Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Lukačovičova televize Seznam bude bavit Čtvrtníčkem, Tondou Blaníkem, Kazmou nebo Šídlem

13:10, 10. 1. 2018

Přinášíme další podrobnosti ke startu nové Televize Seznam (oficiální brand se z neznámého důvodu liší od názvu, který je v příslušné licenci: Seznam.cz TV) miliardáře Iva Lukačoviče.

Televize, která odstartuje 12. ledna, nabídne program nakombinovaný z produkce týmu kolem Seznam Zpráv a archivu sesterské streamovací služby Stream.cz. "Větší část programu tvoří originální autorský obsah - talk show, dokumenty, publicistické pořady atd. Televize je pro nás další distribuční kanál internetového obsahu," uvedl jeden ze CEO Seznam.cz Pavel Zima. Oproti předchozím informacím Borovan.cz bude nová stanice nakonec šířena v celoplošném multiplexu 3 Českých Radiokomunikací.

Zde uvádíme výčet některých pořadů a účinkujících:

 • Zprávy, 9:00, 12:00 a 14:00
 • Večerní zprávy, 18:00
 • Výzva - rozhovory. Jiří Kubík, Renata Kalenská, Jindřich Šídlo. Každý všední den ve 21:00 a 21:30
 • Duel - střet dvou názorů na aktuální téma. Každý všední den od 19:00
 • Sport, každý všední den v 18:30
 • Zvláštní vyšetřování - kauzy, aféry. Jiří Kubík a Sabina Slonková. Každé druhé úterý ve 20:00 a 20:30
 • Osmička Heleny Šulcové. Host v diskuzi na kontroverzní téma. Každou středu od 20:00
 • Sněmovní 4 - průvodce světem parlamentní demokracie a jejím zákulisím. Každý druhý čtvrtek ve 20:30
 • Slavní - magazín s hvězdnými hosty. Každý všední den v 19:30
 • Šťastné pondělí - pohled komentátora Jindřicha Šídla. Každé pondělí od 20:00
 • Hodina Streamu - magazín o všem, co vzniklo na Stream.cz. Každou středu od 21:00
 • Seriály Stream.cz - z knihovny streamovací služby, Autobazar Monte Karlo (foto), Kancelář Blaník atd. Sobota a neděle od 20:00, úterý až pátek od 22:00

Zde programové schéma úvodního prim time:

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Ivo Lukačovič: internetový miliardář zakládá Nadační fond Windy Foundation (zakladatel společnost Windyty). Účelem fondu je "veřejně prospěšnou činností přispět k financování projektů výzkumného, vývojového, ekologického a humanitárního charakteru v oblasti počasí, podnebí, povětrnostních podmínek a přírodních katastrof".

 • Live Nation: velká koncertní agentura do Prahy přiveze koncert legendárních amerických rockerů Tool. Akce se uskuteční v červnu 2019 v O2 Aréně.

 • TV Nova: imitační show Tvoje tvář má známý hlas po nástupu StarDance (Česká televize) dále klesá. Osmý díl (sobota 20. října) dosáhl 27,23 procenta share v cílové skupině 15 až 54 a v širší cílovce 4+ jej sledovalo 851 tisíc diváků. Před týdnem to bylo 929 tisíc, o dva týdny dříve 1,032 milionu diváků.

Hit dne

Ochutnávka z nové desky. VNV Nation: When is the Future?

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

První člověk

Konečně po dlouhé době biják, který je "velký" a přitom současně chytrý, "hluboký". Třetí celovečerní film mladého Damiena Chazelleho (povedené snímky Whiplash, La La Land) První člověk o americkém kosmonautovi Neilovi Armstrongovi opět osvědčuje nesmírný talent, inteligenci a kreativitu hlavního tvůrce. Zvláště, když má po ruce úžasný scénář Joshe Singera (WikiLeaks, Spotlight).

Pečlivost, důraz na autenticitu, dar osobitého vyprávění, skvělé vedení herců - to je to, co diváka napadne při sledování příběhu prvního člověka na Měsíci. Již úvodní scéna letu Armstronga v experimentálním raketovém letadle X-15 vás katapultuje přímo do kabiny rozklepaného pekelného stroje, který se každou chvíli může buď rozbít o Zemi nebo odplout do neznámého vesmíru. Je to tak strhující a ohromně natočená pasáž, že se slabším povahám může udělat nevolno.

Technicky a řemeslně se jedná o film extratřídu. Spíše než mezník v dějinách a s ním spojený patos Chazelleho zajímá, kdo byli první průkopnici vesmírného létání. Ryan Gosling v hlavní roli opět (je to již druhá spolupráce s režisérem) předvádí ze sebe to nejlepší. Jeho Armostrong je ledově klidný v kritických chvílích, výkonný, ale současně lidský, když pohřbívá dvouletou dceru. Další Goslingův mistrovský výkon.

I samotný let prvního Apolla je pojat bez zbytečné heroické epiky (chybí scéna s vlajkou), zato velmi sugestivně a s prvotřídním synchronizováním obrazu a hudební složky. Skvělý, nádherný a podmanivý hold mužům, kteří létali do vesmíru a na Měsíc v technice, se kterou byste dnes nejeli ani do Krkonoš.