysů operátora T-Mobile vynesl přes 100 milionů v čistém

Mobilní platforma Liftago v Česku opět prodělala miliony korun

Mobilní operátor O2 v Praze otevírá své šesté datové centrum

Investor Schmalz navýšil podíl ve start-upu MonkeyData

Do představenstva mobilního operátora O2 nastoupil Zakouřil

Novým šéfem B2B segmentu v T-Mobile Peter Škodný

Mobilní operátor O2 plánuje rozdělit akcionářům přes 6,5 miliardy

Petr Dvořák se stává regulérním ředitelem mobilního operátora Vodafone

Novým personálním šéfem operátora T-Mobile se stane Vacek

Novým šéfem Komerční divize operátora O2 Richard Siebenstich

Operátor O2 získal exkluzivní televizní práva na utkání fotbalové Ligy mistrů

Operátor T-Mobile spouští satelitní televizi T-Mobile Sat TV

Někdejší Kellnerův manažer Štefunko odchází z dozorčí rady O2

Střídání na čele operátora O2: Budník končí, nastupuje Fremuth

Koncertní byznys Lucie jede, kapela přidává druhý koncert v O2 Aréně

Kellnerův mobilní operátor O2 bude dále nakupovat vlastní akcie, dosud za ně utratil miliardy

Herec Trojan natočil pro T-Mobile další kampaň

Novým šéfem interní komunikace operátora T-Mobile Kopecký

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Rychlovky

  • Media Club: primácké mediazastupitelství, které zastupuje nejen kanály Primy, ale i televize Óčko a TV Barrandov, dosáhlo v červnu celodenní share 34,28 procenta v CS 15+, 33,79 procenta ve strategické cílové skupině 15 a 69 let a v prime time share 35,27 procenta v CS 15+.

  • Stratex Communication: reklamní a marketingová agentura v roce 2019 utržila 56 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 3 miliony méně. Čistý zisk klesl z 2,4 milionu na 2 miliony korun.

  • Činoherní klub: pražské divadlo v roce 2019 získalo výnosy ve výši téměř 35 milionů korun. Z toho na provozní dotace připadlo více než 22 milionů. Profit divadla za loňský rok dosáhl 250 tisíc.

  • Škoda Auto: Bernhard Maier k 31. červenci 2020, po téměř pěti letech v čele společnosti, opouští pozici předsedy představenstva. Jeho nástupce bude zvolen při prvním zasedání představenstva v srpnu 2020.

  • Vodafone: kmitočty, na kterých funguje starší mobilní síť 3G, mobilní operátor uvolní pro modernější 4G LTE a 5G. Celoplošné vypnutí 3G je naplánováno na březen 2021. "Díky uvolnění frekvencí dokážeme zvyšovat rychlost i kvalitu naší sítě. Je to zároveň cesta k rychlejšímu rozšíření nejmodernější technologie 5G. Právě sítě páté generace otevřou spotřebitelům i firmám technická řešení, která dosud nebyla možná," uvedl Milan Zíka, viceprezident pro technologie českého Vodafone.

  • The Ship: konzultační společnost CGL (vládní a parlamentní lobbing), First Partners (majoritní vlastník je poradenská společnost Clay & Wurmfeld Petra Hlínky a Pavla Peška), Petr Pařízek, Rostislav Starý a Jaroslav Duroň startují novou agenturu The Ship. Ta klientům nabídne propojení komunikace s veřejností a spolupráci s politickou reprezentací. Agenturu společně povedou Daniel Klíma, ředitel CGL, a Petr Pařízek, vedoucí týmu korporátní komunikace v PR.Konektor.

Recenze

Bourák

Tohle je mimořádně smutné - nový film Bourák renomovaných tvůrců Ondřeje Trojana (režie) a Petra Jarchovského (scénář) aspiruje na pozici nejvíce nesmyslného a nejzbytečnějšího českého snímku posledních let. Hned vedle ultra obávaného titulu Poslední plavky (2008).

Těžko říci, kdo se na výsledném fiasku Bouráka podílel více, zda Trojanova režie či Jarchovského scénář. Zatímco Trojan má na kontě výborné filmy jako Želary, Občanský průkaz a s přimhouřením očí snad i Toman, Jarchovský je nevyzpytatelný, podepsán je pod řadou zdařilých (Občanský průkaz), ucházejících (Pupendo, Musíme si pomáhat), ale i totálně nepovedených věcí (U mě dobrý, Nevinnost, Líbánky). Spíše to bude tak fifty fifty.

Ve filmu o jakémsi zastydlém vyznavači rock`n`rollu a rockabilly nefunguje téměř nic. Režie upachtěná, bez nápadu, invence, jak od nějakého žáka základní školy, příběh (pokud se dá o něčem takovém hovořit) plochý, plytký, nudný, postavy podivné, nezajímavé a jednající nelogicky, dialogy tahají za uši svojí umělostí a plakátovitostí, vtipné momenty skoro žádné. Hudba zapomenutelná, nevýrazná, což je u rocknrollového filmu, který by měl sršet energií, dvojnásob tristní.

Skutečně to musí být frustrující pocit, mít k ruce tak talentované herce jako je Ivan Trojan, Kristýna Boková anebo Jiří Macháček, a nabídnout jim tak podivnou splácaninu. Bourák uštědřil již tak dost pochroumané značce český film další ránu - ve světě nikoho nezajímá a v Česku odpuzuje čím dál více lidí. A to, že na Bouráka finančně přispěl filmový fond, jen podtrhuje celou tu bídu.