reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Filmový distributor Falcon navýšil i díky Anděl Páně 2 tržby téměř o 90 milionů

12:42, 29. 1. 2018

Rekordní rok 2016, ve kterém česká kina utržila za prodej lístků více než 2 miliardy korun, znamenal podstatně silnější přísun peněz i pro velké filmové distributory.

Jeden z největších hráčů na distribučním trhu, společnost Falcon (majitel multimilionář Pavel Vodička), předloni utržil přes 282 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje nárůst o 88 milionů korun. Na prodej reklamy z celkové částky připadlo 11,2 milionu, o rok dříve 12,9 milionu korun. Distributor kromě tuzemských producentů zastupuje i hollywoodská studia Walt Disney a Sony Pictures Entertainment.

Falcon v první řadě v uvedeném období poslal do kin adventní megahit Anděl Páně 2 (foto) režiséra Jiřího Stracha. Jen tento titul do konce roku 2016 utržil v kinech přes 110 milionů korun. Z dalších filmů Falconu předloni v kinech bodovaly Hledá se Dory (52 milionů), výborní Lichožrouti (37 milionů) nebo Zootropolis: Město zvířat (36 milionů). Celkem filmy Falconu v kinech v roce 2016 utržily 639 milionů korun (jedná se vždy o hrubé tržby, nikoliv čistý příjem distributora), což představuje téměř 32 procent celého trhu.

Čistý zisk společnosti pod vedením Jana Bradáče za uvedené období vyskočil z 2 milionů na 15 milionů korun. To je historicky nejlepší výsledek Falconu za posledních minimálně 11 let.