Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Lukačovičova televize Seznam bude bavit Čtvrtníčkem, Tondou Blaníkem, Kazmou nebo Šídlem

13:10, 10. 1. 2018

Přinášíme další podrobnosti ke startu nové Televize Seznam (oficiální brand se z neznámého důvodu liší od názvu, který je v příslušné licenci: Seznam.cz TV) miliardáře Iva Lukačoviče.

Televize, která odstartuje 12. ledna, nabídne program nakombinovaný z produkce týmu kolem Seznam Zpráv a archivu sesterské streamovací služby Stream.cz. "Větší část programu tvoří originální autorský obsah - talk show, dokumenty, publicistické pořady atd. Televize je pro nás další distribuční kanál internetového obsahu," uvedl jeden ze CEO Seznam.cz Pavel Zima. Oproti předchozím informacím Borovan.cz bude nová stanice nakonec šířena v celoplošném multiplexu 3 Českých Radiokomunikací.

Zde uvádíme výčet některých pořadů a účinkujících:

 • Zprávy, 9:00, 12:00 a 14:00
 • Večerní zprávy, 18:00
 • Výzva - rozhovory. Jiří Kubík, Renata Kalenská, Jindřich Šídlo. Každý všední den ve 21:00 a 21:30
 • Duel - střet dvou názorů na aktuální téma. Každý všední den od 19:00
 • Sport, každý všední den v 18:30
 • Zvláštní vyšetřování - kauzy, aféry. Jiří Kubík a Sabina Slonková. Každé druhé úterý ve 20:00 a 20:30
 • Osmička Heleny Šulcové. Host v diskuzi na kontroverzní téma. Každou středu od 20:00
 • Sněmovní 4 - průvodce světem parlamentní demokracie a jejím zákulisím. Každý druhý čtvrtek ve 20:30
 • Slavní - magazín s hvězdnými hosty. Každý všední den v 19:30
 • Šťastné pondělí - pohled komentátora Jindřicha Šídla. Každé pondělí od 20:00
 • Hodina Streamu - magazín o všem, co vzniklo na Stream.cz. Každou středu od 21:00
 • Seriály Stream.cz - z knihovny streamovací služby, Autobazar Monte Karlo (foto), Kancelář Blaník atd. Sobota a neděle od 20:00, úterý až pátek od 22:00

Zde programové schéma úvodního prim time:

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Mandrage: popová kapela vydává na labelu Universal Music novou desku Vidím to růžově.

 • Active Radio: do týmu zpravodajského Rádia ZET nastoupí od ledna Ondřej Kopa (ex-ČT; stane se šéfredaktorem), v únoru pak na pozici moderátorky ranního vysílání Helena Šulcová (ex-ČRo). Restart česko-anglického rádia ZET od září připravuje Karel Novák, ředitel strategického rozvoje zpravodajství Active Radio.

 • Live Nation: uspořádá velký koncert na pražském stadionu Eden pro rappera Marpa & TroubleGang. Akce se uskuteční v červnu 2020. Jedná se o doposud největší vystoupení Marpa a spol.

 • PR Klub: startuje 18. ročník odborné soutěže pro komunikaci Zlatý středník. Nově, kromě tradičních firemních médií, obsáhne také kompletní firemní PR komunikaci včetně moderních komunikačních kanálů a nástrojů. Další novinkou je rozšíření soutěže i na slovenský trh. Přihlášky se mohou podávat do 14. února 2020, vyhlášení vítězů proběhne koncem dubna.

 • Český rozhlas: jak jsme již dříve uvedli, dnes odstartoval online portál mujRozhlas.cz, který soustředí všechny audioslužby rozhlasu - živé vysílání včetně timeshiftu (4 celoplošné stanice, 6 speciálních a 15 regionálních), on demand záznamy odvysílaných pořadů (již nyní je v archivu přes 600 tisíc audio záznamů) a nové formáty (podcasty). MujRozhlas.cz doplní dva existující webové pilíře ČRo - Rozhlas.cz a zpravodajský web iRozhlas.cz.

 • Seznam.cz: pro miliardáře Iva Lukačoviče začnou pracovat novináři Jan Novák (ex-Prima) a Ondřej Koutník (ex-Lidové noviny). Novák nastupuje do investigativního týmu, Koutník mezi domácí reportéry Seznam Zpráv.

 • Na turné

  Visací zámek
  01. 11.07. 12.
 • Hit dne

  Trailer k novému filmu Petra Zelenky Modelář.

Recenze

Bez vědomí

Další vysoce exkluzivní seriálová práce talentovaného režiséra Ivana Zachariáše, která však nemá tak údernou sílu jako Zachariášova seriálová prvotina Pustina (2016; rovněž pro HBO). Špionážní drama Bez vědomí, fikce na pozadí skutečných událostí, celkem úspěšně fabuluje o skutečném pozadí Sametové revoluce a o rolích tajných služeb v historii.

Co si divák, stejně jako v případě Pustiny, může užít, je zdařilá, podmanivá atmosféra, zde komunistického režimu těsně před pádem do minulosti. Ta ponurá tísnivost, ošoupanost, unavená setrvačnost a předstírání, za kterými se však dají tušit čerství hráči, číhající na převzetí moci. Zde Bez vědomí funguje dokonale, a prim si bezpochyby zaslouží kameraman Jan Velický, architekt Jan Vlasák, maskér Milan Vlček nebo kostymérka Simona Rybáková. Pochvala patří i hereckým výkonům, ze kterých sympaticky vyčnívá neokoukaný a uvěřitelný David Nykl coby britský agent.

Bohužel stejně svižný a energický krok s hereckou a výtvarně-obrazovou složkou však již nedrží samotná narace. Příběhy, ve kterých jednotliví hráči ve skutečnosti hrají dvě až tři role, bývají náročné na diváckou srozumitelnost a přehlednost. To se v Bez vědomí ne vždy podařilo dodržet (občas nejsou úplně jasné motivace jednotlivých postav či dějové zvraty). Místy pak série nepůsobí pro pamětníky dvakrát uvěřitelně, například když se naivní Maruška (Táňa Pauhofová) jakoby náhodou přimotá k tajné vyšetřovně KGB, navíc v rámci ostře stráženého prostoru sovětských vojsk (!).

Naštěstí brilantní závěrečná epizoda řadě trpělivých diváků spraví chuť, byť ne zcela. I tak Bez vědomí patří k tomu nadprůměrnému, co česká seriálová tvorba v současné době nabízí (a ta laťka již není nízko).