Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Lukačovičova televize Seznam bude bavit Čtvrtníčkem, Tondou Blaníkem, Kazmou nebo Šídlem

13:10, 10. 1. 2018

Přinášíme další podrobnosti ke startu nové Televize Seznam (oficiální brand se z neznámého důvodu liší od názvu, který je v příslušné licenci: Seznam.cz TV) miliardáře Iva Lukačoviče.

Televize, která odstartuje 12. ledna, nabídne program nakombinovaný z produkce týmu kolem Seznam Zpráv a archivu sesterské streamovací služby Stream.cz. "Větší část programu tvoří originální autorský obsah - talk show, dokumenty, publicistické pořady atd. Televize je pro nás další distribuční kanál internetového obsahu," uvedl jeden ze CEO Seznam.cz Pavel Zima. Oproti předchozím informacím Borovan.cz bude nová stanice nakonec šířena v celoplošném multiplexu 3 Českých Radiokomunikací.

Zde uvádíme výčet některých pořadů a účinkujících:

 • Zprávy, 9:00, 12:00 a 14:00
 • Večerní zprávy, 18:00
 • Výzva - rozhovory. Jiří Kubík, Renata Kalenská, Jindřich Šídlo. Každý všední den ve 21:00 a 21:30
 • Duel - střet dvou názorů na aktuální téma. Každý všední den od 19:00
 • Sport, každý všední den v 18:30
 • Zvláštní vyšetřování - kauzy, aféry. Jiří Kubík a Sabina Slonková. Každé druhé úterý ve 20:00 a 20:30
 • Osmička Heleny Šulcové. Host v diskuzi na kontroverzní téma. Každou středu od 20:00
 • Sněmovní 4 - průvodce světem parlamentní demokracie a jejím zákulisím. Každý druhý čtvrtek ve 20:30
 • Slavní - magazín s hvězdnými hosty. Každý všední den v 19:30
 • Šťastné pondělí - pohled komentátora Jindřicha Šídla. Každé pondělí od 20:00
 • Hodina Streamu - magazín o všem, co vzniklo na Stream.cz. Každou středu od 21:00
 • Seriály Stream.cz - z knihovny streamovací služby, Autobazar Monte Karlo (foto), Kancelář Blaník atd. Sobota a neděle od 20:00, úterý až pátek od 22:00

Zde programové schéma úvodního prim time:

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Česká televize: od 24. dubna soustředí v rámci přechodu na DVB-T2 všechny své programy do veřejnoprávního multiplexu. Tím pádem zde dojde k částečnému snížení rychlosti a rozsahu doplňkových služeb, jako je teletext, a také ke snížení obrazové kvality programů. Ve vysokém rozlišení a s plnohodnotnou nabídkou dodatečných služeb diváci najdou kompletní program ČT v přechodové síti DVB-T2.

 • BB/art: nakladatelství Martina Buchala a Petra Vorasického v roce 2017 utržilo 66 milionů korun. V meziročním srovnání o 3,2 milionu více. Čistý zisk za dané období vyrostl z předchozí ztráty 4,2 milionu na plusových 6,8 milionu korun.

 • ČSOB: banka se čerstvě stala členem zájmového Sdružení pro internetový rozvoj. Po České spořitelně je tak druhým bankovním domem v tomto sdružení. ČSOB vlastní srovnávač Ušetřeno.cz a portál Patria.cz.

Hit dne

Amorphis: Bee.

 • Na turné

  Mig 21
  05. 4.26. 4.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Ready Player One: Hra začíná

Takže sedmdesátník Steven Spielberg ještě nepatří do starého železa. Akční sci-fi Ready Player One: Hra začíná, takto knižní adaptace bestselleru Ernesta Clina (pracoval rovněž na scénáři), je přesně tím filmem, který Spielberg dříve mistrně zvládal a kterým v minulosti dobyl srdce milionů diváků. Tedy strhující dobrodružství s jasným, přehledným a nekomplikovaným dějem a napěchované invenční akcí.

Už bylo na čase. Po roztahaném Mostu špionů a vyloženě slabém Obrovi Dobrovi to skoro vypadalo, že Spielbergovi dochází nápady a síly. Příběh o prolínání virtuální reality a skutečného světa v roce 2045 je silným návratem do první ligy. Režisér jej pojal v první řadě jako svým způsobem nápaditou pohádku pro celou rodinu (hledání pokladu v podobě tří klíčů ukrytých v online videohře), současně i jako geekovskou přehlídku vtipných popkulturních odkazů. Samozřejmostí jsou i výborné herecké výkony v čele s vynikajícím Markem Rylancem coby podivínským ajťákem-miliardářem.

Ready Player One je ale Spielberg se vším všudy. Výsledný dojem tak poněkud kazí kýčovitý závěr o potrestání zlého kapitalisty a s plakátovým poučením, kterak je dobré přerušit nekonečné paření videoher a čas od času objevovat krásy reálného života. Minimálně v úterý a ve čtvrtek.