Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Mobilní operátor O2 Czech Republic prodal za desítky milionů podíl v taxi aplikaci Taxify

19:43, 19. 12. 2017

Mobilní operátor O2 Czech Republic se podruhé v krátkém čase zbavuje některého ze svých podnikatelských aktiv. Tentokrát se jedná o výhodnou divestici a první start-upový exit v historii firmy, kterou ovládá Petr Kellner.

Podle informací Borovan.cz O2 v těchto dnech prodal minoritní podíl v estonské aplikaci Taxify. Ten získal loni na jaře prostřednictvím svého start-up inkubátoru Bolt Development. Objem původní investice se pohyboval na úrovni osmi milionů korun. "Investici do Taxify, která byla kombinací hotovosti a služeb O2, jsme zhodnotili devítinásobně. Náš podíl jsme nyní prodali za více než 70 milionů korun," uvedl Jan Kysela, šéf oddělení Start-up Development & Innovations, pod nějž podnikatelský akcelerátor Bolt spadá. Kysela mimochodem tuto investici do O2 přinesl. Informace o prodeji dalších aktiv O2 zde.

Nanárodní přepravní platforma Taxify, která propojuje řidiče taxi se zákazníky, konkuruje online taxi službám jako Uber nebo Liftago. Estonský podnik Taxify momentálně operuje v 20 zemích. Na počátku roku 2016 začal poskytovat své služby i v Česku. Mobilní aplikace Taxify je dostupná pro Android i iOS platformy. Platba za jízdu probíhá bankovní kartou v rámci aplikace nebo v hotovosti.

Odběr newsletteru:

Vaší pozornosti doporučujeme:

Kellnerův operátor O2 prodal menší část telekomunikačních aktiv konkurenci

T-Mobile za tři kvartály 2017 navýšil tržby o více než půl miliardy korun

Kellnerův operátor O2 získal 100 procent v mediální firmě

Kellnerův operátor O2 zvedl za tři čtvrtletí 2017 čistý profit na 4,1 miliardy

Zisk operátora O2 v prvním pololetí 2017 vzrostl na 2,6 miliardy, firma si ponechá značku až do roku 2022

Jeden z byznysů operátora T-Mobile vynesl přes 100 milionů v čistém

Mobilní platforma Liftago v Česku opět prodělala miliony korun

Mobilní operátor O2 v Praze otevírá své šesté datové centrum

Investor Schmalz navýšil podíl ve start-upu MonkeyData

Do představenstva mobilního operátora O2 nastoupil Zakouřil

Novým šéfem B2B segmentu v T-Mobile Peter Škodný

Mobilní operátor O2 plánuje rozdělit akcionářům přes 6,5 miliardy

Petr Dvořák se stává regulérním ředitelem mobilního operátora Vodafone

Novým personálním šéfem operátora T-Mobile se stane Vacek

Novým šéfem Komerční divize operátora O2 Richard Siebenstich

Operátor O2 získal exkluzivní televizní práva na utkání fotbalové Ligy mistrů

Operátor T-Mobile spouští satelitní televizi T-Mobile Sat TV

Někdejší Kellnerův manažer Štefunko odchází z dozorčí rady O2

Střídání na čele operátora O2: Budník končí, nastupuje Fremuth

Koncertní byznys Lucie jede, kapela přidává druhý koncert v O2 Aréně

Kellnerův mobilní operátor O2 bude dále nakupovat vlastní akcie, dosud za ně utratil miliardy

Herec Trojan natočil pro T-Mobile další kampaň

Novým šéfem interní komunikace operátora T-Mobile Kopecký

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Isobar: novým kreativním ředitelem agentury Isobar ze skupiny Dentsu Aegis Network se stal Michal Kotulek. Dříve pracoval v Mark BBDO Prague, McCann Erickson nebo v Bistru.

 • Active Radio: Křetínského rádiová skupina oznámila, že s okamžitou platností ukončuje spolupráci se společností Radiohouse, která ji doposud mediálně zastupovala na rozhlasovém trhu. Od února ji bude zastupovat primácký Media Club, do té doby se klienti mají obracet přímo na Active Radio.

 • Bookretail: firma ze skupiny Euromedia Group, která provozovala e-shop Levneucebnice.cz (nyní Booktook.cz) a která se zabývá distribucí, v roce 2018 utržila 232 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 15 milionů více. Prodělek z roku 2017 ve výši 26 milionů se snížil na 19 milionů.

 • Ozzy Osbourne: nové studiové album Ordinary Man vyjde 21. února na labelu Epic/Sony Music. Jako speciální hosté se na albu objeví Elton John, Post Malone a Tom Morello.

 • Walt Disney: blockbuster Star Wars: Vzestup Skywalkera překročil hranici 1 miliardy dolarů za globální prodej kinolístků.

 • PFX: postprodukční studio se opět rozšiřuje. Svou reklamní divizi stěhuje do bývalých prostor studia Spoon, kde převezme infrastrukturu i část klientů. Kromě hlavního sídla v Praze na Korunní a specializovaných studií na Barrandově se bude jednat už o třetí pobočku PFX, která se zde zaměří na reklamní postprodukci.

 • Na turné

  Vanessa
  01. 2.03. 4.
 • Hit dne

  Trailer k novému filmu Christophera Nolana Tenet (2020).

Recenze

Zaklínač

Přestože tvůrci seriálového Zaklínače, který vznikl podle slavné knižní předlohy Andrzeje Sapkowského, odmítají porovnávání s hyperúspěšnou sérií Hra o trůny (HBO), je jasné, že se mu neubrání. Hra o trůny se stala nezpochybnitelným benchmarkem pro jakýkoliv epický/výpravný fantasy seriál. Při vší úctě k producentovi Zaklínače, streamovací platformě Netflix, na první dobrou Zaklínač působí v mnoha ohledech laciněji.

Ať již se to týká digitálních triků (zejména), masových bitevních scén, scénografie, výpravy, architektury, designu kostýmů, zbraní a dalších rekvizit atd., divák se neubrání pocitu jisté nedotaženosti či low budgetu. Samozřejmě je ale pravda, že všichni fanoušci mají v paměti poslední řadu GOT, která se rozpočtově pohybovala někde jinde než řada první.

Zaklínači příliš nepomáhá ani chaotický styl narace. Série nahodile přeskakuje z jedné časové roviny do druhé, z jednoho místa na druhé, aniž by byl patrný nějaký klíč či jednotící idea. V závěrečných dvou dílech je sice patrná snaha zaklapnout všechny části do jednoho celku, nedaří se tak beze zbytku a několik otázníků stále zůstává.

Za co je naopak třeba tvůrce Zaklínače pochválit, je hlavní postava Geralta z Rivie. Henry Cavill (rovněž Liga spravedlnosti, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, Muž z oceli) zde podává výborný výkon (zaplesají zejména divačky), který do značné míry překrývá řadu výše uvedených nedotažeností. Ve výsledku tak první řada seriálového Zaklínače dává vyznavačům knižní předlohy solidní hodnotu, která neuráží a v souvislosti s řadou druhou vzbuzuje nadějná očekávání.