Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Nejvíce nominací v České hře roku 2017 získal Attentat 1942

12:26, 22. 5. 2018

Nejvyšší počet čtyř nominací v anketě Česká hra roku 2017 získala počítačová hra Attentat 1942 (screen), kterou vyvinul tým z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky

Mezi další úspěšné české hry loňského roku se se třemi nominacemi zařadily tituly Mashinky, Ylands, Shadowgun: Legends, Smashing Four a Skylar & Plux. Odbornou porotu ocenění Česká hra roku 2017 (osmý ročník) tvoří zástupci herních novinářů a vývojářů. Ocenění bude vyhlášeno v Praze 23. května. Celkem loni v Česku vzniklo na čtyři desítky herních titulů.

Hlavní nominace na České hry roku 2017:

Největší naděje
Children of the Galaxy (studio Empty Keys)
Mashinky (Jan Zelený)
Shadowgun: Legends (Madfinger Games)
Ylands (Bohemia Interactive)

Nejlepší vizuální stránka
Shadowgun: Legends (Madfinger Games)
Tragédie Ruprechta Falckého (Spytihněv)
Under Leaves (Circus Atos)
Ylands (Bohemia Interactive)

Nejlepší příběh
Attentat 1942 (Univerzita Karlova, Akademie věd ČR)
Erin: The Last Aos Sí (Daniel Franko)
Ghostory (RigidCore Games)
The Naked Game (SiCzech Arts)

Největší technologický přínos
Blue Effect (Divr Labs)
Mashinky (Jan Zelený)
Shadowgun: Legends (Madfinger Games)
Ylands (Bohemia Interactive)

Nejlepší herní design
AirportPRG (Houg.land)
Mashinky (Jan Zelený)
Smashing Four (Geewa)
Through the Ages (Czech Games Edition)

Mobilní hra roku
AirportPRG (Hugh.land)
Smashing Four (Geewa)
WarFriends (About Fun)
What the Hen! (Charged Monkey)

PC a konzolová hra roku
Attentat 1942 (Univerzita Karlova, Akademie věd ČR)
Blue Effect (Divr Labs)
Skylar & Plux (Grip Games, Right Nice Games)
Take on Mars (Bohemia Interactive)

Česká hra roku
Attentat 1942 (Univerzita Karlova, Akademie věd ČR)
Skylar & Plux (Grip Games, Right Nice Games)
Smashing Four (Geewa)
WarFriends (About Fun)

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • TV Nova: několik čísel podílů na sledovanosti z uplynulých dní - seriál Kameňák v pátek večer zaujal 29,26 procenta diváků v cílovce 15 až 54, soutěžní show The Voice Česko Slovensko získala 29,62 procenta diváků u obrazovek v 15 až 54 a kriminální série Specialisté 22,13 procenta opět v 15 až 54.

 • MarketUP: digitální agentura změnila před nedávnem pravidla rozdělení zisku mezi poloviční majitele, Miroslava Krále (CEO) a Tomáše Ševčíka (COO). Oba se nově podílejí na zisku, určeného valnou hromadou, v poměru 60 procent pro Krále a 40 procent pro Ševčíka, pokud se Král "bude po dobu běžného účetního období podílet prací na činnosti společnosti z titulu výkonu funkce jednatele a CEO". Pokud tato podmínka nebude splněna nebo převede-li Král podíl na třetí osobu, budou se společníci podílet na zisku podle poměru svých podílů, tj. 50 procenty.

 • Full Capacity: menší agentura (chytré lavičky CapaSitty), má nového společníka, Jakuba Brýdla, který získal třetinu firmy. Zbylé dvě třetiny vlastní Petr Patočka a Jan Koťa Rolník.

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Jak vycvičit draka 3

Již od prvního filmu z roku 2010 je série Jak vycvičit draka zárukou kvalitní, milé, chytré a nápadité zábavy pro celou rodinu. Dobrá zpráva: ani aktuální trojka z této nepříliš hustě obsazené škatulky naštěstí nevybočuje.

Celá vikingská parta - Škyťák s drakem Bezzubkou, Astrid a plno dalších - má pro diváky přichystáno další napínavé dobrodružství se spoustou bláznivých zvratů. Tentokráte nejde o nic jiného, než o nebezpečí, hrozící všem blpským drakům. Jedinou šancí je najít mýty opředený Skrytý svět, daleko od lidí, v němž by se všichni draci mohli před hrozbou ukrýt a přežít.

Samozřejmě, i v takto postavené vyprávěcí kostře se nezbytně objevují prvky současného progresivního a korektního Hollywoodu typu migrace Vikingů, multikulti soužití různých kultur atd. Ovšem scenáristická a režijní účast Deana DeBlois (na kontě má všechny dračí firmy) je zárukou, že vše je zakomponováno do příběhu inteligentně a se vkusem. DeBlois umí vyprávět zajímavě, vtipně, s nadhledem a hlavně se dokáže zkušené vyhnout očekávání diváků, takže ani u trojky se nedá předem odhadnout, jak celé dobrodružství skončí (kromě toho, že skončí dobře).

K tomu si připočteme úchvatné vizuální zpracování, možná nejlepší ze všech tří filmů, které občas nezapře inspiraci slavným Avatarem. Jak vycvičit draka 3 - to je jistota dobře prožitého času v kině. Ale už bych tu sérii neprotahoval, ani kvůli očekávanému ranci peněz.